بهترین ترکیب رنگ را برای سایت خود انتخاب کنید بهترین ترکیب رنگ را برای سایت خود انتخاب کنید

بهترین ترکیب رنگ را برای سایت خود انتخاب کنید

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 7 دقیقه 14 شهریور 1399

در دنیای میلیون ها وب سایت ، رنگ یکی از بهترین راه ها برای تمایز طراحی سایت شماست. رنگ همچنین نقش مهمی در کمک به افراد دارد تا به سرعت برند شما را بشناسند. بنابراین توجه به انتخاب رنگ مناسب در طراحی سایت فقط جنبه ی سرگرمی و یا زیبایی ندارد بلکه می تواند از اصول مهم طراحی سایت به شمار آید.

بعد از اینکه برای سایت خود برنامه ریزی کردید و ساخت آن را شروع نمودید، احتمالاً برای رسیدن به قسمت خلاق تر آماده خواهید شد. اگر از قبل رنگی در ذهن دارید اما مطمئن نیستید بهترین انتخاب کدام رنگ می باشد ما در این مقاله بهترین ترکیب رنگی طراحی سایت را به شما آموزش خواهیم داد. 

انتخاب رنگ مناسب منطبق با کسب و کار

بخش بزرگی از انتخاب رنگ ها همان چیزی است که شما شخصاً آن را دوست دارید. همچنین ایده خوبی است که در مورد احساسات و پیام هایی که برخی رنگ ها منتقل می کنند، و مطابقت آن پیام با وب سایتتان فکر کنید. بهتر است برخی از رنگ ها با وبلاگ های شخصی  سرگرم کننده ، متناسب باشند. در عین حال بسیاری از  وب سایت های حرفه ای تمایل به رنگ های ملایم تر یا جدی تر دارند. اگرچه هیچ یک از قوانین انتخاب رنگ در جایی نوشته نشده است اما می توانیم به صورت تجربی به شما کمک کنیم.

انتخاب رنگ

قرمز انرژی ، حرکت و عشق را تداعی می کند اما می تواند برخی از نمادهای منفی مانند عصبانیت و خطر را در پی داشته باشد. رنگ قرمز می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. 

نارنجی اغلب نشان دهنده هیجان ، جنب و جوش و سرگرمی، گرما و حتی جاه طلبی است. فقط به یاد داشته باشید که نارنجی همچنین می تواند یک هشدار یا احتیاط را نشان دهد ، بنابراین بهتر است از آن در قسمت های کوچکی  از رنگ طراحی سایت با دوز کم استفاده شود.

شاد ، سخت کوش و پرانرژی اینها فقط بعضی از کلماتی هستند که رنگ زرد را به ذهن می آورد. 

سبز هماهنگ و آرامش بخش است و به طور کلی نشانگر طبیعت ، سلامتی یا حتی ثروت است. به دلیل ارتباط آن با فضای باز، می تواند یک طراحی سایت مناسب برای مسافرت و تور باشد.

دلیلی که اکثر طراحان وب سایت ها به استفاده از رنگ آبی مشتاق هستند. صلاحیت، اعتماد و امنیتی است که این رنگ با خود به همراه می آورد و سایت را از حالت خسته کنندگی دور می کند.

بنفش معمولاً باعث ایجاد خلاقیت ، تخیل و آرامش می شود. همچنین این رنگ حق امتیاز را بیان می کند و می تواند احساس لوکس بودن را به نمایش گذارد. بنفش در طراحی سایت چندان مرسوم نیست بنابراین اگر به دنبال چیزی منحصر به فرد هستید ، این یک انتخاب جالب است.

فیروزه ای اغلب تعادل عاطفی یا آرامش را به ذهن متبادر می کند، بنابراین اصولا در رنگ طراحی سایت های سلامتی از این آن استفاده می شود.  

صورتی پیچیده و آرامش بخش است ، اگرچه می توان این رنگ را از انتخاب همیشگی زنانه تر آن جدا کرد. رنگ صورتی در کنار رنگ سیاه و سفید، احساس مدرن و پرانرژی به مخاطب می دهد.

قهوه ای ناهمواری ، پایداری و طبیعت را منتقل می کند. این موضوع در رنگ طراحی سایت مرتبط با مردان قابل استفاده است.

خاکستری رسمی، خنثی و مجلل است. انتخاب این رنگ نمی تواند توجه شما را جلب کند، اما اگر مخاطب وارد سایت شود به دلیل حرفه ای بودن و پیچیدگی که در ذهن ایجاد می کند، حضور آنها را ماندگارتر می نماید.

