تاثیر محتوا در فرایند سئو تاثیر محتوا در فرایند سئو

تاثیر محتوا در فرایند سئو

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 4 دقیقه 8 بهمن 1398

SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است . سئو یک رشته ی تحصیلی دیجیتال مارکتینگ است، که در سالهای اخیر به سرعت رشد کرده است. به عبارت ساده تر، SEO عملی است که می توانید به کمک آن از موتورهای جستجو مانند Google و Bing  برای بازاریابی در تجارت خود استفاده کنید و نام تجاری خود را در مقابل میلیاردها نفری که هر روز به صورت آنلاین جستجو می شوند، معرفی کنید.
و در حالی که موتورهای جستجوگر مانند Google روشهای تبلیغاتی پرداختی را معرفی می کنند، سئو اینگونه است که شما را از پتانسیل بازاریابی که موتورهای جستجو بدون پرداخت هزینه تبلیغات ارائه می دهند، بهره مند می کند.

تولید محتوا

بهترین مواردی که کاربران به دنبال آن هستند؟

Google  و Bing هر دو روش بسیار ساده ای برای تحقیق درباره ی عبارات کلیدی مورد علاقه مشتریان احتمالی شما هستند. کافی است به صفحه اصلی موتور جستجو مراجعه کرده و جستجو را انجام دهید. قبل از ضربه زدن به "بازگشت" روی صفحه کلید، به لیست اصطلاحات مربوط به موردی که تایپ کرده اید نگاهی بیندازید. اینها معمولاً محبوب ترین کلمات یا عبارات مربوط به آنچه تایپ شده اند، هستند. لیستی از این موارد را تهیه کنید و حتماً در مورد هر یک از این صفحات در سایت خود، محتوا قرار دهید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا یک لیست جامع از موضوعات، برای شروع روند محتوای خود به دست آورید.

بسیاری، سئو و بازاریابی محتوا را استراتژی های کاملاً متفاوت می دانند، اما برخلاف این عقیده، SEO  و بازاریابی محتوا بسیار به هم پیوسته و مکمل یکدیگر هستند.


بدون محتوای با کیفیت بالا، شما نمی توانید مزایای کامل سئو را درک کنید؛ مطالب مرتبط و مفید در وب سایت شما باعث می شود بازدید کنندگان سایت به مدت طولانی تری در آن صفحه بمانند و این می تواند بر رتبه بندی جستجوی شما تأثیر بگذارد.

مزایای اصلی محتوا در رابطه با سئو

  • محتوای با کیفیت CTR (نرخ کلیک) بالایی ایجاد می کند؛ و سایت شما را به عنوان یک عامل مهم برای رتبه بندی در نظر می گیرد. هرچه تعداد کاربران بیشتری بتوانند روی لینک هایتان کلیک کنند، شانس شما برای گرفتن رتبه بهتر در موتورهای جستجو بیشتر می شود.
  • محتوای کیفی به شما در ایجاد بک لینک کمک می کند؛ یکی از بهترین استراتژی های SEO دستیابی به لینک های با کیفیت بالا از وب سایت های دارای قدرت بالا است. برای Google، لینکهای با کیفیت بالا نشان از اعتبار و اعتماد است. هر چه بک لینک های با کیفیت تری داشته باشید، احتمالاً در گوگل رتبه بالاتری خواهید گرفت.
  • محتوا به شما امکان می دهد کلید واژه ها را بگنجانید؛ محتوای با کیفیت تنها راهی است که می توانید از کلمات کلیدی خود به صورت استراتژیک استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا با برندهای دیگر صنعت ها رقابت کنید. 
  • محتوای با کیفیت یک تجربه کاربری عالی را ارائه می دهد؛ این مورد شامل استراتژی های مختلفی از جمله ایجاد بک لینک، نوشتن پست های وبلاگ با کیفیت و استفاده از کلید واژه های خوب است. همچنین می تواند با ایجاد یک ساختار خوب اجازه دهد تا کاربران بتوانند به راحتی به مطالب خود دسترسی پیدا کنند، البته بهینه سازی پرونده ها و نوشتن برچسب های متا خوب نیز پر اهمیت است.
    در اصل، SEO  و محتوا نمی توانند برای موفقیت دور از هم کار کنند. بنابراین باید درک کرد که هر دو عنصر یکدیگر را کامل می کنند، بنابراین اگر می خواهید رتبه ی سایت شما بهتر شود، باید روی ایجاد محتوای عالی تمرکز کنید.

سئو در طراحی سایت

لیستی از وظایف اساسی SEO

  • سرعت بارگذاری صفحه را بهینه کنید
  • پاسخگو محتوا
  • لینک های شکسته (broken link) و تغییر مسیرهای بد را برطرف کنید
  • اطمینان حاصل کنید که محتوای شما دارای سلسله مراتب واضح است (به عنوان مثال ، برچسب های عنوان)

همه این موارد می تواند به ایجاد یک محتوا نویسی خوب در سایت شما کمک کند.
سرعت بارگذاری سریعتر صفحه در زمان استفاده از سایت، برای به کاربردن مطالب، پراهمیت است. همین موضوع برای محتوای پاسخگو نیز انجام می شود.
با رفع لینکهای شکسته (لینک هایی که به مقصد نمی رسند و یا اکنون حذف شده اند)، شما تجربه ی حضور خوبی در سایتتان، برای خواننده ایجاد می کنید و همچنین شرایطی را به وجود می آورید که افراد در سایت به راحتی به سایر مطالب دسترسی پیدا کنند و این موضوع بسیار قابل توجه می باشد.
همینطور یک سلسله مراتب محتوای واضح، خوانایی مطالب شما را بهبود می بخشد.
در بازاریابی محتوا همه چیز مربوط به تجربه کاربر است و SEO نیز در گذشته در همین راستا حرکت کرده است، به همین دلیل آنها اکنون مکمل یکدیگر هستند.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.