طراحی سایت وردپرس طراحی سایت وردپرس

طراحی سایت وردپرس

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 6 دقیقه 7 بهمن 1398

کاربران عادی این روزها برای ساختن وب سایت‌های دلخواه خود هزینه‌ی زیادی را پرداخت نمی کنند. زیرا CMS (سیستم مدیریت محتوا)، ایجاد و سفارشی سازی سایت‌ها را با چند کلیک بر روی هر سرور آسان کرده است.
با این وجود، استفاده از CMS ممکن است به دانش خاصی نیاز داشته باشد یا حداقل شامل یک پروسه ی یادگیری باشد، که ممکن است همه به سراغ این موضوع نروند. اگر شما شامل یکی از این موارد باشید، می‌توانید بدون ایجاد برنامه نویسی، از نرم افزار سازنده سایت استفاده کنید. در مقایسه با CMS و سایت‌های سفارشی، نرم افزارهای سازنده طراحی سایت نکات منفی خود را دارند، اما به دلیل اینکه استفاده از آنها بسیار آسان است، به یکی از رایج‌ترین CMS ها تبدیل شده است؛ به علاوه، این ابزارها منابع کافی را برای شروع کار را در اختیار شما قرار می دهند.
حال اگر در این کار حرفه‌ای نیستید و با ابزارها و پلاگین‌های مختلفی که استفاده می شود آشنا نیستید، مشکلی نیست. شما هنوز هم می‌ توانید یک وب سایت زیبا و کارآمد با ویژگی‌های کافی داشته باشید. ساخت وب سایت و دانستن محیطی که در آن کار می کنید از هم جدا هستند و درک این موارد از همان ابتدای کار با سایت بسیار مهم است.
برای داشتن یک وب سایت، شما به دو چیز نیاز دارید: یک: دامنه (که به شما می گوید سایت به کدام آدرس می رود) دو: میزبان (که فایل‌های شما را ذخیره می کند؛ در واقع هر وب سایت مجموعه‌ای از پرونده‌ها است و در جایی هستند که افراد بتوانند به آنها دسترسی پیدا کنند) دامنه و هاست معمولی برای شما نیاز به ثبت نام و خرید سالانه دارد.

طراحی سایت با CMS

طراحی سایت وردپرس 

همه وب سایت‌ها به نوعی برنامه‌نویسی نیاز دارند، اما بهترین گزینه‌ برای ایجاد یک وب سایت بدون داشتن تجربه برنامه نویسی، استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا یا همان CMS آماده می باشد. تنها بخش نسبتا پیچیده‌ی طراحی سایت با CMS ها، ایجاد یک بانک اطلاعاتی یا SQL است. اگر راه‌اندازی این بخش از سایت، برای شما دشوار است، بهتر است از شخصی که در این زمینه تجربه و مهارت کافی دارد، کمک بگیرید. در حقیقت، تعداد زیادی CMS آماده و در دسترس شماست که باید با در نظر گرفتن دامنه مهارت‌ها و دانش برنامه‌نویسی خود، بهترین و مناسب‌ترین آنها را انتخاب کنید. اگر تجربه زیادی در زمینه برنامه‌نویسی ندارید، بهتر است CMS را انتخاب کنید که به حداقل دانش برنامه نویسی نیاز دارد.

طراحی سایت وردپرس و سایت ساز ها

امروزه برای ایجاد یک صفحه وب با ویرایشگرهای بصری، به برنامه‌نویسی نیازی نیست. درواقع، بسیاری از ابزارهای طراحی سایت یا سایت سازهای مبتنی بر ویرایشگرهای بصری وجود دارند که کد مورد نیاز برای یک صفحه وب را تولید و ارائه می کنند. محبوب‌ترین ویرایشگرهای بصری، وردپرس با 28٪ از کل وب سایت‌ها است. البته ویرایشگرهای تصویری دیگر از جمله WIX ، Square Space ، Site Builder و ... نیز وجود دارند. 
به طور خاص، wix ، wordpress و tumblr ویژگی‌ها و امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می دهند تا وب سایت شما را زیبا و مدرن کند. (اگر ویژگی‌های ظاهری دغدغه اصلی شماست، پس باید از چنین ابزارهایی استفاده کنید تا به زیبایی سایت خود، بیفزایید.) این ابزارها به شما امکان می دهند برخی از قابلیت‌های مد نظر خود را اضافه کنید.
نکته‌ی حائز اهمیت دیگر این است که ایجاد سایت با ابزارهای ذکر شده سرعت بالا بردن سایت شما را آهسته می کند.

