اهمیت طراحی سایت مجدد اهمیت طراحی سایت مجدد

اهمیت طراحی سایت مجدد

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 8 دقیقه 26 مرداد 1399

با طراحی سایت مجدد، حضور آنلاین خود را در بستر قدرتمند اینترنت بهبود بخشید. اگر صاحب یک وب سایت هستید، بنابراین می دانید که ارتباط کاربران با شما و نام تجاری تان چقدر مهم است. برای تعامل با بازدید کنندگان، طراحی سایت شما باید ساده و کاربر پسند باشد. اما اگر اینگونه نبود چه؟ آیا باید تصمیم به طراحی سایت مجدد بگیرید؟ بیشتر شرکت ها این روزها در فکر طراحی سایت مجدد منطبق بر اصول پایه و اولیه هستند و اکثر شرکت ها در فکر طراحی سایت مجدد به عنوان گامی اساسی برای مشاغل خود می باشند.
برای صاحبان مشاغل بسیار مهم است که در طرح های جدیدتر و کاربر پسند سرمایه گذاری کنند تا در روند نوظهور دنیای طراحی سایت به روز حضور داشته باشند. در یک دهه گذشته، روندهای جدید بسیاری پدید آمده اند که تأثیر زیادی بر مخاطبین می گذارد. بیایید نگاهی به، به روزترین روندهای طراحی سایت بیندازیم.

طراحی سایت مجدد

طراحی سایت پاسخگو (Responsive) 

چگونه طراحی سایت پاسخگو، وب سایت را بهتر می کند؟ در سال های گذشته (حدود 2010) دو نسخه متفاوت از هر وب سایت تحت عنوان نسخه دسکتاپ و نسخه موبایل وجود داشت. اما اکنون توسعه دهندگان وب تلاش خود را بر روی ایجاد یک طراحی سایت پاسخگو یا Responsive متمرکز کرده اند، که می توان دلیل آن را نتیجه استفاده زیاد از تبلت ها یا تلفن های هوشمند بدانیم، اما این روند طراحی سایت جدید، طراحی و کد نویسی را برای تلفن های همراه و همچنین تبلت ها متفاوت کرده است.
از کل بازدید کنندگان وب سایت شما، تقریبا 25٪ آنها از طریق دستگاه های تلفن همراه از سایت شما بازدید می کنند. این نشان می دهد که افراد به دلیل دسترسی راحتتر تلفن همراه وقت خود را به بازدید از وب سایت می گذرانند. این موضوع توجه به ویژگی طراحی سایت ریسپانسیو را بیشتر می کند. کاربران انتظار دارند که رابط کاربری به عنوان اولین چیزی که در تبلت ها و تلفن های هوشمند از آن استفاده می کنند، محسوس باشد.

برنامه های تلفن همراه

برجسته بودن برنامه های تلفن همراه، طراحی سایت را، از نظر عملکرد و رابط کاربری دوباره زنده کرده است. با وجود Android و iOS ، توسعه دهندگان سخت تلاش می کنند تا از طراحی جدیدتر پشتیبانی کنند و یک تجربه برنامه قوی را برای کاربران تلفن همراه فراهم نمایند.

طراحی سایت با HTML5

HTML5 به اساس طراحی سایت Responsive (پاسخگو) کمک می کند. توسعه دهندگان می توانند با معرفی ویژگی های جدید و تعاملی عملکرد بیشتری را به بار بیاورند. با کمک برچسب های مختلف (هدر ، پاورقی ، body و غیره)، سازماندهی محتوا بهتر می شود و ایندکس کردن برای موتورهای جستجو آسانتر می گردد. این موضوع به سئو سایت شما نیز کمک می کند.

وضوح صفحه نمایش 

صفحه نمایش شبکیه چشم (Retina Display )، در فن آوری صفحه نمایش شکوفا شد. این صفحه نمایش، زیبایی شناسی بصری و وضوح صفحه را با چگالی پیکسل بالا به نمایش در می آورد. به عنوان مثال صفحه نمایش شبکیه چشم اپل، صفحه نمایش 960 در 640 پیکسل را در iPhone 4S ارائه می دهد. وضوح تصویر 326 پیکسل در هر اینچ چشم انسان را قادر می سازد پیکسل ها را در یک صفحه کوچک تشخیص دهد.

