تغییرات هوش مصنوعی گوگل در سال 2020 تغییرات هوش مصنوعی گوگل در سال 2020

تغییرات هوش مصنوعی گوگل در سال 2020

سئو زمان مطالعه : ~ 6 دقیقه 26 آبان 1399

جستجو یک داستان پایان ناپذیر است. هرگز یک موتور جستجو به گونه ای تنظیم نمی شود که نتایج خود را به روشی دریافت کند که برای آنها و شما منطقی باشد. در ابتدا گوگل تنها برای کنکاش انبوهی از اطلاعات مورد نیاز کاربران بود ، اما اکنون ، هوش مصنوعی به طور فزاینده ای به آنها کمک می کند تا دنیای ما را در تمام شکوه پیچیده خود درک کنند.

هوش مصنوعی گوگل

جستجو در سال 2020 چگونه است؟

گوگل از الگوریتم قدیمی صفحات رتبه بندی که سرگئی برین و لری پیج در سال 1998 معرفی کرده اند ، مسیری طولانی را طی کرده است. در آن زمان اینترنت تازه معرفی شده بود و محیطی کاملا ساده داشت . علاوه بر این جهان خود نیز مکانی بسیار ساده تر بود .
در سال 2020 ، اطلاعات در همه جا وجود دارد و آنها بیش از هر زمان دیگری در سیستم عامل ها و دستگاه ها در دسترس هستند. در سال 2020 موتور جستجو دیگر ابزاری برای یافتن پاسخی برای سوال شما نیست ، بلکه دریچه ای به سمت جهان است. جستجو متنی، جستجو بصری، جستجو صوتی و جستجو با واقعیت افزوده به بعد سوم می رود. یک موتور جستجو همچنین ارائه دهنده اطلاعات مهم در مورد رویدادهای جهانی مانند کوید_19، انتخابات ایالات متحده آمریکا و... است.

درک زبان ها

همه این موارد تنها با درک زبان های مختلف امکان پذیر است . چندی پیش، گوگل یک فناوری جدید و باورنکردنی NLP ( برنامه ریزی عصبی کلامی) را با نام BERT راه اندازی کرد . BERT واقعا بی نظیر است ، زیرا متن کامل را یک کلمه مفهومی از آن متن در نظر می گیرد و با توجه به کلمات قبل و بعدی که در متن وجود دارد، عمل می کند. این الگوریتم به گوگل کمک می نماید تا هدف جستجو ها را کامل درک کند . BERT با موفقیت زیادی راه اندازی شد و اکنون تقریباً برای هر جستجو به زبان انگلیسی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، و در آینده تمام زبان ها را در بر خواهد گرفت .

گوگل همچنین بزرگترین بهبود الگوریتم هجی کلمات در پنج سال گذشته را معرفی کرد. آنها یک شبکه عصبی عمیق ساخته اند که قدرت بیشتری در رمزگشایی غلط املایی پیچیده تر و ارائه اصلاحات در زمان رکورد می دهد.

رتبه بندی

جستجو به معنای یافتن صفحه ای نیست که به طور کامل به عبارات مورد جستجوی شما پاسخ دهد. گاهی اوقات تنها چیزی که شما نیاز دارید پاسخ یک سوال است که صرفا در نتایج موتور جستجو به یک صفحه اشاره می کند . برای کمک به یافتن این سوزن ها در انبار کاه ، گوگل اکنون شروع به رتبه بندی صفحات می کند و این موارد را در موتور جستجو در دسترس قرار می دهد. با تجزیه و تحلیل این موارد به طور جداگانه ، گوگل می تواند به مجموعه سوالات گسترده تری پاسخ دهد .

درک موضوعات و زیرمجموعه ها

هوش مصنوعی همچنین به گوگل کمک می کند بین موضوعات و زیرمجموعه ها تفاوت قائل شود . به این معنی است که گوگل می تواند محتوای شما را با توجه به عناوین و موضوعات و زیر مجموعه های آن تقسیم کند و با توجه به جستجوی کاربران نتایج را به نمایش درآورد.

