راهنمای بایدها و نبایدهای سئو راهنمای بایدها و نبایدهای سئو

راهنمای بایدها و نبایدهای سئو

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 7 دقیقه 6 آبان 1399

بیایید این را بپذیریم سئو می تواند مشکل باشد. اقدامات غلط مختلفی وجود دارد که می توان در مسیر رسیدن طبیعی به هدف انجام داد. در اینجا برخی از مواردی وجود دارد که نباید هنگام شروع مثل یک قهرمان, محتوای خود را برای موتور جستجو بهینه کنید.

از تحقیق دوری کنید

بهتر است از هوش و ذکاوت خود استفاده کنید و به جای کپی و باز نویسی از سایر مقالات , به صورت بداهه شروع به نوشتن کنید. اما هیچکس به هوش و ذکاوت شما شکی ندارد اما اگر هیچ تحقیقی هم نکنید محتوای شما آسیب خواهد دید. سایت شما از نظر زیبایی طراحی در بهترین رتبه است ، اما آیا محتوای شما دارای اطلاعات مفیدی است؟ از این گذشته ، محتوای شما دلیل مراجعه افراد به صفحه شما است. اجازه ندهید محتوای بد مانع شما شود. چه شما یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید و چه سایت خدماتی ، مقالات در سایت شما باید به خوبی نوشته شده و مفید باشد. محتوای بد ، اشتباه تایپی یا بدتر از آن اطلاعات غلط اعتماد به برند شما را از بین می برد.

محتوای آموزنده , غنی از کلمات و عباراتی است که معمولاً در صنعت یا موقعیت شما استفاده می شود. این به خزنده های وب کمک می کند تا محتوا را مرتب کنند تا افراد بتوانند آنچه را که می خواهند به راحتی پیدا کنند. بنابراین ، تحقیق کنید موضوع خود را بدانید. سایت های رقیب را بررسی کنید تا ببینید در مورد حوزه کاری شما چگونه صحبت می کنند.

نکات کاربردی سئو سایت

مخاطبان خود را نادیده بگیرید

بگذارید بگوییم شما مجبور بودید دو سخنرانی تهیه کنید: یکی برای مخاطبان اجتماعات برجسته و دیگری برای جمعیت طرفداران داستان های علمی، برای هر دو سخنرانی از یک لحن یا زبان یکسان استفاده نمی کنید. اگر با مخاطب خود آشنایی ندارید , محتوای رقبا را بررسی کنید. با مخاطبان و لحن گفتگوی آنها آشنا شوید همچنین سوالات متداول که برای افراد در آن حوزه پیش می آید را به عنوان مقالات خود قرار دهید .

به این موضوع فکر کنید : افراد معمولا برای دریافت اطلاعات از اینترنت سوالی را جستجو می کنند . شما می بایست با توجه به اصطلاحات و کلماتی که به این سوالات پاسخ می دهند محتوای غنی ایجاد کنید , قبل از شروع نوشتن یک مقاله , وقت خود را برای درک مخاطب خود و خواسته ها و نیازهای آن اختصاص دهید .

عناوین را مخفی نگه دارید

اگر از قرار دادن کلمات کلیدی اصلی در عناوین خود صرف نظر کرده اید ، قسمت مهمی از سئو را از دست می دهید. وقتی خزنده های وب گوگل از طریق محتوای وب سایت را اسکن می کنند ، از H1 ، H2  و H3 برای تصمیم گیری در مورد محتوای شما استفاده می کنند. و هنگامی که کاربران صفحه شما را بررسی می کنند ، عناوین توصیفی به آنها کمک می کند آنچه را که می خواهند پیدا کنند.

کلمات کلیدی باید در سرتاسر سایت پخش شوند ، چه در عناوین اصلی و چه در بدنه محتوا . در جایی منطقی و درست از آن استفاده کنید. مطالب خود را با صدای بلند بخوانید. اگر مانند هرزنامه به نظر می رسد ، آن را اصلاح کنید بهترین روش این است که آن را در اختیار فردی دیگر قرار دهید تا بخواند. حتما این نکته را به یاد داشته باشید که در استفاده از h1 به ازای هر صفحه فقط یکبار می توانید از این تگ استفاده کنید .

