بهترین استراتژی بازاریابی محتوا در سال 2020 بهترین استراتژی بازاریابی محتوا در سال 2020

بهترین استراتژی بازاریابی محتوا در سال 2020

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 6 دقیقه 20 بهمن 1398

در این مقاله پنج گرایش ساده و مفید برای ایجاد محتوایی مناسب در سال جدید ارائه شده است، ما قصد داریم تا به بیان استراتژی های موفقیت آمیز در بازاریابی محتوا در سال 2020 بپردازیم. البته تاکتیک ها و روندهای جدید هر روز ظهور می کنند اما چالش این است که بتوانید مواردی که می خواهید در استراتژی خود بگنجانید را پیدا کنید. مطالب بسیاری وجود دارد که به آخرین روندهای اصلی و اینکه چگونه می توانید تاکتیک های خود را در سال 2020 متحول کنید اشاره می کنند. ما نیز در این مقاله تصمیم گرفته ایم تا با رعایت اصول اولیه بتوانیم موفقیت محتوایتان را بهبود ببخشیم.

محتوای متنی و تصویری

1. روی تجربه کاربر تمرکز کنید

در دنیای دیجیتالی پر از مطالب امروز، چالش، ایستادگی کردن در برابر رقبا می باشد. یک راه خوب برای افزایش موفقیت در بازاریابی محتوا برای دستیابی به موفقیت، تمرکز روی تجربه است. محتوای شما باید مرتبط و آموزنده باشد و در عین حال تجربه و حس خوبی از حضور کاربر را نیز در بر گیرد. تجربه محتوا یک اصطلاح رو به رشد است؛ درمورد بررسی چگونگی بهبود محتوای وب سایت، استرتژی این است که خوانندگان شما وقت بیشتری را بر روی مطالب ارسالی تان صرف کنند.
راه های زیادی برای بهبود تجربه محتوای شما وجود دارد:

 • نسخه موبایل سایت خود را تست کنید.
 • پاراگراف های کوتاه را ایجاد کنید زیرا به راحتی در تلفن همراه قابل خواندن هستند.
 • از تصاویر و عناوین فرعی جهت ارتقای خوانایی محتوای سایتتان استفاده کنید.
 • سرعت بارگیری خود را مرور کنید.

همه ی این تغییرات خیلی وقت گیر نیستند، مهم این است که ابزارها و فرآیندهایتان بتوانند یک قدم در زمان مشخص به سمت بهبود تجربیات محتوا در سال 2020 حرکت کنند.

2. از داده های بصری استفاده کنید

محتوای تصویری می تواند تجربه خواندن را برای کاربر بهبود بخشد، همچنین می تواند به شما در دستیابی به داده های اصلی کمک کند، برای مثال، اینفوگرافیک به شما این امکان را می دهد تا نکات کلیدی خود را به روش بصری و قطعا با تاثیر بیشتر خلاصه نمایید و نقطه نظرات خود را به روشی که برای خواننده متمایز است، نشان دهید. ایده دیگری که می تواند برای شما کمک کننده باشد استفاده ازGIF در هنگام صحبت درباره ی محصول می باشد تا درک خوانندگان را برای گرفتن نتیجه ی بهتر تقویت کند. به صورت کلی استفاده از داده های بصری در ایجاد محتوا می تواند به شما در ساده کردن ایده های پیچیده کمک کند این نوع استفاده از داده های بصری برای خوانندگان بسیار مفید است.

3. مطالب با فرم طولانی بنویسید

از آنجایی که در واقعیت، افراد زمان زیادی را برای ماندن در یک صفحه نمی گذارند و از طرفی این حضور می تواند کمک ویژه ای به سئوی سایت مورد نظر کند؛ بنابراین باید بتوان با استفاده از ایده های جدید و روشهای مناسب محتوای مفیدی را ارائه کرد. دلایل زیادی برای ایجاد محتوای طولانی در سال 2020 وجود دارد:

 • در خوانندگان اعتماد ایجاد می کنید.
 • باعث ایجاد بررسی عمیق تر مباحث نوشته شده می شوید.
 • سبک نوشتاری و شخصیت خود را به نمایش می گذارید.
 • سئو خود را بهبود می بخشید.

