جدیدترین راهکارهای توسعه و طراحی سایت در سال 2018

از روزهای آغازین اولین وب سایت‌ها تاکنون، ساختار وب به‌طور مداوم در حال تکامل یافتن اسـت. در ابتدا، مرورگرهای mosaic و Netscape، کمک به رشد و محبوبتر شدن اینترنت کردند و از آن به بعد، هرساله مفاهیم، ایده‌ها و متدهای جدیدی به وجود میایند.

یکی از مهم‌ترین درس‌هایی که می‌توان از ایـن‌همه تغییرات و روندهای ایجاد شده در طول سالهای اخیر کسب کرد ایـن اسـت که:

موفق بودن اغلب وقتی به وجود میاید که سوار بر موج تغییر باشید، نه آن مسیری که همگان در طی کردن آن هستند.


شما می‌توانید گرایش و تمایلاتی که در آینده ممکن اسـت درزمینه طراحی سایت به وجود بیایـند را کشف کرده و با تحلیل و بررسی آن‌ها، قبل از آنکه شخص دیگری آنها را کشف کند پا به آن عرصه بگذارید. در ایـن مقاله به بررسی 8 مورد از مهم‌ترین تمایلاتی که ممکن اسـت در سال 2018 به وجود بیایـند می‌پردازیم.

  1. پشتیبانی آنلایـن سایت خود را بهبود و توسعه دهید

پشتیبانی آنلاین سایت

ارتباط با کاربران بیش از هرزمانی اهمیت پیداکرده اسـت. برنامه‌های کامپیوتری بسیاری هستند که از طریق متن یا هر روش دیگری، با ما ارتباط برقرار کرده و اجازه می‌دهند تا بدون داشتن بخش خدمات مشتری، در 7 روز هفته و 24 ساعته، با کاربران خود در ارتباط باشیم. سیر تکاملی چت‌بوت ها یا همان ربات‌های مخصوص چت، توانایی انجام فعالیت‌هایی از نظیر پاسخ به سؤالات رایج کاربران، دادن اطلاعات به آن‌ها و یا حتی آموزش چگونگی تراکنش و انجام عملیات را برای صاحبان وبسایت ها فراهم کرده‌اند. ازآنجایی‌که مردم احساس راحتی بیشتری با این چت بوت ها دارند، درنتیجه انتظارات از همه سایت‌ها برای داشتن چنین ربات‌هایی افزایش پیداکرده اسـت.

  1. برنامه‌های پیشرفته وب را فراموش نکنید

برنامه موبایل

مطالعات اخیر درمورد استفــاده از تلفن همراه نشان داده است که 89 درصد از کل زمانی که کاربران از موبایل اسـتفاده می‌کنند، مربوط به رسانه‌های موبایلی اسـت. از این نتایج این‌گونه به نظر میاید که اسـتفاده از یک فرمت مشابه مانند آنچه در اپلیکیشن های امروزی تلفن همراه می‌بینیم، مطمئناً توجه مخاطبین شما را به خود جذب می‌کند.
برنامه‌های پیشرفته وب، درواقع همان برنامه‌های کاربردی هستند که اگرچه ممکن است برای کاربران به شکل یک اپلیکیشن موبایل به نظر بیایند، اما درواقع همان صفحات وبسایت هستند. این برنامه‌ها از ویژگی‌های متعددی که در میزبانی وب‌سایت‌ها موجودند استفاده می‌کنند اما تجربه کاربری یک برنامه و اپلیکیشن را به کاربر می‌دهند. از ویژگی‌های متعدد این برنامه‌ها می‌توان به قابلیت کار کردن با اپلیکیشن در حالت آفلاین، زمان بارگذاری کمتر (ازآنجاکه محتویات در حافظه کش ذخیره می‌شوند)، افزایش اعتماد کاربران و دریافت اعلانیه های متفاوت اشاره کرد. این برنامه‌ها در زمان کمتری ساخته می‌شوند، قابلیت استفـاده همگانی دارند و به‌طورکلی بسیار راحت و آسان‌تر توسعه و نگه‌داری می‌شوند.

