جدیدترین ترندهای طراحی سایت 2019

همانطور که میدانید، طراحی سایت همواره در حال تکامل میباشد. تکنولوژی روزانه در حال پیشرفت بوده و همین موضوع باعث میشود تا دولوپرها و طراحان سایت همواره در پی جستجوی این باشند که دقیقا چه اتفاقی در این صنعت بی پایان در حال اتفاق افتادن است.
این تمایز قایل شدن بین مد و مدگرایی و بازار مخاطبان است که باعث میشود سایت شما بعد از 3 ماه قدیمی و یا همچنان بروز ارزیابی شود. از آنجایی که به تازگی از سال 2018 عبور کردیم، در این مقاله به بررسی تعدادی از ترندها و یا همان گرایش هایی میپردازیم که به احتمال زیاد در سال 2019 هم به سلطه‌گری خود در این عرصه ادامه میدهند!

جدیدترین ترند های طراحی سایت 2019

طراحی برای تلفن همراه، همچنان در اولویت

بالاخره ترافیک دریافتی وبسایت ها از طریق گوشی های همراه از دسکتاپ پیشی گرفته و پیش بینی میشود تا در ادامه سال، بیش از دو سوم تمام ترافیک وبسایت ها از دستگاه های موبایل نشات بگیرد. حالت پیش فرض فعلی و استاندارد تمام وبسایت ها اینست که برای دسکتاپ ها طراحی میشوند، به همراه قابلیت رسپانسیو بودن که معمولا برای اینست که باتوجه به مرورگر کاربر، از سایز و اندازه مناسبی برخوردار باشد، طراحی سایت برای دستگاه های تلفن همراه در ابتدا به این اندازه که امروز اهمیت دارد اولویت نداشت.

اگرچه در سال گذشته، گوگل رسما اعلام کرد که سایت هایی که سازگاری بیشتری در گوشی های تلفن همراه دارند، از امتیاز بیشتری برخوردار بوده و از سایر سایت هایی که این قابلیت، یعنی User friendly بودن را ندارند، از اولویت بیشتری برای گوگل برخوردار خواهند بود. طراحی سایت مخصوص صفحات موبایل برای اولین بار است که تا این حد مهم و حایز اهمیت شده است. اگر میخواهید صاحب وبسایتی باشید که کاربران شما مجذوب و شیفته آن باشند و حتی با وجود سایت های دیگر، به سایت شما وفادار باقی بمانند، طراحی سایت User friendly  را جدی گرفته و برای آن وقت کافی را اختصاص دهید.

طراحی سایت سال 2019

آرایش شبکه بندی شکسته و نامتقارن

Grid در واقع نام یک نوع طرح شبکه بندی است که طراحان و دولوپرها از آن برای ایجاد انواع مختلف طرح ها و Layout  های گوناگون استفاده میکنند.

از دهه های گذشته تا کنون، از Grid  ها  جهت ساخت صفحات روزنامه ها، تبلیغات و موارد مختلف دیگر استفاده میشود. Grid یک نوع استخوان بندی غیرقابل رویت است که طراحان سایت میتوانند با استفاده از آن، المان های گوناگون و قابل مدیریت را در یک صفحه وبسایت جای دهند. استفاده از Grid ها همچنین باعث میشود که المان های مختلفی که در طراحی سایت خود استفاده کرده اید، در دستگاه های مختلف ثابت و سازگار باقی بمانند؛ و طبیعتا یک امر ضروری و مهم است چرا که باید همه ی کاربران شما که از دستگاه های مختلف، مانند موبایل، تبلت، لپتاپ و ... استفاده میکنند را راضی نگه داشت.

اگرچه همانطور که ذکر کردیم، استفاده از Grid ها میتواند بسیار موثر و سودآور باشد، اما بعضی مواقع باعث فرونشاندن خلاقیت نیز میشود. استفاده از  گرید و تنظیم عناصر در گوشه های صفحه، باعث ویژگی های بصری بیشتر، و درک بهتر کاربران، از جابه جایی صفحات میشود.

