صفحه فرود چیست؟ صفحه فرود چیست؟

صفحه فرود چیست؟

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 8 دقیقه 18 شهریور 1399

در بازاریابی دیجیتال، صفحه فرود یا لندینگ پیج (Landing Page)یک صفحه وب مستقل است که به طور خاص برای یک بازاریابی یا یک کمپین تبلیغاتی ایجاد شده است. این صفحه مکانی است که بازدید کننده پس از کلیک بر روی لینکی که در ایمیل یا تبلیغات گوگل ، بینگ ، یوتیوب، فیسبوک، اینستاگرام ، توئیتر یا مکانهای مشابه در وب وجود دارد، اصطلاحا فرود می آید. برخلاف صفحات وب، که معمولاً اهداف زیادی دارند و باعث تشویق به ماندگاری افراد می شوند، صفحات فرود با یک تمرکز یا هدف واحد طراحی می شوند که به اصطلاح فراخوان عمل یا به اختصار (CTA) نامیده می شوند. همین تمرکز است که صفحات فرود را به بهترین گزینه برای افزایش نرخ تبدیل کمپین های بازاریابی و کاهش هزینه های دستیابی به قیمت برتر یا فروش تبدیل می کند.

صفحات فرود در قیف بازاریابی

صفحه فرود در بالای قیف تبلیغاتی قرار دارد، می توانید آن را روی لینک موجود در یک تبلیغ، ایمیل یا هرجای دیگری از وب سایت ببینید. دقیقا جایی که تبدیل (مانند خرید ، ثبت نام ) انجام می شود.

صفحه فرود

چه صفحاتی می توانند صفحه فرود شوند؟

در سئو فنی مطمئنا اصطلاحاتی مانند گوگل ادز و آنالیتیکز را شنیده اید. ما از اصطلاح "صفحه فرود" برای توصیف یک صفحه خاص کمپین که هدف آن دعوت به یک تماس یا هر عمل دیگری بدون پیمایش وب سایت است، استفاده می کنیم. تا نتایج تبلیغات و تحلیل سایت نیز دقیقتر انجام پذیرد.
در حالی که صفحه اصلی به ده ها مورد اشاره می کند، صفحه ی فرود بسیار متمرکز می باشد. داشتن لینک های کمتر در صفحه فرود، تبدیل ها را افزایش می دهد، بنابراین بازدیدکنندگان به انجام عمل مورد نظر نزدیکتر می شوند. به همین دلیل بازاریابان خبره همیشه از یک صفحه فرود اختصاصی به عنوان مقصد بازدید خود استفاده می کنند.
مطمئنا، صفحه اصلی با وجود امکاناتی که از خود به نمایش می گذارد، مهم تلقی می شود و مخاطبین می توانند با انتخاب برند مورد علاقه شان طیف وسیعی از محصولات را انتخاب کنند و اطلاعات بیشتری در مورد شرکت و ارزش های آن ارائه دهند. همینطور آن ها می تواند در صفحه اصلی به هر جایی بروند، برای خرید خود درخواست دهند و برخی از اطلاعیه های مطبوعاتی را بخوانند، شرایط خدمات را بررسی کند و ... اما لزوماً خریدی نخواهند کرد.
این در حالی است که صفحه فرود هدف دیگری را برای مشتری دنبال می کند. می توانید با تبلیغاتی که انجام می دهید یک پیشنهاد واحد را برای تشویق مشتری به خرید یا تماس تعریف نمایید. این کار تبدیل ترافیک برند تان را بسیار افزایش خواهد داد. این قدرت صفحات فرود است!

هزینه مالی و زمانی کمتر با صفحه فرود

از آنجایی که اجرای تبلیغات یا کمپین ها هزینه بر هستند و همینطور بهینه سازی موتور جستجو یا سئو نیز می تواند بسیار زمانبر باشد،  با استفاده از صفحات فرود، تعداد بیشتری از بازدیدکنندگان فعلی خود را به مشتری تبدیل کرده و منابع مهم دیگر مانند پول و زمان را حفظ می کنیم.

صفحه فرود همان صفحه ای است که بازدید کننده از تبلیغ مستقیما به آن هدایت می شود

انواع صفحات فرود

بسته به ویژگی های کسب و کار، تغییرات زیادی در صفحات فرود اعمال می شود اما به صورت کلی دو صفحه ی اصلی وجود دارد که توسط اهداف این صفحه تعریف می شوند.

صفحه فرود راهبر 

صفحات "Lead Gen" یا "Lead Capture" نیز نامیده می شوند، از این فرم ها به عنوان فراخوان عمل یا CTA استفاده می شود. این فرم تقریباً به صورت همیشگی داده هایی مانند نام و آدرس و ایمیل بازدیدکنندگان را جمع آوری می کند.
بازاریابان B2B و شرکت های فروش از این نوع صفحه فرود برای ایجاد لیستی از مشتریان احتمالی استفاده می کنند. آنها گاهی اوقات در ازای دریافت اطلاعات تماس، چیزی رایگان مانند کتاب الکترونیکی یا وبینار ارائه می دهند. همچنین برندهای تجارت الکترونیک می توانند از این صفحات برای لیست سازی یا ارائه حمل و نقل رایگان یا معاملات ویژه نیز بهره ببرند.

