طراحی سایت چه کمکی به رشد کسب و کار ما خواهد کرد؟

این مطلب تا چند سال پیش بـرای اکثر افراد قابل درک نبود که یک سایت تا چه میزان میتواند در کسب و کار شـما تأثیر داشته باشد ولی امروزه به لطف گوشی هـای هوشمند "Smartphone" و گسترش اینترنت دیگر این مطلب برای اکثر افراد روشن شـده اسـت.در شروع هر کسب و کار اهمیت داشتن وب سایت در کنار سایر نگرانی هـای شروع کسب و کار اهمیت دارد. ایجاد یک سایت علاوه بر اینکه باعث افزایش اعتبار شرکتی شـما خواهد شد، همچنین موجب حضور آنلاین شمــا و افزایش مخاطبان بیشتر به سمت کسب و کار شـما میشود.در اینجا به صورت کامل به امتیازهای این بستر و عوامل موثر بر داشتن یک سایت موفق صحبت خواهیم نمود.

چگونه و چرا فروشگاه اینترنتی به کسب و کار و رشد مالی شما کمک میکند؟

میتوان به چگونگی این پرسش اینگونه پاسخ داد که وب سایت در حقیقت همانند یـک تابلوی مغازه و یا ویترین فروشگاه اســت و کسب و کار شما توسط وب سایت در معرض عموم مشتریان شـما قرار میگیرد و اما نکته مهمی که وجود دارد این است کـه دیگر مشتریان شـما از یک محله و یا حتی یک شهر نخواهد بود بلـکه تمام کسانی که از بستر اینترنت استفاده میکنند، میتوانند مشتریان کسب و کار شـما باشند.و اما چرایی این پرسش را نیز میـتوان اینگونه پاسخ داد که وب سایت یک کسب و کار ویترین ویا غرفه نمایشگاهی اسـت برای معرفی کسـب و کـار شـما در ایـنترنت که این امر باعث افزایش تعداد مشتریان شده و سبب رشد مالی در کسـب و کارتان خواهد شـد.

انواع وب سایت های اینترنتی

به طور کلی وبسایت ها را بسته به کاربرد آنها به موارد زیر تقسیم میکنند :

 • وب سایت هـای اطلاع رسانی
 • وب سایت هـای فروشگاهی
 • وب سایت هـای علمی
 • وب سایت هـای تفریحی و سرگرمی
 • وب سایت هـای تجارت الکترونیک
 • وب سایت هـای شرکتی

وب سایت های اطلاع رسانی

وب سایت های اطلاع رسانی به دو دسته درون سازمانی یا تحت اینترنت و برون سازمانی یا پرتال های اطلاع رسانی تقسیم بندی کرد. وب سایت های درون سازمانی صرفا در شبکه داخلی سازمان قابلیت دسترسی را دارند و اگر از بیرون شبکه سازمان بخواهیم بع آن دسترسی داشته باشیم نیاز خواهد بود تا نام کاربری و کلمه عبور را وارد کنیم.اما وب سایت های اطلاه رسانی برون سازمانی بیشتر مطالبی درباره اطلاعات عمومی سازمان ویا اخبارو اطلاعیه هایی که برای ارباب رجوع اسـت را نمایش میدهند.

وب سایت هـای فروشگاهی

وب سایت های فروشگاهی برای فروش کالا ویا محصولات مورد استفاده قرار میگیرد و به مانند یک فروشگاه بزرگ واقعی اما در بستر اینترنت میماند.در ادامه مطالب بیشتر با این نوع از وب سایت ها آشنا خواهیم شد.

وب سایت هـای علمی

وب سایت های علمی همانطور که از نامش پیداست نوعی از وب سایت ها میباشد که در آن مطالب علمی ویا پژوهشی قرار میگیرد که دوست داران مقالات علمی و اخبارهای علمی میتوانند از این نوع سایت ها استفاده نمایند و اطلاعات خود را در این باره افزایش دهند.

وب سایت هـای تفریحی و سرگرمی

وب سایت های تفریحی و سرگرمی(Entertainment Web Site) را میتوان به دو دسته عمومی تقسیم کرد. سایت هایی که به بحث بازی های آنلاین و مسابقات آنلاین و سایت هایی که شامل مطالب تفریحی و سرگرمی می پردازند. معمولا سایت های بازی آنلاین به بحث مطالب سرگرم کننده نمی پردازند و حتی ممکن است ساختاری متفاوت داشته باشند. اما سایت هایی که به مطالب سرگرمی می پردازند بیشتر به مطالب تولید محتوای سرگرمی می پردازند و ممکن است در بخش جانبی سایت نیز بازی هـای آنلاین داشته باشند.

