اولین برداشت کاربر از وب سایت شما اولین برداشت کاربر از وب سایت شما

اولین برداشت کاربر از وب سایت شما

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 4 دقیقه 26 مهر 1399

اهمیت اولین نگاه یک وب سایت

کاربران در اینترنت در هنگام گشت گذار به دنبال محتوا و برند شما نیستند. آنها فقط در حال گذر هستند. ممکن است کنار شما عبور کنند و یا حتی برای نگاهی گذرا وارد سایت شما شوند. بنابراین برای تحت تاثیر قرار دادن کاربران و باقی ماندن در سایتمان چه کاری باید انجام دهیم ؟

لطفاً بخاطر داشته باشید ، مشتریان بالقوه شما "در حال مرور" نیستند آنها "در حال جستجو" هستند. آنها افراد بیکاری نیستند که به دنبال جنجال و شایعات باشند. مشتریان بالقوه شما در جستجوی بهترین افراد و شرکت ها هستند تا به آن ها کمک کند . به همین دلیل مهم است که در نگاه اول برای کاربران تاثیرگذار و درست به نظر برسید. شما باید همان فردی باشید که افراد به دنبال آنها هستند . چه چیزی باعث می شود خوب به نظر برسید ؟ در اینجا چند ترفند ساده برای تاثیر گذاری بر روی کاربر در اولین نگاه ارائه شده است .

طراحی سایت

شما چه کاری انجام می دهید ؟

اکثر افراد آنقدر درگیر ایجاد طراحی شیک در سایت خود می شوند که مهمترین بخش یعنی معرفی خود و فعالیتشان را فراموش می کنند . بیشتر افرادی که وارد سایت شما می شوند تازه وارد هستند و اطلاعی از شما و فعالیتتان در سایت ندارند پس بهتر است به طور واضح و آشکارا بیان کنید , که هستید و چه کاری انجام می دهید .

لوگو خود را توصیف کنید و یا از یک تیتر جذاب استفاده کنید . فقط اعلام کنید چه فعالیتی انجام می دهید . با معرفی کسب کار و فعالییتان به طور کامل , افراد متوجه می شوند که آیا می توانند از خدمات و یا محصولات شما استفاده کنند یا خیر .

قدرت و توانایی اصلی شما چیست ؟

بگذارید قدرت شما بدرخشد. آیا این محصولات یا خدمات منحصر به فرد شما است؟ کیفیت؟ نوآوری های شما؟ قیمتهای شماست؟ تعداد مشتری های شما؟ مشتری های معروف؟ جوایز؟ یا شاید مدل کسب و کار شما باشد؟ هر مواردی که از نقاط قوت و منحصر به فرد شما است آن را برجسته کنید . این موضوع فرصتی مناسب برای تبلیغات ایجاد می کند.

احساسی که در نگاه اول به وجود می آورید چیست؟

اینجا جایی است که سایت شما باید زیبا به نظر برسد. با این حال ، در این مرحله ظاهرتان باید شخصیت خاصی را از خود به نمایش بگذارد. ظاهر کلی وب سایت باید چیزی درباره شرکت و پشت وب سایت بگوید . آیا شما شرکتی هستید که با توجه به نظرات و عقاید خود سایت را ایجاد کرده اید ؟. و یا در طراحی سایت خود از دیگران کپی برداری کرده اید؟ به یاد داشته باشید مردم همیشه با این نظر انتخاب می کنند که هیچ کس شبیه به فرد دیگری نیست .

با این حال ، این مسئله مربوط به تصاویر جذاب ، گرافیک های پیشرفته ، متن جذاب و تایپوگرافی نیست. بلکه مربوط استراتژی تصمیم گیری شماست . استراتژی و و نوع مخاطب شما تعیین کننده ظاهر سایت شما است .

طراحی سایت

ایجاد امنیت در سایت

همه کاربرانی که در اینترنت جستجو می کنند احساس امنیت کافی ندارند . این کاربران هستند که در اکثر مواقع به شما نیاز دارند و از شما اطلاعات می خواهند . به دلیل این نا امنی همه تلاش خود را می کنند که اشتباه نکنند و برای دریافت خدمات و یا اطلاعات به سایتی که امنیت آنان را به خطر می اندازد مراجعه نکنند.

آنها کسی را می خواهند که توجه به آنها داشته باشند و اطمینان حاصل کند که نیازهای آنها به طور کامل برآورده می شود. به همین دلیل است که افرادی که به سایت شما وارد می شوند می خواهند در همان نگاه اول بدانند که آیا مشتری های کوچک را هدف قرار می دهید یا مشتریان بزرگ ، آیا واقعاً علاقه مند هستید که تجارت آنها را بر عهده بگیرید یا فقط به دلیل درآمد اضافی آنها را در اختیار دارید؟

چطور می توان به راحتی در مورد شما دانست؟

در صورت امکان سعی کنید محتوا و لینک صفحات مهم خود را بدون اسکرول و یا جستجو کردن کاربر در همان صفحه اصلی قرار دهید . محتوا و صفحاتی که فکر می کنید در نگاه اول کاربر را تحت تاثیر قرار می دهد و  یا پاسخ به سوالاتی که کاربر هنگام ورود برایش ایجاد می شود . به طور مثال اگر شما یک فروشگاه آنلاین همراه با دسته بندی های متفاوت و زیادی هستید بهتر است محصولات و دسته بندی هایی که کاربران بیشتر از آن استفاده می کنند را در صفحه اول نمایش دهید.

تحقیقات انجام شده توسط مایکروسافت و سایر شرکت های تحقیقاتی نشان می دهد که بیشتر افراد در 10 ثانیه اول سایت را ترک می کنند! آنها فقط درصورتی که بیش از 59 ثانیه اول را در سایت بمانند به عنوان یک کاربر همیشگی شناخته خواهند شد .

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.