تاثیر استفاده از ویدئو (اینترو) در سئو و افزایش رتبه سایت تاثیر استفاده از ویدئو (اینترو) در سئو و افزایش رتبه سایت

تاثیر استفاده از ویدئو (اینترو) در سئو و افزایش رتبه سایت

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 5 دقیقه 13 بهمن 1398

یک فیلم مقدماتی یا intro دقیقا همان چیزی است که می تواند تمام مواردی که بیننده در رابطه با محصول، خدمات و شغل شما می خواهد بداند را به نمایش گذارد. جالب است بدانید که درج یک فیلم مقدماتی در طرح وب سایت شما (به خصوص صفحه اصلی) می تواند یک روش مؤثر در بازگو کردن داستان کاری شما، برای جلب توجه بازدید کنندگان و همینطور ماندگار کردن مخاطبین در صفحه ی سایت تان باشد. این موضوع علاوه بر افزایش رتبه ی سایت و بهبود سئو این شانس را به شما می دهد تا فرصتی برای نشان دادن محتوای سایتتان به مخاطب به دست آورید.
نکته ی حائز اهمیت این است که چگونه می توانید یک فیلم مقدماتی ایجاد کنید که بازدید کنندگان را مجذوب و تمایل آنها را برای خرید خدمات و محصولات تان برانگیزاند؟
این موضوع نیاز به یک برنامه دارد تا مطمئن شوید که توانسته اید داستانتان را در فیلم مقدمه یا intro بیان کنید. ما در ادامه به بیان شش نکته برای تهیه یک فیلم ویدیویی مقدماتی مثال زدنی خواهیم پرداخت، که باعث ایجاد ارتباط بهتر با مخاطبین شما می شود.

1. اطمینان حاصل کنید که هدفتان مشخص است

فقط برای داشتن یک صفحه ی محتوا، ویدیو ایجاد نکنید. زیرا اگر فیلم شما کسل کننده باشد، ارزش تماشای آن را کم می کند. بنابراین باید کاملا مشخص شود که شما چه کاری می خواهید انجام دهید و سعی در برقراری ارتباط در چه زمینه ای دارید.
هدف ویدیوی شما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • نشان دادن توانایی های تیم شما
 • مخاطبین خود را به حضور در کنارتان دعوت کنید و برنامه ی اجراییتان را توضیح دهید
 • ویژگی های محصولات خود را برجسته کرده و نحوه عملکرد آن را نشان دهید
 • نشان دادن مراحل تولید محصولات

بیشتر فیلم های مقدماتی یا Intro دارای هدف آگاهی، آموزش و ترغیب هستند .ویدئو Intro این کمک را به شما می کند تا بتوانید فراتر از کلمات نوشتاری، برندتان را برای مشتریان به تصویر بکشید و به آنها نشان دهید که چطور می توانند با کمک این محصولا یا خدمات نیازشان را برطرف کنند.  جالب است بدانید، طبق تحقیقات انجام شده ویدئو می تواند درک مشتری از محصولات و خدمات شما را تا حدود 47% افزایش دهد.

2. توجه به مدت زمان مناسب در بارگذاری فیلم

مخاطبان بر طبق دو معیار تصمیم می گیرند فیلم شما را تماشا کنند: محتوای مفید و مدت زمان فیلم.
بنابراین، برای به حداکثر رساندن تأثیرگذاری در فیلم ویدئویی خود، حتما زمان آن را کوتاه نگه دارید. بهترین زمان، دو تا سه دقیقه می باشد و در صورت نیاز به زمان بیشتر از سه دقیقه، حتماً محتوای آن را با مهمترین اطلاعات بارگذاری کنید.

3. برند خود را واقعی کنید

مردم می خواهند اگر از خدمات آنلاین استفاده می کنند با یک فرد واقعی رو به رو باشند، برای ایجاد این حس اعتماد، فیلم های مقدماتی اینترو می تواند بسیار مفید باشد.
فیلم های مقدمه راهی عالی برای شخصی سازی برند شما هستند، زیرا می توانند در به اشتراک گذاری واقعی شرکت و شخص شما بسیار گویا و واضح عمل نمایند. برخی از راه های آسان برای برجسته کردن این موضوع عبارتند از:

 • نشان دادن کلیپ های صادقانه از کار جمعی شرکت
 • نشان دادن فضای کاری خود
 • مصاحبه چهره به چهره با افراد سازمان یا مشتریان راضی4. انتخاب پایان مناسب

لازم نیست در انتهای ویدئو حتما از تماس بعدی که مخاطبین می توانند با شما داشته باشند صحبت کنید، بلکه فقط کافی است تا اهداف ساخت ویدئو را فراموش نکنید و قوانین آن را اجرا نمایید.

5. پخش خودکار را خاموش کنید

به یاد دارید وقتی بچه بودید والدین یا معلمانتان کاری را انجام می دادند که نمی خواستید؟ آیا این موضوع باعث نمی شد که شما بخواهید برعکس عمل کنید؟
همین مفهوم می تواند در مورد ویدیوی پخش خودکار شما اعمال شود. مخاطبین خود را مجبور نکنید که ویدیوی شما را تماشا کنند. به آنها فرصت دهید تا محتوای صفحه ی شما را ببینند اگر آنها به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند باشند با اختیار دکمه ی play را می زنند. همچنین می توانید علائم جهت دار بصری یا نوشتاری را در محتوای خود اضافه کنید تا مردم را به تماشای بیشتر تشویق کنید.

6. توجه ویژه به کیفیت نهایی فیلم

باید توجه کنید که قرار نیست شما در صفحه مجازی شخصیتان ویدئویی ارسال  کنید. بلکه قرار است شما در وب سایت حرفه ای خود افراد را با نام تجاریتان آشنا کنید. بنابراین کیفیت فیلم برداری را در اولویت قرار دهید. 62٪  از مصرف کنندگان حس منفی نسبت به برندی پیدا می کنند که ویدیویی با کیفیت پایین منتشر کرده اند. زیرا به نظر می رسد این موضوع می تواند نمایانگر کیفیت پایین برای محصول یا خدمات شما باشد. برای اطمینان از تولید یک فیلم با کیفیت بالا:

 • در هنگام فیلمبرداری از هر گونه سر و صدا خودداری کنید.
 • به نورپردازی توجه کنید.
 • اگر در حال نشان دادن تیم و دفتر خود هستید، مطمئن شوید که همه چیز در بهترین شرایط خود است.
 • برای ثابت نگه داشتن دوربین حتما از سه پایه استفاده کنید

اهمیت این موضوع به قدری می باشد که حتی اگر تجهیزات به راحتی در دسترس نمی باشد، با شخصی که تجربه و تجهیزات لازم را دارد همکاری کنید.

در حقیقت به طور متوسط، مردم دو دقیقه بیشتر در سایت هایی که دارای فیلم هستند باقی می مانند، بنابراین این موضوع می تواند علاوه بر طرح زیباتری که برای سایت شما به ارمغان می آورد، باعث حضور بیشتر مخاطب در سایت نیز شود و کمک کند تا بتوانید رتبه ی بهتری درگوگل به دست آورید و در نهایت سایت شما بازدیدکنندگان بیشتری خواهد داشت.

 

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.