تولید محتوا سئو شده در جریان اتفاقات روز تولید محتوا سئو شده در جریان اتفاقات روز

تولید محتوا سئو شده در جریان اتفاقات روز

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 7 دقیقه 7 مرداد 1399

تولید محتوا و استفاده از کلمات کلیدی متداول در جریان اتفاقات روز جامعه نیاز به توجه ویژه ای دارد، اما انجام صحیح این کار می تواند نتایج چشمگیر سئو را ارائه دهد. استراتژی بازاریابی مناسب در تولید محتوا به کمک لیستی از کلمات کلیدی هدف برای کسب و کار شما بسیار مورد توجه است. اما در کنار این کلمات کلیدی، ترکیب اصطلاحات جستجو، در زمان شروع وقایع حاکم بر هر جامعه ای می تواند سئو را به میزان قابل توجهی تقویت کند. در این سال ها، مشاغل و تیم های بازاریابی در تمام دنیا تلاش می کنند تا تصمیم بگیرند که چگونه از کلمات کلیدی مربوط به بحران کرونا ویروس (COVID-19)، تغییر شاخص های بورس، افزایش قیمت دلار و یورو، اخبار مربوط به اقتصاد ایران، دنیا و جنبش های جهانی ایجاد شده استفاده کنند.

محتوا

اهمیت ایجاد تولید محتوای مناسب

با شروع هر اتفاق و یا ورود یک خبر ملی یا جهانی، کلمات کلیدی جدید بلافاصله روند سرچ خود را شروع می کنند، در این شرایط اولین چیزی که شما باید به عنوان محتوا گذار به آن فکر کنید این است که بتوانید این اخبار و کلمات سرچ شده را در محتوای خود بگنجانید، اما از آنجایی که گاهی اوقات ممکن است آن کلمه ی کلیدی با کلیت سایت شما هماهنگ نباشد، شما انگیزه کافی را برای افزودن آن رویداد فعلی به بازاریابی محتوا خود نداشته باشید و از طرفی استفاده از کلماتی با رتبه ی مناسب برای بهبود سئو در محتوایتان کافی نیست، زیرا کلمات کلیدی مناسب زمانی کارآمد خواهند بود که بتوانید ارتباطی را بین آن کلمه و موضوع سایتتان برقرار نمایید تا در نهایت بتواند ارزشی را برای مخاطبینتان ایجاد کنید.
برای مثال، زمانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا، ایران و دنیا با کمبود ماسک، اقلام بهداشتی و الکل مواجه گردید افراد زیادی با راه اندازی کمپین های تبلیغاتی رایگان شروع به تولید این محصولات نمودند و با قیمت مناسب و حتی رایگان در اختیار مردم قرار دادند. این در حالی است که در اصول بازاریابی، این اتفاق برای آنها سودآوری ایجاد نمی کرد. این رویکرد متضاد دقیقا همان ارزشی است که کمی قبل تر در رابطه با آن صحبت کردیم. شما باید بتوانید محتوایی را ایجاد کنید که به همین نسبت برای مخاطبینتان خلق ارزش کند تا آنها از حضورشان در کنار شما لذت ببرند.

اولویت اول حفظ مشتریان

در حال حاضر هر شرکت هدفمند، مشتریان خود را در مرکز استراتژی بازاریابی محتوا قرار می دهند. مشاغل امروز بیش از هر زمان دیگری، نیاز دارند که بازاریابی خود را مجدداً متمرکز کنند و در کنار این رویکرد، اطمینان حاصل نمایند که نیازهای مشتریان خود را در اولویت قرار دهند. اهمیت این موضوع به دلیل شرایط جوی وقایع جهانی و نیازهای جدید، متفاوت و دشوار این روزها پر رنگ تر شده است.
امروزه محتواهای آموزشی به طور ویژه ای، محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند و جستجوها در کلمه ی "چگونه" هدایت می شود. بنابراین به منظور تعامل با مشاغل، محصولات یا خدمات خود را به سمتی پیش ببرید که باعث افزایش آگاهی مشتریانتان شوید، زیرا اولویت اول در تمام کسب و کارها، مشتریان هستند.

