ترفندهای افزایش نرخ بازدید وب سایت  ترفندهای افزایش نرخ بازدید وب سایت

 ترفندهای افزایش نرخ بازدید وب سایت

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 10 دقیقه 14 اسفند 1398

در کنار بسیاری از کارهای در حال انجام می توانید با فضای دیجیتال موثرتر از گذشته به سمت پیشرفت بروید. نتایج به دست آمده از تحقیقات ارائه شده نشان می دهد که آنچه مردم را به سمت تکمیل خرید از یک وب سایت خاص سوق می دهد، اعتماد همراه با احساس امنیت، راحتی و آسایش مصرف کنندگان هنگام مراجعه به مقصد آنلاین شماست که در نتیجه باعث می شود شانس شما را در ترغیب آنان به خرید بیشتر و حضور طولانی مدت تر در سایت افزایش دهد.
باید بدانید که طراحی وب سایت قوی در ایجاد این قابلیت اطمینان بسیار مهم است. با ارائه ی یک آدرسی از سایت که می تواند یک مقصد آنلاین مستقیم و آسان برای حرکت کاربران به سمت تجربه مثبت تر در وب سایت شما باشد باعث می شوید که آنها بتوانند خرید کامل تری داشته باشند. 
بنابراین، در حالی که مواردی مانند شفافیت عملکرد شرکت، توصیفات عالی یک محصول و راههای بارز برای جلب آشنایی با مشتریان بالقوه مهم هستند، طراحی وب سایت در تعیین اینکه آیا یک برند معتبر به نظر می رسد یا خیر بسیار موثر می باشد. جلب توجه مخاطبین یا Wooing در وب سایت یا صفحات مجازی برای خرید آنلاین مشتریان می تواند مشکل باشد. حتی گاهی اوقات، با وجود نشان های اثبات اجتماعی و علائم اعتماد در وب سایت شما ممکن است نتیجه ی مورد نظرتان را از سایت حرفه ای خود نگیرید. در این زمان است که شما می توانید با رعایت نکاتی که در ادامه ی این مقاله بیان می کنیم نتایج سایتتان را به سمت هدف دلخواهتان نزدیکتر نمایید.

 

افزایش نرخ بازدید

یکی از بارزترین کارهایی که می توان انجام داد این است که در بدو ورود کاربران به سایت بتوانیم از تجربه کاربر (UX) مناسبی بهره ببریم. UX عبارت است از تجربیاتی که یک بازدید کننده در یک وب سایت، یک برنامه یا یک برنامه تلفن همراه دارد. یک عنصر یا طراحی واحدی وجود ندارد که بتواند تجربه کاربر را تعریف کند بلکه، مجموعه کاملی از بسیاری از تعامل های کمی است که با هم بافته می شوند ، تا در نهایت احساسات مثبت یا منفی را در مورد وب سایت و به طور پیش فرض ، شرکت مادر ایجاد کنند.
ارتباط عاطفی که کاربران به عنوان یک نتیجه مستقیم از طراحی UX احساس می کنند، می تواند مستقیماً بر هویت برند، حفظ مصرف کننده و خط اصلی تجارت تأثیر بگذارد. به علاوه، طبق تحقیقات دانشگاه استنفورد، بیش از 46 درصد از مصرف کنندگان، طراحی وب سایت را به عنوان شاخص برتر اعتبار می دانند؛ بنابراین کیفیتی که برای برندها ضروری است می تواند مصرف کنندگان جدید را به خود جذب كند و سپس آنها را به مشتری تبدیل نمایند.

1. صفحه فرود ویدیو

ترکیب ویدئو در طراحی وب سایت شما، برای مخاطبین می تواند بسیارجذاب باشد. 78% از کاربران اینترنت هر هفته فیلم آنلاین مشاهده می کنند، اما مهم است که از یک ویدئو قدیمی برای ایجاد صفحه ی فرود (landing page) استفاده نشود.
محتوای این ویدئو می تواند با هدف خاصی برای گرفتن تماس از سمت مخاطب به عنوان نیروی فروش یا Salesforce بر روی سایت قرار گیرد یا می توانید یک صفحه از کتاب یا یک فیلم همه جانبه ایجاد کنید که به صورت خودکار در صفحه اصلی شما پخش شود. هر یک از این رویکردها می توانند اطلاعاتی را ارائه دهند یا هویت برند شما را به تصویر بکشند در هر صورت این موضوع باعث بهبود UX و ایجاد تصویر بهتر از شرکت شما برای کاربران می شود.

