اهمیت طراحی سایت و نحوه کمک به سود آوری در کسب و کار اهمیت طراحی سایت و نحوه کمک به سود آوری در کسب و کار

اهمیت طراحی سایت و نحوه کمک به سود آوری در کسب و کار

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 5 دقیقه 12 بهمن 1398

هنگامی که صحبت از حضور برجسته آنلاین در کسب و کارها پیش می آید، موارد مختلفی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. باید بدانید که، این جنس از حضور در تجارتتان فقط با ایجاد یک وب سایت به پایان نمی رسد. بلکه وب سایت ها با تلاش در بازاریابی آنلاین و در نظر گرفتن تکنیک های مناسب سئو و تغذیه مداوم آن با عناصر مناسب، می توانند موفقیت کسب کنند. به کار بستن این روش ممکن است نتایج مثبت آنی را برای شما فراهم نکند، اما به موقع و در زمان مناسب مطمئناً پیشرفت چشمگیری ایجاد خواهد کرد.

اهمیت طراحی وب سایت

در طراحی سایت عوامل متعددی وجود دارد که منجر به حضور موفق آنلاین کاربران می شود. اما قبل از ادامه کار، بیایید ابتدا به یکی از اساسی ترین عناصر تشکیل دهنده طراحی سایت بپردازیم. در نظر داشته باشید که طراحی سایت موفق می تواند مشاغلی را که می خواهید گسترش دهید یا ایجاد کنید، ارتقا بخشد. در واقع این تفاوت از چگونگی مشاهده مخاطبین مورد نظر از مشاغل یا شرکت شما ایجاد می شود و در نهایت می تواند به طور بالقوه بازدید کنندگان را به مشتریان واقعی تبدیل نماید. به این ترتیب، ایجاد یک طراحی وب سایت که دارای رابط کاربری آسان می باشد، می تواند نرخ بازدید بسیار بهتری را به همراه آورد، که این خود، منجر به درآمد بیشتر برای شما می گردد.

طراحی سایت فروشگاهی

چگونه طراحی سایت به دارایی برای تجارت تبدیل می شود

 سرمایه گذاری در طراحی وب سایت می تواند سود قابل توجهی برای تجارت شما ایجاد کند اگرچه ممکن است در زمان شروع هزینه ای نیز متحمل شوید. برای اطمینان از اینکه سرمایه گذاری شما مطابق با برنامه و پلن سودآوری تان کار می کند، باید از طراحان سایت حرفه ای استفاده کنید که قادر به اجرای نکات کلیدی زیر در طراحی وب سایت باشند:

1. پیمایش (Navigation)

توجه به این امر به ویژه هنگامی که سایت شما دارای تعداد زیادی صفحه است، ضروری می باشد. در اصل نوار پیمایش دارای برچسب یا منویی است که لیستی از صفحات مختلف وب را نشان می دهد. اگر پیمایش سایت به خوبی توسعه داده شود، کاربران می توانند به راحتی کارهای شما را ببینند و درک کنند. در عین حال می توانید به بازدید کنندگان اطلاعات مفیدتری در رابطه با مطالبی که به دنبال آن هستند ارائه دهید.

2. عناصر محتوا و ویژوال (Content and Visual Elements)

این عناصر شامل انتخاب قلم و سایر جزئیات چاپی می باشد. چنین جنبه هایی در طراحی وب باید در کنار هم باشند تا بتوانند پیام دقیق را به مخاطب ارائه دهند. زیرا در بیشتر موارد، خوانندگان تمایل دارند که پیام را به صورت مختصر و مشخص به دست آورند.
در عین حال استفاده بیش از حد آنها می تواند صفحات سایت را  با محتوای بیش از حد شلوغ به نظر برساند. این صفحات بصری بی نظم ممکن است خواندن را دشوار کند، در نتیجه عدم علاقه بازدید کنندگان را به همراه آورد و باعث شود آنها نخواهند دوباره به سایت شما باز گردند. برای جلوگیری از وقوع این اتفاق، بهتر است مطالب ساده و مفید را در اختیار طراحان قرار دهید تا آنها بتوانند متن را به راحتی در سایت بگنجانند.

3. برند یا لوگوی مشخص (Brand Uniformity)

برند شما همان چیزی است که شما را از رقبای خود جدا می کند و معمولاً از طریق یک آرم یا لوگو متمایز می شود. اگر مشاغل یا شرکت شما دارای یک لوگو منحصر به فرد می باشد بهتر است آن را بر روی کلیه موارد چاپی، و عناصر طراحی ادغام نمایید.
شناساندن نام تجاری ​​برای بازار هدف بسیار مهم است. تا حدی که؛ اگر در نام تجاری و لوگوی شما تغییرات جزئی وجود داشته باشد، می تواند منجر به سردرگمی در بین مشتریان شود و این حس را به آنها دهد که گویی مشکلی در تجارت شما وجود دارد.

خرید اینترنتی

4. طراحی جذاب (Engagement)

از آنجایی که اگر مشتریان در نگاه اول بتوانند با طراحی سایت شما ارتباط برقرار کنند در سایت شما می مانند، بنابراین صفحات وب باید یک طرح استثنایی داشته باشند تا محیط جذابی را برای کاربران ایجاد نمایند و آنها زمان بیشتری در آن صفحه باقی بمانند. نیاز به طراحی و توسعه وب سایت عاملی ضروری است که باید توسط هر صاحب سایت با دقت مورد توجه قرار گیرد .

5. بهینه سازی سازمان و موتور جستجو (Organization and Search Engine Optimization)

یکی از مواردی که می توان به آن اشاره کرد، توجه به این نکته است که کاربران اصولا مانند زمان مطالعه ی کتاب از سمت راست به چپ و بالا به پایین مطالب سایت را می بینند، بنابراین طراحان سایت در طراحی از همان الگوی خواندن استفاده می کنند. و مهمترین اطلاعات را در آنجا قرار می دهند. این موضوع شانس ارسال پیام شما به بازدید کننده هایی که می توانند مشتری شما شوند، را افزایش می دهد.
همچنین شما می توانید کلمات مهمی که مربوط به جزئیات سایت و حرفه ی شما می باشد را انتخاب کنید تا با بهینه سازی موتور جستجو یا سئو بتوانید آن کلمات کلیدی را در Google ، Yahoo و Bing قابل مشاهده و جستجوی راحت تر قرار دهید.

اعتماد سازی با طراحی سایت مناسب

در عصر دیجیتال ، اکثر مشاغل تحت وب هستند تا برای مشتریان خود قابل دسترس تر باشند. با کمک طراحی وب سایت، صاحبان مشاغل قادر به ایجاد یک محیط آنلاین همیشه در دسترس می شوند، که در آن کاربران می توانند در هر ساعت از روز اطلاعات مفیدی کسب کنند. علاوه بر این، هنگامی که یک وب سایت با مدیریت خوب دارید، مردم می توانند به شما اعتماد کنند. این اعتماد در زمان دریافت محصولات و خدمات شما؛ تردید را از بازدید کنندگان شما خواهد گرفت و به شما کمک می کند، تا یک تجارت پر رونق و سودآور داشته باشید.

 

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.