طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

برای سفارش طراحی فروشگاه اینترنتی یا استعلام قیمت با تلفن های سایت در صفحه تماس با ما تماس بگیرید.

همانطور که میدانید سایت فروشگاهی یا فروشگاه اینترتی برای تبلیغ و معرفی ویا فروش کالاها و خدمات در اینترنت بسیار مناسب میباشد. طراحی سایت فروشگاهی برای هر شخصی که بخواهد اجناس و یا کالاهای خود را به فروش برساند و یا خدماتی را ارائه دهد مناسب است و از کسب و کارهای کوچک تا کسب و کارهای بزرگ همگی میتوانند از این سایت ها استفاده کنند و کار خود را گسترش دهند. شاید شنیده باشید که افراد زیادی در ابتدای کار یک سایت فروشگاهی برای خود تهیه کرده اند و سپس با گسترش دادن همان سایت فروشگاهی امروزه از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی محسوب میشوند. در این نوشته قصد داریم توضیحاتی درباره تمایز میان سایر سایت هـا و یک سایت فروشگاهی را ارائه دهیم.

تفاوت طراحی سایت فروشگاهی با سایر سایت ها در چیست؟

طراحی سایت فروشگاهی

برای شروع باید شناختی درباره انواع سایت ها و قیمت آنها داشته باشیم تا بتـوانیم بهترین نوع و قیمت را انتخاب و سفارش دهیم.ظاهر یک سایت فروشگاهی شباهت فراوانی به یک فروشگاه لوکس دارد. در حقیقت صفحه اصلی سایت فروشگاهی شما همان ویترین مغازه می باشد. ویترین مغازه ها شامل گلچینی از بهترین محصولات و اجناس است و با دیدن آن، دیدی کلی از تمام محصولات عرضه شده توسط آن فروشگاه بدست می آورید، این دقیقا همان کاریست که صفحه اصلی سایت فروشگاهی شما انجام خواهد داد. تفاوت دیگر سایت فروشگاهی با سایر سایت ها نحوه مدیریت سایت های فروشگاهی است. به این صورت که در سایت فروشگاهی باید توانست به آسانی تغییراتی را اعمال کرد زیرا ممکن است یک سایت فروشگاهی هرروز قیمت ها و موجودی خود را تغییر دهد و این امر ممکن است در روز چندین بار نیز تکرار شود. پس برای اینکه مشکلاتی برای صاحبان سایت به وجود نیاید و تغییرات در ساید بدل به یک دغدغه نشود نیاز است طراحان سایت در طراحی سایت فروشگاهی راهکارهایی را بیندیشند.

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

قیمت طراحی سایت فروشگاهی به قابلیت های مد نظر شما بستگی دارد.در اصل معیار برآورد هزینه تعداد نفر ساعت نیروئی است که برای طراحی فروشگاه اینترنتی و یا وب سایت فروشگاه آنلاین وقت میگدارند. از این رو هرچه فروشگاه اینترنتی تخصصی تر باشد و گزارشات گوناگون به مصرف کننده و مدیر بدهد نیاز است تا تعداد نفر ساعت بیشتری برای طراحی وقت صرف شود و در نتیجه هزینه طراحی سایت فروشگاهی بیشتر خواهد شد.

درباره قیمت طراحی فروشگاه اینترنتی بهتر است بدانید که ...

- برخی افراد ممکن است به شما پیشنهاداتی بدهند که در آن طراحی سایت شما را به قیمتی کمتر از حد معمول انجام میدهند اما اینگونه افراد و یا حتی شرکتها قیمت کمی را به شما میگویند تا شما را جذب خود کرده و کار طراحی سایت شما را بدست گرفته و سپس برای کوچکترین کاری که انجام میدهند از شما پولی دریافت خواهند کرد. و یا در مواردی سایت شمارا به نحوی طراحی خواهند کرد که به هیچ عنوان برای مخاطب شما جذابیتی نخواهد داشت و از سطح کیفی بسیار پائینی برخوردار خواهد بود. پس بهتر است به اینگونه اشخاص و یا شرکتها اطمینان نکرده و ریسک این کار را نپذیرید.

