آنچه باید درباره طراحی سایت بدانید آنچه باید درباره طراحی سایت بدانید

آنچه باید درباره طراحی سایت بدانید

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 4 دقیقه 6 بهمن 1398

طراحی سایت چیست؟

اینترنت مملو از برخی وب سایت های شگفت انگیز و الهام بخش است. پیدا کردن این سایت ها به صورت مناسب و هدفمند می تواند یک چالش باورنکردنی باشد، به خصوص اگر در حال برنامه ریزی برای طراحی مجدد سایت هستید و مطمئن نیستید از کجا شروع کنید.
طراحی سایت به طراحی وب سایتهایی که در اینترنت نمایش داده می شوند اشاره دارد. این امر معمولاً به جنبه های تجربه کاربر در توسعه وب سایت و نه توسعه نرم افزار می پردازد. طراحی سایت متمرکز بر طراحی وب سایت برای مرورگرهای دسکتاپ می باشد. با این حال، از اواسط سال 2010 ، طراحی برای مرورگرهای تلفن همراه و تبلت ها نیز اهمیت بسیاری پیدا کرد.

طراحی سایت
طراحی سایت فرایندی برای مفهوم سازی، برنامه ریزی و ساخت مجموعه ای از پرونده های الکترونیکی است که تعیین کننده ی ظاهر، چیدمان، رنگ ها، سبک های متن، ساختار، گرافیک، تصاویر و استفاده از ویژگی های تعاملی می باشد و صفحات را به بازدید کنندگان سایت شما تحویل می دهد. طراحی سایت حرفه ای کمک می کند تا شغل شما به صورت آنلاین معتبر ظاهر شود.
به عنوان مثال، ظاهر سایت به رنگ ها، قلم ها و تصاویر استفاده شده مربوط می شود، و همینطور چیدمان یا طرح بندی به نحوه ساختار بندی و طبقه بندی اطلاعات اشاره دارد. اگر طراحی سایت مناسب با هدف رابط کاربری آسان به کار رود، از نظر زیبایی شناسی بسیار جذاب خواهد بود و می تواند برای گروه کاربران کارآمد به حساب آید. بسیاری از صفحات سایت با تمرکز بر سادگی طراحی شده اند، به گونه ای که هیچ اطلاعات و عملکرد غیرمستقیم که ممکن است باعث انحراف یا سردرگمی کاربران شود، ظاهر نمی شود. از آنجا که پایه اصلی خروجی یک طراح، سایتی است که باعث جلب اعتماد مخاطبان هدف شود، حذف هرچه بیشتر نقاط احتمالی سردرگمی کاربر، یک نکته مهم است.

روش های متدوال در طراحی سایت

دو روش متداول برای طراحی سایتهایی که به خوبی در رایانه رومیزی و موبایل کار می کنند، طراحی واکنش گرا و تطبیقی است. در طراحی واکنش گرا، محتوا بسته به اندازه صفحه به صورت پویا حرکت می کند. در طراحی تطبیقی ، محتوای سایت در اندازه های طرح که با اندازه صفحه نمایش مشترک مطابقت دارند، ثابت است. حفظ یک چیدمان بین دستگاه ها که در حد امکان سازگار باشد، برای حفظ اعتماد و تعامل کاربر بسیار مهم است. از آنجایی که طراحی واکنش گرا می تواند در این زمینه مشکلاتی ایجاد کند، طراحان باید مراقب کنترل چگونگی ظاهر شدن آثارشان باشند. اگر آنها مسئول محتوا نیز باشند، می توانند از این مزیت استفاده کنند، تا از کنترل کامل محصول نهایی خود در طراحی برخوردار باشند.
طراحی سایت ریسپانسیو

انتخاب روش مناسب برای شروع طراحی سایت

وقتی آماده ساخت سایت هستید، گزینه های مختلفی دارید. اگر با زبان برنامه نویسی HTML و برنامه های طراحی وب آشنایی ندارید، تعدادی گزینه دیگر برای ایجاد طراحی سایت شما وجود دارد.
برای ایجاد و ساختن یک سایت بی نظیر، یک متخصص طراحی وب سایت حرفه ای استخدام کنید.
طراحی سایت خود را با استفاده از نرم افزارهایی مانند Dreamweaver ایجاد کنید. (این بسته های نرم افزاری نیاز به آموزش دارند.)
برای سفارشی کردن رنگ، گرافیک و متن شرکت خود از ابزارهای طراحی سایت آنلاین با قالب های از پیش تنظیم شده ویا قابل تنظیم استفاده کنید.
در نظر داشته باشید که میزان سفارشی سازی موجود در طراحی سایت شما، سرعت، هزینه، بالابردن و راه اندازی سایت شما را تعیین می کند.

چگونه طراحی سایت حرفه ای می تواند به تجارت آنلاین من کمک کند؟

با دستیابی به مشتریان و موتورهای جستجو به طور یکسان، طراحی سایت یک هدف مهم دوگانه را ارائه می دهد که تأثیر زیادی در فروش آنلاین شما دارد. در ادامه به بررسی مواردی در این زمینه خواهیم پرداخت.

طراحی سایت فروشگاه آنلاین

داشتن نام دامنه عالی، برای طراحی سایت حرفه ای شما می تواند بسیار مفید باشد.
رضایت مشتریان از صفحه ی شما با طراحی مناسب، باید بتواند نیازهای بازدید کنندگان را برآورده کند. بنابراین باید به سرعت و عدم طراحی موارد غیر ضروری و گیج کننده توجه کنیم تا دقیقا به آنها بگوییم که چه چیزی می خواهند. اطمینان از طراحی سایت قابل پیش بینی، سازگار و آسان برای درک، به ایجاد رابطه مثبت با بازدید کنندگان کمک می کند.
موتورهای جستجو را جذب کنید. در این مرحله مهم نیست که طراحی سایت شما چقدر جذاب باشد، در صورتی که به روشی نباشد که موتورهای جستجو بتوانند آنها را بخوانند، آن وب سایت را در صفحات نتایج نشان نخواهد داد، برای این امر نیاز است اصول سئو را رعایت نمایید.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.