اشتباهات طراحی فرم های سایت اشتباهات طراحی فرم های سایت

اشتباهات طراحی فرم های سایت

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 6 دقیقه 30 مهر 1399

ما در این مقاله قصد داریم نگاهی تا حدی سر سختانه به اشتباهاتی که طراحان سایت هنگام ساخت فرم ها مرتکب می شوند, بیندازیم. علاوه بر این نکاتی در مورد ساختن درست فرم ها را نیز لحاظ کنیم. فرم های سایت، قالب طراحی محصولات هستند و معمولا مهمترین قسمت از هر صفحه وب در طراحی سایت به حساب می آیند.

همه موارد را در کادر برچسب گذاری کنید

مطمئناً ، برچسب های داخلی می توانند مانند یک راه حل زیبا برای مشکلات طراحی فرم باشند. فرم ها اغلب مهمترین چیز در یک صفحه هستند. اما از آنجا که از نظر زیبایی شناسی دور از ذهن نیستند ، تصور اینکه چرا می خواهید کمی فضای صفحه را ذخیره کنید کار سختی نیست.
مانند بسیاری از ایده های به ظاهر نبوغی که در عمل به کار گرفته می شوند ، این یک ایده هم سقوط می کند. این مشکلات , دسترسی قابل توجهی را برای افراد دارای اختلال شناختی ایجاد می کند و صادقانه بگوییم ، برای بقیه ما هم همینطور.
زیرا بیشتر اوقات که در حال پر کردن فرم ها هستیم ، دقت به برچسب هر زمینه و آنچه در آن زمینه وارد می کنیم ، کمتر خواهد بود. بنابراین داشتن این زمینه بصری برای یادآوری آنچه که انجام می دهیم بسیار مفید است.

طراحی فرم سایت

سادگی طراحی فرم ها و دسترسی به حساب های کاربری

بسیار خوب ، اگر شما جای کاربران باشید احتمالاً احساس راحتی نمی کنید که حساب کاربری شبکه های اجتماعی خود را در اختیار هر برنامه ای قرار دهید. شاید این موضوع بهترین راه برای ورود اطلاعات و ساخت حساب کاربر نباشد. با استفاده از ورود به وسیله شبکه های اجتماعی به نظر می رسد که کل اینترنت را پیدا کرده اید. استفاده از این روش خیلی بهتر از پر کردن یک قسمت از کادر است.
مسلما دلایل زیادی برای استفاده نکردن از ورود به وسیله شبکه های اجتماعی وجود دارد ، بنابراین در این مورد خیلی امتیاز نمی گیریم. اما شما حداقل به این موضوع فکر کنید که فرم ها را ساده نموده باشید .

همچنین اگر سایتی از سیستم ورود به وسیله شبکه های اجتماعی استفاده می کند. اطمینان حاصل کنید که :
در صورت تمایل به وسیله ورود با اطلاعات کاربری, این امکان را قرار دهید تا به وسیله ایمیل وارد شوند.
با دسترسی حساب های اجتماعی, مستقیما به آن چه می خواهید و یا نمی خواهید دست پبدا می کنید.

در پیام های خطا از عباراتی مانند "نامعتبر" استفاده نکنید

نکته مهمی که باید هنگام نوشتن پیام های خطا به آن توجه کنید ، آموزنده و مفید است. گفتن "نامعتبر" بودن ورودی نه تنها به طور بالقوه توهین آمیز است ، بلکه مفید هم نیست ، زیرا توضیح نمی دهد که ورودی "معتبر" چگونه است. پس از قبل به کاربر بیان کنید که چه چیزی می خواهید .