وب سایت هـای تجارت الکترونیک

وب سایت های تجارت الکترونیک که به سرعت نیز درحال گسترش هستند این امکان را برا یشما فراهم می آورند تا با چند کلیک بتوانید اجناس مورد نظر خود را پیدا کرده و از طریق سایت های فروشگاهی تهیه نمایید.

وب سایت های شرکتی

وب سایت های شرکتی در حقیقت عنوان سایت هایی است که برای سازمان ها و شرکت ها ویا برندها مورد استفاده قرار میگیرد و می توان گفت بیشتر جنبه خدمات، معرفی، به نمایش گذاشتن نمونه کارها و خدمات را دارا می باشد.همچنین اینگونه وب سایت ها راه ارتباطی مناسبی ارتباط مشتری است.اینوع سایت ها عموما برای معرفی و همچنین تبلیغات سازمان ها وشرکت ها مورد استفاده است.

نمایش حرفه ای بودن شما در کسب و کار

در حقیقت شما با داشتن یک سایت مناسب بـرای کسب و کار خود این پیغام را به مشتریان القاء میکنید کـه کسب و کار شما حرفه ای است و در کسب و کار خود بروز می باشد . همچنین بهتر اسـت ایمیل وب سایت خود را برای ارتباط با مشتریان استفاده نمایید که شکل حرفه ای تری را دارا میباشد. امر دیگری که شما باید برای حرفه ای بودن خود در فضای اینترنت و استفاده از وب سایت مدنظر داشته باشید سپردن طراحی سایت خود به یـک شرکت خرفه ای در زمینه تولید و طراحی وب سایت های حرفه ای و سفارشی می باشد. شمـا با این کار خود سایتی خواهید داشت با مشخصات؛ امنیت بالا ، در دسترس بودن برای مشتریان، جذاب برای مخاطب و همچنین دسترسی آسان برای مخاطبان در کمترین زمان در موتورهای جستجو که همه این موارد تأثیر گذاری بسیاری در دید مخاطب شما خواهد داشت و او را مطمئن خواهد نمود که از سایتی دارای اعتبار بالا و حرفه ای بازدید به عمل می آورد. پـس این امر که بخواهید از سایت هـایی با کیفیت طراحی پایین و ارزان استفاده کنید را به هیچ عنوان برای شما و کسب و کار شما توصیه نمیشود.

برای طراحی سایت از کجا شروع کنم ؟

بـرای ورود به دنیای کسب و کارهای اینترنتی باید از یک شرکت طراحی سایت معتبر کمک بگیرید و با مشاوره آنها مسیر درستی را بـرای شروع یک استارت آپ انتخاب نمایید. اگر با طراحی سایت آشنایی دارید و می خواهید خودتان این کار را شروع کنـید به مراحل زیر توجه نمایید.

 • انتخاب نام دامنه (آدرس اینترنتی وب سایت)
 • خرید هاست و دامنه از یک شرکت معتبر
 • طراحی سایت یا فروشگاه اینترنتی
 • بهینه سازی وب سایت
 • کسب درآمد از وب سایت

انتخاب و خرید هاست و دامنه

میتوان خرید هاست و ثبت دامنه اینترنتی را از مهمترین کارهایی در نظر گرفت که شما باید در انتخاب آن جدیت و حساسیت بسیاری به خرج دهید. انتخاب هاست و دامنه شرکتی که خدمات مورد نیاز شما را ارائه دهد بستگی به کشور محل زندگی مخاطبان شما دارد برای مثال اگر مخاطبان شما اکثرشان مقیم ایران هستند توصیه می شود از هاست ایرانی برای سایت خود استفاده نمایید تا سرعت بالایی برای اشتراک گذاری مطالب سایت داشته باشید و اگر مخاطبان شما در خارج از زندگی میکنند لازم است تا از هاست بین الملل استفاده کنید. زیرا که انتخاب هاست ارتباط مستقیم با سرعت بارگذاری اطلاعات سایت برای مخاطب شما دارد. پس انجام و انتخاب هاست مورد نظر و طراحی سایت نوبت آن است تا سایت شما در داخل یک هاست مناسب آپلود شده و سپس به دامنه متصل شود.

طراحی وب سایت

طراحی سایت شامل مراحلی اسـت که باید به آنها به خوبی توجه شود. اولین چیزی که باید در طراحی سایت به آن توجه شود داشتن هدف و آگاهی از داشتن سایت می باشد. سپس باید یک لوگو و همچنین قابی با استایل مناسب برای سایت خود انتخاب کنید به صورتی که برای بازدیدکننده از سایت جذاب و دلنشین باشد پس در واقع شمـا نیاز دارید تا مخاطبان خود را به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا شناخت لازم از مخاطب را بدست آورید. پس از انجام این مراحل نیاز اسـت تا بـرای پیاده سازی، تکمیل و طراحی سایت، آن را در اختیار شرکت طراحی سایت مورد نظر قرار دهید.

