اصول طراحی سایت قابل اعتماد اصول طراحی سایت قابل اعتماد

اصول طراحی سایت قابل اعتماد

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 6 دقیقه 10 شهریور 1399

هنگامی که شما یک فروشگاه اینترنتی را راه اندازی و به عنوان یک فریلنسر فعالیت می کنید، هدف اصلی شما این است که خود را به بازدید کنندگان جدید معرفی کنید و به طور ایده آل اعتماد آنها را جلب نمایید. اما شاید برای شما سوال باشد که چگونه می توانید سایتتان را از میلیون ها وب سایتی که در دنیا وجود دارد متمایز نمایید. در ادامه به بررسی نکاتی خواهیم پرداخت که به شما دراصول طراحی سایت قابل اعتماد و حرفه ای تر کمک می نماید.

طراحی سایت ساده و کاربردی

وقتی صحبت از اعتماد به یک وب سایت به میان می آید برداشت های اولیه از سایت تفاوت بزرگی در نتیجه ایجاد می کند. در تحقیقات انجام شده توسط گوگل در مورد رفتار بازدیدكنندگان وب سایت، آنها دریافتند كه افراد در شرایط خاصی تصمیم می گیرند كه زمان بیشتری را در سایت بگذرانند و مجددا به سایت بازگردند.  طبق تحقیقات، گوگل دریافت که مردم بیشتر تحت تأثیر دو عامل طراحی قرار گرفته اند "عدم پیچیدگی بینایی" و " نمونه اولیه مطابق با انتظارات ". به عبارت دیگر، مردم دوست دارند طرح های ساده و آشنا، متناسب با انتظاراتشان را ببینند.
وب سایتی که مردم انتظار آن را ندارند، مانند یک نت موسیقی خاموش یا ناکوک است. کمی ناهماهنگی در ذهن به وجود می آورد که افراد را به شک و تردید بیشتر وادار می نماید. به همین دلیل پرداختن به برخی از قوانین اساسی طراحی سایت لازم وضروری می باشد.

طراحی سایت

انتخاب نام دامنه مناسب

انتخاب نام دامنه ای، متناسب با کسب و کارتان می تواند با زیرکی نام برند شما را برای همیشه در خاطر کاربرانتان ماندگار کند. در حالت ایده آل، شما می توانید با یکی از دامنه های.com،  .ir، .org ، .net ، و ... یک نام دامنه را انتخاب کنید.

بررسی توصیفات بیان شده

برای همه ی ما مهم است بدانیم افراد درباره اصول طراحی سایت تجاری ما چه فکری می کنند؟ به این دلیل که "اثبات اجتماعی" یک تأثیر روانشناختی قدرتمند است. این توصیف به ما کمک می کند تا بتوانیم قدرتمند تر ادامه دهیم و پیش رویم. در مورد اضافه کردن صفحه ای از نظرات مشتریان راضی به وب سایت خود فکر کنید. می توانید توضیحات را از مشتریان راضی جمع آوری کرده و آنها را در یک Element Text به اشتراک بگذارید. اگر اجازه اضافه کردن نام و عکس آنها را دارید، نتیجه بهتری برای شما رقم خواهد خورد. همچنین می توانید با اضافه کردن رتبه بندی های ستاره دار، یا توصیفاتی که به پروفایل های رسانه های اجتماعی مردم وصل شده است، برخی از توصیه هایتان را به گوش کاربران برسانید .

استفاده از لوگوی تجاری

یک لوگو یا نشان تجاری، راهی سریع برای نشان دادن برخی "مهر تأیید" بصری و تقویت شهرت شما است. شاید شما عضو یک سازمان تجاری باشید، یک جایزه را کسب کرده اید، یا به عنوان یک دوستدار محیط زیست، گواهی هایی را اتخاذ نموده باشید. دانستن اینکه شخص ثالث معتبری شما را تأیید کرده، می تواند به بازدید کنندگان اطمینان بیشتری دهد. یکی از راه های آسان برای اضافه کردن این لوگوها و نشان ها، تنظیم یک ستون (Columns) است. در هر ستون ، یک عنصر Photo اضافه کنید و نشان های تجاریتان را بارگذاری نمایید. پاورقی یا  About Page  مکان خوبی برای قرار دادن این موارد خواهد بود.

معرفی خود و داستان کسب و کار

اینترنت پر از اطلاعات اغواگرایانه و نادرست است که در اختیار عموم قرار می گیرد. اگر می خواهید اعتماد ایجاد کنید، اجازه ندهید که این افراد به عنوان الگویی برای نوشتن وب سایت شما عمل کنند وب سایتی که بر اساس صداقت و واقعیت پیش نرود مشتریان هوشیار را دور می کند. بهترین نتیجه برای مشاغل کوچک، این است که داستان خودتان را طوری به تصویر بکشید که گویی با یک فرد واقعی صحبت می کنید. می توانید، درباره آنچه انجام می دهید و هر موردی که شما را منحصر به فرد نشان می دهد، صحبت کنید. 

طراحی سایت

اشتراک گذاری آمار و اطلاعات

همانطور که اشاره شد صحبت کردن درباره واقعیت های شرکت یا بیزینس شما حس خوبی را به کاربران می دهد تا شما را دنبال کنند. حتما در مورد تعداد سالهایی که در کار بوده اید، تعداد مشتریانی که به عنوان مشتریان راضی به آنها خدمات ارائه کرده اید یا تعداد محصولاتی که فروخته اید بنویسید. اگر یک سازمان خصوصی یا خیرخواهانه هستید، به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به امور مالی در وب سایت خود را تبدیل به یک روش استاندارد شده، نمایید. این موضوع کمک می کند تا نشان دهید که چگونه پول خود را خرج می کنید، چه کسانی اهدا کننده های شما هستند و چه میزان از اهداها به صورت مستقیم به دست صاحبان اصلی می رسد.

رعایت اصول امنیت در طراحی سایت

وقتی در مورد اعتماد صحبت می کنیم، این مضوع به ذهن خطور می کند: "آیا من می توانم با خیال راحت از این سایت خرید کنم؟" در تجارت، ایجاد این اعتماد سازی برای مشتریان یک جهش بزرگ در طراحی سایت شما می باشد. به همین دلیل می توانید برخی اقدامات را انجام دهید تا فروشگاه اینترنتی شما با اعتبار و امنیت بیشتری به نظر برسد. خوشبختانه تمام وب سایت های دودکو از امنیت HTTP برخوردار هستند ، بنابراین اطلاعات مشتریهای شما با امنیت بالا محفوظ خواهند ماند. علاوه بر این، ایده خوب دیگر این است که حتما با استفاده از معتبرترین درگاه های پرداخت ، واریز را انجام دهید. 
سیاست بازگشت خود را دقیقاً مشخص کنید، اینکه محصولات شما چه مدت طول می کشد تا به دست مشتریان برسد و یا هر سوال که فکر می کنید نقطه ابهامی برای مشتریان است. ایجاد صفحه سؤالات متداول راهی عالی برای انجام این کار است. ارائه ی این خط مشی های فروشگاهی نشان می دهد که شما با انواع فروشگاه های اینترنتی کار کرده اید و دارای تجربه در این خصوص می باشید. 

کلام آخر

با توجه به تمام نکاتی که ارائه شد اگر در حال فروش آنلاین هستید یا به دنبال جذب مشتری جدید می باشید، ایجاد اعتماد یکی از اهداف اصلی است. با کمی تلاش، وب سایت شما می تواند سیگنال های صحیح را ارسال کرده و افراد را در اقدام به خرید از سایت ترغیب نماید.

 

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.