فقط نام کاربری را بخواهید

از آنجا که ما قطعاً می خواهیم علاوه بر ایمیل و گذرواژه 120 وب سایت دیگری که در آنها ثبت نام کرده ایم ، چیز دیگری نیز بخاطر بسپاریم. قطعا چیزی می خواهیم که آن را در خاطر خود نگه داریم , به غیر از ایمیل و پسوردی که در سایت های مختلف از آن ها استفاده کرده ایم.
جذابیت اینترنت ناشناخته مورد کاوش قرار گرفته و قابل اغماض تلقی می شود ، بنابراین مگر اینکه سایت شما به لایه ای بین آواتار و هویت من احتیاج داشته باشد ، لطفا این انتزاع را کنار بگذارید. این فقط بار شناختی غیرضروری را اضافه می کند ، و نیاز ما را برای کلیک کردن روی دکمه "به من کمک کن تا وارد شوم" به طرز چشمگیری افزایش می دهد.
ما می توانیم دلایل امنیتی درخواست یک نام کاربری را تصور کنیم ، زیرا یک لایه دیگر بین یک هکر و حساب من ایجاد خواهد شد. اما برای بیشتر سایت ها و فرم ها ، این آیتم فقط یک مزاحمت بی مورد است. و برای آن دسته از سایتهایی که به آن نیاز دارند ، یک توضیح سریع مانند: "ایجاد نام کاربری به حفظ امنیت حساب شما کمک می کند ، زیرا کشف آن دشوارتر از آدرس ایمیل است." کافی خواهد بود.

طراحی سایت

اطلاعات لازم برای دانستن را پنهان نکنید

آیا تاکنون در انتهای تکمیل فرم روی دکمه ارسال اطلاعات کلیک کرده اید و بعد با خطای ایجاد پسورد درست مواجه شده باشید؟ به این دلیل این اتفاق رخ می دهد که هیچوقت اطلاعات درست را در اختیار کاربر قرار نمی دهند . در صورتی که از نظر شما هیچ اشتباهی در انتخاب پسورد انجام نداده اید .

اگر لازم است گذرواژه دارای یک حرف بزرگ ، یک حرف کوچک و دارای یک الگوی "خاص" باشد ، آیا واقعاً ، نباید به کاربران بگویید؟
این فراتر از طراحی فرم ورود به سیستم است: هرجایی که به اطلاعات خاصی احتیاج دارید، برای کاربران راهنمایی ایجاد کنید تا دقیقا به همان شکل که مورد نیاز شما است اطلاعات را وارد کنند , این کار از سر درگمی و وارد کردن اطلاعات نادرست به صورت پی در پی توسط کاربر جلوگیری می کند .

کاراکتر های پسوورد را نمایش دهید

در هنگام تکمیل فرم ها به جای نشان دادن کاراکتر های در حال تایپ تنها نقطه های بزرگ تو پر نمایش داده می شود . اما مطمئنا می توان برای این بخش گزینه های بهتری نیز در نظر گرفت . اگر در هنگام نوشتن کاراکتر ها اشتباهی انجام دهید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ قطعا باید تمام نوشته خود را پاک کنید و مجددا شروع به پر کردن کادر نمایید.

بهبود فرم های سایت

با بررسی تمام شکایاتی که در بالا از فرم ها کردیم و با داشتن تجربه کار با فرم ها در سایت های مختلف می توان نتیجه گیری نمود که فرم های عالی نیاز به ارتباط عالی با کاربر دارد . وجود برچسب ها در کادر وارد نمودن اطلاعات و از بین رفتن آن ها با یک کلیک یک ارتباط کاملا واضح با کاربر را بر قرار می کند که اطلاعات را به چه شکلی وارد کند . از استفاده اصطلاحاتی مانند "نامعتبر" خودداری کنید قبل از اینکه کاربر اشتباهی در ورود اطلاعات انجام دهد راهنمایی لازم را در اختیارش بگذارید.

بعضی اطلاعات دریافتی از کاربر ممکن است آزار دهنده باشد اما برای حفظ امنیت کاربر تعبیه شده است. بهتر است قبل از اینکه از نظر کاربر آزار دهنده به نظر برسد به او اطلاع دهید که ورود چنین اطلاعاتی برای بالا بردن و حفظ امنیت بیشتر اطلاعات کاربر می باشد این یک روش عالی برای برقراری ارتباط و ایجاد اعتماد کاربر است. بنابراین فراموش نکنید که مراقب راه های ساده سازی فرم های خود باشید از جمله محدود کردن اطلاعات و سوالاتی که به آن ها نیاز ندارید.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.