  1. اعلانیه های مختلف را با push notification نشان دهید

اعلانیه و نوتیفیکیشن

یکی از قدرتمندترین ویژگی‌هایی که اپلیکیشن های موبایلی در مقایسه با سایتها در اختیاردارند، استفاده از اعلان‌ها یا همان notification می‌باشد. ثابت‌شده است که توانایی ارسال اطلاعات مستقیم به یک کاربر ارزشمند، از قبیل نتایج مسابقات ورزشی، اطلاع‌رسانی در مورد ترافیک شهر و یا اطلاعیه‌های فروش،نزد کاربران بسیار محبوب اسـت. این نوع ارتباطات در وب‌سایت‌ها نیز قابل پیاده‌سازی هستند. ایـن کار را می‌توان پس‌ازآنکه یک کاربر، امکان اطلاع‌رسانی را فعال کرد انجام داد. از مزایای ایـن کار اینست که بدون اینکه متحمل هزینه‌ای برای ایجاد یک اپلیکیشن موبایلی شوید، به‌صورت مستقیم می‌توانید از ایـن ویژگی در وب‌سایت خود استفاده کنید.

  1. استفاده از وبسایت های تک‌صفحه‌ای، همچنان دوست داشتنی!

وبسایت تک صفحه ای

استفاده از وب‌سایت های تک‌صفحه‌ای روزبه‌روز نزد کاربران محبوب‌تر شده و به نظر میاید که ایـن اتفاق در سال جاری نیز بیشتر افزایش پیدا کند. این طراحی به‌طور خلاصه، یک صفحه وب به اصلاح بلند اسـت که ناوبری بر اساس اسکرول کردن به بالا و پایین و یا استفاده از لینک‌هایی اسـت که با کلیک بر آن‌ها، به بخش خاصی هدایت می‌شویم. بزرگ‌ترین مزیت ایـن نوع سایت ها، سادگی آن‌هاست. ازآنجایی‌که هیچ‌گونه فهرست و یا بخش پیچیده‌ای در طراحی اینـگونه سایت‌ها وجود ندارد و تنها راه گشت‌وگذار در صفحه وب، اسکرول کردن میباشد، درنتیجه این نوع طراحی، در موبایل‌ها هم به‌خوبی کار می‌کند. ایـن‌ نوع طراحی سایت، یک‌راه حل مدرن برای نیازهای ساده و آنلاین را فراهم می‌کند و برای توسعه و میزبانی نیز نسبتاً ارزان اسـت.

  1. وب‌سایت‌های ایستا و (static)، مثل همیشه پرکاربرد!

وبسایت تک صفحه ای

همان‌طور که میدانید، وب‌سایت‌های استاتیک بسیار ابتدایی و ساده هستند. هر صفحه به‌راحتی با کدهای HTML ساخته‌شده و همواره محتویاتی ثابت را به کاربران نمایش می‌دهند. درنتیجه وقتی‌که مردم می‌توانند به‌سادگی قدم‌هایی روبه‌جلو با این نوع وب‌سایت‌های ساده بردارند، چرا باید به خاطر کمی بیشتر جلو افتادن و پیشرفت بیشتر، در فنّاوری‌های روز عجله کنند و حتی کمی به عقب برگردند؟ این نوع وب‌سایت‌های استاتیک امن و بسیار سریع هستند و هزینه پیاده‌سازی آن‌ها نیز نسبتاً ارزان است. اگرچه وب‌سایت‌های استاتیک امروزی به‌اندازه وب‌سایت‌های استاتیک اولیه و قدیمی‌تر، ناکارآمد و خسته‌کننده نیستند، اما باید در استفاده دوباره از آن‌ها تجدیدنظرهایی کرد تا جذاب‌تر شوند.

