تفاوت های کلیدی UX/UI که هر طراح باید بداند تفاوت های کلیدی UX/UI که هر طراح باید بداند

تفاوت های کلیدی UX/UI که هر طراح باید بداند

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 11 دقیقه 1 مهر 1399

UX و UI در طراحی دارای معنای مشترکی نیستند، اما حتی گاهی افرادی که در صنعت طراحی هستند این اصطلاحات را به جای هم استفاده می کنند و باعث سردرگمی کاربران می شوند. در این مقاله ما مطالبی را درباره ی  UX و UI، تفاوت آنها و اینکه چه کسانی برای این دو حرفه مناسب هستند را به شما ارائه خواهیم داد. اگر از خود می پرسید که آیا توجه به این موضوع مناسب طراحی شما هست یا خیر، ادامه مطلب را بخوانید. آیا شما در حال ایجاد بهترین وب سایت ، برنامه ، بازی موبایل یا هر نوع محصولات دیجیتالی بعدی هستید؟ اگر در دنیای فناوری قدم گذاشته اید، احتمالا تجربه کاربری (UX) و رابط کاربری (UI) اصطلاحاتی هستند که نام آنها را شنیده اید.
در دهه های اخیر، طراحی UX و UI در صنعت فناوری محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. به طور معمول این دو طراحی UX / UI کنار هم هماهنگ می شوند. UX و UI به حل یکی از بزرگترین معماها در هنگام ساخت محصولات دوست داشتنی و کاربر پسند کمک می کند. سوال مهم این است که چگونه می توانیم به مردم کمک کنیم تا با سهولت و لذت از یک محصول استفاده کنند؟ در ادامه به هر دوی این موضوعات اشاره خواهیم کرد.

تفاوت تجربه کاربری و رابط کاربری

طراحی UX چیست؟

ممکن است شنیده باشید برخی از افراد UX و UI را به جای یکدیگر استفاده می کنند، اما این دو در تعریف و تجربه کاربری با هم متفاوت هستند.
تجربه کلی کاربر با محصولات یا خدمات یک شرکت است. تجربه طراحی خوب و بد کاربر با توجه به سهولت یا دشوار بودن تعامل با هر عنصر یا هر جنبه ای از محصول یا خدمات تعیین می شود. در تجربه کاربری این موضوع بسیار مهم است که آیا جریان کاربری واضح ، یکپارچه و بصری است ، یا گیج کننده و غیر قابل تحمل می باشد؟ آیا رنگ و موقعیت دکمه افراد را به کلیک ترغیب می کند یا آنها را دچار تردید می شوند؟ آیا افزودن مراحل دقیق تر در فرآیند پردازش ، وضوح بیشتری ایجاد می کند؟ آیا بهبود محتوای یک صفحه باعث افزایش تبدیل می شود؟ طراحی UX پاسخگوی سوالاتی از این دست است. اما چگونه؟ 

طراحی UX عمدتا شامل تحقیق برای درک مواردی مانند مشکلات مشتری ، شکاف های احتمالی بازار و تجزیه و تحلیل رقبا است. UX علاوه بر تمرکز بر درک عمیق کاربران و نیازهای برآورده نشده بازار، اهداف و مقاصد تجاری را نیز برای ساخت محصولاتی منطبق با مأموریت های شرکت در نظر می گیرد. بهترین شیوه های UX تعاملات کاربر و برداشت مشتریان از محصولات و خدمات می باشد. UX همیشه به مخاطبین شما فکر می کند. با درک اهداف مخاطب مورد نظر، طراحان UX می توانند تصمیمات خوبی بگیرند که مخاطب را به جایی که می خواهند ببرد.

