بازایابی محتوا چیست؟ بازایابی محتوا چیست؟

بازایابی محتوا چیست؟

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 8 دقیقه 13 دی 1399

بازاریابی محتوایی شامل کلیه فعالیتهای بازاریابی است که بر ایجاد و اشتراک اطلاعات متمرکز است. اگر برای بهینه سازی موتورهای جستجو تلاش می کنید قطعا بازاریابی محتوایی باید بخشی از استراتژی شما باشد. اما امروزه برای برند تجاری نیز بسیار مهم است. به اشتراک گذاری اطلاعات ارزشمند راهی عالی برای جذب مخاطب و نشان دادن تخصص شما در کاری که انجام می دهید است. در این مقاله ، توضیح خواهیم داد که بازاریابی محتوا چیست ، چرا بازاریابی محتوا برای سئو مهم است و چگونه می توانید استراتژی خود را تنظیم کنید!

 بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا به اشتراک گذاری مطالب ارزشمند و مرتبط با مخاطبان شما اشاره می کند. محتوای رایگان که به آنها کمک می کند مشکلات خود را حل کنند یا در مورد موضوعی که به آن علاقه مند هستند اطلاعات بیشتری کسب کنند. مخاطبان شما از این اطلاعات بهره مند می شوند و شما و شرکت شما را به عنوان متخصص در یک زمینه خاص درک می کنند. در پایان ، تخصص شما دلیل خرید محصولات یا خدمات شما خواهد بود. و احتمالاً دلیلی که آنها مرتباً به سایت شما بازمی گردند.

انواع بازاریابی محتوا

اولین مثال در مورد بازاریابی محتوا ، وبلاگی است که شما بطور مرتب مقالات جدیدی درباره موضوعات در زمینه تخصص خود ارسال می کنید. این همچنین می تواند ساده ترین راه برای شروع شما باشد. در دودکو ، بازاریابی محتوا یکی از اصلی ترین کارهایی است که برای مشتریان انجام می دهیم. ما دانش خود را در وبلاگ در بخش سئو و طراحی سایت به اشتراک می گذاریم و همچنین این موارد را برای مخاطبان بیشتر در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذاریم.

برای اینکه بتوانیم به همه کاربران خود کمک کنیم مقالاتی را برای افراد نا آشنا در این حوزه می نویسیم ، مثلاً سئو چیست؟ و مقالاتی برای افراد با کمی تجربه بیشتر ، مانند مقاله ما در مورد PPC و یا BERT. و اگرچه ممکن است متناقض به نظر برسد ، اما به اشتراک گذاشتن دانش گروه دودکو در مورد طراحی سایت تأثیر بسیار مثبتی در افزایش قرار داد های سئو و طراحی سایت شده است. مخاطبان ما را به عنوان یک متخصص (احتمالاً از طریق تمام محتوایی که به اشتراک می گذاریم) درک می کنند.

علاوه بر یک وبلاگ ، انواع مختلفی از بازاریابی محتوا وجود دارد که می توانید بررسی کنید. به عنوان مثال ، برخی از سایت ها با ایجاد کتاب های الکترونیکی ، فیلم های آموزشی ، آزمونها ، برنامه ها ، پادکست ها و حتی رویدادها را انتخاب می کنند. همه با تمرکز بر به اشتراک گذاشتن اطلاعات ارزشمند در مورد موضوعی که مخاطبانشان به آن علاقه دارند. و اطلاعات ارزشمند به معنای عمیق ، آموزشی بودن و ترجیحاً منحصر به فرد بودن آن است. بنابراین این بدان معناست که ایجاد این محتوا به زمان نیاز دارد و باید روندی مداوم داشته باشد که در صورت لزوم آن را به روز کنید.

چرا بازاریابی محتوایی مهم است؟

همانطور که ما در مورد آن بحث کردیم ، ایجاد اطلاعات ارزشمندی که به صورت رایگان ارائه می دهید ، ماهیت اصلی بازاریابی محتوا است. پس چرا ما به شما می گوییم محتوا ایجاد کنید تا آن را به رایگان اهدا کنید؟

اعتماد و تخصص ضروری است

وب به ما راهی کاملا جدید برای ارتباط با افراد جدید ، کشف شرکت های جدید و حتی روش های تصمیم گیری برای ما ارائه می کند. احتمالاً شما هم این کار را می کنید ، که قبل از تصمیم گیری در مورد موضوعی و یا خرید ، به صورت آنلاین تحقیق می کنید. با ظهور هر روز رقبای جدید، تصمیم افراد در مورد خرید محصولات بیشتر به اعتماد و رابطه آنها به شرکت ها بستگی دارد. یک استراتژی بازاریابی محتوا که کاملاً فکر شده باشد ، می تواند به شما کمک کند ، با تکیه بر تخصص و اعتماد ، یک رابطه قوی با مخاطبان خود ایجاد کنید.