از متا دیتا ها عبور کنید

شما مطالب را نوشتید حالا راحت باشید. اجازه دهید طراح نگران عناوین ، توضیحات ، برچسب ها و  alt تصاویر ، آدرس ها و عناوین باشد. شما متخصص محتوا هستید. این باعث می شود شما بهترین فرد باشید تا مطمئن شوید متا دیتا ها به عنوان یک کار عجولانه نوشته نشده است. عنوان متا به بازدیدکنندگان و موتور های جستجو اعلام می کند که صفحه مورد نظر در رابطه با چه موضوعی است. در موتور های جستجو عنوان متا متنی پیوند شده را نشان می دهد . اگر کسی مطالب شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارد , محتوای متا به عنوان متن اصلی در اولین خط نمایش داده می شود. عنوان متا باید مختصر , حاوی اطلاعات و دقیق باشد. آنها باید توجه مردم را به خود جلب کنند. گوگل 50 تا 60 حرف اول عنوان را نمایش می دهد بنابراین سریع و ساده اصل مطلب را بیان کنید .

توضیحات متا یک قطعه کوتاه است که به طور خلاصه آنچه در صفحه است را نشان می دهد. و در رتبه بندی جستجو از اهمیت کمتری برخوردار است ، اما باید به کسی دلیل دهد که بر روی محتوای شما کلیک کند. توضیحات متا در زیر عنوان متا در نتیجه جستجو ظاهر می شود. با 320 حرف یا کمتر ، باید به کاربر بگوید که چرا باید روی محتوا کلیک کند. اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی شما در بخش های زیر نیز نمایش داده می شود:

  • در تگ های H1,H2 وسایرین
  • در آدرس هر صفحه
  • عناوین و توضیحات متا
  • Alt تصاویر

بهینه سازی موتور جستجو

مطالب را با کلمات کلیدی پر کنید

شما موضوع را می دانید ، مخاطب را می شناسید و کلمات کلیدی که می خواهند بشنوند را می دانید. بنابراین اطمینان حاصل کنید که آنها را بارها و بارها و بارها می شنوند. استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی نه تنها محتوای شما را خسته کننده به نظر می رساند , بلکه موتور های جستجو شما را به عنوان اسپم در نظر خواهند گرفت . تعداد کلمات کلیدی که استفاده می کنید را در نظر بگیرید حواستان باشد که تعدادشان بی دلیل بسیار زیاد نشود .

اصول سئو خوب به معنای متنوع بودن کلمات کلیدی و عبارات در متن است. از استفاده کلمات مترادف نترسید. این موضوع به تحقیق در رابطه با مخاطبین و کارتان مربوط است. اگر تسلط کافی بر روی موضوع خود دارید می دانید که چگونه از کلمات و اصطلاحات برای توضیح موضوع و بکارگیری در متن استفاده کنید ، بدون اینکه از نظر گوگل یک اسپم به نظر آیید .

از کلمات کلیدی چند بخشی استفاده کنید

اگر فقط از کلمات کلیدی تنها استفاده می کنید ، محتوای شما در میان صدها صفحه دیگر که درباره همان موضوع صحبت می کنند از بین می رود. اگر می خواهید در دنیای وب نامرئی باشید,کار عالی است. برای یک رویکرد متمرکز تر به سئو , از کلمات کلیدی بلند استفاده کنید تا کاربرانی خاص را مورد هدف قرار دهید .
کلمات کلیدی بلند و یا طولانی در اصل عبارات کوتاه هستند , سه یا چند کلمه که امکان هدف گیری دقیقتر مخاطبان را فراهم می کنند و مناسب زمانی است که می خواهید کاربران محلی را وارد سایت خود کنید. افرادی که به دنبال محتوای خاص شما هستند .

سئو یک علم است

مانند هر علمی ، شما باید تحقیقات خود را انجام دهید و پروتکل ها را به درستی دنبال کنید. شیمی دان ها مقدار و انواع مناسب مواد را برای ترکیب شدن می دانند تا به نتایج دلخواه برسند. برای جلوگیری از فاجعه سئو باید همین روش را با اندازه گیری ها و ترکیبات مناسب کلمات کلیدی داشته باشید.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.