بهتر است محتوای سایت شما بر روی کیفیت نوشته ها تمرکز بیشتری داشته باشد تا اینکه فقط مطالبی را در سایت قرار دهید. می توانید مطالبی را بیابید و با مباحث عمیق بر روی آن ها کار کنید. نوشته مطلوب از نگاه محتوای خوب می تواند 1600 کلمه داشته باشد که مطالعه ی آن هفت دقیقه طول می کشد. محتوای بلند به شما کمک می کند تا موضوعی را که می خواهید به عنوان مرجع انتخاب کنید، با جزئیات بیشتری پوشش دهید. علاوه بر این، ایجاد محتوای طولانی به رتبه بندی جستجوی شما نیز کمک می کند. البته همه ی مطالب شما نباید خیلی طولانی باشد، اما ایده خوبی است که هر ماه زمانی  را اختصاص دهید تا چند مطلب بیش از 1000 کلمه تولید کنید.

آمار ارتقا بر اساس محتوا مناسب

4. مطالب خود را با صدای بلند بخوانید

یک روش ساده برای بهبود نوشتن مطالب شما در سال 2020 این است که شروع به خواندن مطالب خود با صدای بلند کنید. ممکن است که هنگام نوشتن محتوا در افکار خود گم شوید، و باعث شود آنچه به نظر شما منطقی به نظر می رسد، لزوماً برای شخص دیگری ایجاد نشود. هر چیزی که می نویسید باید طبیعی به نظر برسد. شروع به ایجاد محتوای مکالمه ای کنید که سبک نوشتن شما را موفق تر به نظر برساند.
هنگامی که شروع به استفاده از این ایده در استراتژی بازاریابی محتوا کردید، متوجه می شوید که نگارش آنلاین نباید درک دشواری را ایجاد کند. هدف اصلی این است که به خوانندگان خود کمک کنید تا از مطالب شما به روشی ساده و معتبر لذت ببرند. خواندن مطالب با صدای بلند شما را وادار می کند تا شیوه دریافت پیام خود را مرور کنید. این روشی است که در کنار بهبود نوشتن، به تجربه خواندن نیز کمک می کند. دفعه بعد که قصد ایجاد محتوا برای سایت خود را داشتید، قبل از انتشار آن را با صدای بلند بخوانید و از نتیجه ی این تفاوت چشمگیر، شگفت زده شوید.

5. سئو خود را هوشمندانه تر کنید

اکنون زمان آن است که بهینه سازی موتور جستجوگر خود را برای سال 2020 هوشمندانه تر کنیم. چگونه می توان با سئو استراتژیک تر بر روی موارد مهم تمرکز کرد؟ می توانید با ایجاد تغییرات کوچک تأثیر طولانی مدتی را خلق کنید:

 • تمرکز خود را از روی کلمات کلیدی که بر روی آن ها کار می کنید، متوقف نکنید اما، شروع به کشف کلمات کلیدی جدید با تعداد طولانی کنید تا به رتبه ی بهتر برسید.
 • زمان زیادی را صرف بهبود مطالب خود کنید تا مطمئن شوید که آن را با کلمات کلیدی متمرکز خود، تهیه کرده اید.
 • روی ابزارهایی سرمایه گذاری کنید که می توانند سئو را آسان تر کنند.
 • هدف خود را برای رتبه بندی موقعیتتان متوقف نکنید و روش های مختلف بهبود رتبه ی سایت را کشف کنید (به عنوان مثال ، استفاده از رتبه بندی بصری )
 • برای افزایش شانس حضور در قسمت های برجسته، محتوای مکالمه ای بیشتری بنویسید.

نکته مهم این است که فکر کردن راجع به سئو به عنوان یکی دیگر از عناصر استراتژی بازاریابی محتوا که نیازهای خوانندگان را برطرف می کند فقط مربوط به رتبه بندی در نتایج جستجو نیست هدف نهایی همیشه باید ارائه یک تجربه عالی برای مخاطب باشد. روند بازاریابی محتوا نباید ثابت بماند، بعضی اوقات حتی ساده ترین تغییر می تواند منجر به موفقیت بزرگ شود.
به استراتژی موجود در بازاریابی محتوای خود و آنچه در سال 2019 کار کرده است نگاه کنید و کلماتی که احتیاج به بهبود دارند را برای پیروزی های بعدی پیدا کنید. علاوه بر این، می توانید به این پنج گرایش به عنوان نقطه شروع تغییرات ساده برای بهبود درک مخاطبان خود و نیازهای آنها بنگرید.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.