بهینه سازی وب سایت

ارزش مرحـله بهینه سازی سایت یا سئو به مراتب بالاتر از مراحل قبلی است. زیرا که شما میخواهید سایتی کارآمد و پر بازدید داشته باشید که البته هدف وب سایت شـما نیز تعیین کننده اسـت.امروزه در تجارت الکترونیک بازدیدکنندگان نقش اصلی را در کسب درآمد و کارایی ایفا میکنند.بهینه سازی سایت امریست علمی و مستلزم استفاده از افراد متخصص در این کار تا این افراد متخصص رتبه سایت را در موتور جستجو بالا برده و باعث دیده شدن وب سایت شما در نزد کاربران اینترنت شوند.

کسب درآمد از وب سایت

تمام مراحل بالا مقدمه ای بـرای مرحله کسب درآمد میباشند. گرچه مرحله بهینه سازی یکی از مراحل درآمدزایی محسوب می شود، ولی برای تکمیل اسـت تا شناختی درست و کامل از علم کسب و کار اینترنتی داشته باشید. از جمله راه های معمول در کسب و کار اینترنتی می توان به استفاده از تبلیغات پیامکی، استفاده از قالبهای زیبا و جذاب، بازاریابی در بستر اینترنت، استـفاده از محتوایی جذاب برای مخاطب و کارهایی از این دست اشاره نمود.توضیحات :

نویسنده مقاله : علی فرج اللهی - تیم تولید محتوای دود

منابع :

 • وبسایت های معتبر فارسی و انگلیسی
صفحات مشابه
سهم کمتر زنان در توسعه استارت آپ ها

سهم کمتر زنان در توسعه استارت آپ ها

به چه دلیل در همه کشورها به ویژه کشور ایران نقش زنان در ایجاد و توسعه استارت آپ ها و کسب و کارهای اینترنتی نسبت به مردان گمرنگتر است؟
طراحی سایت کارخانه

طراحی سایت کارخانه

کارخانه و کارگاه ها همواره محل رشد و شکوفایی اقتصاد یک کشور به حساب میایند، لذا این عرصه همواره از اهمیت زیادی برخوردار میباشد.
طراحی سایت تخفیف گروهی

طراحی سایت تخفیف گروهی

حتما تا به حال با سایت‌های تخفیف گروهی از نظیر نت برگ و تخفیفان آشنا شده‌اید. سایت های تخفیف گروهی به سایت هایی گفته میشود که با استفاده از تکنیک تخفیف که برای همه کاربران جذاب است
بررسی مشکلات رایج در طراحی سایت

بررسی مشکلات رایج در طراحی سایت

زمان از آن چیزی که فکر میکنید، بی رحم تر است! امروزه شرایط اینگونه است که به محض اینکه محتوایی ایجاد میکنید، به احتمال بسیار قوی
طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای، همانطور که از اسمش پیداست، نیازمند تجربه و دانش فنی بالایی میباشد که مسلما تنها از عهده ی افراد و شرکت هایی برمیاید که آنها هم حرفه ای باشند!
طراحی سایت هتل

طراحی سایت هتل

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاه

طراحی سایت فروشگاه

طراحی سایت فروشگاه یکی از مهمترین و تخصصی ترین زمینه های طراحی سایت به شمار میاید که اگر از همان ابتدای کار تمام جوانب کار را در نظر نگیرید ممکن است در آینده
طراحی سایت ورزشی

طراحی سایت ورزشی

رشته های ورزشی همواره یکی از پربیننده ترین موضوعات در زمینه خبرگذاری و محتوا به حساب میایند که کاربران بسیار زیادی در فضای اینترنت همواره به دنبال این مسایل هستند و در راس همه‌ی آنها ورزش فوتبال میباشد.
طراحی سایت تبلیغاتی

طراحی سایت تبلیغاتی

طراحی سایت تبلیغاتی برای شرکت های تبلیغاتی توسط شرکت طراحی سایت دود به صورت اختصاصی انجام می گردد.
طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی

تمامی عکاسان و آتلیه های عکاسی می توانند با طراحی سایت عکاسی به صورت حرفه ای تر به فعالیت هنری خود بپردازند و خدمات خود را به مشتریان ارائه نمایند.
طراحی سایت بنگاه

طراحی سایت بنگاه

با طراحی سایت بنگاه معاملاتی خود خدمات خود را کامل و با جزئیات به مشتریان تان معرفی و بیزینس خود را حرفه ای تر نمایید.
طراحی سایت بیمه

