طراحی جدید اینستاگرام و کاربران ناراضی طراحی جدید اینستاگرام و کاربران ناراضی

طراحی جدید اینستاگرام و کاربران ناراضی

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 3 دقیقه 3 آذر 1399

هر بروزرسانی عمده رسانه های اجتماعی معمولاً با مقاومت روبرو می شود. فریاد "بازگرداندن فیس بوک قدیمی" هنوز هم تکرار می شود. اما اولین طراحی مجدد مهم اینستاگرام به مدت 10 سال چیزی فراتر از یک تغییر اساسی در طراحی رابط کاربر نیست این اولویت های تازه اینستاگرام را نشان می دهد. و یک مرحله فوق العاده جسورانه (و به جرات می توان گفت ریسک پذیر) برای این پلت فرم است.

 لایو اینستاگرام

رابط کاربری جدید اینستاگرام

ویدئو کوتاه اینستاگرام

اینستاگرام عناصر جدید در رابط کاربری خود قرار داده است. "Reels" ، سازنده ویدئو کوتاه است که تاکنون عمدتا توسط کاربران اینستاگرام نادیده گرفته شده است. بیشتر محتوای Reels مانند TikTok است و لوگو Reels در بالای آن محتوا همانند TikTok قرار دارد. برای پلتفرمی که فعالیت خود را به عنوان مکانی برای به اشتراک گذاری تصاویر زیبا آغاز کرده ، همه چیز تغییر کرده است.

به منظور ایجاد این دو ویژگی توسط کاربران ، اینستاگرام از ماه سپتامبر شروع به آزمایش طرح بندی های مختلف کرد ، بنابراین ممکن است اکنون نسخه متفاوتی از رابط کاربری داشته باشید. اما در نسخه جدید که از چندی پیش شروع به کار کرده است ، اینستاگرام دکمه "نوشتن" را در سمت راست بالای صفحه قرار داده است.

باید بگوییم ، این احساس کمی ناامید کننده است. با توجه به اینکه عملکرد Reels صرفاً در پاسخ به موفقیت چشمگیر (و رقابت) TikTok ایجاد شده است و تاکنون در اینستاگرام موفقیت آمیز نبوده است ، مطمئن نیستیم قرار دادن دکمه ایی در وسط برنامه برای مجبور کردن دست کاربر برای فشردن و استفاده از این بخش ، تاکتیک درستی باشد.

فروشگاه اینستاگرام

دکمه جدید "Shop" وجود دارد که به کاربران امکان می دهد برند ها را جستجو کرده و محصولات را از طریق برنامه خریداری کنند. تاکنون ، محتوای پولی و خرید در اینستاگرام به صورت ارگانیک نفوذ و رشد کرده است . و تا قبل از این بروزرسانی فروشگاه های موجود در اینستاگرام به صورت اعتماد دو طرفه به فعالیت خود ادامه می دادند .

اینستاگرام

با عملکرد فروشگاه ، اینستاگرام به طور رسمی خود را به عنوان یک بازار شخص ثالث راه اندازی و معرفی می کند. اگرچه موفقیت مدل تأثیرگذار و تبلیغات هدفمند در اینستاگرام نشان می دهد اشتیاقی برای خرید از طریق این برنامه وجود دارد ، اما اعلام آشکار یک بازار آنلاین خود یک کار جسورانه است .
وجود فروشگاه در اینستاگرام می تواند گامی بزرگ و خلاقانه باشد و مناسب برای کسب کار های کوچک و محلی که می خواهند محصولات خود را از طریق این برنامه بفروشند ، اما تنها در صورتی که اینستاگرام با اعمال این تغییرات ، موجب دلسردی و کاهش کاربران نشود .

با قرارگیری این زبانه ها ، اینستاگرام به وضوح می خواهد آنها را مورد توجه قرار دهد ، به این معنی که کاربرانی که آنها را با ارزش نمی دانند ، با تغییر محتوا ، ارزش کمتری در خود پلتفرم پیدا می کنند.به طور یقین دل تنگ روزهایی می شویم که در اینستاگرام فقط تصاویر زیبا می دیدیم.


ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.