متد های طراحی سایت 2019

طراحی Flat  و عمق بیشتر صفحات

از انجایی که گوشی های هوشمند در همه جا حضور دارند و داده ها از اهمیت زیادی برخوردار هستند، لود و بارگذاری سریع و اولیه وبسایت ها به اولویت تبدیل شده است. در گذشته یک روند طراحی سایت اینطور بود که همه چیز به صورت مسطح طراحی میشد. هرچه زمان جلوتر رفته و سرعت از اهمیت بیشتری برخوردار میشد، آیکون هایی که نماد هدفشان را به صورت واقعی نشان میدادند، کنار گذشته شدند و آیکون های فلت پدیدار شدند.

از آنجایی که در طراحی فلت، از رنگ های روشن و حروف ساده استفاده شده و تمرکز بر مینیمالیزم بیش از هر چیز دیگری است، این نوع طراحی موضوع جالبی برای طراحان به حساب میاید. بسیاری از کاربران، از آنجا که المان های بسیار کوچکی در این نوع طراحی به کار میرود و به سختی میتوانند متوجه ماهیت آن شوند، از انجام آن سر باز میزنند و علاقه چندانی به این نوع طرح ها ندارند.

بعد از گذشت چندین سال از این نوع طراحی خاص، فلت 2، پدیدار شد و راه محبوبیت را به سرعت طی کرد. نسخه دوم فلت، در روش استفاده از گرادیانت، هایلایت، ایجاد سایه برای عمق دادن به تصاویر و استفاده از هر نوع رنگ مورد نظر طراحان، با نسخه پیشین خود تفاوت دارد. به عنوان مثال هنگامی که از یک آیکون برای سایه دادن به یک دکمه در سایت استفاده میشود، به کاربر راهنمایی میکند که یک اکشن و فعالیتی با استفاده از آن دکمه میتواند رخ دهد؛ و نتیجه آن چیزی میشود که امروزه بیشتر میبینم، سایت هایی که مدرن و بروز هستند، اما قابلیت استفاده را فدای هیچ موردی نکرده اند. در سال 2019، سایت های بیشتری از این نوع خواهیم دید که با استفاده از سایه، گرادیانت و ... سعی میکنند از عمق بیشتری برای سایت خود بهره مند شوند.

طراحی سایت

ماکسیمم تمرکز و ویدیو

از آنجایی که بیشترین جلب توجه کاربران حول ویدیوها میباشد، ویدیوها همچنان به سلطه خود بر جلب توجه بیشتر نسبت به تصاویر استاتیک و ثابت ادامه میدهند. جالب است بدانید که 88 درصد مدت زمانی که کاربران در سایت میگذارنند، مربوط به زمانی میشود که آنها به تماشای یک ویدیو مشغول میباشند. هر چه کاربران مدت زمان بیشتری را در سایت بگذرانند، شانس بیشتری در جذب آنها و انجام فعالیتی از سوی آنها خواهیم داشت. همچنین این مورد به سئو وبسایت شما نیز کمک خواهد کرد و باعث افزایش رنک شما در گوگل میشود.

با استفاده از ویدیوها میتوان تمام خدمات خود را در کوتاه ترین زمان ممکن به کاربران خود معرفی کنید و به درک هرچه بیشتر آنها از خدمات سایت خود کمک کنید.

