طراحی سایت وردپرس طراحی سایت وردپرس

طراحی سایت وردپرس

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 6 دقیقه 7 بهمن 1398

کاربران عادی این روزها برای ساختن وب سایتهای دلخواه خود هزینه ی زیادی را پرداخت نمی کنند. زیرا CMS (سیستم مدیریت محتوا)، ایجاد و سفارشی سازی سایت ها را با چند کلیک بر روی هر سرور آسان کرده است.
با این وجود، استفاده از CMS ممکن است به دانش خاصی نیاز داشته باشد یا حداقل شامل یک پروسه ی یادگیری باشد، که ممکن است همه به سراغ این موضوع نروند. اگر شما شامل یکی از این موارد باشید، می توانید بدون ایجاد برنامه نویسی، از نرم افزار سازنده سایت استفاده کنید. در مقایسه با CMS و سایت های سفارشی، نرم افزارهای سازنده طراحی سایت نکات منفی خود را دارند، اما چون به راحتی استفاده می شوند، این ابزارها منابع کافی را برای شروع کار ارائه می دهند.
حال اگر در این کار حرفه ای نیستید و با ابزارها و پلاگین های مختلفی که استفاده می شود آشنا نیستید، مشکلی نیست. شما هنوز هم می توانید یک وب سایت زیبا و کارآمد با ویژگی های کافی داشته باشید. ساخت وب سایت و دانستن محیطی که در آن کار می کنید از هم جدا هستند و درک این موارد از همان آغاز کار با سایت بسیار مهم است.
برای داشتن یک وب سایت، شما به دو چیز نیاز دارید: یک: دامنه (که به شما می گوید سایت به کدام آدرس می رود) دو: میزبان (که فایلهای شما را ذخیره می کند؛ در واقع هر وب سایت مجموعه ای از پرونده ها است و در جایی هستند که افراد بتوانند به آنها دسترسی پیدا کنند) دامنه و هاست معمولی برای شما نیاز به ثبت نام و خرید سالانه دارد.

طراحی سایت

طراحی سایت وردپرس 

همه وب سایت ها به نوعی برنامه نویسی نیاز دارند، اما بهترین گزینه ها برای ایجاد یک وب سایت بدون تجربه برنامه نویسی زیاد استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا یا همان CMS می باشد. تنها مشکلی که ممکن است به آن پرداخته شود، ایجاد بانک اطلاعاتی یا SQL است. اگر این قسمت برای شما مشکل است، بهتر است از کسی درخواست کمک کنید، حتی اگر این به معنای فراخوانی میزبان خود باشد تا در این فرآیند به شما کمک شود.
تعداد زیادی CMS در دسترس است و بسته به دامنه مهارت شما باید از اطلاعاتی استفاده کنید که نیاز به حداقل دانش برنامه نویسی مانند WordPress دارد. یک قدم از WP چیزی شبیه جوملا خواهد بود! و یک قدم بیشتر چیزی شبیه دروپال خواهد بود.

طراحی سایت وردپرس و سایت ساز ها

امروزه برای ایجاد یک صفحه وب با ویرایشگرهای بصری ، برنامه نویسی لازم نیست. بسیاری از ابزارهای طراحی سایت یا سایت ساز ها که مبتنی بر ویرایشگرهای بصری اند، وجود دارند و کد مورد نیاز برای ارائه یک صفحه وب را تولید می کنند. محبوب ترین ویرایشگرهای بصری، وردپرس با 28٪ از کل وب سایت ها می باشد که قابل استفاده است. البته ویرایشگرهای تصویری دیگر شامل WIX ، Square Space ، Site Builder و موارد دیگر نیز وجود دارند.
به طور خاص ، wix ، wordpress و tumblr ویژگی های زیادی را برای شما فراهم می کنند تا وب سایت شما را فانتزی کند. (اگر ویژگی های ظاهری دغدغه اصلی شماست ، پس باید از چنین ابزارهایی استفاده کنید.) این ابزارها به شما امکان می دهند برخی از ویژگی های مد نظر خود را اضافه کنید اما آنها کارآمد و کامل نیستند.
نکته ی حائز اهمیت دیگر این است که ایجاد سایت با ابزارهای ذکر شده سرعت بالا بردن سایت شما را آهسته می کند.

زبان طراحی سایت

قیمت طراحی سایت وردپرس

قیمت طراحی سایت وردپرس با توجه مهارت طراح قالب و انجام برنامه نویسی ماژول های اختصاصی php برای پنل مدیریت وردپرس متغیر است بنابراین در صورتی که از وب سایت یا فروشگاه اینترنتی وردپرسی خود انتظار امکانات خاص و پیچیده ای ندارید می توان گفت قیمت طراحی سایت توسط وردپرس ارزان تر از سایر روش های طراحی سایت خواهد بود. برای استعلام قیمت طراحی سایت وردپرس با دودکو تماس بگیرید.

پیشنهادهای نهایی برای طراحی سایت

اگر به اندازه کافی با پنل مدیریت سایت وردپرس ، جوملا یا CMS های دیگر آشنایی دارید و قصد دارید امور سایت خود را مدیریت نمایید، منطقی است که برای طراحی سایت از CMS های آماده استفاده کنید. البته این بستگی به میزان آشنایی شما با Web Server Configuration نیز دارد. پیشنهاد ما این است که اگر در این باره اطلاعات کافی ندارید طراحی سایت را به شرکت هایی که این خدمات را ارائه می دهند بسپارید.

پس می توان گفت تا اینجا ما سه پیشنهاد برای شما خواهیم داشت:

  1. راه اول و بهترین راه برای ساختن سایت بدون نیاز به کد نویسی، برونسپاری به یک شرکت طراحی سایت مطمئن است که می داند چگونه طراحی و کد نویسی کند و این کار را برای شما انجام دهد.
  2. راه دوم استفاده از CMS های آماده است که البته در این روش نیز باید کمی به برنامه نویسی و استفاده از تگ های HTML مسلط باشید.
  3. سومین راه نیز استفاده از سایت ساز ها می باشد.

آیا می توانید یک وب سایت حرفه ای بدون هیچ کد نویسی ایجاد کنید؟

این راه حلها تاکنون از بسیاری جهات می توانند شما را به سمت هدف تان سوق دهند و همچنین در هر مرحله از راه به شما کمک می کنند تا بتوانید افزونه های برنامه های تجارت الکترونیکی بهتری را به آن اضافه کنید.
اما اگر از نظر بصری نیز سایت شما بسیار زیبا هم شود کافی نیست زیرا چیزی که واقعاً مهم است و نمی توان آن را نادیده گرفت، جذب مشتری به سایت شما می باشد و اگر فکر می کنید در ماه، یکصد و یا حتی هزار بازدید مشاهده می کنید، باید بدانید آنها چیزی نیستند جز دسته ای از روبات ها که سایت شما را بازدید می کنند و سعی می کنند از طریق آن، فرم مخاطب تبلیغاتی را خراب کنند.
این واقعیت تفاوت بین کار یک شرکت طراحی سایت یا وب توسعه دهنده است زیرا آن ها به درستی می دانند که چه کاری انجام می دهند. بنابراین درست کردن یک وب سایت به گونه ای که بتواند به طور طبیعی بازدید کننده های مربوطه و ارگانیک را جذب کند، بسیار پیچیده تر از آن است که بیشتر مردم فکر می کنند درست آنرا انجام می دهند.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.