بررسی 10 آمار استراتژی بازاریابی ویدئویی بررسی 10 آمار استراتژی بازاریابی ویدئویی

بررسی 10 آمار استراتژی بازاریابی ویدئویی

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 11 دقیقه 17 آبان 1399

در عصر جدید، مردم بیش از هر زمان دیگری ویدیوها را مشاهده می کنند، پلتفرم شبکه های اجتماعی به سمت رویکرد ویدئو محورتر سوق پیدا کرده است و تقریباً هر برندی در خارج از کشور مبلغی را به محتوای سمعی و بصری اختصاص می دهند. این زمینه برای بازاریابی ویدئویی هر قدر هیجان انگیز باشد، یک زمینه چالش برانگیز نیز به حساب می آید. رقابت، عادت های جدید مصرفی و حتی ابزارها و ویژگی های جدیدی که ما را مجبور می کند به روز شویم. اگر می خواهید در این بازی پیشی بگیرید، باید بدانید در اطراف ما چه اتفاقی می افتد تا از آن نهایت استفاده را ببریم.

امیدواریم 10 استراتژی زیر به شما کمک کند تا تصویر واضح تری از وضعیت ویدئویی اجتماعی امروز بدست آورید و اطلاعات لازم را برای استفاده در استراتژی بازاریابی ویدیویی در اختیار شما قرار دهد.

ویدئو مارکتینگ

1-مردم وقت خود را سه برابر بیشتر از تماشای فیلم های عادی به بخش ویدیو های لایو، فیسبوک و... می گذرانند.

احتمالا متوجه شده اید که بیشتر برند های بزرگ دنیا در بخش ویدیو های زنده فیسبوک فعالیت دارند . آنها رویدادها ، سخنرانی ها ، پرسش و پاسخ و تقریباً هر چیزی را که فکرش را بکنید پخش می کنند. حداقل این اتفاق برای بخش ویدیو های زنده فیسبوک می افتد جایی که مردم سه برابر بیشتر از تماشای فیلم در آن وقت می گذارنند . اما چه چیزی می تواند دلیل این اتفاق را توضیح دهد؟ مردم دوست دارند اولین نفری باشند که چیزی یاد می گیرند و یا در مورد موضوعی مطلع می شوند . علاوه بر این ، ترس از دست دادن اطلاعات در لحظه وجود دارد و مخاطبان را مجبور می کند که یک رویداد را در هنگام توسعه تماشا کنند.

چه کاری باید انجام دهید: پخش ویدیویی بسیار ساده از لایو . چیزی که فکر می کنید ارزش پخش مستقیم را دارد (اطلاعیه ، نوعی آموزش) آن را امتحان کنید، مطمئن باشید که از نتایج آن شگفت زده خواهید شد.

2- مردم در بخش ویدیو های لایو 10 برابر بیشتر از ویدیو های معمولی نظرات خود را می نویسند.

مردم فقط جریان های پخش مستقیم را تماشا نمی کنند بلکه در آن شرکت نیز می کنند. به دلیل زنده و کاملا طبیعی بودن ویدیوها و همچنین وجود قابلیت مکالمه دو طرفه, مخاطبان نسبت به دیدن یک ویدیوی معمولی فعال تر می شوند. با اظهار نظر مخاطبان در ویدیو های زنده ، آنها احساس می کنند صدایشان شنیده می شود و احساس نزدیکی بیشتری به برند ها دارند .

چه کاری باید انجام دهید : با فعالیت در بخش ویدیو های زنده, قطعا نظرات مردم را در پی خواهید داشت . به آنها بگویید که در حال پاسخ دادن به سوالات هستید .درباره اظهار نظرهای آنها پاسخ های خنده دار یا جالب توجهی بیان کنید و همیشه به صحبت های مردم توجه کنید تا اطمینان حاصل شود جریان ویدیو خود را در مسیر درست هدایت می کنید.

3- ویدئوهای لایو نسبت به عکس ها ، پیوندها و متن ها 135٪ دسترسی طبیعی بیشتری دارند.

همه ما می دانیم که این روزها رسیدن به دریافت ورودی طبیعی در صفحات مجازی بسیار سخت است . با این حال اگر می خواهید کاربران دسترسی بیشتری پیدا کنند قطعا باید ویدیوهای خود را در فیسبوک آپلود کنید . به همین دلیل است که تحقیقات اخیر نشان داده است که دسترسی طبیعی فیلم ها به طور متوسط ​​135٪ بیشتر از هر نوع محتوای دیگر است.
این موضوع ممکن است چندین دلیل داشته باشد : مردم بیشتر جذب ویدیو ها می شوند , ویدیو ها بیشتر از سایر محتوا ها به اشتراک گذاشته می شود , و البته باید اشاره کنیم که در بروزرسانی الگوریتم های جدید ویدیو ها در کانون توجه بیشتری قرار دارند .