قیمت طراحی سایت وردپرس

قیمت طراحی سایت وردپرس با توجه مهارت طراح قالب و انجام برنامه نویسی ماژول های اختصاصی php برای پنل مدیریت وردپرس متغیر است؛ بنابراین در صورتی که از وب سایت یا فروشگاه اینترنتی وردپرسی خود انتظار امکانات خاص و پیچیده‌ای ندارید، می توان گفت قیمت طراحی سایت توسط وردپرس ارزان‌تر از سایر روش‌های طراحی سایت خواهد بود. برای استعلام قیمت طراحی سایت وردپرس با دودکو تماس بگیرید.

پیشنهادهای نهایی برای طراحی سایت

اگر به اندازه کافی با پنل مدیریت سایت وردپرس، جوملا یا CMS های دیگر آشنایی دارید و قصد دارید امور سایت خود را مدیریت نمایید، منطقی است که برای طراحی سایت از CMS های آماده استفاده کنید. ناگفته نماند که این مسئله به میزان آشنایی شما با Web Server Configuration بستگی دارد. بر همین اساس، پیشنهاد ما این است که اگر در این باره اطلاعات کافی ندارید، طراحی سایت را به شرکت‌هایی که این خدمات را ارائه می دهند، بسپارید.

پس می توان گفت تا اینجا ما سه پیشنهاد برای شما خواهیم داشت:

  1. راه اول و بهترین راه برای ساختن سایت بدون نیاز به کد نویسی، برونسپاری آن به یک شرکت طراحی سایت مطمئن و با تجربه است که می داند چگونه یک سایت حرفه‌ای را طراحی و کدنویسی کند و این کار را برای شما انجام دهد.
  2. راه دوم استفاده از CMS های آماده است که البته در این روش نیز باید کمی به برنامه نویسی و استفاده از تگ های HTML مسلط باشید.
  3. سومین راه نیز استفاده از سایت سازها می باشد.

طراحی سایت بدون کدنویسی

 

آیا می توانید یک وب سایت حرفه‌ای بدون هیچ کدنویسی ایجاد کنید؟

هرکدام از این پیشنهادات میتواند به شما در رسیدن به هدف نهایی شما یعنی ایجاد یک سایت بدون کدنویسی، کمک کند. شایان ذکر است که افزونه‌های تجارت الکترونیکی، قابلیت‌های بهتر و بیشتری را به سایت شما اضافه خواهد کرد اما یک سایت طراحی شده با سایت سازها، اصلا قابل مقایسه با یک سایت اختصاصی و سفارشی نیست؛ زیرا این سایت ها، دقیقا مطابق با سلیقه ی مشتری و متناسب با کسب‌وکار او طراحی خواهد شد. به علاوه مسئله‌ی مهم دیگر، این است که جذب مشتری به سایت شما بسیار مهم است. به عبارت دیگر، نمیتوان از اهمیت جلب نظر و توجه مشتری به سایت، غافل شد. درواقع این موضوع، تفاوت بین کار یک شرکت طراحی سایت یا سایت سازها را به خوبی نشان می دهد زیرا آن‌ها به درستی می دانند که چه کاری انجام می دهند. بنابراین ایجاد یک وب سایت به گونه‌ای که بتواند به طور طبیعی بازدید کننده‌های مربوطه و ارگانیک را جذب کند، بسیار پیچیده‌تر از آن است که اغلب مردم تصور می کنند.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.