  1. تصاویر متحرک و تاثیرگذاری زیاد

تصاویر متحرک در طراحی سایت

رابط کاربری برای چندین سال متوالی است که به دغدغه اصلی دولوپرها و طراحان وب‌سایت‌ها تبدیل‌شده اسـت. حتی بهترین طراحی هم اگر به کاربران کمک نکند که اطلاعات مدنظر خود را سریع و به‌راحتی پیدا کنند، مسلماً بیهوده و ناکارآمد است. در اصل این نوع طراحی‌ها برای تلفن‌های همراه طراحی‌شده‌اند. یک رابط تلفن همراه با اسـتفاده از پویانمایی‌ها و ترنزیشن های موجود هشدارها، اعلان ها و مطالب مهم را به کاربران نمایش داده و علاوه بر آن، با دادن روح و جلوه‌ای ویژه به وب‌سایت باعث بازخورد هر چه‌بهتر آن می‌شود.

این فنّاوری، درجات بسیار بالایی از شخصی‌سازی را برای طراحان و دولوپرهای وب‌سایت‌ها فراهم می‌کند که با استـفاده از آن‌ها، گزینه‌های بسیار زیادی برای ایجاد یک سایت خیره‌کننده و کاربردی فراهم می‌شود.
ایـن فنّاوری می‌تواند حرکات و پویانمایی های  متنوع از قبیل طرح های 3 بعدی، پارالکس، کلونینگ و ... را فراهم کند.

  1. خداحافظی با فلش!

فلش

درگذشته فلش یک کامپوننت جذاب برای استفاده از پویانمایی و طرح‌های حرکتی کاربرپسند بود. اگرچه برای سالیان متوالی استفاده از فلش رایج بود، اما امروزه مانند قبل توصیه نمی‌شود. شرکت ادوبی اخیراً اعلام کرده اسـت که فلش پلیر بعد از سال 2020 دیگر به‌روزرسانی نمی‌شود. علاوه بر این، فلش با اکثر دستگاه‌های همراه مانند موبایل و تبلت سازگار نیست. درنتیجه برای جلوگیری از کمتر شدن ترافیک وبسایتتان مخصوصاً در دستگاه‌های همراه، وقت آن رسیده است که از HTML5 که به‌سرعت در حال تبدیل‌شدن به رایج‌ترین فرمت جهانی در حوزه وب هست به‌جای فلش استفاده کنید.

  1. محتویات خود را عکس‌دار کنید

عکس سایت

ارزش یک تصویر خوب هیچ‌وقت به این اندازه که امروزه در توسعه وب‌سایت مهم است حائز اهمیت نبوده اسـت. در درجه اول به این دلیل است که طبیعتاً یک عکس خوب می‌تواند تمایلات را بیشتر به خود جذب کند. طبیعتاً این موضوع، نکته جدیدی نیست! چراکه در زمان‌های قدیم و دوران چاپ نیز همواره ایـن تصاویر خوب محصولات بودند که توانستند نرخ تقاضا را افزایش دهند.
عکس‌های منحصربه‌فرد که در حین انتقال اطلاعات، خاص بودن شما را نیز نشان می‌دهد مسلماً یک کلید اساسی درزمینه  طراحی سایت در سال 2018 خواهد بود.

جمع‎بندی

نکاتی که بالاتر گفته شد، مجموعه‌ای از ترندها و تمایلاتی بودند که در سال 2018 مردم بیشتر به سمت آن‌ها خواهند رفت. ایـنگونه تحولات را می‌توان درزمینه جذب و جلب نظر بیشتر کاربران در هرزمانی استفاده کرد.
توصیه می‌شود که همواره در فکر آینده باشید و با دنبال کردن ایده‌ها و الهامات جدید و استفاده از آن‌ها، از رقبای خود پیشی بگیرید.

