تاثیر هوش مصنوعی در طراحی سایت تاثیر هوش مصنوعی در طراحی سایت

تاثیر هوش مصنوعی در طراحی سایت

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 7 دقیقه 16 تیر 1399

در قرن بیست و یکم صنعت هوش مصنوعی رشد بی سابقه ای داشته است و توسعه هوش مصنوعی راه خود را به سمت تجارت و البته خلاقیت های جدید پیدا  کرده است . بر خلاف مشکلات و سختی های دیده شده The Grid ، Canva،Autodesk سعی در فروش الگوریتم های طراحی دارند که البته  با شکست هایی هم مواجه بوده  که از هوش مصنوعی جهت سهولت و البته کیفیت بهتر طراحی سایت استفاده شود. 
شرکت Adobe تلاش های فراوانی جهت افزایش هوش مصنوعی محصولات ابری اش داشته است و با تمامی تلاش های صورت گرفته به فرمول ریاضی که نزدیک به پروسه خلاقیت است دست پیدا کرده است . هوش مصنوعی سعی داشته یک الگوریتمی برای طراح جایگزین کند که این کار اولین بار توسط یک استارتاپ استرالیایی صورت گرفته است شرکت Brigmore Technologies مدعی است که الگوریتم پروژه گاروی (Garvey) همراه با یک اپلیکیشن ساده شروع شده و پس از 12 سال توانسته خدماتی را ارائه دهد که یک صنعت را تغییر داده است.

پروژه گاروی (Garvey)  در طراحی سایت

پروژه گاروی  با هدف جایگزینی یک مشتری هوش مصنوعی  با مشتری های انسانی در فرآیند طراحی سایت  به وجود آمده است ، در اصل این پروژه سایت های محبوبی که برای نمایش کار طراحان ایجاد شده است را اسکن می کند و انقدر داده دریافت می کند تا نهایتا بتواند نتیجه گیری کند  و کار طراحی سایت را آغاز نماید ، در اصل این الگوریتم شبیه یک بازی طراحی شده است .
 در طی چند دهه اخیر ، طراحان براساس آزمایشات پراکنده ای که داشته اند معمولا انتخاب هایشان براساس واکنش کاربرها بود که به عنوان مثال تصمیم می گیرند که دکمه های سایت چه رنگی باشد درصورتی که مشتری هوش مصنوعی به طور طبیعی می تواند براساس معیار هایی که بر روی سایت های مختلف پیدا میکند و خلاصه ی به دست آمده طراحی را ایجاد کند ، وقتی خلاصه ی طراحی آماده شد الگوریتم پروژه گاروی به طور خودکار اطلاعات را به سایت های ذکر شده ارسال می کند و طراحی را آغاز می کند .
گروه طراح مشتری هوش مصنوعی تا نسخه 1.3 (نسخه کنونی 10.11 است) دارای امکان یک چت بات تماس سرد (تماس تبلیغاتی که از شرکتها با مشتری بالقوه گرفته می شود) است تا بتواند به طور مستقیم از طراحان و یا شرکت های طراحی سفارش بگیرد و زمانی که طراحان سفارشات خود را ثبت کنند به طور منظم حداقل یک بار در روز از طریق ایمیل یا پیامک میتوانند باز خورد بگیرند و یا در جریان کار های انجام شده قرار بگیرند.

الگوریتم Granddaughter در طراحی سایت

چالشی ترین قسمت توسعه پروژه  گاروی ساخت موتور هوشمندی بود که میتوانست به صورت نقادانه به طراحی ها واکنش نشان دهد که الگوریتم تصمیم گیری ذهنی گاروی Granddaughter نامیده شده است که  به اختصار به آن  GD هم گفته می شود . تیم طراحی GD تا یه اندازه ای  سخت گیری و خواسته های عجیب که به اصطلاح خود شرکت دیوانگی خوانده می شود، به الگوریتم اضافه کردند تا شبیه مشتریهایی شود که  شرکت های طراحی گاها با آن مواجه هستند اما بعدها مشخص شد که این خواسته های عجیب ذاتی است و هوش مصنوعی از قوانینی که انسانها به طور نا آگاهانه از آن پیروی می کنند تبعیت نمیکند ، یعنی منطق گاروی همیشه با منطق آدمها تطابق ندارد . هر خلاصه و ویژگی هایی که هوش مصنوعی بدست می آورد در اصل یک فرآیند تعاملی زنده است که سالها طرح های مختلف را بازبینی می کند و زمانی که یک طراح اصلاحیه ای ارسال می کند ، هوش مصنوعی خلاصه آن را در خودش ذخیره کرده و از آن استفاده می نماید .