چه کاری باید انجام دهید : محتوای ویدیویی در شبکه های اجتماعی خود را به طور منظم تولید کنید . اگر می خواهید مخاطبان بیشتری جذب کنید بدون صرف هزینه و تبلیغات , باید تولید محتوا ویدیویی داشته باشید و بارگذاری آن را به طور منظم انجام دهید .

4- 85 % مردم فیلم های فیسبوک را در حالت بی صدا تماشا می کنند

اگرچه دیدن فیلم ها قابلیت "محتوای سمعی و بصری" دارند، اما مطمئنا مردم به بخش "صوتی" اهمیت نمی دهند . آیا می توانید تصویری از صفحه مجازی خود را به یک سمفونی شکسته از ثانیه های اول ویدئوهایی که می بینید، تصور کنید؟ به همین دلیل است که آمار 85٪ مردم که فیلم های فضای مجازی را به صورت بی صدا تماشا می کنند تعجب آور نیست. ما عادت کرده ایم که فیلم ها را در حالت بی صدا تماشا کنیم ، به این دلیل که صدای ویدیو ها ممکن است در مکان های مختلف بسیار آزار دهنده باشد .

5-  45٪ از افرادی که به مدت 3 ثانیه فیلم های شما را مشاهده می کنند ، تا 30 ثانیه بعد از آن را نیز تماشا خواهند کرد.

جلب توجه مردم به اندازه کافی سخت است ، اما در آماری نشان داده شده که 45٪ از افرادی که موفق شوند به مدت 3 ثانیه به وسیله ویدیو خود نظر مخاطبین را جلب کنند، آن ها را تا 30 ثانیه بعد نیز، به تماشای ویدئو تشویق خواهند کرد. (در حالی که 65٪ از آنها تنها 10 ثانیه ابتدایی را خواهند دید).

چه کاری باید انجام دهید : محکم شروع کنید ، اظهار نظر کنید و خارج شوید ، همه اینها در 30 ثانیه است. مطمئن باشید که پیام شما در اولین لحظات ویدیویی به وضوح بیان شده است و سپس آن را ساده و روان نگه دارید.

تبلیغات ویدئویی

6- تبلیغات ویدیویی برای 73٪ از کاربران توییتر مزاحمت نیست

این موضوع قطعا برای بسیاری از برند ها و بازاریابان یک شوک محسوب می شود . بسیاری معتقدند که مردم از تبلیغات متنفرند و در اولین فرصت از آن ها رد خواهند شد . با این حال توییتر این موضوع را در پلتفرم خود رد می کند . یک نظرسنجی اخیر نشان داده است که 73٪ از کاربران توییتر تبلیغات ویدئویی را مزاحم نمی دانند ، حتی 67٪ از آنها با قرار دادن تبلیغات در بخش نمایش توییت ها موافق هستند .

چه کاری باید انجام دهید : برای تبلیغات ویدیویی در توییتر هزینه کنید تا متوجه شوید که عملکرد آن چقدر خوب است . موفقیت تضمین شده ای نخواهید داشت، اما با آزمون و خطای کافی می توانید چیزی که مخاطبان شما در توییتر به دنبال آن هستند را در نظر بگیرید. لازم به ذکر است که پیام شما نادیده گرفته نمی شود .

7- ویدیو ها 6 برابر بیشتر از تصاویر، ریتوییت می شوند

آیا باز هم دلیلی برای بارگذاری فیلم های خود در توییتر می خواهید؟ شاید این واقعیت که کاربران توییتر ویدیوها را دوست دارند این باشد که ویدئو 6 برابر بیشتر در مقایسه با عکس به اشتراک گذاشته می شود. این همه ماجرا نیست. ویدیو ها حتی سه برابر بیشتر از فایل های GIF به اشتراک گذاشته می شود .
این اعداد اثبات می کنند ویدیو ها به سرعت تبدیل به بهترین روش برای انتشار پیام می شود. با توجه به گزارشی که از یک ریتوییت دریافت می کنید ، ویدئویی که در توییتر بارگذاری شده است می تواند در مدت کوتاهی توسط مخاطبان زیادی دیده شود .

چه کاری باید انجام دهید : به طور مداوم فیلم ها را در توییتر بارگذاری کنید. البته ، این بدان معنی نیست که شما فقط باید فیلم ها را در آنجا به اشتراک بگذارید اما ، با توجه به آمار و اعداد ذکر شده باید به توییتر به عنوان بخش اساسی از استراتژی خود فکر کنید . به خصوص برای مخاطب قرار دادن گسترده پیام هایتان.