- در یک سایت فروشگاهی شما این امکان را دارید که خدمات و کالاهای خودرا به صورت منظم و دسته بندی شده و در جداول و لیست ها مناسبی قرار دهید و برای فروش و ارائه تلاش کنید. استفاده از سایت فروشگاهی باید برای مشتریان ساده و در عین حال جذاب نیز باشد تا خریدار بتواند به سرعت و راحتی کالای مدنظر خود را خریداری و سفارش دهد.

نکات مهم طراحی سایت فروشگاهی اینترنتی

طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی

میتوان طراحی یک لوگو مناسب برای سایت را جزء مهمترین کارها دسته بندی کرد زیرا یک لوگو مناسب برای سایت به منزله نماد برای سایت خواهد بود و شما با طراحی لوگو مناسب میتوانید به جذب مخاطب برای سایت خود کمک شایانی کنید. پس سعی کنید در طراحی لوگو سایت از بهترین ها در این زمینه مشاوره بگیرید.

معرفی و امکان مقایسه محصولات

از دیگر جذابیت هایی که سایت فروشگاهی می توتند داشته باشد امکانات مختلفی است که بر حسب نیاز صاحب سایت در آن گنجانده می شود. امکاناتی نظیر امکان مقایسه محصولات و خدمات ، نقد و برسی کالاها ، فروش ویژه روزانه و تخفیف های مناسبتی و گارانتی محصولات و همچنین دریافت نظرات خریداران در مورد کالاها را می توان استفاده نمود که برای بازدیدکنندگان جذاب است.

طراحی سایت فروشگاهی سازگار با انواع تبلت ها و تلفن های همراه

طراحی سایت فروشگاهی با در نظر گرفتن سازگاری آن با انواع گوشی ها و تبلت های هوشمند(طراحی سایت واکنش گرا) یکی از مهمترین مسائلیست که باید رعایت شود. اهمیت این مطلب در آمار 70 درصدی اینترنت گردی ها از طریق تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها مشخص می شود. طبیعتا دارا بودن سایتی که با این وسایل هوشمند سازگار باشد نوعی مزیت برای مدیران سایت ایجاد میکند که هر شخصی درهر منطقه ای و با هر وسیله هوشمندی بتواند از سایت دیدن کرده ویا خرید کند.همچنین رعایت سازگاری سایت با گوشی های هوشمند در رتبه بندی موتورهای جستجوگر دارای اهمیت بوده و باعث ارتقاء بازدیدها و بهتر شدن رتبه سایت میگردد.

استفاده از نماد اعتماد الکترونیک در طراحی سایت فروشگاهی

یکی از مواردی که باعث نگرانی بازدیدکنندگان و همچنین مدیران متقاضی سایت های فروشگاهی گرفتار نشدن در دام کلاهبرداران اینترنتی و همچنین جلب اعتماد در فضای مجازی می باشد. از مهمترین راهکارهای حل این موضوع دریافت نماد اعتماد الکترونیک است که یک نشان دیجیتالی بوده و از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت به فروشگاه هایی که اصول کلی مشخص شده توسط این وزارت خانه را رعایت کرده باشند اعطا میگردد. باتوجه به اهمیت این نماد بنا به درخواست مشتری شرکت های طراحی سایت باتوجه به اصول کلی این وزارتخانه شروع به طراحی سایت خواهند نمود.

در اختیار داشتن آمارهای کامل و تفکیک شده

یکی از مهم تریم برتریهای سایت های فروشگاهی نسبت به سایر سایت ها امکان آنالیز جامع و تفکیک شده از بخشهای مختلف سایت و همچنین انجام کلیه محاسبات نظیر درآمد ، فروش و کنترل موجودی انبار در بازده های مختلف زمانی و تحلیل کالاهای مورد علاقه خریداران یا ثبت شفارشات می باشد که اطلاعات جامع و کاملی برروی جداول و نمودارها را در اختیار مدیران سایت قرار میدهد تا برای بهبود کسب و کار از یک آنالیز کامل استفاده نمایند.

