تاثیر نظرات مثبت بر کسب کار شما چیست؟ تاثیر نظرات مثبت بر کسب کار شما چیست؟

تاثیر نظرات مثبت بر کسب کار شما چیست؟

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 5 دقیقه 19 آبان 1399

اینترنت همیشه در حال تغییر است و همچنین راه های دستیابی و تعامل مشتریان به کسب کار را نیز تغییر داده است. یکی از مهمترین تحولات اخیر ، تأکید بر شبکه های اجتماعی و نحوه استفاده از آن توسط مشاغل و مشتریان است. همین امر موجب افزایش بازخورد ها و نظرات مختلف در سایت ها و یا شبکه های اجتماعی شده است . جایی که مشتری بدون شکایت رسمی می تواند نارضایتی خود را هم به صاحب کسب کار و هم به سایرین اعلام کند . به این ترتیب مشتریان می توانند تجربه خود را با هر تعداد از کاربران به صورت آنلاین از جمله مشتریان بالقوه به اشتراک بگذارند .

این اتفاق علاوه بر این که باعث می شود مشاغل درمورد خدمات خود بیشتر پاسخگو باشند و از لحاظ نظری استانداردهای کلی را بهبود ببخشند، همچنین به مشتریان اطلاعات بیشتری داده است تا هنگام انتخاب یک خدمات دهنده و یا فروشگاه ، آگاهانه تصمیم بگیرند. اما این روند چقدر از نظر واقعی روی تجارت شما تأثیر می گذارد؟ بررسی های مثبت در چه زمینه هایی بر کسب و کار شما تأثیر می گذارد؟

تاثیر نظرات مثبت بر کسب و کار

تاثیر مستقیم بر مشتریان

اینجاست که خواهید فهمید داشتن نظرات مثبت می تواند به شما یک مزیت بدهد, و در نهایت به تبدیل کاربران به مشتریان بالقوه کمک قابل توجهی کند. مطالعات مختلفی در این باره انجام شده است و تخمین زده می شود که بین 80-90٪ از خریداران آنلاین هنگام تصمیم گیری درباره خرید ، بررسی های آنلاین را می خوانند و به آنها اعتماد می کنند. در این موارد ، با در نظر گرفتن رفتار کاربران و نظرات آن ها ایده بگیرید.

وقتی صفحات نتیجه موتور جستجو را بررسی می کنید ، آیا رتبه های ستاره ای در بازخوردها نظر شما را جلب کرده است ؟
گوگل همه چیز را به گونه ایی سازماندهی کرده که این روزها از دست دادن نقطه نظرات بسیار دشوار است , بنابراین تعداد افراد بالایی که آن ها را می خوانند و جای تعجب ندارد. درست است که برخی کسب کارهایی وجود دارند که به طور طبیعی از نظرات خوب سود بیشتری کسب می کنند. با این حال ، نتیجه نهایی این است که همیشه به عنوان یک صاحب شغل به شدت به نفع شما کار خواهد کرد.

سئو

با توجه به اینکه هر روز تعداد نوآوری ها و اتفاقات خلاقانه بیشتری در اینترنت رخ می دهد ، تعداد فاکتورهایی که رتبه گوگل شما را تعیین می کنند بیش از هر زمان دیگری است ، همه این موارد نحوه دستیابی به اطلاعات را تعیین می کنند.

ده سال پیش، تعداد بسیار کمی از مشاغل دارای صفحات رسانه های اجتماعی بودند اما امروزه اگر می خواهید رتبه بالایی داشته باشید، این یک ضرورت مطلق است و همین امر با بسیاری دیگر از ویژگی های اینترنت که در چند سال اخیر معرفی شده اند مانند طراحی ریسپانسیو، فیلم ها ، نقشه های تعاملی، وبلاگ های داخل سایت و ... که اگر بخواهید برای آن مکان شماره یک در صفحه یک گوگل رقابت کنید وجود این ویژگی ها در سایت بسیار ضروری است.

با وجود عوامل و ویژگی های بسیار زیاد، سردرگمی زیادی در مورد مهم بودن و اولیت عوامل خاص و میزان تأثیر آنها در سئو وجود دارد. رابطه بین بررسی ها و رتبه بندی گوگل نمونه ای از این موارد است ، زیرا ایده های متناقضی در مورد میزان تأثیرگذاری این موضوع در جامعه سئو وجود دارد. حقیقت این است که فکر کردن در مورد "درصد نفوذ" یک عامل مشخص در رتبه بندی گوگل دارد، که احتمالاً نکته قابل توجهی را از دست می دهد.
چیزی که می توانیم با اطمینان بگوییم این است که نظرات مثبتی که در صفحات نتایج موتور جستجو نشان داده می شود ، میزان کلیک شما را افزایش می دهد ، چیزی که مطمئناً گوگل بسیار از آن استقبال می کند. بنابراین می تواند پایه و اساس رتبه بندی قوی گوگل را در شرایط مناسب ایجاد کند و باید بخشی از برنامه سئو شما باشد.

بهینه سازی سایت و سئو

آگاه باشید

اگرچه کاملاً واضح است که بررسی های آنلاین مثبت برای کسب و کار شما بسیار مناسب است ، اما نشان داده شده است که بررسی های منفی می توانند به طور قابل توجهی تأثیر بیشتری در تبدیل ها و عملکرد کاربر داشته باشند. یکی از دلایل این واقعیت این است که نقدهای منفی خیلی بیشتر در ذهن مردم برجسته می شود و رک و پوست کنده ، جالب تر و احتمالاً قابل تکرار هستند.
یافته های مهم دیگر نشان می دهد که صرف نظر از مثبت یا منفی بودن نظرات ، تعداد بیشتری از بررسی ها منجر به نرخ تبدیل بهتر می شود. در واقع ، با فراوانی نظرات جعلی آنلاین ، مردم کمتر از کسب و کارهایی که دارای بررسی های مختلف هستند ، به یک کسب و کار با تعداد انگشت شماری از نظرات 5 ستاره اعتماد می کنند.

نظرات منفی در بعضی مواقع اجتناب ناپذیر هستند. مهم این است که شما به طور موثر با آنها برخورد کنید همچنین به دلایل مختلف همیشه باید به نظرات منفی پاسخ دهید. برای اولین بار ، پاسخ شما توسط همه افرادی که صفحه را می خوانند، خوانده می شود و مهم است که نشان دهید خدمات مشتری در اولویت است.

همچنین می تواند به معنای ترمیم آسیب های وارد شده به مشتریان ناراضی باشد. به جای حالت تدافعی یا بهانه گیری ، می تواند یک استراتژی خوب برای ابراز تاسف از تجربه بد آنها باشد. با توجه به این حقایق ، واضح است که تشویق مشتریان به قرار دادن نظر واقعی خود ، صرف نظر از اندازه تجارت یا صنعتی که در آن فعالیت می کنید ، یک برد بزرگ برای کسب کارتان است.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.