بررسی نکات بهینه سازی سرعت سایت بررسی نکات بهینه سازی سرعت سایت

بررسی نکات بهینه سازی سرعت سایت

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 6 دقیقه 2 شهریور 1399

در دنیای سرعتی امروز، مردم ترجیح می دهند به جای مراجعه به فروشگاههای حضوری از طریق وب سایتهای تجارت الکترونیک اقدام به خرید نمایند تا در وقت خود صرفه جویی کنند. با توجه به آمار در قرن 21، سطح صبر و شکیبایی مردم 3 ثانیه است بنابراین باید طراحی سایت را طوری اجرا کنید که در 3 ثانیه بارگیری شود، در غیر اینصورت مخاطبین خود را از دست خواهید داد. پروژه شما باید با یک تیم حرفه ای در جهت بهینه سازی سرعت سایت بدون به خطر افتادن ظاهر وب سایت اجرا گردد. برای کسب اطمینان از اینکه وب سایت تجارتتان در بین مواردی که ذکر شد به خوبی پیش می رود، ما برخی از تکنیک هایی که باعث بهینه سازی سرعت سایت درگاه شما می شود را معرفی خواهیم کرد، رعایت این اصول در بهبود سئو سایت نیز اثرگذار خواهد بود.

بهبود سرعت سایت

1. سایز صفحه وب سایت را بهینه کنید

اطمینان حاصل کنید که سایز صفحه به گونه ای بهینه شده است که بیش از 3 ثانیه برای بارگیری هر صفحه زمان نخواهد. برای بررسی سایز می توانید، آن را به طور مستقیم از طریق مرورگر بایگانی وب در رایانه خود ذخیره کنید تا سایز پوشه اندازه گیری شود. اگر حجم آپلود شده صفحه بزرگ باشد، اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که آیا تصاویری که در وب سایت خود استفاده می کنید بهینه شده است یا خیر. اگرچه ممکن است احساس کنید که یک تصویر PNG به دلیل کیفیت بالای آن، بهتر به نظر برسد، اما بهتر است از تصاویر JPEG در یک وب سایت استفاده کنید تا بارگذاری سریعتر انجام شود. در حقیقت، فایل های JPEG که با کیفیت 70٪ بهینه شده اند به همان اندازه فایل های PNG به نظر می رسند.

2. عدم بارگذاری تبلیغات و آیکون های غیر ضروری

درست است که این روزها، صاحبان سایت منابع مالی و غیرمالی زیادی را برای سئو سایت در نظر می گیرند و برای اطمینان از حضور در صفحه ی اول موتور جستجو سرمایه گذاری می کنند. اما نباید به این دلیل که می خواهید همه چیز را در وب سایت نشان دهید، از هر روشی برای جذب و ماندگاری افراد در وب سایتتان استفاده کنید. به عنوان مثال مطمئناً، آیکون های رسانه های اجتماعی مانند توییتر، لینکدین و فیس بوک و تبلیغات، از صفحه سایت شما چند ثانیه زمان اضافه خواهد گرفت. اگر می خواهید از آیکون های شبکه های اجتماعی و تبلیغات استفاده کنید، مطمئن شوید که برای کسب درآمد اضافی وب سایت خود را با تبلیغات اضافی پر نکرده اید.

3. نظارت بر سرعت سایت

تست بهینه سازی سرعت سایت با اطمینان از سایز صفحات وب، به پایان نمی رسد. نظارت بر بهینه سازی سرعت سایت مهم است و باید مرتباً بر سرعت بارگذاری وب سایت خود نظارت داشته باشید. زیرا نمی توان این واقعیت را که وب سایت باید به طور مرتب به روزرسانی شود، نادیده گرفت. به خصوص اگر کار خود را با طراحی سایت فروشگاهی آغاز کرده اید. زیرا در این نوع طراحی سایت، مجبور هستید تا تصاویری از محصولات جدید را وارد سایت نمایید.
ابزارهای زیادی برای بهینه سازی سرعت سایت در طراحی سایت وجود دارد مانند Google’s Page Speed Insight,، Pingdom و  Yahoo’s YSlow. پیشنهاد ما این است که حتی اگر یک صفحه در وب سایت وجود دارد که بیش از 3 ثانیه زمان برای بارگیری نیاز دارد، حتما به کمک تیم طراحی سایت و سئو برای بهبود بهینه سازی سرعت سایت اقدام نمایید.