حل  کردن مشکل مشتریان جهت طراحی سایت

هدف نهایی از پروژه گاروی این است که سلیقه ی  مشتریان مطابق با خواسته ی طراحان بشوند چرا که طراحان شناخت بیشتری نسبت به طراحی دارند و طراحان بهتر می دانند که چه چیزی نظر مخاطبین را جلب می کند . پروژه گاروی با حذف مشتری انسانی از فرآیند طراحی و استفاده از هوش مصنوعی به جای انسان این امکان را به طراحان می دهد که آزادی عمل بیشتری داشته باشند و اگر طراح نتواند مشکل یک مشتری را در نحوه ی طراحی سایت حل کند ، برنامه برای حل مشکل بازنویسی میگردد.  
هدف گروه  گاروی این است که تا سال 2025 بتواند هوش مصنوعی را به طور کامل جایگزین مشتری انسانی نماید ، البته که این هدف بسیار جاه طلبانه است ، اما رشد هوش مصنوعی قطعی است هر چند که طی این مسیر جنبه های منفی فراوانی هم خواهد بود اما در نهایت موفقیت آمیز خواهد شد.  بر طبق تجارب ما طراحان متعهد لزوما برای دریافت وجه نقدی اقدام به طراحی نمی کنند بلکه بیشتر می خواهند که دیده شوند و بتوانند نمونه کار های خوبی در رزومه کاریشان ثبت نمایند.
بر خلاف این موضوع که پروژه گاروی به ندرت به پایان می رسد ، برخی همچنان امیدوار هستند که در آینده درآمد های خیلی خوبی از این پروژه کسب نمایند ، طراحانی که موفق به اتمام پروژه هایشان می گردند جهت انجام کار های تکراری به موفقیت نزدیک ترند و در آینده ای نزدیک با پیشرفت گاروی برایشان موقعیتی پیش می آید که بتوانند در قبال کار هایشان مبلغ قابل توجهی را دریافت نمایند .

گاروی پیشرفته

هوش های مصنوعی مشابه و برابر ساخته نشده اند و معمولا  الگوریتم ها، داده های زیرساختی و اساس کدگذاری هایشان به شدت متفاوت است . نسخه ای که گاروی در ده سال آینده  تصمیم به انتشار آن دارد در اصل یک نسخه تجاری از مشتری هوش مصنوعی خواهد بود و موقعیتی را برای طراحان ایجاد خواهد کرد که بتوانند سطوح متفاوتی از خدمات را خریداری نمایند و همچنین مشتریانی که اطلاعات ضعیفی دارند و خواسته شان کمتر است را می توانند با قیمت پایین تری طراحی نمایند . در اصل اطلاعات و خلاصه های مفید منحصر به اکانت هایی است که در سطح سازمانی و شرکتی فعالیت می کنند .  در اصل این پروژه  قابلیت این را دارد که تنوع پروژه های طراحی کل جهان واقعی را انعکاس دهند و به همین منظور به شرکت هایی که پروفایل های غنی دارند جوایزی اهدا خواهند کرد.

 

آیا گاروی می تواند تعریف صنعت را تغییر دهد ؟

مهمترین بخش در پروسه گاروی داشتن یک خلاصه ی خوب است که بازخورد های مطرح شده می توانند طراحی را در طول چرخه زندگی پروژه هدایت کنند ، با توجه به اینکه گاروی می تواند تا 164 میلیون خلاصه را به طور همزمان مدیریت و درجه بندی کند همین ویژگی منحصر به فرد گاروی برای سر پا نگه داشتن صنعت گاروی کافی است .  در واقع این الگوریتم یک ماشین یادگیری پیچیده  است ، اما هر چه طراحان از هوش مصنوعی بیشتر استفاده کنند بیشتر رشد میکند .  زمانی که برنامه های طراحی هوش مصنوعی کارش را به نحو احسن انجام بدهند طراح می تواند اپلیکیشن های طراحی و مشتری ها را با هم به تعامل برساند .
 

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.