تجربه کاربری و بهبود برندسازی در طراحی سایت تجربه کاربری و بهبود برندسازی در طراحی سایت

تجربه کاربری و بهبود برندسازی در طراحی سایت

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 6 دقیقه 12 مرداد 1399

گاهی اوقات با فکر کردن به هر موضوعی به یاد برند آن محصول می افتیم. به عنوان مثال زمانی که به خرید کتونی فکر می کنیم برندهای نایک، آدیداس، ریبوک و... به ذهن می آید، این قدرت برندینگ است. شاید جالب باشد بدانید که با داشتن برند، 23٪ بر درآمد کسب و کارتان اضافه خواهد شد و به طور متوسط ​مزایایی از قبیل، وفاداری مشتری و هویت قابل اعتماد را به ارمغان می آورد. در مقابل، این را هم باید بدانید که یک نام جذاب و طراحی لوگو برای رسیدن به هدف نهاییتان کافی نیست، در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت.
نام تجاری یا برند باعث خلق تصورات ذهنی برای مشتری می شود تا در نهایت بتوانند شما را انتخاب کنند. به همین دلیل، ما در این مقاله به بررسی اهمیت برندسازی در بازار فیزیکی و دنیای طراحی سایت خواهیم پرداخت. زیرا شما می توانید به کمک رابط کاربری UI محصولات و خدمات خود را در زمان طراحی سایت متمایز نمایید.

برندسازی

با استفاده از برندسازی در UI ، یک برند تجاری قابل تشخیص را ایجاد کنید

در پشت هر شغل موفقی، یک عملکرد مشخص و پیشینه منحصر به فرد وجود دارد. برندسازی به شما کمک می کند تا داستان معرفی محصولاتتان را به مشتریان خود بگویید. طراحی برند مجموعه ای از دارایی های گرافیکی و عناصر بصری از جمله لوگو، رنگ های نام تجاری، تایپوگرافی، تصاویر، انیمیشن ها و کارت ویزیت است. در مجموع، توجه به تمام این عوامل نقش مهمی در ارتقاء برند و دیده شدن شما در بازار دارند. از آنجا که تصاویر، رنگ ها و فونت ها باعث ایجاد ارتباط با محصول شما می شوند، هرگز نباید اهمیت این موضوع را از طریق رابط کاربری دست کم گرفت.
هویت برند به شرکتها اجازه می دهد تا پیام مناسب را برای تقویت ارتباط با مشتریان و تقویت اعتماد خود با موقعیت مناسب فراهم کنند. هدف نهایی شما ایجاد مجموعه ای از تصاویر است که شما را از مشاغل دیگر متمایز نماید و نیاز مخاطبان خاص شما را برآورده نماید.

نحوه ی برند سازی در گذشته

در گذشته، جلب توجه مصرف کنندگان برای خرید یک محصول بسیار آسان تر بود. برندها یک تبلیغ جذاب که ویژگی ها و مزایای محصول را مشخص می کرد به مخاطبین خود ارائه می نمودند و خرید اتفاق می افتاد. در مقابل در بازار بسیار رقابتی امروز، این نوع استراتژی، به معنای شکست کامل برای یک برند است. با این حال می توان با، تجزیه و تحلیل تبلیغات انجام شده در گذشته، مواردی را در مورد ساختن هویت تجاری شما در اینترنت و طراحی سایت ارائه کرد. اگر هدف شما از ایجاد مشاغل، رشد و موفقیت در آینده باشد باید تاکتیکهای مشتری محور را اتخاذ کرده و با مشتریان درگیر شوید.

چگونه گی معرفی شما با برندسازی

تمام ایده ها، ارزش ها و فلسفه شرکت شما باید با پیام های تجاری تان همسو باشد. شما باید یک جامعه بسازید و یک هاله منحصر به فرد در اطراف نام تجاری خود ایجاد کنید تا به جای هدف قرار دادن فروش به آنان با مخاطبان خود صحبت کنید و هم حس شوید. رابط کاربری وسیله ارتباط شما با مخاطبین نهایی است، بنابراین هر آنچه را که می خواهید به مخاطبان خود انتقال دهید باید در آن باشد. با ظاهر شدن استراتژی های بازاریابی بیشتر، تکنیک های جدیدی از برندسازی، برای کمک به مشاغل در جهت نشان دادن نام تجاری به جهانیان معرفی شده است.
تعداد مخاطبین شما به عملکرد شرکتتان بستگی دارد. مردم اصولا به سازمانهایی با اعتبار برند و مشتریان راضی اعتماد می کنند. بنابراین، توجه به UI و تجربه ی کاربری مناسب قابل توجه می باشد. هر زمان که مصرف کننده تبلیغات شما را در تلویزیون ببیند، پست شما را در شبکه های اجتماعی بخواند، اپلیکیشن شما را نصب نماید و یا وارد وب سایت شما شود باید تجربه ی کاربری یکسان را تجربه کند بنابراین اطمینان حاصل کنید که پیام های شما به صورت یکسان و یکپارچه در این کانال ها قرار می گیرند.

