تعریف بازاریابی محتوا تعریف بازاریابی محتوا

تعریف بازاریابی محتوا

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 7 دقیقه 13 مهر 1399

بازاریابی محتوا از طریق قالب های متنوع مختلف، اطلاعات ارزشمند و بصیرتی را برای مخاطبان شما فراهم می کند. محتوا به خوانندگان کمک می کند تا مشکلات شان را حل کنند البته نباید مستقیماً برند را تبلیغ کرد. این بدان معنی است که تمرکز اصلی بر ایجاد محتوایی است که برای خوانندگان شما مفید و شفاف باشد. این روند به شما کمک می کند اعتماد ایجاد کنید و دانش خود را به نمایش بگذارید.

با این کار سعی خواهید کرد خوانندگان خود را متقاعد کنید که شما فرد مناسبی هستید که می توانید در مورد مشکلی که با آن روبرو می شوند صحبت کنید. یا برای برآوردن نیاز آنها برنامه دارید. به یاد داشته باشید که تولید محتوا یک حلقه پایان ناپذیر است. همچنین بهتر است بدانید که نوشتن وبلاگ خود به این معنی است که شما صاحب رسانه هستید و نیازی به اجاره آن ندارید. این یکی از دلایل نیاز تجارت شما به داشتن وب سایت است .

بازاریابی محتوا

محتوا آینده هر بازاریابی است

از هر طریقی که به بازاریابی نگاه کنیم، همیشه در مورد محتوا بوده و خواهد بود. می بینید که شرکت ها هر روز برای ما اطلاعات ارسال می کنند. مسئله این است که بیشتر این اطلاعات بی فایده هستند یا هیچ ارزشی ندارند. در بیشتر موارد، متوجه خواهید شد که اکثر شرکت ها برای شما تبلیغات ارسال می کنند.اگر از قبل آماده خرید باشید ، این روش جواب می دهد. در غیر این صورت آنها فقط وقت و پول خود را هدر می دهند.
بنابراین شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که مردم به شما اعتماد می کنند زیرا شما از طریق محتوای خود ارزش ارائه می دهید؟ مطمئناً اینجاست که بازاریابی محتوا شکل می گیرد. زیرا به خوانندگان شما این امکان را می دهد تا شما را بشناسند و در دراز مدت مزایایی برای شما به همراه داشته باشند.

براساس تحقیقات، 70٪ از افراد علاقه مندند بیشتر از طریق مقاله درباره یک شرکت، اطلاعاتی کسب کنند تا تبلیغات. همچنین در همین تحقیق، 70٪ از مشتریان اگر برخی از مطالب خود را خوانده باشند ، احساس می کنند که به یک شرکت نزدیکتر هستند . همچنین خوب است به یاد داشته باشید که 96٪ از خریداران B2B محتوای بیشتری از رهبران صنعت می خواهند.

شما هم می توانید بر اساس همین آمار پیش روید. این محتوای درست شماست، که شرکت و صنعت را به افراد جدید نشان می دهد. اما به یاد داشته باشید که فقط نوشتن کافی نیست. محتوای شما باید جذاب باشد. این مشکلی است که 87٪ از افرادی که محتوا می نویسند با آن روبرو هستند.
این مشکل عمدتاً ادامه دارد زیرا سازندگان محتوا بینش مفیدی در مورد صنعت ارائه نمی دهند، اما خدمات و محصولات خود را به سرعت تبلیغ می کنند. بنابراین مهم است که شما با لحن قصه گو محصولاتتان را تبلیغ کنید.

داستان فروشتان را تبلیغ کنید

عامیانه بنویسید و خیلی رسمی نباشید. اما دستور زبان را بخاطر بسپارید. به داستان هایی که مردم دنبال می کنند، دقت کنید آنهاعلاقه به ابرقهرمان ها را در ما افزایش می دهند. این شرکت ها با ارائه یک داستان پس زمینه، زندگی جدیدی را در اسباب بازی های خود رقم می زنند. بیشتر از همه ما از نظر عاطفی به شخصیت ها وابسته می شویم و آنها می توانند فروش بیشتری داشته باشند. ممکن است تعجب کنید که چگونه این اتفاق پیش می آید. خوب، این یک دلیل ساده است، ما مردم داستان ها را دوست داریم.
این همان چیزی است که به آنها کمک می کند اکشن فیگورها ، کتاب ها ، بازی های ویدیویی و رایانه ای و همه چیزهای مرتبط را به فروش برسانند. شما در سال های اخیر قطعاً فیلم های ابرقهرمانی دیده اید؟ این نیز مربوط به بازاریابی محتوا می باشد. به یاد داشته باشید که آنها محصولات خود را مستقیماً تبلیغ نمی کنند ، بلکه داستان را تبلیغ می کنند.

