تجربه کاربری سایت خود را با شوخ طبعی بهبود ببخشید  تجربه کاربری سایت خود را با شوخ طبعی بهبود ببخشید

 تجربه کاربری سایت خود را با شوخ طبعی بهبود ببخشید

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 4 دقیقه 3 آبان 1399

با کمدی نویسنده بهتری شوید و تجربه مردم از محتوای وب خود را بهبود ببخشید. فقط با کمی شوخ طبعی می توانید محتوای وب سایت خود را جذاب تر کنید.، شاید هم کمی سرگرم کننده باشد. شما می توانید یاد بگیرید که یک نویسنده بامزه باشید.
نکته قابل توجه در مورد استفاده از کمدی در نوشتن این است که این کار باعث سرگرمی بیشتر شما و خوانندگان شما می شود. و مانند خود نوشتن ، هرچه بیشتر تمرین کنید ، نتیجه بهتری خواهید گرفت.
نه این توصیه حکیمانه ما به شما به عنوان نویسنده نیست ، بلکه جمله ای کاملاً خالی از کمدی است. چرا؟ زیرا ما ارجاعات فرهنگی را بارها شنیده ایم و مفهوم آنها را از دست داده اند.

تجربه کاربری و محتوا نویسی

عبارت "مقدار زیادی ماهی در دریا" را بگیرید. هیچ نویسنده ای نباید از این عبارت استفاده کند ، مگر اینکه شما یک زیست شناس دریایی باشید و حتی در این صورت کمی هم نامناسب است. درعوض ، ماهی های زیادی در دریای مرده وجود دارد و این ماهی ها ساردین هستند. این یک نمونه عالی از سواستفاده است. خواننده فکر می کند که آنها در همان مسیر کلیشه ای قدم می زنند ، اما در عوض جایی کاملا غیر منتظره به پایان می رسند. با اشتیاق برای بازیافت همان مفاهیم کمدی که قبلاً بارها شنیده اید ، مبارزه کنید و خلاق باشید.

حقیقت در کمدی شما را آزاد خواهد کرد

خیلی اوقات مردم پوچ بودن را با خنده دار بودن اشتباه می گیرند. کمدی می تواند پوچ را بپذیرد ، اما یک مشاهده یا شوخی خنده دار باید در واقعیت پایه داشته باشد عنصری که مردم بتوانند به آن وصل شوند. به مخاطبان خود فکر کنید. آیا آنها توسعه دهنده نرم افزار ، گل فروشی یا بانکدار هستند؟ برخی از صفات یا مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شوند چیست؟ به یاد داشته باشید ، شما بدجنس نیستید ، فقط در مورد این وقایع حقیقی غلو کنید.
هرکسی که کار سئو انجام داده باشد از این شوخی قدردانی خواهد کرد و برای کسانی که مجبور به دریافت آن نیستند کاملا واضح است.

استعاره ها چاشنی اوضاع هستند

استعاره را به عنوان سوخت موشکی در نظر بگیرید که نوشتار شما را به درون استراتوسفر سوق می دهد.  بله ، این استعاره است. فقط زبان استعاری خود را ثابت نگه دارید تا از آمیختن استعاره جلوگیری کنید. همانطور که در یک بازرگانی اخیر اشاره شده است ، گفتن "این بنیاد در حال انحلال است" فقط گیج کننده است بنیادها حل نمی شوند ، آنها از بین می روند. از آنجا که استعاره ها از شما می خواهند در مورد موضوع آنها متفاوت فکر کنید ، چرخش های معروف عبارت به مردم کمک می کند تا شوخی کنند.

از دیدگاه های مختلف بنویسید

به طور مثال این روش ساده برای نوشتن در مورد چیزبرگرها را بررسی کنید: شما چیزبرگر دوتایی ما را دوست خواهید داشت. با لایه های چدار و بیکن دودی ترد ، محبوب ترین برگر است که ما سرو می کنیم. این هیجان انگیز نیست؟

محتوا و تجربه کاربری

اگر این را از دیدگاه چیزبرگر بنویسید چه اتفاقی می افتد؟

دوست دارید آنچه می بینید؟ این گوشت ها همه ارگانیک هستند. و این بیکن؟ این فقط برای تزئین نیست. پنیر ذوب شده کافی دارم تا یک دامدار لبخند بزند. بسیار خوب ، این ممکن است برای یک رستوران خانوادگی مناسب نباشد ، اما شما متوجه این نکته می شوید.
گفتن داستانی از دیدگاهی که متعلق به شما نباشد ، یکی از روشهای جذابتر نوشتن شماست. صحبت با خودتان با صدای آن شخصیت نیز کمک می کند.

دانشمندی کمدی باشید

تمام کمدی هایی را که می توانید استفاده کنید. فیلم های خنده دار تماشا کنید ، کتاب های خنده دار بخوانید ، پادکست های کمدی گوش دهید .قسمت نویسنده مغز خود را روشن کنید که در تجزیه و تحلیل بسیار خوب است. چرا یک شوخی خنده دار است؟ آنچه در مورد پیش فرض طرحی وجود دارد که آن را بسیار عالی می کند چیست؟ حقیقت جهانی در یک فیلم چیست که می توانیم با آن ارتباط برقرار کنیم و به آن بخندیم؟ به زودی خواهید توانست کمدی خوب را از بد تشخیص دهید ، این امر به شما کمک می کند صدای کمدی خود را توسعه دهید.

برو جلو و بنویس

با امتحان کردن چیز متفاوت ، از اینکه فرصتی را به دست آورید نترسید. وقتی تلاش شما برای شوخ طبعی مسکوت می ماند ، احساس بدی نداشته باشید. افتخار کنید که می خواهید به عنوان یک نویسنده رشد کنید. لازم نیست در هر جمله شوخی کنید ، اما اگر از شوخ طبعی در تولید محتوا استفاده کنید ، خواننده شما می خواهد در انتظار لحظه بعدی نبوغ کمدی شما توجه کند. پس برای چی منتظری؟ برو جلو - شروع به خنده دار شدن کنید!

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.