بهترین زمان استفاده از فیلم پس زمینه در طراحی سایت بهترین زمان استفاده از فیلم پس زمینه در طراحی سایت

بهترین زمان استفاده از فیلم پس زمینه در طراحی سایت

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 7 دقیقه 31 شهریور 1399

فیلم پس زمینه می تواند به جذاب دیده شدن بیشتر سایت کمک کند، در عین حال بدون رعایت برخی از دستورالعمل های مهم، می تواند عملکرد طراحی سایت را از بین ببرد و طراحی و تجربه کاربری کلی را بهم بریزد. قبل از بررسی این دستورالعمل ها، بهتر است به دلایل اضافه کردن ویدئو به سایت اشاره کنیم.

علت جذابیت استفاده از فیلم پس زمینه

فیلم های پس زمینه می تواند یک روش عالی برای بهبود ظاهر وب سایت و لذت بخش تر شدن سایت برای بازدید کنندگان باشد. همچنین توجه کاربران را به سمت طراحی سایت شما جلب نماید. از آنجایی که شما صاحب هر تجارت و کسب و کاری که باشید ویدئوها می توانند داستان تجارتتان را بازگو کنند، بنابراین بهتر است برای جلب توجه بازدیدکنندگان از انتشار ویدئوی مناسب در سایت استفاده نمایید.

فیلم پس زمینه

بهترین روش ها برای افزودن فیلم پس زمینه

یادتان باشد فقط وقتی از ویدئوی پس زمینه استفاده کنید که بخواهید ظاهر و احساس سایت تان بهبود یابد. نشان دادن تصویری از تجارت باید ارزش استفاده از آن را داشته باشد. زیرا اگر تاثیر استفاده از آن را در نظر نگیرید نتیجه ای که به دنبال آن هستید را از دست خواهید داد، علاوه بر این سایت شما کندتر خواهد شد.  
در ادامه مواردی که باید در انتخاب فیلم پس زمینه در نظر بگیرید را بیان خواهیم کرد:

  • یک فیلم کوتاه انتخاب کنید که به سرعت بارگیری شود. از بارگذاری فیلم های بلند خودداری کنید.
  • سعی کنید در انتخاب فیلم از صدا استفاده نکنید زیرا به حجم فایل شما می افزاید و ارزش کمی هم دارد. 
  • در نظر داشته باشید اگر ویدئو متوقف شده یا قابل پخش نیست، مطمئن شوید که یک تصویر جایگزین برای آن وجود دارد. عنصر ویدیوی پس زمینه خود را در بخشی با تصویر پس زمینه قرار دهید.
  • فیلم را برای تجربه کاربری تلفن همراه با تصویر جایگزین کنید، زیرا فیلم ها یا پخش نمی شوند یا اجرای آنها در تلفن همراه دشوار هستند. همچنین ویدئو با حجم بالا داده های تلفن همراه کاربران را تمام می کند. بنابراین جایگزینی ویدئو با یک تصویر می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد. 

نبایدهای استفاده از فیلم پس زمینه

اگرچه یک فیلم پس زمینه در جلب توجه عالی عمل می کند، اما اگر بخواهید بازدیدکنندگان روی قسمت خاصی از سایت تمرکز کنند، نتیجه معکوس می گیرید. اگر فیلم پس زمینه شما بسیار جلب توجه کند، می تواند بر محتواهای مهم و مدنظر شما غلبه کند.
وقتی ایده های مهم تری مانند محتوای مربوط به فروش برای خواندن وجود داشته باشد، فیلم ها می توانند باعث حواس پرتی کاربران شوند. اگر پیشنهاد شما به توضیحات زیادی نیاز دارد، مطمئن باشید محتوای متنی بهتر عمل می کند. بهتر است با یک ویدیو خطر حواس پرتی یا از دست دادن بازدیدکنندگان را ایجاد نکنید.

مطالب را مفید و ساده بیان کنید

"کمترین رابط کاربری که اجازه می دهد محتوایی توسط کاربر دیده شود و پیام مورد نظر را به او انتقال دهد چه مقدار است؟" ما باید طی مراحل طراحی مرتباً این مسئله را از خود بپرسیم، خصوصاً وقتی تصمیم می گیریم که عنصری را اضافه یا کم کنیم. اشتباه بزرگ این است که فکر می کنید با قرار دادن برخی از آیتم ها و انیمیشن های سرگرم کننده یا پنهان کردن و آشکار کردن عناصر، تجربه ای را ارتقا می دهید .اما ممکن است شما در این حالت مانعی را برای کاربر در نظر گرفته باشید.

طراحی سایت خوب تا آنجا که ممکن است با قرار دادن حداقلی ها بهترین نتیجه را برای شما به همراه می آورد.