طراحی UI چیست؟

طراحی رابط کاربری بر روی شکل و چیدمان متمرکز شده است. نحوه شکل گیری هر یک از عناصر محصول ، از جمله دکمه ها ، متغیرها ، متن ، تصاویر ، کادرهای تأیید، سایر عناصر و رابط بصری که مردم با آنها تعامل دارند. طراحی UX نحوه کار رابط و تعامل افراد با آن را تعیین می کند و طراحی UI ظاهر و احساس رابط را بهبود می بخشد.
UX بیشتر به جنبه های مفهومی توجه دارد و UI بر جنبه های زیبایی محصول ، پالت رنگ ، سبک دکمه ، انیمیشن ، گرافیک ، تایپوگرافی ، نمودار ، ابزارک و بسیاری از عناصر دیگر برای ساخت وب سایت ها ، برنامه ها ، پلاگین ها ، مضامین و غیره تمرکز می کند. UI در تلاش است تا علاوه بر اینکه مرتب و تمیز به نظر برسد بتواند از نظر بصری برای کاربران کاربردی باشند.
طراحان UX قبل از طراحی عملکرد یک محصول، تحقیق، تجزیه و تحلیل بازار را انجام می دهند تا خود را در مورد نیازها و خواسته های مشتری هماهنگ کنند. طراحان، رابط کاربری خود را در جریان الگوهای گرافیکی و روند طراحی قرار می دهند که با تغییر سلیقه و رفتار مشتری پیشرفت می کنند. در این عصر که استفاده از تلفن های هوشمند بسیار کاربردی شده است، طراحی پاسخگو بخشی جدایی ناپذیر از طراحی UI بوده است.
هدف نهایی از طراحی پاسخگو این است که رابط ها در هر صفحه ی دسکتاپ یا دستگاه تلفن همراه قابل مشاهده باشند. طراحان رابط کاربری، رابط های مختلف را برای دستگاه های مختلف بهینه می کنند تا محصولات مورد توجه کاربران دسکتاپ و موبایل در دسترس قرار گیرند. به جای ایجاد نسخه های مختلف برای همه ی دستگاه ها، طراحان UI یک نسخه ایجاد می کنند که محتوا و عناصر را متناسب با هر اندازه صفحه مقیاس می دهد. اصول ضروری UI به طراحان کمک می کند تعاملات زیبا و ساده را با استفاده از محصولات انسان محور ایجاد کنند.

تفاوت های کلیدی بین UX و UI 

UX  و UI هر دو جز مهمی از طراحی سایت هستند که می توانند محصولی را بهبود بخشند یا خراب کنند. طراحان برای تصمیم گیری در مورد نحوه عملکرد یک محصول از نزدیک با فضای آن آشنا می شوند. در ادامه به تفاوت های بیشتر UX  و UI اشاره می کنیم تا بتوانید به راحتی از آن ها استفاده کنید.

UX به دنبال راه حل است و UI شکل ظاهری را تعیین می کند

طراحی UX عمدتا مربوط به انتظارات کاربر از یک محصول یا خدمات است. هدف نهایی UX تعیین مکان و حل مشکلاتی است که مشتریان با آن دست و پنجه نرم می کنند. از زاویه دیگری ، طراحی UI وظیفه شبیه سازی آنچه مهندسان طراح UX در پشت صحنه طراحی می کنند را دارد. UI رابط کاربری محصول را بر اساس الزامات عملکردی ایجاد می کند و از تئوری ها ، استانداردها و زیبایی شناسی طراحی برای ساخت یک تجربه کلاس جهانی بر روی صفحه استفاده می کند.

تمرکز UX و UI در طراحی

مخاطبان شما ستون فقرات UX هستند. بیشتر کارهای تحقیقاتی، آزمایشی UX بر یادگیری و بهبود تجربه کاربر متمرکز است. رفتارها، فعل و انفعالات عملکردی و واکنش های عاطفی در طول حضور کاربر پایه و اساس استراتژی های UX یک شرکت است. چه چیزی باعث می شود مشتری، صفحه یا محصول شما را ترک کند؟ چه عاملی مانع از پیمایش به پایین صفحه یا رفتن به صفحه دیگری می شود؟ چرا افراد بدون کلیک روی دکمه CTA بالای یک قسمت محتوا حرکت می کنند؟ آیا باید ویژگی برنده شدن یک رقیب را شبیه سازی کنیم یا چیزی بدیع ایجاد کنیم؟ استراتژیست های UX با این نوع سوالات متمرکز بر کاربر، روند تفکر و تصمیم گیری مشتری را جستجو می کنند.
از طرف دیگر، طراحان رابط کاربری برای جلب رضایت مشتریان و جلب توجه آنها برای انجام اقدامات دلخواه طراحی شده توسط همتایان UX خود، بر روی چیدمان تمرکز دارند. طراحان رابط کاربری، طراحی گرافیک، تعامل، حرکت و برند تجاری را برای تولید بهترین طرح ممکن ترکیب می کنند. وظیفه آنها تبدیل محتوای مفهومی و طرح بندی به یک رابط جذاب، بصری و پاسخگو برای کاربران است. آیا برای شفاف سازی کنتراست و افزودن عمق و واقع بینی باید از تصویرسازی 3 بعدی استفاده کنیم؟ طراحان رابط کاربری برای به حداکثر رساندن زیبایی و کارایی طراحی رابط ، به این موارد فکر می کنند.

