تأثیرات مثبت بازاریابی محتوا بر روی سئو تأثیرات مثبت بازاریابی محتوا بر روی سئو

تأثیرات مثبت بازاریابی محتوا بر روی سئو

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 7 دقیقه 14 مهر 1399

بسیاری از تأثیرات مثبت بر روی سئو نتیجه ی قابل مشاهده ای را بر بهبود رتبه سایت و دیده شدنتان خواهد گذاشت. اما در ابتدا، می خواهیم بررسی کنیم که بهینه سازی سئو چیست؟ سئو بدان معنی است که شما وب سایت خود را برای رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو آماده می کنید.

این کار را با اطمینان از انجام درست موارد زیر پیش ببرید:

 • برچسب های H مناسب را در مکان های درست تنظیم کنید
 • کلمات کلیدی مناسب را وارد کنید
 • برای صفحه های خود توضیحات متا صحیح بنویسید
 • چک کردن تصاویر با متن جایگزین یا alt
 • وب سایت از ساختار پیوند داخلی خوبی برخوردار باشد
 • محتوای با کیفیت و ارزشمندی ایجاد کنید

بازاریابی محتوا و سئو

همه اینها واقعاً مهم هستند، اما به یاد داشته باشید که مهمترین عنصر قابل توجه محتوا است. محتوای اصولی باعث افزایش اعتبار و رسیدن شما به رتبه ی بهتر می شود. از آنجا که شما در حال ایجاد محتوا برای بازاریابی محتوا هستید، مزایایی برای سئوی وب سایت خود ایجاد می کنید.
مطمئنا، برای یک سئو قوی ، مهمترین چیز محتوا است. آنها به هم متصل هستند. همانطور که یکی بدون دیگری واقعاً نمی تواند کار کند. به همین دلیل بازاریابی محتوا و سئو نیز دست به دست هم می دهند.
متأسفانه، هنوز هم به طور گسترده ای پذیرفته شده است که سئو نوعی جادو است اگر بتواند بدون محتوای با کیفیت کار کند. محتوا پایه و اساس سئو بهینه است.
باید به یاد داشته باشید که به عنوان مثال گوگل (موتورهای جستجوگر دیگر) نیز می خواهد بهترین نتایج جستجو را به کاربر خود نشان دهد. این به این معنی است که او دنبال محتوای با کیفیت در صفحه اول خود می باشد. آنها برای رتبه بندی وب سایتها از بیش از 200 عامل رتبه بندی استفاده می کنند.
بنابراین می بینید، شما به محتوا نیاز دارید تا در سئو به خوبی عمل کنید. به همین دلیل هنگام تصمیم گیری برای شروع نوشتن، توجه به نوشتن محتوای مناسب بسیار مهم است. مطمئن باشید که شما یک تحقیق جامع درباره کلمات کلیدی انجام داده اید .

انتخاب کلید واژه های اصولی

مهم است که کلمات کلیدی موردنظر برای استفاده ماهانه دارای حجم جستجوی کافی باشند. اما به یاد داشته باشید که همه کلمات کلیدی مناسب شما نیستند. شما باید هدف یک کلمه کلیدی را بدانید. هدف به شما نشان می دهد منظور جستجوگر با جستجوی مورد نظرش در چیست.
با جستجوی کلمه کلیدی خود در گوگل می توانید این موضوع را تشخیص دهید و ببینید چه نوع صفحاتی در رتبه بندی بالا قرار دارند. آیا صفحات رتبه بندی فروش دارند یا پست هستند؟ بررسی این موضوع به شما می گوید که چه نوع محتوایی را برای رتبه بندی کلمه کلیدی نیاز دارید.
اگر مراحل چرخه خرید مشتریان خود را بدانید به شما کمک می کند. به این دلیل که کلمات کلیدی که در مرحله خرید استفاده می شوند ، حجم جستجوی کمتری نسبت به کلمات ابتدای مرحله جستجو دارند. فکر می کنید چرا؟ به این دلیل که همه آماده خرید نیستند و شما مخاطبان بسیار محدودی را به آنجا رسانده اید.

به همین دلیل است که هر کلمه کلیدی با حجم جستجوی کم انتخاب بدی نیست. بعلاوه رتبه بندی آنها معمولاً آسانتر است زیرا رقابت کمتری وجود دارد. این نیز پارامتری است که باید به آن نگاه کنید و می تواند به شما بگوید آیا ارزش دارد که برای کلمه کلیدی انتخاب شده رتبه بندی کنید. این به اقتدار دامنه های شما بستگی دارد .