بهترین روش برای انتقال پیام هدف مورد نظرتان ساده بیان کردن همه ی این موارد است. با ساده ترین راه حل شروع کنید و آیتم های پیچیده تر را فقط در صورت لزوم اضافه نمایید. ویدیوی پس زمینه شما باید پیام محتوا را تقویت کند، موانع را برطرف و بقیه محتوای سایت شما را تکمیل نماید. کلمه کلیدی در اینجا "پس زمینه" است بنابراین فراموش نکنید فیلم های پس زمینه باید به زیبایی وب سایت شما اضافه کنند نه اینکه مانعی را برای مخاطبینتان به وجود آورند.

فیلم پس زمینه در طراحی سایت

هوشمندی که باید در اضافه کردن یک ویدیوی پس زمینه وجود داشته باشد

به خاطر داشته باشید، خط داستانی ویدیو پس زمینه باید همیشه از هدف نهایی صفحه پشتیبانی کند. بهترین حالت این است که فیلمهای پس زمینه CTA را تکمیل یا تقویت کنید.

فیلم ها را شخصی کنید

به طور کلی ، مردم می خواهند با افرادی که واقعی بودن آنها محرز شده است ارتباط برقرار کنند، نه مشاغلی که اعتماد و اصالت آنها قابل رویت نباشد. این یکی از دلایلی است که خریداران را عاشق خرید وسایل از فروشگاه هایی می کند که چهره آنها در تجارت قابل تشخیص است.

با افزودن یک فیلم کوتاه که تعامل افراد با خدمات را نشان می دهد، به مشتریان بالقوه اجازه می دهید خود را در حال کار با شما تجسم کنند. در حالت ایده آل این موضوع منجر به این می شود که مخاطبان ثبت نام ، خرید یا ارتباط با شما را به راحتی انجام دهند.

استفاده از متن در فیلم پس زمینه

در بیشتر موارد، شما می خواهید متن را بالای ویدیوی پس زمینه قرار دهید. بنابراین اطمینان حاصل کنید که خواندن آن در زمان پخش فیلم آسان و خوانا باشد. به طور کلی، یک کنتراست شدید تاریک، روشن بین فیلم پس زمینه و سایر آیتم های هدف قرار دهید.
یک روش برای اطمینان از کنتراست کامل و خوانا، استفاده از فیلتر تک رنگ در بالای فیلم است. این امر نه تنها فوق العاده حرفه ای به نظر می رسد بلکه تضاد رنگی باعث برجسته شدن متن ، فرم و صفحه فرود CTA می گردد.

انتخاب ویدئوهای کوتاه

ویدیوهای پس زمینه نباید بیشتر از 10 ثانیه باشند. یک فیلم کوتاه برای اینکه بتواند تاثیر کافی بر زمان بارگذاری داشته باشد موضوع را برای ما جذاب می کند. به یاد داشته باشید اگر ویدئو خیلی کوتاه باشد، نامناسب یا ناقص به نظر می رسد. از طرف دیگر، اگر ویدیو خیلی طولانی باشد، ممکن است بازدیدکنندگان قبل از اینکه ویدیو فرصتی برای انجام پیشنهادی به آنها ارائه دهد، سایت را ترک کنند.
فیلم پس زمینه ساده ای را که مربوط به محتوای وب سایت شما می باشد جستجو و یا تولید کنید. اگر نمی توانید فیلم جدیدی از بیزینس خود تهیه کنید، بهتر است قبل از استفاده از فیلم هایی که در اینترنت وجود دارد، با توجه به رعایت حق کپی مربوط به هر ویدیو از آن ها استفاده کنید. اما به این نکته نیز توجه نمایید که شخصی سازی می تواند کیفیت کار شما و انتقال پیام هایتان را برجسته تر نماید.

پخش خودکار ویدئو

تا زمانی که محتوای ویدئو با کیفیت و منطبق با برند تجاری باشد، هیچ دلیلی برای عدم پخش ویدئو یا توقف وجود ندارد. بهتر است فیلم های پس زمینه به طور خودکار پخش شوند. کاربر به محض دیدن عنصر ویدیو، توجه اش جلب و تصمیم به حضور در سایت می گیرد.

تجزیه و تحلیل را فراموش نکنید

مانند هر مورد دیگری، اعداد را بررسی کنید و از کاربران بخواهید درک کنند که فیلم پس زمینه شما چه تاثیری بر معیارهای اصلی شما دارد. برای اینکه بتوانید تاثیر قرار دادن ویدئو در سایت را بررسی کنید، یک فیلم پس زمینه را به همراه تعدادی از تغییرات طراحی در یک زمان به سایت اضافه نکنید. در این صورت دیگر نمی توانید از افزودن ویدیوی پس زمینه به نتیجه نهایی برسید بنابراین حتماً به این نکته توجه داشته باشید، در غیر این صورت ویدیوی پس زمینه شما ممکن است به معیارهای اصلی تان آسیب برساند. در پایان روز، داده های گرفته شده از سایت را تحلیل کنید و مطمئن شوید مشتریان شما چه می خواهند تا شما را برای تبدیل شدن به بهترین گزینه راهنمایی کند.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.