بدون محتوا، بازاریابی اتفاق نمی افتد

مهم نیست که چه کاری انجام می دهید و چه ظاهری دارید ، اگر می خواهید خودتان را به بازار عرضه یا تبلیغ کنید، به محتوا نیاز خواهید داشت. مهم نیست که از کدام استراتژی بازاریابی استفاده کنید، باید بازاریابی محتوا را در آن بگنجانید. اگر محتوایی ندارید و از بازاریابی محتوا استفاده نمی کنید، مطمئن باشید که تبلیغات تان کار نخواهد کرد. این بدان معناست که شما هیچ چیز ارزشمندی برای نمایش در تبلیغات خود در شبکه های اجتماعی نخواهید داشت.

همچنین در موتورهای جستجو نیز چیزی برای رتبه بندی نخواهید داشت. این به معنای ترافیک کمتر برای شماست. به یاد داشته باشید اگر محتوا با کیفیت تهیه نشده باشد، بازاریابی در شبکه های اجتماعی موثر نخواهد بود. زیرا مردم به دنبال داستان هستند. این در مورد تبلیغات PPC یا کلیکی نیز کار می کند. باید محتوای شگفت انگیزی ارائه شود تا بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کند.

بازاریابی ورودی نیز، به محتوای با کیفیت متکی است.

به یاد داشته باشید که محتوای با کیفیت به شما این اطمینان را می دهد که بازدیدکنندگانی روزانه در وب سایت شما حضور خواهند داشت. داشتن بازدیدکننده روزانه در وب سایت های شما به این معنی است که می توانید آنها را به مشترکین تبدیل کرده و اطلاعات تماس آنها را در لیست مشتریان احتمالی خود قرار دهید.بنابراین می بینید که تولید محتوا مهم است اما استراتژی محتوا پایه و اساس آن است.

با این حال، اگر از بازاریابی محتوا استفاده نکنید، استراتژی محتوای شما مطابق برنامه کار نمی کند. برای گرفتن بهترین نتیجه، باید وقت و تلاش زیادی را برای این خصوص در نظر بگیرید. ایجاد محتوا فقط آغاز کار است و باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

محتوا نویسی

نوشتن پست های وبلاگ، اساس بازاریابی محتوا

به یاد داشته باشید که برای بازاریابی محتوا، باید محتوا ایجاد کنید. و نوشتن پست های وبلاگ پایه و اساس آن است. پست های وبلاگ می تواند به عنوان پایه ای برای همه مواردی که می خواهید بعداً ایجاد کنید استفاده شود. با تمرکز بر یک موضوع محتوا، مدیریت فرآیند تولید محتوا آسان تر خواهد شد.
با محتوا نویسی برای مشتری ایده آل خود، نه تنها میزان بازدید هدفمند را افزایش می دهید، بلکه تبدیل صفحات را نیز افزایش می دهید. با نوشتن پست ها اعتماد، دسترسی و نفوذ خود را افزایش خواهید داد و ایجاد این موارد باعث می شود تا بازدید کنندگان از شما خرید کنند.

ایجاد قالب های محتوای متفاوت

همانطور که در اول مقاله گفته شد، نوشتن پست های وبلاگ فقط شروع بازاریابی محتوا است. برای تأثیرگذاری در استفاده از بازاریابی محتوا ، باید محتوای خود را به فرم های دیگر محتوا نیز تبدیل کنید. به این ترتیب شما در حال افزایش سطح تجربه کاربر برای بازدیدکنندگان خود هستید همچنین ، شما در حال افزایش دسترسی، خواهید بود.
پست های وبلاگ خود را به فیلم ها ، اینفوگرافیک ها ، پادکست ها ، کتاب های الکترونیکی ، تصاویر تبدیل می کند. به یاد داشته باشید که از همه این قالب ها می توان برای افزایش دسترسی و ایجاد اعتماد استفاده کرد.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.