انتظار گوگل از سئوکاران در سال 2020 انتظار گوگل از سئوکاران در سال 2020

انتظار گوگل از سئوکاران در سال 2020

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 7 دقیقه 27 بهمن 1398

بین سالهای 2010-2015 ، صنعت جستجوگرها توسط داده ها، روندها و آمارهای رفتار کاربران هدایت می شد. اما با تغییرات در حال انجام، گوگل آژانس های سئو، فریلنسرها و تیم های داخلی را با به روزرسانی انتخابی خودش، تحت کنترل قرار داده است و توانسته علاوه بر اشراف کامل بر نتایج جستجو، بر نحوه ی عملکرد ما نیز واقف باشد.
در همان سال ها به روزرسانی مشهور پنگوئن، با هدف ایجاد وب اسپم و شیوه های ساخت لینک، ظاهراً در ابتدای راه اندازی حدود 0.1٪ از جستجوها را تحت تأثیر قرار داد، اما در ادامه به ایجاد لینک مثبت، استفاده از ابزارها و داده ها و بررسی محتوای سایت ها می پرداخت.

 استراتژی محتوای سئو درکنار تقویت اهمیت بازاریابی محتوا

با توسعه RankBrain (رنک برین یا رتبه بندی با هوش مصنوعی، الگوریتم جدید گوگل مبتنی بر یادگیری مداوم است که به گوگل کمک میکند نتایج جستجو را براساس رفتار کاربران بهینه سازی کند. به این صورت که اگر هر کاربر با ورودش به سایت شما بتواند جواب مورد نظرش را دریافت کند، یک امتیاز مثبت به سایت شما تعلق می گیرد.) افزایش رتبه ی سایت شما از طریق "محتوا که مانند پادشاه عمل می کند" اتفاق می افتد.
با ورود به سال 2020 در برخی قسمت ها شاهد پیشرفت های جدید گوگل هستیم ، با تمرکز این شرکت ظاهراً به روزرسانی سوئیت های گزارشگری و به روزرسانی های اصلی چیزی جز "بهبود در نتایج جستجو" را ارائه نمی دهند. بنابراین سئوکاران دیگر به روزرسانی های بزرگ مانند پنگوئن یا پاندا توجه نمی کنند، بلکه بیشتر به عملکرد داخلی گوگل و به روزرسانی های پراکنده در دستورالعمل های کیفیت جستجو آن می پردازند. با توجه به این نکته، دقیقاً چه چیزی را می توان از سئو در سال 2020 انتظار داشت ؟ پیروی از دستورالعمل های گوگل سخت تر می شود، یا آسان تر؟

مدیریت محتوا و سئو

همه ما می دانیم که سئو چگونه کار می کند و بسیاری از ما دارای تخصص یا رویکردی برای سئو هستیم تا بتوانیم نتایج را سریعتر به دست آوریم، اما آیا با بروزرسانی های مبهم و ترفندهای ناگهانی نسبت به الگوریتم ها، رعایت دستورالعمل های گوگل سخت تر می شود؟
مطمئناً غیرقابل پیش بینی بودن در بعضی مواقع وجود دارد، با به روزرسانی های اخیر در مورد دستورالعمل های جستجوی YMYL و EAT (الگوریتم E-A-T مخفف “تخصص (Expertise)، اقتدار(Authoritativeness) و اعتماد(Trustworthiness)”  ) این پیام وجود دارد که اهداف گوگل هر چند وقت یک بار به آرامی تغییر می کند.
این بدان معنی است که اگر شما روز دوشنبه فقط در پست، گل زنی می کنید ، ممکن است سه شنبه در تیم ذخیره حضور داشته باشید. به همین دلیل این موضوع می تواند یک چالش بزرگ برای کسانی که وب سایتهایی با سئوکاران توسعه وب حرفه ای ندارند، تبدیل شود.
در عین حال  شرکت یا متخصصین سئویی که دارای ارزش اطلاعاتی بالا می باشند، قادر خواهند بود تا با ارائه راه حلی در دست ، همه مسائل را ترسیم و اجرا کنند. نکته اصلی این است که همه ما این موضوع را در ذهن داریم که وب سایت خوب چگونه به نظر می رسد و با چه کلمات کلیدی می توان در صفحه ی اول گوگل قرار گرفت؟
انتظار می رود در سال 2020 موج بعدی دستورالعمل ها منتشر خواهد شد و پیش بینی ما این است که این استراتژی ها بر پایه ی اعتماد و اقتدار متمرکز خواهد بود و قطعا عملی که در گذشته پاسخ گو بوده است دیگر به همان نسبت جوابگو نمی باشد.  