مرورگرهای سیستم عامل

سیستم عامل Chrome یک سیستم عامل سبک وزن است و برای تبلت ها و دستگاه های تلفن همراه مناسب می باشد. این سیستم عامل سریعتر از سایر OS های دیگر است و دارای ویژگی های ضد ویروس برای مقابله با تهدیدات امنیتی نوظهور می باشد. به روزرسانی در کانال توسعه دهنده سیستم عامل Chrome اصلاحات بیشتری نسبت به سیستم عامل های ارائه شده دارد. Firefox OS عمدتا بر روی HTML5 ساخته شده است و کاملا از این سیستم عامل بهره می برد. بسیاری از توسعه دهندگان برنامه های تلفن همراه به دلیل بهبود عملکرد برنامه ها، از این سیستم عامل ها استفاده می کنند.

رتبه بندی موتور جستجو

بهینه سازی سایت ممکن است موضوعی نگران کننده برای طراحی سایت باشد. زیرا نیاز به یک طراحی دقیق، برای اجرای یک نقشه طراحی دقیق در سایت، با هدف رتبه بندی خوب دارد. به عنوان مثال، باید بدانیم که سایتهای مبتنی بر گرافیک و محتوای کمتر نتایج  خوبی در موتورهای جستجو نخواهند گرفت.

پیمایش  (Navigation)

مطمئن باشید تا زمانی که پیمایش را به یک ضرورت در سایت تبدیل نکنید، بر تجربه کاربران تأثیر منفی خواهید گذاشت. پیمایش در سایت باید برای کاربران ساده اتفاق افتد تا کاربران بتوانند سایت را به راحتی مشاهده کنند. توجه کنید پیمایش موقعیت ثابت، برای کاربران تلفن همراه مناسبتر است زیرا با وضوح صفحه نمایش تنظیم می شود.

انیمیشن، گرافیک و تایپوگرافی

برخی از آخرین به روزرسانی ها در روند طراحی سایت، با استفاده از جلوه های گرافیکی مانند بنرها، ویدئو ها ، نشان های نمایشگر و غیره اتفاق می افتد. متأسفانه، بسیاری از طراحان سایت از اهمیت تایپوگرافی در زمان طراحی سایت غافل هستند و متوجه تأثیر فونت های چشمگیر خانواده های اصلی نوع قلم مانند serif و sans serif نیستند.

اینفوگرافیک

ارائه حقایق و ارقام در یک طرح گرافیکی را اینفوگرافیک می گویند. کاربران زمانیکه یک روش جالب را برای یادگیری اطلاعات مشاهده می کنند، دوست دارند آن را به اشتراک بگذارند. در ساخت اینفوگرافیک چشمگیر، ساخت یک طرح مناسب با تایپوگرافی ضروری است. انواع مختلفی از اینفوگرافیک ها وجود دارد، به عنوان مثال، نمودارهای جریان، مقاله تجسمی، اعداد مبتنی بر آمار، مبتنی بر فرآیند، جغرافیایی محور که می توان توجه ویژه ای به آنها نمود.

سادگی در طراحی سایت

اگر طراحی سایت دارای طراحی بسیار پیچیده ای باشد، ممکن است برای رساندن شما به هدف اصلی تجارتتان، مناسب واقع نشود. خاص ترین و جذاب ترین طراحی سایت، یک طراحی ساده است که با اهداف نهایی تجاری یک سایت منطبق می گردد.

تغییرات در رفتار کاربران

در نحوه تعامل کاربران با وب تغییرات چشمگیری دیده شده است. طبق آمار بیش از 78 درصد کاربران در حال بازدید از محصولات فروشگاه های آنلاین هستند. اما، آیا می دانید 85٪ از کاربران (گروه سنی: 25-34 سال) به دلیل تبلیغات نامربوط وب سایت را ترک می کنند؟ همین یک موضوع نشانه ای واضح بر رابطه ی مستقیم طراحی سایت مناسب و تعامل کاربران دارد.