 

در پایان؛

همانطور که در سال 2018 نیز با ترندهای گوناگون و جدیدی آشنا شدیم، سال 2019 هم مطمئنا حاوی ترندهای جذابی در زمینه طراحی سایت خواهد بود؛ پس کافی است کمی بیشتر صبر کرد تا با آنها آشنا شد.توضیحات :

نویسنده مقاله : محمد مهدی عسگری - تیم تولید محتوای دود

منابع :

  • business2community.com
صفحات مشابه
طراحی سایت رستوران

طراحی سایت رستوران

طراحی سایت رستوران برای رستوران هایی که به مشتریان خود و حفظ اعتبار اطلاع رسانی و خدمات آنلاین اهمیت می دهند، یک نیاز ضروری است.
سفارش سایت

سفارش سایت

قبل از سفارش سایت پیشنهاد می کنیم این مقاله راهنما را مطالعه نمایید تا با قیمتی مناسب وب سایت مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
طراحی سایت مزون

طراحی سایت مزون

طراحی سایت اختصاصی برای مزون ها, بوتیک ها, فروشگاه ها و تولیدی های پوشاک و البسه.
طراحی سایت کارخانه

طراحی سایت کارخانه

طراحی سایت کارخانه برای کارخانجات و کارگاه های صنعتی و تولیدی یک نیاز ضروری است. کارخانه ها می توانند با طراحی سایت خدمات خود را با سبک حرفه ای تری به مشتریان ارائه نمایند.
طراحی سایت ساختمانی

طراحی سایت ساختمانی

طراحی سایت ساختمانی برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان توسط شرکت های ساختمانی ، مهندسی و فعالان در امور فنی ساختمان بسیار مفید و در واقع به نوعی ضرورت است.
طراحی سایت مواد غذایی

طراحی سایت مواد غذایی

طراحی سایت مواد غذایی برای تولیدکنندگان ، توزیع کنندگان و فروشندگان فعال در صنعت مواد غذایی می تواند بسیار موثر و مفید باشد.
طراحی سایت آتلیه عکاسی

طراحی سایت آتلیه عکاسی

طراحی سایت آتلیه عکاسی برای تمام آتلیه های عکاسی به عنوان یک بروشور معرفی کننده و ارائه خدمات در اینترنت یک نیاز ضروری می باشد.
طراحی سایت دانلود

طراحی سایت دانلود

طراحی سایت دانلود برای افراد یا شرکت هایی که قصد راه اندازی وب سایت دانلودی را دارند توسط شرکت طراحی سایت دود در سطح حرفه ای انجام می شود.
طراحی سایت تالار

طراحی سایت تالار

طراحی سایت تالار برای سالن های برگزاری مراسم و جشن های مختلف مانند تالار عروسی و همایش ها جهت معرفی منوی خدمات و نمایش گالری عکس های تالار مناسب است.
طراحی سایت تخفیف گروهی

طراحی سایت تخفیف گروهی

طراحی سایت تخفیف گروهی برای شرکت های ارائه دهنده سیستم های بازاریابی با تخفیف گروهی توسط شرکت دود انجام می گردد.
طراحی سایت منطبق با سرچ کنسول جدید گوگل

طراحی سایت منطبق با سرچ کنسول جدید گوگل

سرانجام و بعد از یکسال برررسی و آزمایش بر روی سرچ کنسول نسخه بتا، گوگل از نسخه جدید و تکامل یافته سرچ کنسول خود رونمایی کرد.
بررسی مشکلات رایج در طراحی سایت

بررسی مشکلات رایج در طراحی سایت

زمان از آن چیزی که فکر میکنید، بی رحم تر است! امروزه شرایط اینگونه است که به محض اینکه محتوایی ایجاد میکنید، به احتمال بسیار قوی
Google Dance و تاثیر آن در طراحی سایت چیست

Google Dance و تاثیر آن در طراحی سایت چیست

آشنایی کامل با گوگل دنس، الگوریتم ترسناک و دلهره‌آور گوگل و عملکرد آن در طراحی سایت.
طراحی سایت تهران

طراحی سایت تهران

شرکت طراحی سایت دود یکی از بهترین شرکت های ارائه خدمات طراحی سایت تهران آماده همکاری با شرکت ها و سازمان ها می باشد.
طراحی سایت تجاری