8- 93% ویدیو های توییتر توسط موبایل مشاهده می شود

93٪  فیلم ها در توییتر با تلفن های هوشمند و تبلت ها مشاهده می شوند. این رقم بسیار مهم است , با دانستن اینکه ویدیو ها برای بازاریابی مدرن چگونه عمل می کنند . همچنین در مورد عادات و مصرف بخش قابل توجهی از مخاطبان صحبت می کند . اما این اعداد در واقع برای برند ها و بازاریابان پیشنهاد می کند که : فیلم ها باید با در نظر گرفتن صفحه های نمایش کوچکتر ساخته شوند .

چه کاری باید انجام دهید : ویدیویی برای کاربران موبایل به صورت کوتاه , همراه با متن های بزرگ و واضح و بدون جزئیات زیاد درست کنید . احتمال دیده شدن ویدیو های شما در توییتر بسیار زیاد پس کاربران را مجبور به توجه به دیدن ویدئوهای خود نکنید.

9- فیلم ها در اینستاگرام نزدیک به 13.2% پست ها را به خود اختصاص داده اند

اگر فیلم های بیشتری در اینستاگرام مشاهده می کنید ، تصادفی نیست. مدتی پیش ، این پلتفرم فهمید که برای مرتبط بودن باید از ویدئوها پشتیبانی کند. به همین دلیل شبکه ای اجتماعی برای اشتراک گذاری تصاویر به انتشار ویدیو نیز انشعاب پیدا کرد . و گرچه ممکن است فیلم های اینستاگرام به اندازه سایر پلتفرم ها محبوب نباشند، هر روز که می گذرد اهمیت آنها بیشتر می شود . مطمئناً ، امروز فیلم های اینستاگرام فقط 13.2٪ از کل پست ها را تشکیل می دهند ، اما این نرخ با توجه به اشتیاق کاربران رو به افزایش خواهد بود.

چه کاری باید انجام دهید : قدرت فیلم های اینستاگرام را دست کم نگیرید . آنها به خوبی سایر پلتفرم ها کار می کنند . فقط مطمئن باشید که برای ایجاد فیلم های مرتبط قوانین اینستاگرام را یاد گرفته و بیش از حد از آنها استفاده نکنید ، حداقل در حال حاضر.

10- 1 میلیارد کاربر یوتیوب در روز 1 میلیارد ساعت ویدیو تماشا می کنند

سه مورد خاص را بیان می کنیم که حتما به آن توجه داشته باشید 1- یوتیوب پلتفرم شماره یک ویدیو در دنیا است . 2- هر برند و بازریابی که فیلم تهیه می کند در آن جا حضور دارد 3- بستر ویدیویی گوگل مکانی مناسب برای شروع بازاریابی با ویدیو است. خوب ، این مفهوم ها وقتی اعدادی را که از آنها پشتیبانی می کنند بررسی کنید معنای کاملاً جدیدی پیدا می کنند ، یوتیوب بیش از 1 میلیارد کاربر دارد که روزانه 1 میلیارد ساعت فیلم تماشا می کنند. حتی فکر کردن به این اعداد موجب سر گیجه می شود . با این وجود به اندازه کافی واضح است تا درک کنید هیچ استراتژی بازاریابی ویدیویی بدون یوتیوب کامل نیست.

چه کاری باید انجام دهید: ویدیو های خود را در یوتیوب بدون وسواس آپلود کنید . اما یاد بگیرید که کدام نوع فیلم ها در آنجا بهترین عملکرد را دارند (یک نکته: فیلم های آموزشی دارای بیشترین تماشاچی هستند) و محتوای مناسب پلتفرم را تهیه کنید.

سخن آخر

آمار خوب فقط از منظر بازاریابی ویدیو های اجتماعی صحبت می کند. مطمئنا این اعداد در عرض چند ماه تغییر خواهند کرد ، زیرا پلتفرم شبکه های اجتماعی و ابزار بازاریابی ویدئویی همچنان در حال پیشرفت و افزودن ویژگی های جدید هستند . آنچه در آینده نزدیک تغییر نخواهد کرد اهمیت شبکه های اجتماعی و ویدیو ها در زندگی دیجیتال ما است.

به همین دلیل سخن آخر ساده و در عین حال ارزش تکرار دارد: از آنجا که دنیا بر روی ویدیو محوری متمرکز می شود ، شما نیز باید این کار را انجام دهید به شرطی که بخواهید نام تجاری تان پا برجا بماند.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.