برای سئو بسیار مفید است

بازاریابی محتوا علاوه بر ایجاد اعتماد و ایجاد ارتباط با مخاطبان ، به شما در بهینه سازی موتور جستجو (SEO) نیز کمک می کند. بخش مهمی از سئو ، نوشتن محتوای با کیفیت و متمرکز بر کاربران است. از آنجا که کاربران شما تنها افرادی نیستند که محتوای شما را می خوانند ، گوگل و سایر موتورهای جستجو نیز متن شما را می خوانند تا تصمیم بگیرند که چه زمانی صفحات شما را در نتایج جستجو نشان دهند.

اگر بازاریابی محتوا بخشی جدایی ناپذیر از تلاش های بازاریابی شما باشد و روی ایجاد محتوای با کیفیت کار کنید ، احتمالاً مطالب زیادی را در رابطه با اصطلاحاتی که مخاطب شما جستجو می کند ، می نویسید. با نوشتن پست های بیشتر در وبلاگ ، وب سایت شما بیشتر و بیشتر برای کاربران نمایش داده می شود. به طور کلی ، رتبه شما بالا می رود. و ، همه این بازدید کنندگان جدید خریداران بالقوه هستند. بنابراین ، علاوه بر افزایش بازدید ، بازاریابی محتوا می تواند فروش شما را نیز افزایش دهد. می توانید برای مطالعه بیشتر به مقاله تاثیرات مثبت بازاریابی محتوا بر روی سئو مراجعه کنید.

چگونه استراتژی خود را تنظیم می کنید؟

اول از همه ، شما باید با تحقیق در مورد کلمات کلیدی شروع کنید تا مطمئن شوید که در مورد موضوعات درستی می نویسید. به این معنی نیست که شما نمی توانید در مورد آنچه می خواهید بنویسید ، اما می تواند به شما کمک کند از همان کلمات مشتریان (بالقوه) خود استفاده کنید. زیرا این امر به آنها کمک می کند محتوای شما را پیدا کنند. تحقیق کلمات کلیدی خود را انجام دهید تا لیستی از کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی را که می توانید درباره آنها بنویسید ، تشکیل دهید. بعد از ایجاد این لیست و تصمیم گیری درباره اولویت این کلمات کلیدی ، می توانید برنامه ریزی را شروع کنید.

برنامه ریزی واقعه بینانه کنید

در تعداد پست هایی که شما و تیمتان می توانید در هفته یا ماه بنویسید واقع بین باشید ، زیرا صرف زمان کافی برای محتوای بسیار مهم است. یک تقویم سرمقاله ایجاد کنید ، با تیم نویسندگان خود درباره اینکه چه کسی می خواهد چه چیزی بنویسد ، فکری کنید. و از چه زاویه ای ، برای اطمینان از ایجاد محتوای منحصر به فرد. همچنین ، تنوع آنچه در مورد آن می نویسید توجه داشته باشید و در برنامه ریزی خود جایی برای نوشتن اخبار لحظه آخری که نمی توانید از قبل برنامه ریزی کنید ، بگذارید. یک برنامه ریزی محتوا و فکر شده واقعاً می تواند به شما کمک کند در راس بازاریابی محتوای خود باشید.

مطالب خود را تازه نگهدارید

انتشار یک مقاله مفید در سایت ، به این معنی نیست که دیگر هرگز نباید به آن نگاه کنید. هم برای کاربران و هم برای رتبه بندی ، مهم است که گاه به گاه محتوای موجود خود را مرور کنید. با این کار می توانید مطالب خود را تازه و به روز نگه دارید ، با ایجاد تغییرات لازم برای مرتبط بودن آن. این به روزرسانی های محتوای را بخشی از برنامه ریزی بازاریابی محتوایی خود قرار دهید و حتماً این کار را به صورت منظم برای محبوب ترین پست ها و صفحات وبلاگ خود انجام دهید.

محتوا راهیست که باید طی شود

در این پست وبلاگ ، ما درمورد بازاریابی محتوا بحث کردیم و اینکه چرا باید به فکر ایجاد استراتژی محتوای خود باشید. که به نوعی ، یک نمونه عالی از بازاریابی محتوا است. امیدوارم این مقاله اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار داده باشد که به پاسخ سوال شما کمک کند ، زیرا این اصل بازاریابی محتوا است.

من می خواهم یک بار دیگر بر اهمیت ایجاد فضای کافی برای بازاریابی محتوا تأکید کنم و به یاد داشته باشم که این یک استراتژی بلند مدت است. بنابراین مدتی طول می کشد تا به نتیجه شماره یک جستجو تبدیل شوید! اما این قطعاً در طولانی مدت ارزش آن را خواهد داشت ، بنابراین همین حالا با برنامه ریزی محتوای خود شروع کنید.


ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.