 


برچسب ها : DOOD CMS طراحی سایت

توضیحات :

نویسنده مقاله : محمد مهدی عسگری - تیم تولید محتوای دود

منابع :

  • forbes.com
صفحات مشابه
جدیدترین ترندهای طراحی سایت 2019

جدیدترین ترندهای طراحی سایت 2019

جدیدترین ترندهای طراحی سایت 2019 مورد استفاده طراحان سایت در این مقاله آورده شده است.
طراحی سایت رستوران

طراحی سایت رستوران

طراحی سایت رستوران برای رستوران هایی که به مشتریان خود و حفظ اعتبار اطلاع رسانی و خدمات آنلاین اهمیت می دهند، یک نیاز ضروری است.
سفارش سایت

سفارش سایت

قبل از سفارش سایت پیشنهاد می کنیم این مقاله راهنما را مطالعه نمایید تا با قیمتی مناسب وب سایت مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
طراحی سایت مزون

طراحی سایت مزون

طراحی سایت اختصاصی برای مزون ها, بوتیک ها, فروشگاه ها و تولیدی های پوشاک و البسه.
طراحی سایت کارخانه

طراحی سایت کارخانه

طراحی سایت کارخانه برای کارخانجات و کارگاه های صنعتی و تولیدی یک نیاز ضروری است. کارخانه ها می توانند با طراحی سایت خدمات خود را با سبک حرفه ای تری به مشتریان ارائه نمایند.
طراحی سایت ساختمانی

طراحی سایت ساختمانی

طراحی سایت ساختمانی برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان توسط شرکت های ساختمانی ، مهندسی و فعالان در امور فنی ساختمان بسیار مفید و در واقع به نوعی ضرورت است.
طراحی سایت مواد غذایی

طراحی سایت مواد غذایی

طراحی سایت مواد غذایی برای تولیدکنندگان ، توزیع کنندگان و فروشندگان فعال در صنعت مواد غذایی می تواند بسیار موثر و مفید باشد.
طراحی سایت آتلیه عکاسی

طراحی سایت آتلیه عکاسی

طراحی سایت آتلیه عکاسی برای تمام آتلیه های عکاسی به عنوان یک بروشور معرفی کننده و ارائه خدمات در اینترنت یک نیاز ضروری می باشد.
طراحی سایت دانلود

طراحی سایت دانلود

طراحی سایت دانلود برای افراد یا شرکت هایی که قصد راه اندازی وب سایت دانلودی را دارند توسط شرکت طراحی سایت دود در سطح حرفه ای انجام می شود.
طراحی سایت تالار

طراحی سایت تالار

طراحی سایت تالار برای سالن های برگزاری مراسم و جشن های مختلف مانند تالار عروسی و همایش ها جهت معرفی منوی خدمات و نمایش گالری عکس های تالار مناسب است.
طراحی سایت تخفیف گروهی

طراحی سایت تخفیف گروهی

طراحی سایت تخفیف گروهی برای شرکت های ارائه دهنده سیستم های بازاریابی با تخفیف گروهی توسط شرکت دود انجام می گردد.
طراحی سایت منطبق با سرچ کنسول جدید گوگل

طراحی سایت منطبق با سرچ کنسول جدید گوگل

سرانجام و بعد از یکسال برررسی و آزمایش بر روی سرچ کنسول نسخه بتا، گوگل از نسخه جدید و تکامل یافته سرچ کنسول خود رونمایی کرد.
بررسی مشکلات رایج در طراحی سایت

بررسی مشکلات رایج در طراحی سایت

زمان از آن چیزی که فکر میکنید، بی رحم تر است! امروزه شرایط اینگونه است که به محض اینکه محتوایی ایجاد میکنید، به احتمال بسیار قوی
Google Dance و تاثیر آن در طراحی سایت چیست

Google Dance و تاثیر آن در طراحی سایت چیست

آشنایی کامل با گوگل دنس، الگوریتم ترسناک و دلهره‌آور گوگل و عملکرد آن در طراحی سایت.
طراحی سایت تهران

طراحی سایت تهران

شرکت طراحی سایت دود یکی از بهترین شرکت های ارائه خدمات طراحی سایت تهران آماده همکاری با شرکت ها و سازمان ها می باشد.
طراحی سایت تجاری