طراحی سایت تجاری

طراحی سایت تجاری برای رقابت در دنیای امروز که همه چیز را می توان به صورت آنلاین انجام داد یک نیاز ضروری برای تمام مشاغل است.
طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای برای افراد حرفه ای یک نیاز ضروری است. برای داشتن یک وب سایت حرفه ای با شرکت های معتبر همکاری نمائید.
طراحی سایت خودرو

طراحی سایت خودرو

طراحی سایت خودرو برای نمایشگاه اتومبیل یا شرکت خودرو سازی به شما کمک می کند خدمات خودرو را حرفه ای تر به مشتریان ارائه کنید.
طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی مناسب برای تمامی شرکت ها خدمات شما را حرفه ای تر کرده و باعث افزایش اعتبار کسب و کارتان نزد مشتریان خواهد شد.
طراحی سایت هتل

طراحی سایت هتل

طراحی سایت هتل برای تمام هتل های کوچک و بزرگ , متل ها و مسافرخانه می تواند باعث جذب مشتریان بیشتر و اثر بخشی در تبلیغات و بالابردن سطح حرفه ای گردد.
طراحی سایت فروشگاه

طراحی سایت فروشگاه

طراحی سایت فروشگاه برای انواع فروشگاه های کوچک و بزرگ که مایل به معرفی خدمات و کالاهای خود و جذب مشتریان بیشتر هستند ایده ای عالی به حساب می آید.
طراحی سایت ورزشی

طراحی سایت ورزشی

سایت های ورزشی از پر بیننده ترین وب سایت ها هستند و شرکت ها و افراد فعال در حوزه ورزش می توانند با طراحی سایت ورزشی فعالیت های خود را گسترده تر کنند.
طراحی سایت ارزان

طراحی سایت ارزان

طراحی سایت ارزان به صورت استاندارد تخصص شرکت دود است.
طراحی سایت تبلیغاتی

طراحی سایت تبلیغاتی

طراحی سایت تبلیغاتی برای شرکت های تبلیغاتی توسط شرکت طراحی سایت دود به صورت اختصاصی انجام می گردد.
طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی

تمامی عکاسان و آتلیه های عکاسی می توانند با طراحی سایت عکاسی به صورت حرفه ای تر به فعالیت هنری خود بپردازند و خدمات خود را به مشتریان ارائه نمایند.
طراحی سایت بنگاه

طراحی سایت بنگاه

با طراحی سایت بنگاه معاملاتی خود خدمات خود را کامل و با جزئیات به مشتریان تان معرفی و بیزینس خود را حرفه ای تر نمایید.
طراحی سایت بیمه

طراحی سایت بیمه

شرکت های بیمه این روزها بیشتر از همیشه در زمینه بازاریابی اینترنتی فعال هستند، طراحی سایت بیمه می تواند ارائه حرفه ای خدمات بیمه ای را برای شما ممکن نماید.
طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی یعنی طراحی به سبک سلیقه سفارش دهنده برای اجرای دقیق هر آنچه از گرافیک و امکانات وب سایت طراحی شده می خواهد.
بالا بردن Time On Site در طراحی سایت

بالا بردن Time On Site در طراحی سایت

18 اشتباه عجیب که به خروج سریعتر بازدیدکنندگان کمک میکند!چه چیزی باعث میشود که کاربران در مدت زمان کوتاهی بعد از دیدن سایت شما از آن خارج شوند + راه حل
رعایت اصل Google Friendly در طراحی سایت

رعایت اصل Google Friendly در طراحی سایت

دستورالعملهای وب مستر گوگل، دستور العملهای کلی طراحی سایت، فنی و کیفیت UI و UX و اصل گوگل پسند بودن سایت.
3 قدم اولیه برای شروع برنامه نویسی و طراحی سایت

3 قدم اولیه برای شروع برنامه نویسی و طراحی سایت

ازآنجایی‌ که کتابخانه‌ها‌ی زبان‌های برنامه‌نویسی همواره در حال به‌روزرسانی می‌باشند، طراحی و توسعه وب‌سایت، موضوعی پیچیده برای یادگیری به شمار میاید.
جدیدترین راهکارهای توسعه و طراحی سایت در سال 2018

