جدیدترین ترندهای طراحی سایت 2019 جدیدترین ترندهای طراحی سایت 2019

جدیدترین ترندهای طراحی سایت 2019

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 6 دقیقه 27 اسفند 1397

همانطور که میدانید، طراحی سایت همواره در حال تکامل میباشد. تکنولوژی روزانه در حال پیشرفت بوده و همین موضوع باعث میشود تا دولوپرها و طراحان سایت همواره در پی جستجوی این باشند که دقیقا چه اتفاقی در این صنعت بی پایان در حال اتفاق افتادن است. این تمایز قایل شدن بین مد و مدگرایی و بازار مخاطبان است که باعث میشود سایت شما بعد از 3 ماه قدیمی و یا همچنان بروز ارزیابی شود. از آنجایی که به تازگی از سال 2018 عبور کردیم، در این مقاله به بررسی تعدادی از ترندها و یا همان گرایش هایی میپردازیم که به احتمال زیاد در سال 2019 هم به سلطه‌گری خود در این عرصه ادامه میدهند!

جدیدترین ترند های طراحی سایت 2019

طراحی برای تلفن همراه، همچنان در اولویت

بالاخره ترافیک دریافتی وبسایت ها از طریق گوشی های همراه از دسکتاپ پیشی گرفته و پیش بینی میشود تا در ادامه سال، بیش از دو سوم تمام ترافیک وبسایت ها از دستگاه های موبایل نشات بگیرد. حالت پیش فرض فعلی و استاندارد تمام وبسایت ها اینست که برای دسکتاپ ها طراحی میشوند، به همراه قابلیت رسپانسیو بودن که معمولا برای اینست که باتوجه به مرورگر کاربر، از سایز و اندازه مناسبی برخوردار باشد، طراحی سایت برای دستگاه های تلفن همراه در ابتدا به این اندازه که امروز اهمیت دارد اولویت نداشت.

اگرچه در سال گذشته، گوگل رسما اعلام کرد که سایت هایی که سازگاری بیشتری در گوشی های تلفن همراه دارند، از امتیاز بیشتری برخوردار بوده و از سایر سایت هایی که این قابلیت، یعنی Mobile Friendly بودن را ندارند، از اولویت بیشتری برای گوگل برخوردار خواهند بود. طراحی سایت مخصوص صفحات موبایل برای اولین بار است که تا این حد مهم و حایز اهمیت شده است. اگر میخواهید صاحب وبسایتی باشید که کاربران شما مجذوب و شیفته آن باشند و حتی با وجود سایت های دیگر، به سایت شما وفادار باقی بمانند، طراحی سایت موبایل فرندلی را جدی گرفته و برای آن وقت کافی را اختصاص دهید.

 

طراحی سایت سال 2019

آرایش شبکه بندی شکسته و نامتقارن

Grid در واقع نام یک نوع طرح شبکه بندی است که طراحان و دولوپرها از آن برای ایجاد انواع مختلف طرح ها و Layout  های گوناگون استفاده میکنند. از دهه های گذشته تا کنون، از Grid  ها  جهت ساخت صفحات روزنامه ها، تبلیغات و موارد مختلف دیگر استفاده میشود. Grid یک نوع استخوان بندی غیرقابل رویت است که طراحان سایت میتوانند با استفاده از آن، المان های گوناگون و قابل مدیریت را در یک صفحه وبسایت جای دهند. استفاده از Grid ها همچنین باعث میشود که المان های مختلفی که در طراحی سایت خود استفاده کرده اید، در دستگاه های مختلف ثابت و سازگار باقی بمانند؛ و طبیعتا یک امر ضروری و مهم است چرا که باید همه ی کاربران شما که از دستگاه های مختلف، مانند موبایل، تبلت، لپتاپ و ... استفاده میکنند را راضی نگه داشت.