ارائه محتوای نامربوط، ممنوع

هر آنچه که در مورد رویدادهای جاری به اشتراک می گذارید، باید به طریقی به تجارت شما مرتبط باشد. ارسال مطالب کاملاً بی ربط یا خارج از محتوای اصلی سایت ممکن است باعث ایجاد عدم اطمینان در مشتریان و دنبال کنندگان شما شود. اگر نمی توانید محتوا را مستقیماً با نیاز مشتری خود پیوند دهید، احتمالاً لازم است تا بیشتر در این خصوص فعالیت نمایید.
به عنوان مثال ویروس کرونا (COVID-19) به عنوان موضوع جهانی این روزها است که ممکن است هیچ ارتباطی با برند و یا شغل شما نداشته باشد و جز جستجوی روندهای ثانویه ای باشند که بتوان آن را با صنعت یا محصول شما مرتبط نمود. زیرا ویروس کرونا شیوه زندگی مردم را تغییر داده است و در نهایت منجر به تغییر طیف گسترده ای از مشاغل گردیده است. مطمئن باشید که همیشه یک روش معتبر برای اتصال یک رویداد فعلی به عنوان شغلی شما وجود دارد. 

بازاریابی محتوا

ایجاد ارزش در بازاریابی محتوا

همانطور که تا اینجا عنوان شد، هر پیام باید دارای نوعی طرز تفکر باشد که بتواند ارزشی را برای خوانندگان در جهت بهتر شدن زندگی شان به ارمغان آورد. بعضی اوقات این ارزش در خرید خدمات یا کالا پیدا می شود، اما در بعضی اوقات ارزش در ارتباط عاطفی منتسب به خواننده و نوع محتوای شما نهفته است.
فکر کنید، در حال حاضر بهترین ارزش برای مشتریان شما چیست؟ نایک نمونه بسیار خوبی برای درک این موضوع است که توانسته در این شرایط ارزش جدیدی را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. با بسته شدن سالن های ورزشی، نایک محتوای تمرین خود را به صورت رایگان در وبلاگ، برنامه ها و وب سایت های خود منتشر کرد. در جدیدترین محتوای متمرکز خود، افراد مشهور را به چالش می کشد تا افراد علاقه مند به ورزش را در خانه به انجام تمرینات مختلف تشویق نماید. ایجاد این محتوای ارزش محور به آنها اجازه می دهد تا در بسیاری از جستجوهای معتبر 2020 مانند "تمرین در خانه" و همچنین ورزشکاران و افراد مشهور قرار بگیرند.

تغییر استراتژی تولید محتوا در مواقع لزوم

مخاطبین در مواقع پر تلاطم و اتفاقات غیر قابل پیش بینی، به محتواهای جدید نیاز دارند و درست در همین زمان است که می توان یک استراتژی بازاریابی مناسب را برای تولید محتوایی انعطاف پذیر و منطبق با تغییرات ناگهانی جهان ایجاد نمود تا افراد بتوانند، بدون ترک وب سایت، محتوای ارزشمندی خود را پیدا کنند.
به دنبال محدودیت های مسافرتی ویروس کرونا، برخی از شر کت های مسافرتی سفرنامه های آنلاین را از طریق ایمیل و وبلاگ ارسال نمودند و توضیح دادند که این تبلیغات برای یافتن تجربه ای الهام بخش در مکان های خارق العاده در سراسر جهان برای آنها فرستاده شده است تا مخاطبین آن ها بتوانند در خانه بمانند و از دیدن این مناظر لذت ببرند. البته توجه داشته باشید که تمام توضیحات ارائه شده در زمینه ی پیدا کردن کلمات کلیدی که در جریان اتفاقات حاکم بر دنیا پیش می آید، دلیلی بر رها کردن کلمات سئو شده سایت شما نیست زیرا این موضوع منجر به افت بزرگی در سئو کلی سایت شما می شود.

مطلع کردن مشتریان از اتفاقات شرکت

هنگامی که تصمیم گرفتید در سایت، وبلاگ، ایمیل و یا هر محتوای دیگری به یک موضوع پرطرفدار بپردازید، می توانید مشتریان خود را از به روزرسانی های مربوط به شرکت مطلع کنید. این مورد باعث می شود تا ضمن ارائه ی خدمات، افراد را به بازدید از سایتتان تشویق نمایید.
درست است که این روزها بسیار سخت و ناراحت کننده می گذرد و ممکن است در بعضی مواقع نتوانید درآمد خود را بهبود بخشید و شغل خود را در برابر فاجعه جهانی اداره کنید اما باید بدانید که در این زمان تولید محتوا و دستیابی به مشتری و مصرف کنندگان در خانه، نیاز به تعهد و تلاش مضاعف شما دارد. همه ی این موارد به شما کمک می کنند تا بتوانید مطالب خود را به مکانی برای استفاده مخاطبین تان تبدیل کنید و در عین حال، این موضوع امتیازات سئو کلیدی شما را افزایش می دهد.

 

 

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.