گوگل ادوردز (گوگل ادز) و تاثیر آن بر سئو وب سایت گوگل ادوردز (گوگل ادز) و تاثیر آن بر سئو وب سایت

گوگل ادوردز (گوگل ادز) و تاثیر آن بر سئو وب سایت

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 6 دقیقه 15 بهمن 1398

پیشرفت هایی که در سئو وجود دارد می تواند باعث مرتبط کردن صفحه سایت با کاربران شود و در عین حال به رتبه شما در جستجوی گوگل کمک کند. لیست های جستجو رایگان هستند و هیچ کس نمی تواند برای رتبه بندی بهتر هزینه کند، زیرا گوگل متعهد است که محتوای جستجوی را مفید و قابل اعتماد نگه دارد.
تبلیغات PPC یا (Pay per Click یا پرداخت به ازای کلیک) مانند تبلیغات آنلاینی هستند که در کنار جستجوهای مرتبط و سایر مطالب در وب ظاهر می شوند. PPC در ارتباط با مخاطبان گسترده تر به صورت آنلاین برای شما بسیار سودآور است. اما کدام یک بهتر است: سئو یا PPC مانند (گوگل ادوردز Google Ads) ؟ در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

بهینه سازی سایت

سئو چه کمکی در بهتر دیده شدن سایت می کند

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو، عملی است که شامل محتوا در سایت شما می گردد و قابلیت بهبود دیده شدن سایت، در موتورهای جستجو و کاربران را ایجاد می کند. به عبارت دیگر، سئو می تواند به سایت شما کمک کند تا بیشتر در جستجوهای مربوطه ظاهر شوید. در هنگام تلاش برای بهبود سئوی سایت خود مواردی وجود دارد که می توانید با کمک یک متخصص سئو به دنبال آنها باشید تا در این فرآیند شما را راهنمایی کند.
اما به صورت کلی اطمینان حاصل کنید که محتوای وب سایت شما واضح و مفید باشد. موضوع خود را با زبان ساده و آسان برای مخاطبین توضیح دهید و سعی کنید بیشتر از کلماتی استفاده کنید که ممکن است کاربر هنگام جستجوی آنلاین برای آنچه ارائه می دهید، جستجو کند. صفحه خود را با اصطلاحات جستجوی بیش از حد (به ویژه خارج از موضوع) یا قرار دادن صفحات جعلی که کاربران قصد دیدن آن را ندارند، پیش نبرید، زیرا این قضیه می تواند منجر به نادیده گرفته شدن سایتتان توسط گوگل شود. فقط به این فکر کنید که آسانترین راه که جستجوگران را به هدف می رساند، چیست.  
داشتن سایتهای دیگری که بتوانید سایت اصلی را به آن  لینک دهید نیز بسیار مفید می باشد. به عنوان مثال وبلاگهایی که در آن محصولات یا خدمات، مشتریان راضی، همکاران تجاری، فهرستها یا هر چیز دیگری را بررسی کنند. زیرا با این اقدام شما به گوگل نشان می دهید که مردم به مطالب سایت شما علاقه دارند و می تواند به رتبه شما در گوگل نیز کمک کند.
در نتایج جستجوی ارگانیک گوگل  شما هیچ هزینه ای را پرداخت نمی کنید و ایجاد تغییرات کوچک در وب سایت تان به کمک سئو می تواند در مرور زمان بر رتبه بندی جستجوی شما تأثیر بگذارد.