اقدام و پیروی از دستورالعمل های کیفیت جستجو

دستورالعمل های کیفیت جستجوی گوگل به طور مرتب به روز می شوند، این دستورالعمل ها نشان می دهد که گوگل از ما انتظار دارد که بر روی وب سایت خود کار کنیم و فرآیند الگوریتم موتور جستجو را برای ارزیابی ارتباط وب سایت با استفاده از کلمات کلیدی انجام دهیم.
این دستورالعملها را در نظر بگیرید:

  • رعایت الگوریتم E-A-T در رابطه با موضوع هدف
  • کیفیت صفحه Page Quality: نحوه تنظیم صفحه ، چگونگی کارکرد آن و اینکه آیا می تواند بهترین  UXیا توجه کاربران را به دست آورد.
  • نیازهای ملاقات Needs Met: بررسی عوامل پیرامون اینکه آیا صفحه، نیازهای پرس و جو را برطرف می کند. محل قرارگیری متن، عبارت های مورد استفاده و کیفیت محتوا ارزیابی می شود.

جدیدترین به روزرسانی های گوگل، عناصر EAT را بر اساس صنعت و نوع محصول، در قلب بخش صفحه دستورالعمل های خود قرار داده است. اقدامات لازم برای رعایت دستورالعمل های گوگل از این قرار است که اطلاعات و صفحه ی وب سایت باید بتواند برای بسیاری از کاربران به اندازه ی شهرت شرکت صاحب سایت، مفید باشد.

نه عامل اصلی مدیران محتوا که باید برای SEO از آن استفاده کنند

توجه به URL صفحه فرود (بعد از نام وب سایت)
عنوان متا: لینک آبی است که در Google نشان داده می شود
توضیحات متا: متنی که در نتایج جستجو در زیر لینک آبی نشان داده می شود؛ برای نتیجه ی بهتر کاربر برای کلیک کردن
عنوان 1 برچسب: عنوانی که در بالای صفحه نشان داده می شود
عنوان 2/3 برچسب ها: عناوین اضافی که در محتوای یک صفحه قرار می گیرند
محتوا: محتوای فیزیکی موجود در صفحه که باید معیارهای خاصی در آن رعایت شود
تراکم کلمات کلیدی: درصد کلمات کلیدی به نسبت کل متن در یک صفحه
تصاویر: اندازه ، نام و عنوان تصویر در صفحه
لینک داخلی: لینک هایی که به صفحات دیگر وب سایت اشاره دارند

بهبود روند سئو

وابستگی به سئو فنی کاهش یافته اما هنوز هم مهم است

سئو فنی چندین سال است که رو به افزایش است اما حواشی زیادی در حدود 12 ماه گذشته برای آن وجود داشته است. اگرچه چک کردن منظم از منظر فنی هنوز هم ضروری است اما به نظر می رسد مواردی از این دست به ساختار وب، سرعت، میزبانی وب و مواردی از این دست کمک می کند.
بررسی ها در اکثر سایت ها نشان داده است که نیاز به سئوی فنی به طور منظم کمتر از 50٪، در سایت های جدید و خزیدن های منظم دیده شده است. بنابراین شما می توانید زمان و بودجه ی بیشتری را در زمینه های دیگر سئو خرج کنید.
برخی از عناصر اصلی برای بررسی فنی سئو وجود دارد که همه این موارد به شناسایی موضوعات و بهبود عملکرد فنی یک وب سایت کمک می کند، بدون اینکه تأثیرگذاری به روزی در بازاریابی جستجو داشته باشد.

هشت عامل برتری شما در سئو فنی

ساختار وب و URL: پوشه های موجود در وب سایت ساخته شده
HTTPS/SSL: امنیت برای مشتریان یا کاربرانی که از سایت بازدید می کنند
ساخت HTML: کد عناصر اصلی یک وب سایت
CSS/Javascript: کد یک موضوع و کارایی یک سایت
JSON: کدی که به وب سایت ها امکان ارسال اطلاعات اضافی به موتورهای جستجو را می دهد
سرعت سرور: سرعتی که سرورها به درخواست های کاربران پاسخ می دهند
روبات/ نقشه ی سایت: توسط گوگل برای خزیدن وب سایت ها استفاده می شود
دسترسی: آیا همه صفحات امکان یافتن دارند

تاثیر سئو در سال 2020 و بعد از آن

مثل همیشه، گوگل به احتمال زیاد موضوعات مختلف را مطرح می کند با این حال، صنعت سئو و سئوکاران دوباره در حال رشد هستند و تبدیل به حوزه تخصصی شده اند که اجازه نمی دهد هر کسی در این امر فعالیت کند. زیرا نیاز به درک بازار مشتری های شما، جلب اعتمادشان و خواسته ها و انتظارات گوگل برای دستیابی به موفقیت دارد. که این امور به دنبال ساختار واضح و رویکردهای منظم توسط تیم حرفه ای از سئوکاران در همه ی امور محقق می شود.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.