امنیت در بستر فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی به معنای تجارت اینترنتی می باشد و در هر تجارتی امنیت اطلاعات حرف اول را میزند به همین سبب استفاده از درگاه های پرداخت اینترنتی و سیستم های رمزگذاری و رمزگذاری و تمامی موارد امنیتی در بستر طراحی سایت می بایست لحاظ شود. استفاده از تمامی پروتکل های امنیتی به منظور برقراری امنیت برای اطلاعات حساب کاربران در فروشگاه های اینترنتی الزامی میباشد.

دلایل طراحی سایت فروشگاهی به صورت اختصاصی و سفارشی

در حقیقت سایت هـای فروشگاهی سفارشی مانند خانه هـایی هستند که دقیقا مطابق با نیاز صاحب خانه طراحی شده است. وب سایت هـای سفارشی اصولا سایت هـایی با عملکردی خاص هستند که نیاز به طراحی از ابتدا دارند. به عنوان مالک یک شرکت تجاری، خدماتی ویا تولیدی حتما بر روی فروش خدمات ویا محصولات تولیدی خود بسیار حساس هستید. در زمان ایجاد یک سایت برای شرکت شما، باید طراحی به صورت یک پروژه با شمایل حرفه ای باشد. این نگاه حرفه ای به وب سایت شما باعث به وجود آمدن اعتبار خواهد شد که این امر باعث بالا رفتن میزان در آمد شما از کسب وکارتان خواهد انجامید. از همین رو سپردن پروژه ایجاد وب سایت تان به یک شرکت طراح وب سایت هـای اختصاصی برای ایجاد یک وب سایت سفارشی و باتجربه ضروری میباشد.

مزایای استفاده از طراحی فروشگاه اینترنتی سفارشی

  • عملکرد مطمئن فروشگاه اینترنتی: دیگر نگران از کارافتادگی ویا دیگر مشکلاتی که ممکن است سایت شما را از دسترس خارج کند نخواهید بود زیرا وب سایت شما به صورت حرفه ای طراحی شده است و در صورت وقوع مشکل کارشناسان شرکت طراح در کمترین زمان مشکل را مرتفع خواهند نمود.
  • قابلیت مدیریت محتوا: این قابلیت را به شما خواهد داد تا قیمتها، تخفیفها و دیگر موارد در وب سایت را به راحتی حتی چندین بار در روز بدون هیچ مشکلی تغییر دهید.
  • بهینه سازی شده برای موتور جستجو: باتوجه به سفارشی بودن سایت، طراحان سایت از کدهایی برای سایت شمـا استفاده خواهند کرد از این رو موتور جستجو وب سایت شما در رده بالایی قرار میدهد به همین سبب بازدیدکنندگان بیشتری جذب سایت شما خواهند شد.
  • طراحی واکنش گرا(Responsive): در این نوع طراحی سایت شما به راحتی برروی گوشیهای هوشمند و تبلتها قابل رویت خواهد بود و این امر به شما این اجازه را میدهد تا از کاربران این وسایل هوشمند که از صفحات مجازی در اینترنت دیدن مینمایند جذب وب سایت خود کنید.
  • طراحی کیفیت بدون محدودیت: کیفیت طراحی سایت شما به مبلغ پرداختی به شرکت طراح بستگی خواهد داشت و هرچه مبلغ بیشتری پرداخت کنید از کیفیت بالاتری برخوردار خواهید شد.
  • بازدید از صفحات به آسانی و با سرعت انجام می پذیرد.
  • سئوی موفق تر: دسترسی آسان از طریق موتورهای جستجو در کمترین زمان.
صفحات مشابه

ارسال نظر