جدیدترین راهکارهای توسعه و طراحی سایت در سال 2018

موفق بودن اغلب وقتی به وجود میاید که سوار بر موج تغییرات باشید. جدیدترین روش های توسعه و طراحی سایت سال ۲۰۱۸ به تحقیق دودکو.
قیمت خرید سایت ارزان

قیمت خرید سایت ارزان

اگر میخواهید از طریق بازاریابی آنلاین کسب و کار خود را رونق بدهید می توانید با خرید سایت یا سفارش طراحی سایت از همین امروز شروع کنید.
مقایسه کاربرد شبکه‌های اجتماعی در مقابل طراحی سایت اختصاصی

مقایسه کاربرد شبکه‌های اجتماعی در مقابل طراحی سایت اختصاصی

کدامیک برای بازاریابی اینترنتی و کسب وکار ما مناسب تر است؟ استفاده از شبکه های اجتماعی یا طراحی وب سایت + بررسی مزایا و معایب هرکدام
دودپس DOODPass (ابزار تولید رمز عبور رندم یا پسورد تصادفی)

دودپس DOODPass (ابزار تولید رمز عبور رندم یا پسورد تصادفی)

با دودپس به راحتی می توانید برای ایمیل یا هر حساب کاربری اینترنتی خود رمزهای سخت و غیر قابل حدس و هک شدن تولید کنید.
طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

همانطور که میدانید سایت فروشگاهی یا فروشگاه اینترتی برای تبلیغ و معرفی ویا فروش کالاها و خدمات در اینترنت بسیار مناسب میباشد ...
تفاوت طراحی سایت اختصاصی و طراحی سایت وردپرس

تفاوت طراحی سایت اختصاصی و طراحی سایت وردپرس

توسعه و برنامه نویسی سایت یا استفاده از CMS محبوب وردپرس؟ + اینفوگرافیک
همه چیز درباره طراحی سایت شرکتی

همه چیز درباره طراحی سایت شرکتی

سایت شرکتی به سایت هایی گفته میشود که برای شرکت ها، کارخانه ها، سازمان ها و برندها طراحی و ساخته میشود که به عنوان ویترین یا کاتالوگی برای معرفی خدمات شرکت، نمونه کارهـا و پروژه ها و فعالیت های کمپانی مورد نظر و راه ارتباطی مشتریان در دنیای اینترنت یک ضرورت محسوب می شود.
طراحی سایت چه کمکی به رشد کسب و کار ما خواهد کرد؟

طراحی سایت چه کمکی به رشد کسب و کار ما خواهد کرد؟

این مطلب تا چند سال پیش برای اکثریت افراد قابل درک نبود که یک سایت تا چه میزان میتواند در کسب و کار شما تأثیر داشته باشد ...
آشنایی با طراحی سایت حرفه ای

آشنایی با طراحی سایت حرفه ای

اگر به دنبال طراحی سایت بـرای خود هستید و نیازمند اطلاعاتی در این زمینه هستید این مقاله به شما کمک خواهد کرد.
ساخت بک لینک پس از طراحی سایت

ساخت بک لینک پس از طراحی سایت

چگونه میتوان به بهترین شکل ممکن،تشخیص داد که آیا سایتی را که میخواهید با آن به اشتراک لینک بپردازید شریک مناسبی است یا خیر؟
طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی

توضیحاتی درباره طراحی سایت و سیستم مدیریت محتوای اختصاصی شرکت طراحی سایت دود.
همکاری در فروش

همکاری در فروش

به کمک سیستم همکاری در فروش شرکت دود کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید و با افزایش درآمد از طریق تجارت الکترونیک به جمع هزاران استارت آپ اینترنتی بپیوندید.
ارسال نظر