2. انتخاب رنگ های مناسب

هنگام انتخاب رنگ مناسب برای وب سایت خود باید احساست و عواطف مخاطبین تان را در نظر بگیرید به جای اینکه لزوما از رنگ مورد علاقه تان استفاده کنید. انتخاب رنگ مناسب می تواند با احساسات برند شما مطابقت داشته باشد.

معمولاً اعتقاد بر این است که رنگهای خاص بر احساس ما نسبت به یک تجارت تأثیر می گذارند، تا جایی که می تواند شما را به سمت خرید از آن سایت ترغیب نماید.


به عنوان مثال، رنگ آبی می تواند احساس اعتماد، قدرت و قابلیت اطمینان را برانگیزد، به همین دلیل کمپانی هایی مانند دل ، فورد و American Express از آن استفاده می کنند. از طرف دیگر، شرکت هایی مانند لگو، نینتندو و یوتیوب قرمز را انتخاب کردند زیرا تمایل به برانگیختن هیجان و جذب جوانان را دارند. اگر شما محصولات مربوط به سلامتی می فروشید، پس به فکر انتخاب رنگ سبز برای ایجاد حس آرامش و رشد برای کاربران باشید.
بنابراین در نظر بگیرید که رنگ وب سایت شما به مخاطبین تان چه چیزی را انتقال می دهد. این را هم بخاطر بسپارید که استفاده از رنگهای پر رنگ، در مهمترین عناصر مانند دکمه های تماس به عمل اجرایی مخاطبین شما کمک می کند.

3. پیمایش مناسب

در حالی که بدون شک تجربیات دیجیتالی، بسیاری از جنبه های زندگی روزمره ما را بهبود بخشیده است، اما یک تأثیر منفی نیز داشته، این موضوع مردم را تنبل کرده است. تا جایی که حتی کلیک کردن بر روی یک دکمه کار سختی به نظر میرسد. بنابراین پیمایش را باید در حالی قرار داد تا علاوه بر اینکه از نظر بصری جذاب باشد به راحتی بتوان احتمال مشاهده تمام صفحه را بر اساس اولویت بندی مطالب توسط کاربران افزایش داد.

4. آیکون های متحرک برای اقدام تماس

شما می توانید در طراحی سایت خود از آیکون های متحرک یا انیمیشن برای دعوت به ایجاد ارتباط استفاده کنید در خیلی از موارد افراد با ورود به سایت جدید سردرگم هستند و دقیقا نمی دانند بعد از ورود به سایت چطور می توانند با شما تماس داشته باشند بنابراین آیکون تماس می تواند برای آنها کارآمد باشد علاوه بر این، شما را نیز به هدف نهاییتان که جذب مخاطب می باشد نزدیکتر می کند.

5. تایپوگرافی 

از آنجایی که هر وب سایت به محتوای متنی نیاز دارد، و فونت های Times New Roman ،Arial  یا هر فونت قدیمی دیگری، جایگاه گذشته را ندارند، شما می توانید برای ارتباط بهتر با کاربران، پیام خود را با تایپوگرافی منحصر به فرد که هویت مارک و برند شما می باشد، به نمایش بگذارید.
تایپوگرافی می تواند اشکال زیادی (به معنای واقعی کلمه) داشته باشد یا در مکان های مختلف طراحی شما قرار گیرند. برخی از برندها ممکن است استفاده از این مورد را در طراحی آرم خود انتخاب کنند، در حالی که مشاغل دیگر برای جلب توجه مطالب مهم، مانند فراخوان ثبت نام در تمام طول طرح، از این قلم های سفارشی بهره می برند.
توجه به تایپوگرافی درست مثل رنگ ها، احساسات خاص را در افراد به وجود می آورد، بنابراین باید برای وب سایت خود تایپوگرافی را انتخاب کنید که برند شما را مطابق با هدف سیستمی تان نشان دهد. به عنوان مثال، اگر تجارت شما فروش مبلمان راحتی است، شما باید فونتی را انتخاب کنید که به مخاطبان خود بگویید قابلیت اطمینان و راحتی را برای شما در نظر داریم.علاوه بر این، ایجاد فاصله کافی بین خطوط متن، خواندن مطالب شما را برای کاربران آسانتر می کند. ارتفاع خط جادویی یا سرتیتر (فضای بالای و زیر سطر متن) 150 درصد اندازه فونت مورد استفاده شماست. 