صفحه فرود کلیکی

اغلب توسط بازاریابان تجارت الکترونیکی استفاده می شوند، صفحات کلیک مستقیم برای فروش یا اشتراک به کار می روند. معمولاً آنها یک دکمه ساده به عنوان فراخوان دارند که بازدید کننده را به جریان پرداخت مانند اپلیکیشن فروشگاه می فرستد تا خرید انجام شود.

لندینگ پیج

حضور در صفحات فرود

لازم است شما قیف بازاریابی خود را از بازدیدکنندگان پر کنید تا صفحه فرود شما کار کند. خوشبختانه گزینه های زیادی پیش روهست. در ادامه برخی از این منابع متداول ترافیک به صفحات فرود را بررسی می کنیم.

ترافیک جستجوی پولی

بیشتر موتورهای جستجو شامل تبلیغات پولی هستند. وقتی کسی چیزی را جستجو می کند این تبلیغات در نتایج جستجو به وضوح مشخص می شود.
برخلاف سایر نتایج صفحه، تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک ادوردز توسط بازاریابان تهیه و پرداخت می شود. کسی که کلیک می کند با نسخه جذاب (و گاهی اوقات تصاویر شما) رو به رو می شود و شما احتمالاً آنها را بر اساس عبارت جستجو، اطلاعات جمعیتی یا علایق مشخص شده توسط سابقه مرور آنها، هدف قرار می دهید.
نکته بسیار مهم این است که هنگام ایجاد آگهی، می توانید محل لینک بازدید کننده خود را انتخاب کنید. تا مشتریان را به سمت لینک مد نظرتان هدایت نمایید. بهتر است یک صفحه فرود مستقل ایجاد کنید که با نسخه تبلیغات شما مطابقت داشته باشد و یک اقدام واضح برای شما ارائه دهد .

ترافیک رسانه های اجتماعی

اجرای تبلیغات در سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، اینستاگرام ، توییتر یا لینکدین راهی اصلی برای هدف قرار دادن افراد و جوامعی است که علاقه خاصی به برند شما دارند. زیبایی اجرای تبلیغات در این است که شما می توانید قبل از اینکه مشتریان به دنبال محصول شما بگردند، شما با آنها ارتباط برقرار کنید!
جدا از ارائه ویژگی های پیشرفته هدف گیری، هر کانال اجتماعی ویژگی های خاص خود را دارد. به عنوان مثال اینستاگرام با جذابیت بصری قوی برای محصولات و برندهای سبک زندگی به خوبی فعالیت می کند. از طرف دیگر، تبلیغ کنندگان B2B ترجیح می دهند از لینکدین برای دستیابی به متخصصانی که در صنایع خاص کار می کنند، استفاده کنند.

ترافیک حضور کاربران به کمک ایمیل

ایمیل معمولاً بعنوان موثرترین کانال بازاریابی حضور دارد که به دلیل دسترسی بسیار زیاد و هزینه کم در مقایسه با سایر رسانه های اجتماعی، قابل استفاده می باشد.
از ترکیب قدرتمند ایمیل و صفحات فرود می توان هم برای پرورش روابط موجود با مشتریان و هم برای دستیابی به روابط جدید استفاده کرد. پس از ایجاد لیستی از مخاطبین، متن ایمیل شما که به دقت نگارش شده است به شما امکان می دهد خوانندگان را با پیشنهاد خود ترغیب نمایید، در حالی که صفحه فرود متمرکز است می تواند بازدیدکنندگان را به سمت هدف مشخص هدایت نماید.

ترافیک جستجوی ارگانیک

اصطلاح "ترافیک ارگانیک" به بازدیدکنندگانی گفته می شود که از یک منبع پرداخت نشده ، مانند نتایج جستجوی گوگل یا بینگ وارد سایت شما شوند. با ایجاد محتوای جذاب، قانونی و مفید در وب سایت یا صفحات اصلی، می توانید اطمینان حاصل کنید که تجارت شما بیشتر در جستجوهای مربوطه ظاهر می شود. هرچه محتوای شما بیشتر و با کیفیت تر باشد، می توانید بهتر عمل کنید.

اگرچه در این حالت شما به طور مستقیم هزینه ای را برای دیده شدن در نتایج جستجو پرداخت نکرده اید اما این بدان معنی نیست که برای بهبود این رتبه بندی وقت و پول سرمایه گذاری نشده است. کل افراد حرفه ای، متعهد به حضور هرچه بیشتر ترافیک ارگانیک از طریق گوگل با تعادل استراتژی دقیق ، دانش فنی و ایجاد محتوای درخشان برای بهینه سازی موتور جستجو یا سئو هستند.

با توجه به مطالبی که ارائه شد مهم نیست که چگونه قیف بازاریابی خود را پر می کنید، یک صفحه فرود به شما کمک می کند تا استفاده حداکثری از تبدیل بازدید کنندگان خود ببرید. تمام مراحلی که گفته شد قابل اجرا هستند و شما می توانید با توجه به استراتژی های خود صفحات فرود سایت تان را ایجاد نمایید.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.