برندینگ

نکات قابل توجه در برندسازی

تصور کنید که برند شما یک شخص است. چگونه آن را برای کسی توصیف می کنید؟ صفاتی که به آن نسبت می دهید شخصیت برند شما است. در ادامه به چند نکته مفید اشاره خواهیم کرد:

  • بگذارید مخاطبان به عنوان یک شخصیت با برند شما آشنا شوند.
  • برای ایجاد یک طراحی با ارزش اقدام کنید.
  • نظرات شخصی را که معمولاً در نیاز مخاطبان یا موقعیت یابی برندتان کمکی نمی کند، محدود کنید.
  • در مورد هر قطعه محتوا، نکات و استدلال های مناسب را جمع آوری نمایید.
  • بر اساس الگوی یکپارچه به مدیریت کل دارایی های بازاریابی تان کمک کنید. هدرها، صفحه های متحرک و سایر صفحات تان در طراحی سایت از نظر استراتژیک در هنگام برندسازی UI / UX دارای اهمیت هستند.
  • رابطه ی مناسبی را با مشتریان خود برقرار کنید.
  • ایجاد حس وفاداری و اعتماد با مشتریان، شرایطی را ایجاد می کند که آن ها هر زمان که لازم باشد به خدمات یا محصولاتی که شما ارائه می دهید روی می آورند، نه شرکت رقیب.

همیشه به خاطر داشته باشید، اقداماتی که در کسب و کار شما صورت می گیرد، بر اعتبار آن تأثیر می گذارد و باید با اصول، رسالت و ارزش های برند مطابقت داشته باشد.

پیروی از بهترین روش های برندسازی در طراحی سایت

هر عنصر UI / UX در طراحی سایت یا اپلیکیشن شما، مکانی مناسب برای دیده شدن صدای تبلیغاتی شما و نشان دادن شخصیت برند شما می باشد. بنابراین دقت کنید که انتخاب یک شرکت مناسب برای طراحی سایت مناسب با تجربه ی کاربری در  UX / UIبسیار مهم و ضروری می باشد.
ابتدا وقت خود را برای بازاریابی مناسب و تحقیقات بر روی سلایق و خواسته های کاربران اختصاص دهید تا بتوانید به راحتی مخاطبین هدفتان را تحلیل نمایید. پیام هایی که در این تحلیل به دست می آورید به طراحان در انتخاب رنگ، انواع مختلف لوگو و همچنین تنظیم انیمیشن ها کمک می کند.

استفاده از طراحان ماهر برای رسیدن به هدف

در صورتی که برند، لوگو و طراحی سایت شما برای مخاطبینتان جذاب نباشد تعامل شما با کاربران یا برنامه های وب متوقف می شود. بنابراین موردی که شانس شما را برای ارائه یک طراحی عالی بالاتر می برد و به شما کمک می کند تا در ذهن مشتریان طنین انداز شوید، تجربه عالی کاربر یا رابط کاربری در برند شماست که هر از گاهی کاربران را به سمت خود جذب می کند. امروزه طراحان، بیشتر از هر گروهی بر توسعه مشاغل و خلق تجربیات کاربران موثر هستند. طراحي كه بتواند فاصله بين رسالت شركت و خواسته هاي كاربران را برطرف كند، موردي است كه بايد به دنبال آن باشيد.
بعلاوه یک طراح ماهر، داستان نویس است و تجربه کاربری و رابط کاربری باید بخشی از یک روایت جامع باشد. وظیفه یک طراح در طراحی سایت این است که کاربران را از ابتدا تا انتهای زمان حضور یعنی از صفحه فرود تا پرداخت راهنمایی کند.

 

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.