" گوگل ادوردز " به چه معنی است و چرا ممکن است به آن احتیاج داشته باشم؟

گوگل ادوردز راه حل تبلیغاتی، پرداخت هر کلیک (Google PPC) است، که به کسب و کارها و دارندگان وب سایتها، امکان می دهد تا برای نشان دادن آگهی های شان در جستجوهای  Google.com  دیده شوند. در این روش شما فقط زمانی که افراد برای تماس یا بازدید از سایت شما بر روی تبلیغتان کیلیک می کنند، پول پرداخت می کنید. و این امکان را به دست می آورید که سایت خود را توسط مخاطبان گسترده تر، به صورت آنلاین به نمایش گذارید. به علاوه  شما می توانید تبلیغات خود را هر زمان به گروه خاصی از افراد یا کالای خاص تغییر دهید. این مورد می تواند یک فرصت عالی برای شرکت های کوچک باشد که نمی توانند به طور مستمر سئو خود را به روز کنند تا در نهایت فروش، تبلیغات یا تغییرات فصلی در پیشنهادات خود را منعکس نمایند.
راه حل تبلیغی PPC مانند گوگل ادوردز نتایج مشابه سئو را ندارد و رتبه بندی جستجوی ارگانیک شما را بهبود نمی بخشد. اما به دلیل انعطاف پذیری آن، گوگل ادوردز می تواند به کسب و کارهایی در هر اندازه کمک کند تا در زمان های مهم توجه افراد آنلاین را جلب کند، یعنی دقیقاً همان لحظه ای که آنها در جستجوی محصول یا خدماتی مانند شما هستند.

گوگل ادورز و سئو

چرا بازاریابی گوگل ادوردز PPC به سئو من کمک نمی کند؟

اولین مسئولیت گوگل ارائه نتایج مرتبط با جستجوی کاربران است. اگر مشاغل قادر به خرید رتبه های بالاتر در نتایج جستجو باشند، کاربران اطلاعات صحیح و مورد نظر خود را در سایت های واقعی براساس رتبه های حقیقی دریافت نمی کنند. اما آیا می توان از ابزارهای گوگل ادوردز برای اهداف سئو استفاده کرد؟
گوگل ادوردز با مجموعه ای از ابزارهایی ارائه می شود که می توانید از آنها برای فهمیدن چگونگی بهینه سازی سایت خود استفاده کنید. به عنوان مثال، ابزار Keyword Planner می تواند به شما کمک کند لیستی از اصطلاحات و کلمات کلیدی مربوط به موضوع سایت و شغل خود را پیدا کنید که نتیجه ی آن جذب جستجوهای بیشتر گوگل در سایت شما خواهد بود، و می توانید از آن دسته از کلمات در سایت خود بهره ببرید. همچنین می توانید از ابزارهای گزارشی گوگل ادوردز برای سنجش تغییراتی که منجر به افزایش بازدیدکنندگان یا نرخ تبدیل مشتری می شود استفاده کنید.
حتی اگر در حال حاضر از گوگل ادوردز استفاده نمی کنید. گوگل همچنین ابزارهای تبلیغاتی غیر گوگل را به صورت رایگان به مشاغل کوچک ارائه می دهد. به عنوان مثال، گزارش جستجوی آنالیتیکس در گوگل Analytics می تواند شما را راهنمایی کند که در ارائه ی چه مطالبی تمرکز کنید تا بتوانید بازدیدکنندگان بیشتری را به سایتتان وارد کنید.

سرمایه گذاری در سئو یا PPC هدفمند است؟

درنهایت، این به عهده شماست که کدام گزینه برای تجارت شما بهترین است، اما باید توجه داشت که تبلیغات سئو و PPC به بهتر دیده شدن شما کمک می کنند. سئو و گوگل ادوردز می توانند در جستجوی آنچه ارائه می دهید هدفمندتر عمل کنند. سئو  یک سنگ بنای سنتی برای موفقیت در بازاریابی آنلاین است، زیرا بهترین فرصت برای یافتن کسب و کار شما را فراهم می نماید. حتی اگر روند بهینه سازی برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه مدتی طول بکشد گوگل ادوردز  به شما امکان می کند تا همزمان و هرچه سریعتر تجارت کوچک خود را به مشتریان معرفی کنید  و در زمان کمتر به مشتریان خود برسید. استفاده از سئو و گوگل ادوردز در کنار هم ممکن است بهترین فرصت برای مراجعه به سایت شما را ایجاد نماید و حضور در کسب و کارتان را برای موفقیت طولانی مدت تقویت کند.

 

 


ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.