تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو و بهینه سازی سایت تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو و بهینه سازی سایت

تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو و بهینه سازی سایت

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 3 دقیقه 19 آبان 1398

امروزه تمام مردم جهان و البته ایرانیان با شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک ، اینستاگرام و لینکدین آشنایی دارند که میتوان گفت اکنون که اینترنت جای خود را در میان خانواده ها باز کرده دیگر فقط برای سرگرمی استفاده نمیشود.

خیلی مختصر درباره سئو

سئو باعث بهبود رتبه وب سایت شما در جستجوی گوگل و موتورهای جستجوی دیگر شده و باعث میشود شما بیشتر در معرض دید کاربران یا مشتریان احتمالی خود باشید.

آیا شبکه های اجتماعی در سئو تاثیر گذارند؟

برخی بر این باورند که شبکه های اجتماعی ( فیسبوک ، تلگرام ، اینستاگرام ) در سئو تاثیری ندارد اما باید بگوییم که شبکه های اجتماعی تاثیر به سزایی ، چه مستقیم و چه غیر مستقیم در خدمات سئو و برندینگ شما دارد.

تاثیرات مستقیم شبکه های اجتماعی در سئو

  • مشاهده و بررسی تعداد افرادی که مطالب شما را در فیسبوک ، اینستاگرام یا لینکدین و... لایک میکنند.
  • تعداد فالوئر هایی که به شبکه های اجتماعی شما افزوده میشود باعث بازدید مجدد از وب سایتتان میشود.

تاثیرات غیر مستقیم شبکه های اجتماعی در سئو

  • بالا رفتن رضایت و نظرات مشتریان

اینکه یک کاربر بتواند به راحتی با شرکت شما ارتباط برقرار کند و شما را دنبال کند باعث وفاداری و حس اعتماد آنها به برند یا شرکت شما میگردد.

  • ماندگاری و بازدید مجدد از وب سایت

میتوان گفت کاربرانی که به واسطه شبکه های اجتماعی با یک برند آشنا میشوند یا بعد از آشنایی، آن برند را در شبکه های اجتماعی دنبال میکنند اغلب میتوانند به مشتری دائم تبدیل گردند این موضوع یکی از اهداف بزرگ سئو به شمار میرود.

  • افزایش لینک های ورودی از سایت های دیگر برای بازدید و آگاهی بیشتر از برند شما

بر فرض مثال یک کاربر ، یک همکار یا یک مشتری که از برند شما راضی است لینک وب سایت شما را در سایت یا صفحه شبکه اجتماعی خود قرار داده یا از مطالب سایت شما برای سایت یا صفحه شبکه اجتماعی خود استفاده میکنند که ارزشمندترین ملاک برای موتورهای جستجو، برای رتبه بندی یک سایت در گوگل، همین لینک ها (یا اصطلاحاً بک لینک) میباشند.

 

شبکه های اجتماعی بازوهایی برای وب سایت شما هستند، آنها را قدرتمند کنید.

 

چگونه از شبکه اجتماعی در بهینه سازی سایت خود بهره ببریم ؟

  1. با نام برند خود یک پروفایل بسازید و سعی کنید بیشتر در شبکه های اجتماعی حضور پیدا کنید.
  2. بالاخره هر شبکه اجتماعی مخاطبان خاص خودش را دارد پس به یاد داشته باشید از مطالبی استفاده کنید که برای تمامی افراد آن شبکه اجتماعی جذاب و کاربردی باشد.
  3. حداقل هفته ای یک بار با قرار دادن مطلب صفحه خود را به روز کنید و به هیچ عنوان کپی نکنید و سعیتان بر این باشد مطلبی ارائه دهید که کوتاه و برای تمام سنین قابل فهم باشد.
  4. مطالب یا مقالات خود را با هم هماهنگ کنید و در آن لینک سایت خود را قرار دهید و در صفحات اجتماعی خود به اشتراک بگذارید پس توجه داشته باشید استفاده از عکس یا محتوای با کیفیت میتواند باعث افزایش تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو و افزایش بازدید کننده در سایت شما شود.

اطلاع رسانی خدمات و تعامل با کاربران سایت از طریق شبکه اجتماعی

برای مثال محصولی در برند شما از تخفیف فوق العاده ای برخوردار است یا نمونه ای از محصولات جدید خود را در وب سایت خود برای فروش گذاشته اید شبکه های اجتماعی میتواند راهی برای تبلیغات یا اطلاع رسانی به کاربران یا همان مشتریان احتمالی شما باشد که حتی میتواند تلنگری برای مشتریانی باشد که مدت هاست به وب سایتتان مراجعه نکرده اند.

کلام آخر

دنیای اینترنت هر روز در حال گسترش و بروز شدن است. زمانی شبکه های اجتماعی وجود نداشتند( حداقل به این صورت) پس گوگل هم اهمیتی به آنها نمیداد، اما الان دقت کنید به صورت میانگین مردم چقدر از زمان خود را به شبکه های اجتماعی اختصاص میدهند ؟ آیا امکان دارد که گوگل به فعالیت های شما در فضای مجازی اهمیت ندهد ؟

برای پشتیبانی فضای مجازی ، تولید محتوا و خدمات سئو خود با کارشناسان دود در تماس باشید.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.