انتخاب بهترین بک لینک

بک لینک به شما کمک می کند تا از بازاریابی محتوا بیشتر بهره مند شوید. سایت هایی که بیشترین بازدید را دارند کسانی هستند که اقتدار دامنه شما را تقویت می کنند و در اینجا می توانید دوباره ببینید که سئو و محتوا دست به دست هم می دهند.
این محتوا است که به شما کمک می کند بک لینک بیشتری ایجاد کنید. و بک لینک نیز شرایطی را ایجاد می کند تا در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشید. با بالاتر رفتن در موتور جستجو، بازدید بیشتر و مشتریان بالقوه بیشتری خواهید داشت.

به یاد داشته باشید که بک لینک ها به موتورهای جستجو می گویند که وب سایت شما قابل اعتماد است و دارای محتوای با کیفیت می باشند. به همین دلیل آنها بسیار مهم هستند. اگر می خواهید به طور منظم محتوای با کیفیت ایجاد کنید، در نهایت نتایج را مشاهده خواهید کرد.

اگر بودجه زیاد و تیم بزرگی ندارید ، می توانید در بازاریابی محتوا موفق باشید؟

اگر به دنبال یک پاسخ سریع هستید بله، امکان پذیر است. اما به یاد داشته باشید که حتی اگر خودتان این کار را انجام دهید، به یک سرمایه گذاری زمانی برای آموزش نیاز دارید. برای درخشش سایت و بهبود سئو باید وقت خود را بگذارید و کارهای لازم را انجام دهید. مسئله این است که اگر منابع، وقت و تیم لازم برای ایجاد محتوای جدید به طور منظم و کافی نداشته باشید، باید بر روی محتوای همیشه سبز تمرکز کنید.

تاثیرات مثبت سئو در بازاریابی محتوا

محتوای همیشه سبز چیست؟

این محتوا به زمان حساس نیست و به احتمال زیاد قدیمی نمی شود و همیشه مرتبط خواهد ماند. پیشنهاد می کنیم تا آنجا که ممکن است تمام موارد را به خاطر بسپارید. این پست ها شما را به عنوان مرجعی در جای خود قرار می دهند. آنها شما را به عنوان یک متخصص در صنعت تان ارتقا می دهند.

به همین دلیل مهم است که موضوعاتی را انتخاب کنید که بتوانند برای مدت زمان طولانی تری مرتبط باشند و نیازی به، به روزرسانی مداوم نداشته باشند. شما باید موضوعاتی را انتخاب کنید که واقعاً با شرکت و صنعت شما همخوانی داشته باشد. مباحثی که چهره واقعی شما و شرکت را نشان می دهد.

استراتژی بهبود بازاریابی محتوا

استراتژی های زیادی برای بهبود بازاریابی محتوا در سئو وجود دارد، اما خوب است به یاد داشته باشید که شما همیشه باید استراتژی خود را برای تجارت خاص خودتان بهینه کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که ببینید چه نوع محتوایی از قبل دارید. بررسی موارد زیر به شما در ارائه بهترین تصمیم کمک می کند.

 • چه نوع محتوایی از قبل دارید
 • محتوای شما چقدر طولانی و عمیق است
 • در چه رده ای قرار می گیرد
 • آیا محتوای شما هنوز مرتبط است
 • محتوا مرتبط با شرکت شما است

به طور قطع ، فراموش نکنید که آیا برای سئو بهینه شده است یا خیر.

اگر محتوای شما کوتاه و قدیمی است، آن را به روز کنید و بیشتر به موضوع بپردازید. مطمئن شوید که در مورد تمام جزئیات مهم مطلب قابل ارائه دارید. بهتر است تعداد کلمات هر محتوا کمتر از 1000 کلمه نباشد در هر صورت اگر بیشتر از این تعداد بنویسید بسیار عالی عمل کرده اید. به یاد داشته باشید، در محتوا نویسی کیفیت مهم تر از کمیت می باشد.

حال بیایید به استراتژی برگردیم. به این ترتیب می توانید برنامه ریزی یک استراتژی را شروع کنید:

 • دریابید که بزرگترین نقاط درد مشتریان شما چیست
 • یک استراتژی محتوا ایجاد کنید که این مشکلات و راه حل ها را نشان دهد
 • محتوای خود را با چرخه خرید ترکیب کنید

این بدان معنی است که شما باید در مورد مخاطبان هدف خود تحقیق کنید. به این ترتیب پاسخ هایی را که برای ایجاد محتوای خود نیاز دارید دریافت خواهید کرد. بهترین کار ایجاد یک پروفایل مشتری ایده آل است. به این ترتیب کار ساده تری در ایجاد محتوای مناسب برای آن مشتری خواهید داشت.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.