اگرچه همانطور که ذکر کردیم، استفاده از Grid ها میتواند بسیار موثر و سودآور باشد، اما بعضی مواقع باعث فرونشاندن خلاقیت نیز میشود. استفاده از گرید وتنظیم عناصر در گوشه های صفحه، باعث ویژگی های بصری بیشتر، و درک بهتر کاربران، از جابه جایی صفحات میشود.

متد های طراحی سایت 2019

طراحی Flat  و عمق بیشتر صفحات

از انجایی که گوشی های هوشمند در همه جا حضور دارند و داده ها از اهمیت زیادی برخوردار هستند، لود و بارگذاری سریع و اولیه وبسایت ها به اولویت تبدیل شده است. در گذشته یک روند طراحی سایت اینطور بود که همه چیز به صورت مسطح طراحی میشد. هرچه زمان جلوتر رفته و سرعت از اهمیت بیشتری برخوردار میشد، آیکون هایی که نماد هدفشان را به صورت واقعی نشان میدادند، کنار گذشته شدند و آیکون های فلت پدیدار شدند.

از آنجایی که در طراحی فلت، از رنگ های روشن و حروف ساده استفاده شده و تمرکز بر مینیمالیزم بیش از هر چیز دیگری است، این نوع طراحی موضوع جالبی برای طراحان به حساب میاید. بسیاری از کاربران، از آنجا که المان های بسیار کوچکی در این نوع طراحی به کار میرود و به سختی میتوانند متوجه ماهیت آن شوند، از انجام آن سر باز میزنند و علاقه چندانی به این نوع طرح ها ندارند.

بعد از گذشت چندین سال از این نوع طراحی خاص، فلت 2، پدیدار شد و راه محبوبیت را به سرعت طی کرد. نسخه دوم فلت، در روش استفاده از گرادیانت، هایلایت، ایجاد سایه برای عمق دادن به تصاویر و استفاده از هر نوع رنگ مورد نظر طراحان، با نسخه پیشین خود تفاوت دارد. به عنوان مثال هنگامی که از یک آیکون برای سایه دادن به یک دکمه در سایت استفاده میشود، به کاربر راهنمایی میکند که یک اکشن و فعالیتی با استفاده از آن دکمه میتواند رخ دهد؛ و نتیجه آن چیزی میشود که امروزه بیشتر میبینم، سایت هایی که مدرن و بروز هستند، اما قابلیت استفاده را فدای هیچ موردی نکرده اند. در سال 2019، سایت های بیشتری از این نوع خواهیم دید که با استفاده از سایه، گرادیانت و ... سعی میکنند از عمق بیشتری برای سایت خود بهره مند شوند.

طراحی سایت

ماکسیمم تمرکز و ویدیو

از آنجایی که بیشترین جلب توجه کاربران حول ویدیوها میباشد، ویدیوها همچنان به سلطه خود بر جلب توجه بیشتر نسبت به تصاویر استاتیک و ثابت ادامه میدهند. جالب است بدانید که 88 درصد مدت زمانی که کاربران در سایت میگذارنند، مربوط به زمانی میشود که آنها به تماشای یک ویدیو مشغول میباشند. هر چه کاربران مدت زمان بیشتری را در سایت بگذرانند، شانس بیشتری در جذب آنها و انجام فعالیتی از سوی آنها خواهیم داشت. همچنین این مورد به سئو وبسایت شما نیز کمک خواهد کرد و باعث افزایش رنک شما در گوگل میشود.

با استفاده از ویدیوها میتوان تمام خدمات خود را در کوتاه ترین زمان ممکن به کاربران خود معرفی کنید و به درک هرچه بیشتر آنها از خدمات سایت خود کمک کنید.

در پایان؛

همانطور که در سال 2018 نیز با ترندهای گوناگون و جدیدی آشنا شدیم، سال 2019 هم مطمئنا حاوی ترندهای جذابی در زمینه طراحی سایت خواهد بود؛ پس کافی است کمی بیشتر صبر کرد تا با آنها آشنا شد.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.