سه استراتژی بهترین ترکیب رنگ طراحی سایت برای مبتدیان

استراتژی

اگر مبتدی طراحی سایت هستید، پیشنهاد می کنم به کمک یکی از این استراتژی ها طراحی سایت تان را شروع کنید:

1.   از یک رنگ روشن با رنگ سیاه و سفید استفاده کنید

رنگهای روشن توجه شما را جلب می کنند اما انرژی ذهنی بازدید کنندگان را نیز می گیرد.اگر در استفاده از رنگ ها تازه کار هستید، یکی از بهترین رویکردها این است که بیشتر رنگ طراحی سایت خود را سیاه و سفید انتخاب و یک رنگ با انرژی را با آن ترکیب کنید.

کاربرد رنگ متضاد برای قسمت های مختلفی در طراحی سایت به کار می رود:

  • عناوین
  • لینک های ارتباطی
  • منوهای پیمایش
  • دکمه ها
  • خطوط افقی

2.   از رنگ اصلی و ثانویه استفاده کنید

اگر یک رنگ به اندازه کافی در طراحی سایت به چشم نیاید، می توانید از دو رنگ استفاده کنید. اما به جای استفاده از هر دو رنگ به طور مساوی ، بهترین ترفند این است که یکی را به عنوان رنگ "اصلی" و دیگری را به عنوان رنگ ثانویه انتخاب کنید، به این معنی که شما از رنگ دوم بسیار کمتر استفاده می کنید. به این ترتیب رنگها به جای رقابت با یکدیگر ، مکمل هم می شوند.

3.   رنگ های خود را از طریق عکس ارائه دهید

بیشترین تغییر رنگی که تا اینجا از آنها صحبت کردیم، تغییر رنگ پس زمینه ، عناوین و موارد دیگر است ، اما با استفاده از این روش می توانید عکس های موجود در سایت را با رنگ برند و لوگوی تجاریتان منطبق کنید.

استفاده از رنگ ثابت در عکس های شما به کمی نظم و انضباط احتیاج دارد. و حتما باید عکس های خود را ویرایش نمایید و یا از فیلترهای ثابت برای آن عکس ها استفاده کنید.

بهترین ایده در انتخاب ترکیب رنگ طراحی

اکنون که به ایده های مناسب در مورد استراتژی رنگ طراحی سایت رسیدید، نوبت به انتخاب رنگ دقیقی می رسد که می خواهید از آن استفاده کنید. نکته بسیار جالب الهام گرفتن از بهترین ترکیب رنگی محیط اطراف است.

به محصولات و برندهای رنگی توجه کنید

اگر از قبل لوگو، بسته بندی محصول یا رنگی، توجه شما را جلب کرده است که به طور مداوم از آن در کار خود استفاده می کنید، آن رنگ می تواند برای شما الهام بخش باشد.

همچنین اگر یک لوگو حرفه ای برای کسب و کارتان طراحی کرده اید ، طراح شما می تواند کد های رنگی را در اختیار شما قرار دهد. یا می توانید فایل لوگو خود را در یک برنامه رایگان مانند Color Code Picker  بارگذاری و کد رنگ های موجود در لوگو را ببینید.

انتخاب رنگی مناسب از عکسی که دوست دارید

اکثر قالب های دود دارای فضایی برای یک پس زمینه با تصویر کامل یا تصویر هدر هستند. اگر از قبل عکس واضحی را برای اسلایدر یا صفحه ی اصلی سایت در نظر گرفته اید قدم بعدی، انتخاب رنگ مناسب مطابق با همان رنگ است.  

نتیجه گیری بهترین ترکیب رنگی طراحی سایت

ما در این مطلب به موارد زیادی اشاره کردیم، بنابراین امیدواریم که شما از این مقاله الهام بگیرید و هر چه سریع تر اقدام کنید. در ادامه به بررسی نکات  بیان شده خواهیم پرداخت:

با انتخاب یک، یا دو رنگ و استفاده مداوم از آنها در سراسر وب سایت، طراحی خود را شروع کنید. مشکلی نیست که بیشتر وب سایت شما سیاه و سفید بماند!

 • برای حداکثر خوانایی، نور پس زمینه و متن خود را تاریک نگه دارید.
 • اگر رنگی در ذهن دارید ، باید کد رنگ آن را پیدا کنید تا دقیقاً در وب سایت شما مطابقت داشته باشد.
 • هنگامی که کد رنگ خود را وارد کردید، بهترین راه این است که، آن را در Style Editor قرار دهید و از آن به طور مداوم در سراسر عناصر وب سایت خود استفاده کنید.
 • برای رسیدن به رنگ بیشتر ، بررسی کنید که چگونه می توانید رنگ ها را با عکس های سایت تطبیق دهید.

 

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.