طراحی سایت تجاری

طراحی سایت تجاری برای رقابت در دنیای امروز که همه چیز را می توان به صورت آنلاین انجام داد یک نیاز ضروری برای تمام مشاغل است.
طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای برای افراد حرفه ای یک نیاز ضروری است. برای داشتن یک وب سایت حرفه ای با شرکت های معتبر همکاری نمائید.
طراحی سایت خودرو

طراحی سایت خودرو

طراحی سایت خودرو برای نمایشگاه اتومبیل یا شرکت خودرو سازی به شما کمک می کند خدمات خودرو را حرفه ای تر به مشتریان ارائه کنید.
طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی مناسب برای تمامی شرکت ها خدمات شما را حرفه ای تر کرده و باعث افزایش اعتبار کسب و کارتان نزد مشتریان خواهد شد.
طراحی سایت هتل

طراحی سایت هتل

طراحی سایت هتل برای تمام هتل های کوچک و بزرگ , متل ها و مسافرخانه می تواند باعث جذب مشتریان بیشتر و اثر بخشی در تبلیغات و بالابردن سطح حرفه ای گردد.
طراحی سایت فروشگاه

طراحی سایت فروشگاه

طراحی سایت فروشگاه برای انواع فروشگاه های کوچک و بزرگ که مایل به معرفی خدمات و کالاهای خود و جذب مشتریان بیشتر هستند ایده ای عالی به حساب می آید.
طراحی سایت ورزشی

طراحی سایت ورزشی

سایت های ورزشی از پر بیننده ترین وب سایت ها هستند و شرکت ها و افراد فعال در حوزه ورزش می توانند با طراحی سایت ورزشی فعالیت های خود را گسترده تر کنند.
طراحی سایت ارزان

طراحی سایت ارزان

طراحی سایت ارزان به صورت استاندارد تخصص شرکت دود است.
طراحی سایت تبلیغاتی

طراحی سایت تبلیغاتی

طراحی سایت تبلیغاتی برای شرکت های تبلیغاتی توسط شرکت طراحی سایت دود به صورت اختصاصی انجام می گردد.
طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی

تمامی عکاسان و آتلیه های عکاسی می توانند با طراحی سایت عکاسی به صورت حرفه ای تر به فعالیت هنری خود بپردازند و خدمات خود را به مشتریان ارائه نمایند.
طراحی سایت بنگاه

طراحی سایت بنگاه

با طراحی سایت بنگاه معاملاتی خود خدمات خود را کامل و با جزئیات به مشتریان تان معرفی و بیزینس خود را حرفه ای تر نمایید.
طراحی سایت بیمه

طراحی سایت بیمه

شرکت های بیمه این روزها بیشتر از همیشه در زمینه بازاریابی اینترنتی فعال هستند، طراحی سایت بیمه می تواند ارائه حرفه ای خدمات بیمه ای را برای شما ممکن نماید.
طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی یعنی طراحی به سبک سلیقه سفارش دهنده برای اجرای دقیق هر آنچه از گرافیک و امکانات وب سایت طراحی شده می خواهد.
بالا بردن Time On Site در طراحی سایت

بالا بردن Time On Site در طراحی سایت

18 اشتباه عجیب که به خروج سریعتر بازدیدکنندگان کمک میکند!چه چیزی باعث میشود که کاربران در مدت زمان کوتاهی بعد از دیدن سایت شما از آن خارج شوند + راه حل
رعایت اصل Google Friendly در طراحی سایت

رعایت اصل Google Friendly در طراحی سایت

دستورالعملهای وب مستر گوگل، دستور العملهای کلی طراحی سایت، فنی و کیفیت UI و UX و اصل گوگل پسند بودن سایت.
3 قدم اولیه برای شروع برنامه نویسی و طراحی سایت