بهینه سازی سرعت سایت

4. توجه به ریسپانسیو سایت

طبق تجربیات و مطالعات انجام شده بیش از 60 درصد حضور افراد در سایت، از طریق تلفن همراه انجام می شود. بنابراین، اگر وب سایت شما برای دستگاه های تلفن همراه در اندازه های مختلف پاسخگو یا ریسپانسیو نباشد، شما بخش بزرگی از درآمد بالقوه خود را از دست خواهید داد. همچنین در صورت عدم بهینه سازی صفحه نمایش تلفن های هوشمند، گوگل وب سایت شما را در نتایج مرور موبایل خود نشان نمی دهد. البته به یاد داشته باشید که بهینه سازی سرعت سایت شما با پاسخگو کردن آن برای تلفن های هوشمند در زمان طراحی سایت به پایان نمی رسد. بلکه شما باید یک تست مناسب در تمام دستگاهها با اندازه صفحه نمایش مختلف انجام دهید تا مطمئن شوید که صفحات وب با بهینه سازی سرعت سایت در حال بارگیری در تلفن های همراه هستند. در ضمن، همیشه به یاد داشته باشید که ممکن است کاربران با سرعت پایین اینترنت مواجه باشند، این موضوع نباید در سرعت بارگیری پورتال تجاری شما تأثیر بگذارد.

5. افزایش سرعت سرور سایت

زمانی که کاربران سایت افزایش می یابند ترافیک مورد انتظار در وب سایت زیاد می شود و بهینه سازی سرعت سایت به حداقل می رسد، اگر در زمان ایجاد این مسئله صاحبان کسب وکار همچنان از سرور مشترک یا کوچک استفاده کنند با شکست مواجه خواهند شد. بی توجهی به این موضوع در حالی که رقبای شما با استفاده از این راهبرد به سود می رسند، موفقیت تان را با کاهش فروش رو به رو خواهد کرد. برای حل این موضوع باید اندازه سرور، حافظه رم و سرعت پردازنده را برای برآورده کردن نیازهای تان افزایش دهید. زیرا هنگامی که ترافیک سایت زیاد شود و سرور بیش از حد بارگذاری گردد، نمی توانید به نتیجه ی دلخواهتان نزدیک شوید، حتی اگر در وب سایت تان تمام نکات مربوط به جذب کاربران را رعایت کرده باشید.

رعایت نکات ضروری بهینه سازی سرعت سایت

بهره گرفتن از تیم طراحی سایت متخصص، می تواند با ارائه راه حل های نهایی، شامل نصب و پیکربندی کامل قالب، ادغام محتوا، اجرای پلاگین های مورد نیاز، ویژگی های امنیتی و بهبود سئو سایت به بهینه سازی سرعت سایت شما کمک کند. انتخاب بهترین تصاویر متناسب با موضوع سایت در سایز و اندازه ی مورد نظر در بهینه سازی سرعت سایت شما تاثیرگذار است. توجه به امنیت سایت (ssl) در به دست آوردن اعتماد کامل بازدید کنندگان وب سایت پر اهمیت است. سعی کنید از قابل اعتماد ترین پروتکل https استفاده کنید تا امنیت داده های کاربران در برابر حملات سایبری تضمین گردد.

شاید جالب باشد بدانید که یکی از متدوال ترین دلایل حضور کاربران در زمان استفاده از سایت، بهینه سازی سرعت سایت در زمان بارگیری یک صفحه است. بنابراین، اگر به بهینه سازی سرعت سایت بی توجه باشید، به جرات می توان گفت که شما تعداد زیادی از مشتریان بالقوه خود را از دست داده اید.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.