تجربه کاربری و رابط کاربری

UX و UI مکمل یکدیگر هستند

طراحی UX و UI کاملاً متفاوت است. مقایسه آنها ممکن است به این معنی باشد که آنها می توانند بدون تأثیر بر یکدیگر به طور مستقل کار کنند، اما این طور نیست. طراحی UX و UI هر دو بهترین تجربه کاربری را ارائه می دهند UX مشخص می کند که مخاطب به کجا می خواهد برود و UI به او کمک می کند تا به آن مقصد برسند.
UX  و UI به یک اندازه مهم هستند. بدون UX ، کاربران محصول را بی فایده می دانند و نیازهای اساسی آنها برطرف نمی شود. بدون طراحی UI موثر و دلپذیر، حتی UX عالی نیز مبهم به نظر می رسد. طراحی UX و UI در ساخت محصولات برنده در بازار رقابتی و تصمیم گیری در مورد مکانیزم داخلی و نمای بیرونی بسیار مهم است.

طراحان UX و UI نقش های مختلفی دارند

از آنجا که ماهیت UX و UI متفاوت است، طراحان در هر حرفه کارهای مختلفی را در برنامه های روزمره خود انجام می دهند.

طراحان UX در محل کار

طراحان UX بر ایجاد ساختار، جریان و عملکرد محصول تمرکز دارند. اولین و مهمترین مورد این است که، آنها برای درک نیازهای کاربران با بازاریابان، تحلیل گران تجارت و تیم های تولیدی همکاری نزدیک دارند. پس از تعریف مخاطبان و اهداف آنها، طراحان UX داده های بازار را تجزیه و تحلیل می کنند، معیارها را مقایسه و آزمایش کاربر و تجزیه و تحلیل رقبا را انجام می دهند تا راه حل هایی ایجاد کنند که تجربه کاربر را در هر نقطه، برای اجرا افزایش دهند.

طراحان UI در محل کار

همراه با طراحانUX ، طراحان UI در مورد ساختار و شکل ظاهری یک پروژه بحث می کنند. به دنبال هویت بصری، طراحان رابط کاربر با رعایت دستورالعمل های پاسخگو ، چیدمان هایی با کیفیت بالا ایجاد می کنند و سپس انیمیشن ها و عناصر را تعریف می کنند. برای کمک به توسعه دهندگان در درک پروژه ، طراحان رابط کاربر، راهنمای سبک و مرجعی جامع ایجاد می کنند. در طول مرحله توسعه، طراحان رابط کاربری با توسعه دهندگان برای آزمایش و بازخورد درباره محصول تا زمان تکمیل نسخه نهایی همکاری می کنند.
طراحان UX تمایل دارند که نتیجه کلی پروژه را به عهده بگیرند. آنها از نزدیک با کار طراحان و توسعه دهندگان رابط کاربری ارتباط برقرار می کنند تا مطمئن شوند محصولات نهایی دقیقاً همان چیزی است که مخاطبان آنها نیاز دارند. 

آیا نقش ترکیبی یک طراح UX / UI توصیه می شود؟

گرچه به راحتی می توان فهمید که این دو رشته چگونه با هم همپوشانی دارند، اما هر یک از آنها نقش مهمی در روند ساخت محصولات موفق دارند و نباید ترکیب شوند هر دو وقت و تلاش می خواهند و شایسته حضور متخصصان هستند. به نفع کاربران و شرکت است که برای افزایش شانس موفقیت پروژه طراحان UX و UI باید جداگانه استخدام شوند.

UX و UI هماهنگ عمل می کنند

UX و UI گرچه در خدمت اهداف تجاری یکسانی هستند، اما به فرایندهای تفکر و نقاط قوت متفاوتی نیاز دارند. طراحی UX براساس خواسته ها و نیازهای مخاطبان است، در حالی که طراحی UI بر اساس تحقیقات، توصیه ها و نیازهای طراح UX انجام می شود.  تحویل های UX شامل نتایج تحقیقات و نمونه های اولیه است.
تحویل های رابط کاربر شامل ماکت ، طرح ، طرح بندی و گرافیک است. طراحان UX معمولاً متفکران انتقادی و استراتژیک هستند ، در حالی که طراحان UI در جنبه بصری امور تخصص دارند. UX یک علم و UI یک شکل هنری است. اگر می خواهید UX یا UI را دنبال کنید، مهم است که تفاوتهای ظریف آنها و اینکه کدام یک به بهترین وجه با نقاط قوت و ضعف شما سازگار است را درک کنید.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.