در مثال گوگل ، جستجوی گسترده تجهیزات ورزشی در منزل با آغاز بیماری کرونا افزایش یافت. اکنون با زیرموضوعات مشخص تر مانند هزینه تجهیزات ورزشی در منزل یا تجهیزات بدنسازی در فضای کوچک یا در فضای خانه ، انتخاب و ارائه نتایج را برای کاربر آسان تر می کند.

هوش مصنوعی گوگل در سال 2020

درک ویدئو ها

ویدئو یک معامله بزرگ در وب است و فقط در ادامه کار اهمیت بیشتری پیدا می کند. سالها , گوگل از رونوشت هایی به جهت مشخص نمودن موضوع ویدئو استفاده می کرد . امسال گوگل بر روی هوش مصنوعی کار می کند تا به آنها کمک کند اطلاعات بیشتری نسبت به ویدئو ها کسب کنند. مخصوصا معناشناسی در ویدئو ها . همچنین می تواند لحظات مهم را در یک ویدئو شناسایی کنید و اجازه دهید با یک کلیک به آن صحنه منتقل شوید .

روش های بیشتر جستجو

جستجو دیگر فقط وارد کردن عبارت کلیدی در یک کادر جستجو نیست. امروز ، جستجو در همه جا وجود دارد و امکانات جستجو حتی در برنامه ها و دستگاه های مختلف در حال رشد است. به عنوان مثال ، در رویداد اخیر ، گوگل روشهای جدیدی را برای جستجو و تعامل با برنامه لنز خود به اشتراک گذاشت. نه تنها می توانید از متن به زبان خارجی عکس بگیرید تا ترجمه شود ، بلکه برنامه لنز اکنون می تواند آن را برای شما تلفظ کند.

برنامه گوگل لنز می تواند در خرید هم به شما کمک کند . به سادگی عکس محصولی را که دوست دارید بارگذاری کنید و برنامه به شما پیشنهاداتی می دهد. در اینجا ، AR نیز نقش خواهد داشت. به طور فزاینده ، واقعیت افزوده به شما کمک می کند محصولی را که دوست دارید در یک فضای سه بعدی مشاهده کنید.

چه مزایایی در آینده خواهد داشت !

از نظر ظاهری ، تقریباً به نظر می رسد که گوگل مغز جدیدی پیدا کرده است. آنها با افزایش استفاده از هوش مصنوعی در فرآیندهای خود ، به درک بی سابقه ای نه تنها در زبان ، بلکه دنیای اطراف ما دست یافته اند. گوگل از این بینش استفاده می کند تا پاسخ ساده ای به سوالات پیچیده تر ، از مشکلات ریاضی گرفته تا کار با مجموعه های بزرگ داده ، در اختیار ما قرار دهد.

در مورد سئو ، از آنجا که گوگل در درک زبان و مباحث مختلف بهبود قابل توجهی داشته است ، در تشخیص محتوای با کیفیت نیز بهتر خواهد بود. تمرکز بر کیفیت و سرمایه گذاری در وب سایت سریع و بدون نقص، همچنان کانون اصلی شما خواهد بود. همچنین جالب است که ببینید ایندکس مسیرها چگونه رقم می خورد زیرا به نظر می رسد نوعی قطعه ویژه فوق العاده قدرتمند است. به طور کلی ، نتایج جستجو ممکن است در ماه های آینده کمی متنوع تر شود.
سیر تکاملی گوگل بسیار جالب است. امروز ، گوگل مانند یک مغز قدرتمند و باورنکردنی است که در اختیار شماست. می توانید سوالات بسیار پیچیده ای از آن بپرسید و برای انجام کار ، خرید ، یادگیری یا تحقیق خود استفاده کنید. شما می توانید از صدا یا دیدن خود برای جستجو استفاده کنید و می توانید اشیا تولید شده در AR را برای خود "لمس" کنید.

چه کسی فکر می کرد که در سال 1998 موتور های جستجو تا به این حد قدرتمند شوند؟

نشانه ها : سئو گوگل هوش مصنوعی
صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.