بررسی مشکلات رایج در طراحی سایت بررسی مشکلات رایج در طراحی سایت

بررسی مشکلات رایج در طراحی سایت

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 3 دقیقه 27 اسفند 1397

زمان از آن چیزی که فکر میکنید، بی رحم تر است! امروزه شرایط اینگونه است که به محض تولید محتوای سئو شده جدید، به احتمال بسیار قوی حتی اگر محتوای شما از کیفیت خوبی هم برخوردار باشد، کاربران به سرعت پس از تحقق اهدافشان از سایت شما خارج میشوند، مگر اینکه دلیلی برای صرف زمان بیشتر در سایت شـما پیدا کنند و به گشت و گذار در صفحات مختلف بپردازند، زیرا واقعیت اینست که کاربران هیچ وظیفه‌ای در قبال خدمات شما ندارند. نرخ خروج بالا، نمایانگر کمبود و برطرف نشدن علاقه‌مندی بازدیدکنندگان است.

اگر شما هم قصد دارید تا ارتباط بیشتری با بازدیدکنندگان وبسایت تان داشته باشید و نرخ خروج وبسایت مدنظرتان را بهبود دهید، لازم است تا از رایج ترین مشکلات در طراحی وبسایت که در ادامه به آنها میپردازیم باخبر باشید :

  1. هیچ مسیر واضحی نیست!

مسیر های مختلف برای رسیدن به هدف اصلی وجود دارد

کاربران خواهان یک خوش آمدگویی ساده و به اصطلاح جمع و جور میباشند، وقتی که کاربر برای اولین بار است که از سایت شـما بازدید میکند و با گزینه‌های زیاد و مسیرهای مبهم در طراحی سایت برخورد میکند، درواقع مسیر را برای خروج سریعتر او هموار کرده‌اید! اگرچه شاید فکر کنید که گزینه های زیاد برای کاربران جذاب است، اما با اینکار هیچ گزینه‌ای به جز بستن صفحه سایت شما برای کاربر باقی نخواهد ماند!

  1. طراحی قدیمی

طراحی سایت ها در قدیم نسبت به امورز بسیار متفاوت شده است

اگر وبسایت شما با معیارهای طراحی سایت سال های گذشته طراحی شده است، احتمالا وقت آن فرارسیده است که کمی در عملکرد خود تجدید نظر کنید!
اسلایدبارهای متنوع و شلوغ، یک هدر بی روح و بدون اینتراکشن یا همان فعل و انفعال و مواردی از این قبیل، به بازدیدکنندگان حس قدیمی بودن وبسایت را منتقل میکند که البته حس غلطی هم نیست...! این روزها، بهترین سایت ها محتویات و مطالب سایت خود را به موارد کوچکتر و قابل فهم تر تقسیم میکنند.

  1. تصاویر تکراری، منفور برای کاربران!

don't copy

اگر از تصاویر تکراری استفاده میکنید، باید بدانید که با این کار، حس اعتماد و اطمینان را از کاربران خود گرفته‌اید. حتما شما هم آن تصویر معروف را دیده‌اید که عده‌ای دور یک میز کنفرانس نشسته‌اند، باورکنید فقط یک میز کنفرانس در جهان وجود ندارد! متفاوت عمل کنید.

  1. فونت و رنگهای متفاوت

انتخاب فونت و رنگ های مناسب

بسیاری از طراحان سایت استفاده از فونت ها و رنگهای گوناگون را در جهت افزایش علاقه‌مندی کاربران به کار میبرند، اما در واقعیت این امر تنها منجر به بازخوردهای منفی میشود. پیشنهاد میشود که حداکثر از سه رنگ سازمانی استفاده کنید. امروزه در سایت های حرفه‌ای، از دو یا سه فونت مختلف بیشتر استفاده نمیشود. بهتر است شما هم در مسیر حرفه‌ای تر بودن قدم بردارید.

  1. نشناختن کاربران هدف

کاربران هدف

مهم ترین رکن در طراحی سایت اینست که شما کاربران هدف خود را بشناسید و باتوجه به نیازهای آنها، به طراحی و تولید محتوا بپردازید. ممکن است از ظاهر یک وبسایت خوشتان آمده باشد و یا خواهان تبدیل سایت خود به یک سایت مدرن باشید، اما اگر در کنار این موارد حواستان به نیازهای کاربران هدف خود نباشد، احتمال شکست شما بسیار بالاست...

  1. با موبایل قهر نباشید!

وبسایت واکنش گرا

باورکنید این مورد انقدر واضح و شناخته شده است که حتی پرداختن به آن شاید کار درستی نباشد، اما همچنان وبسایت های زیادی رسپانسیو نیستند. موبایلها در حال سبقت گرفتن از دسکتاپ میباشند. اگر شما هیچ اهمیتی به کاربرانی که با موبایل ممکن است به سایت شما هدایت شوند نمیدهید، آنها نیز جایگزینی برای بدست آوردن اطلاعات خود به جای وبسایت شما انتخاب میکنند. حتما واکنش گرایی وبسایت خود در موبایل و یا تبلت ها را بررسی کنید.

  1. قایم نشوید!

اگر میخواهید کاربران شما را پیدا کنند، نباید خود را قایم کنید! حتما اطمینان حاصل کنید که مواردی از قبیل آدرس، شماره تلفن ، شبکه‌های اجتماعی و راه های ارتباطی خود به راحتی در وبسایت قابل دسترسی باشند.

جمع‌بندی

طراحی سایت مانند هر موضوع دیگری در زمینه تکنولوژی هیچگاه تمام شدنی نیست.اگر میخواهید از رقبای خود پیشی بگیرید، میبایست همواره از روش های جدید طراحی سایت اطلاع داشته باشید و تمام تلاش خود را برای راضی نگه داشتن کاربران و بازدیدکنندگان سایت خود انجام دهید.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.