طراحی سایت بیمه

شرکت های بیمه این روزها بیشتر از همیشه در زمینه بازاریابی اینترنتی فعال هستند، طراحی سایت بیمه می تواند ارائه حرفه ای خدمات بیمه ای را برای شما ممکن نماید.
طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی یعنی طراحی به سبک سلیقه سفارش دهنده برای اجرای دقیق هر آنچه از گرافیک و امکانات وب سایت طراحی شده می خواهد.
3 قدم اولیه برای شروع برنامه نویسی و طراحی سایت

3 قدم اولیه برای شروع برنامه نویسی و طراحی سایت

ازآنجایی‌ که کتابخانه‌ها‌ی زبان‌های برنامه‌نویسی همواره در حال به‌روزرسانی می‌باشند، طراحی و توسعه وب‌سایت، موضوعی پیچیده برای یادگیری به شمار میاید.
جدیدترین راهکارهای توسعه و طراحی وبسایت در سال 2018

جدیدترین راهکارهای توسعه و طراحی وبسایت در سال 2018

موفق بودن اغلب وقتی به وجود میاید که سوار بر موج تغییر باشید
قیمت خرید سایت ارزان

قیمت خرید سایت ارزان

اگر میخواهید از طریق بازاریابی آنلاین کسب و کار خود را رونق بدهید می توانید با خرید سایت یا سفارش طراحی سایت از همین امروز شروع کنید.
آیا "جک ما" موسس شرکت علی بابا بازنشسته خواهد شد؟

آیا "جک ما" موسس شرکت علی بابا بازنشسته خواهد شد؟

در سپتامبر 2018 نیویورک تایمر در تیتری جنجالی از بازنشستگی "جک ما" موسس استارت آپ آنلاین علی بابا در روز تولد 53 سالگی اش خبر داد. اما پس از چند روز مشخص شد که ...
مقایسه کاربرد شبکه‌های اجتماعی در مقابل طراحی سایت اختصاصی

مقایسه کاربرد شبکه‌های اجتماعی در مقابل طراحی سایت اختصاصی

کدامیک برای بازاریابی اینترنتی و کسب وکار ما مناسب تر است؟ استفاده از شبکه های اجتماعی یا طراحی وب سایت + بررسی مزایا و معایب هرکدام
دودپس DOODPass (ابزار تولید رمز عبور رندم یا پسورد تصادفی)

دودپس DOODPass (ابزار تولید رمز عبور رندم یا پسورد تصادفی)

با دودپس به راحتی می توانید برای ایمیل یا هر حساب کاربری اینترنتی خود رمزهای سخت و غیر قابل حدس و هک شدن تولید کنید.
قیمت طراحی و تفاوت انواع وب سایت فروشگاهی

قیمت طراحی و تفاوت انواع وب سایت فروشگاهی

همانطور که میدانید سایت فروشگاهی یا فروشگاه اینترتی برای تبلیغ و معرفی ویا فروش کالاها و خدمات در اینترنت بسیار مناسب میباشد ...
تفاوت طراحی سایت اختصاصی و طراحی سایت وردپرس

تفاوت طراحی سایت اختصاصی و طراحی سایت وردپرس

توسعه و برنامه نویسی سایت یا استفاده از CMS محبوب وردپرس؟ + اینفوگرافیک
همه چیز درباره طراحی سایت شرکتی

همه چیز درباره طراحی سایت شرکتی

سایت شرکتی به سایت هایی گفته میشود که برای شرکت ها، کارخانه ها، سازمان ها و برندها طراحی و ساخته میشود که به عنوان ویترین یا کاتالوگی برای معرفی خدمات شرکت، نمونه کارهـا و پروژه ها و فعالیت های کمپانی مورد نظر و راه ارتباطی مشتریان در دنیای اینترنت یک ضرورت محسوب می شود.
آشنایی با طراحی سایت حرفه ای

آشنایی با طراحی سایت حرفه ای

اگر به دنبال طراحی سایت بـرای خود هستید و نیازمند اطلاعاتی در این زمینه هستید این مقاله به شما کمک خواهد کرد.
طراحی سایت

طراحی سایت

توضیحاتی درباره طراحی سایت و سیستم مدیریت محتوای اختصاصی شرکت طراحی سایت دود.
همکاری در فروش

همکاری در فروش

به کمک سیستم همکاری در فروش شرکت دود کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید و با افزایش درآمد از طریق تجارت الکترونیک به جمع هزاران استارت آپ اینترنتی بپیوندید.
تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک یعنی استفاده از بستر تکنولوژی در مشاغل مختلف. یکی از بارزترین این بسترها اینترنت است. طراحی سایت اولین گام شما برای ورود به دنیای تجارت الکترونیک است.
ارسال نظر