3 قدم اولیه برای شروع برنامه نویسی و طراحی سایت

ازآنجایی‌ که کتابخانه‌ها‌ی زبان‌های برنامه‌نویسی همواره در حال به‌روزرسانی می‌باشند، طراحی و توسعه وب‌سایت، موضوعی پیچیده برای یادگیری به شمار میاید.
قیمت خرید سایت ارزان

قیمت خرید سایت ارزان

اگر میخواهید از طریق بازاریابی آنلاین کسب و کار خود را رونق بدهید می توانید با خرید سایت یا سفارش طراحی سایت از همین امروز شروع کنید.
مقایسه کاربرد شبکه‌های اجتماعی در مقابل طراحی سایت اختصاصی

مقایسه کاربرد شبکه‌های اجتماعی در مقابل طراحی سایت اختصاصی

کدامیک برای بازاریابی اینترنتی و کسب وکار ما مناسب تر است؟ استفاده از شبکه های اجتماعی یا طراحی وب سایت + بررسی مزایا و معایب هرکدام
دودپس DOODPass (ابزار تولید رمز عبور رندم یا پسورد تصادفی)

دودپس DOODPass (ابزار تولید رمز عبور رندم یا پسورد تصادفی)

با دودپس به راحتی می توانید برای ایمیل یا هر حساب کاربری اینترنتی خود رمزهای سخت و غیر قابل حدس و هک شدن تولید کنید.
طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

همانطور که میدانید سایت فروشگاهی یا فروشگاه اینترتی برای تبلیغ و معرفی ویا فروش کالاها و خدمات در اینترنت بسیار مناسب میباشد ...
تفاوت طراحی سایت اختصاصی و طراحی سایت وردپرس

تفاوت طراحی سایت اختصاصی و طراحی سایت وردپرس

توسعه و برنامه نویسی سایت یا استفاده از CMS محبوب وردپرس؟ + اینفوگرافیک
همه چیز درباره طراحی سایت شرکتی

همه چیز درباره طراحی سایت شرکتی

سایت شرکتی به سایت هایی گفته میشود که برای شرکت ها، کارخانه ها، سازمان ها و برندها طراحی و ساخته میشود که به عنوان ویترین یا کاتالوگی برای معرفی خدمات شرکت، نمونه کارهـا و پروژه ها و فعالیت های کمپانی مورد نظر و راه ارتباطی مشتریان در دنیای اینترنت یک ضرورت محسوب می شود.
طراحی سایت چه کمکی به رشد کسب و کار ما خواهد کرد؟

طراحی سایت چه کمکی به رشد کسب و کار ما خواهد کرد؟

این مطلب تا چند سال پیش برای اکثریت افراد قابل درک نبود که یک سایت تا چه میزان میتواند در کسب و کار شما تأثیر داشته باشد ...
آشنایی با طراحی سایت حرفه ای

آشنایی با طراحی سایت حرفه ای

اگر به دنبال طراحی سایت بـرای خود هستید و نیازمند اطلاعاتی در این زمینه هستید این مقاله به شما کمک خواهد کرد.
ساخت بک لینک پس از طراحی سایت

ساخت بک لینک پس از طراحی سایت

چگونه میتوان به بهترین شکل ممکن،تشخیص داد که آیا سایتی را که میخواهید با آن به اشتراک لینک بپردازید شریک مناسبی است یا خیر؟
دوراندیشان ویرا داتیس

دوراندیشان ویرا داتیس

درباره قابلیت های جذاب و اختصاصی سیستم مدیریت محتوای دود ( DOOD CMS ) و تاریخچه فعالیت موفق شرکت طراحی سایت دود ( دوراندیشان ویرا داتیس ) بیشتر بدانید.
طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی

توضیحاتی درباره طراحی سایت و سیستم مدیریت محتوای اختصاصی شرکت طراحی سایت دود.
همکاری در فروش

همکاری در فروش

به کمک سیستم همکاری در فروش شرکت دود کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید و با افزایش درآمد از طریق تجارت الکترونیک به جمع هزاران استارت آپ اینترنتی بپیوندید.
ارسال نظر