تایپوگرافی در طراحی سایت

طراحی سایت مجدد

اگر پیام نارضایتی بازدید کنندگان از سایت شما زیاد باشد، احتمالاً وقت آن رسیده است که بدانید سایت موجود، مطابق با آخرین استانداردهای طراحی سایت نیست. در ادامه به بررسی برخی از مزایای طراحی سایت مجدد خواهیم پرداخت:
بهبود تجربه ی کاربری:
تجربه کاربر در خط مقدم طراحی سایت قرار دارد. کاربران باید بتوانند تعامل یکپارچه ای را در یک وب سایت تجربه کنند و اگر این اتفاق بیفتد باید بدانید که سایت شما با موفقیت در استانداردهای UX تحویل داده شده است.
توجه به سئو سایت:
فرایند طراحی سایت مجدد با حفظ سئو در ذهن ماندگار می شود. هرچه ویژگیهای طراحی سایت از نظر سئو برای کاربران موثرتر باشد، توانایی نمایش آن در گوگل و یاهو بیشتر خواهد بود.
بهینه سازی موبایل:
بهینه سازی موبایل کاربر محور یک هدف مشترک اکثر فرایندهای طراحی سایت مجدد است. این بهینه سازی در اتصال سریع، بهینه سازی نام تجاری، سرعت سریع بارگیری، UX پیشرفته و بهبود عملکرد سئو اتفاق می افتد.
عملکرد وب سایت:
با داشتن ویژگی های کاربر محور، کاربران قادر خواهند بود به طور طبیعی و هموار با سایت درگیر شوند. یک طراحی سایت با کیفیت، به ایجاد اعتماد در بین بازدید کنندگان کمک می کند و از این رو می تواند به بهبود عملکرد وب سایت بیفزاید.
افزایش نرخ تعامل :
افزایش نرخ تعامل می تواند از طریق طراحی سایت مجدد انجام شود وقتی کاربران از یک سایت بازدید می کنند، به ویژگی های مزایای واقعی آن نگاه می کنند. بنابراین همین موضوع یک رویکرد قابل توجه برای  افزایش نرخ تبدیل می باشد.

چرا شما به طراحی سایت مجدد نیاز دارید؟

یک فرایند طراحی سایت مجدد برای بهبود تجربه کاربر با طرح ها و ویژگی های مدرن ایجاد می شود. برای اطلاع از اینکه سایت شما به طور موثر طراحی شده است یا خیر، سؤالات زیر را از خودتان بپرسید:

  1.  آیا طراحی سایت شما دارای اعتبار است؟
  2. آیا این روند مطابق با ویژگی های طراحی سایت اخیر می باشد؟
  3. آیا طراحی سایت کاربر پسند است؟
  4. آیا اهداف تجاری شما در این طراحی سایت تحقق می یابد؟
  5. آیا احساس می کنید طراحی سایت شما قدیمی است؟

با یک تجربه طولانی و تحقیقاتی عمیق، تیم طراحی ما قادر به درک نیازهای مشتریان خود و ایجاد طرح های بصری می باشد. خدمات طراحی سایت مجدد در تقویت حضور آنلاین مشتریان و چشم انداز شغلی کمک کننده است. تمرکز اصلی ما بر روی افزایش قابلیت استفاده سایت و جذب هرچه بیشتر کاربران متمرکز شده است.
با استفاده از یک رویکرد نوآورانه، بر روی زیبایی شناسی بصری طراحی سایت تأکید فراوانی داریم. برای برجسته کردن هویت برند ، صداقت اولین و مهمترین چیزی است که به مخاطبین اعتماد خواهد داد. طراحی سایت مجدد، می تواند در تمام شرایطی که بیان کردیم کمک کننده باشد.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.