تایپوگرافی

6. هوش مصنوعی

علیرغم افزایش فروش تجارت الکترونیک در فروشگاه ها، مردم همچنان هوش مصنوعی را در تمام اشکال آن بسیار محبوب می بینند. هوش مصنوعی در طراحی وب سایت می تواند اشکال مختلفی به خود بگیرد، اما برخی از نمونه های معروف شامل یادگیری ماشین، شخصی سازی و چت روبات ها هستند. شخصی سازی به کمک هوش مصنوعی احساس "متفاوت بودن" را به کاربران می دهد و به نوبه خود، وفاداری به برند را تقویت می نماید.
Chatbots می توانند مستقیماً روی تجربه کاربر تأثیر بگذارند و یک عنصر جذاب را در اختیار شما قرار دهند. همینطور کاربران می توانند در زمان واقعی سؤال بپرسند و پاسخی دریافت کنند که به راحتی قابل مشاهده است و به سرعت اطلاعات را بدست می آورند. این موضوع از این جهت می تواند تاثیر گذار باشد که کاربران تمایلی به خواندن یک مقاله ی خسته کننده ندارند اما در این شرایط به احتمال زیاد در صفحه ی سایت سرگرم کننده شما حضور بیشتری خواهند داشت.

7. عدم استفاده از فضای خالی یا منفی

فضای منفی (یا فضای سفید) به فضای بین همه عناصر مختلف وب سایت، مانند فضای بین هدر و محتوا، گفته می شود. البته اگر در زمان مناسب از این فضای سفید در وب سایت استفاده شود می تواند بسیار کارآمد باشد و به شما امکان می دهد تا روی مهمترین عناصر، مانند یک تصویر اصلی چشمگیر اقدام به تماس گرفتن نمایید و خوانایی کلی را نیز افزایش می دهد. 

8. انتخاب Pattern مناسب

Pattern به نحوه حرکت چشمان ما هنگام خواندن مطالب بصورت آنلاین اشاره دارد. افراد معمولاً از سمت راست به چپ در بالای صفحه اسکن می کنند، سپس حرکت چشم آنها در پایین صفحه اسکن می شود، مجدداً به سمت چپ بالااسکن می شوند. هنگام اجرای این الگو، مهمترین عناصر و تماس با ما را در مناطقی که بیشترین بازدید را خواهید گرفت، قرار دهید. به عنوان مثال، اگر اقدام به تماس خود را در سمت راست بالای صفحه وب سایت خود قرار دهید، در معرض دید بازدید کنندگان شما قرار می گیرد و کلیک های بیشتری دریافت می کنید. 

هنگام طراحی وب سایت شرکت خود، فقط به آنچه کسب و کار شما می خواهد یا نیاز دارد فکر نکنید بلکه شما باید به فکر بهترین استفاده برای بازدید کنندگان خود باشید. می توانید از این نکات برای بهبود نحوه استفاده کاربران از اطلاعات مورد نیاز خود بهره ببرید و مطمئن باشید این روش ها می توانند افزایش نرخ بازدید را برای شما به ارمغان آورند. با سرمایه گذاری در طراحی وب سایت می توانید یک پایگاه اطلاعاتی و اختصاصی را پرورش دهید که بتواند در هر زمان  محصول شما را به نمایش بگذارد. در حالی که بسیاری از عناصر طراحی دیگری نیز وجود دارد که می توانید در طرح های خود بگنجانید، اما نکات ارائه شده نیز می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.