طراحی سایت یا طراحی اپلیکیشن طراحی سایت یا طراحی اپلیکیشن

طراحی سایت یا طراحی اپلیکیشن

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 4 دقیقه 20 آبان 1398

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری های گوناگون اغلب مردم به جای استفاده از رایانه های رو میزی از تلفن های هوشمند استفاده میکنند که حمل و استفاده آن بسیار اسان تر است.

به همین دلیل مدیران وب سایت تصمیم گرفتند برای رضایت و کاربران دسترسی راحت تر به وب سایت ، آن را ریسپانسیو کنند. ( همگام سازی با انواع دستگاه ها ، تبلت ها و تلفن های همراه در سایز های مختلف )

وب سایت یا اپلیکیشن کدام بهتر است ؟

 

اگر بخواهیم تصمیمی راجع به این سوال بگیریم باید تفاوت بین اپلیکشن و وب سایت را بدانیم.

وب سایت و اپلیکیشن از طریق گوشی های هوشمند در دسترس هستند و شما با استفاده از اینترنت میتوانید از آنها استفاده کنید وب سایت ها دارای محتوای متنی ، ویدئویی ، تصاویر و... هستند اما اپلیکیشن بسته به نوع سیستم عامل ، آن را از فروشگاه میتوان دانلود کرد و به دو صورت آنلاین و آفلاین میتوان از اپلیکیشن استفاده کرد.

حال اگر قصد انتخاب هرکدام را دارید تصمیم گیرنده خودتان هستید اما باید بگوییم که داشتن اپلیکیشن بدون وب سایت تقریبا امکان پذیر نیست.
اگر کسب و کارتان به گونه ای است که به دنبال برقراری ارتباط ، بازاریابی و یا اطلاع رسانی هستید ما طراحی یک وب سایت حرفه ای را پیشنهاد میکنیم چون عمدتا دارای مزایای ذاتی مانند سازگاری و هزینه پایین تر ، نسبت به طراحی اپلیکیشن دارد.

طراحی سایت

مزایای یک وب سایت حرفه ای

 • دسترسی آسان و سریع
  یک وب سایت به راحتی با وارد کردن لینک آن در مرورگر مربوطه به راحتی در دسترس است اما اپلیکیشن باید دانلود ، نصب شود که این عامل یک مانع برای استفاده از اپلیکیشن است.
 • قدرت سازگاری
  تمامی افراد میتوانند به راحتی از وب سایت شما استفاده کنند اما شما برای یک اپلیکیشن نیاز به راه اندازی نسخه های متفاوتی دارید که بتوانید با تمامی سیستم عامل موجود در بازار سازگار شوید.
 • به روز رسانی
  برای به روز رسانی یک اپلیکیشن کاربر باید نرم افزار خود را از فروشگاه ها دانلود کند تا بتواند تغییرات محتوایی ، ویرایش ها و اطلاعات را دریافت کرده و شاهد اخرین تغییرات شما باشد این در حالیست که یک وب سایت حرفه ای با بارگذاری مطالب و ویرایش انها در وب سایت به سرعت به روز میشود.
 • جستجو و اشتراک گذاری آسان
  پیدا کردن یک کاربر از طریق جستجو در اینترنت برای اپلیکیشن نسبت به یک وب سایت بسیار پایین تر است و تعداد مشتریان احتمالی که به وب سایت شما سر میزنند از طریق تبلیغات و اشتراک گذاری در اس ام اس ، لینکدین ، اینستاگرام و... بسیار بیشتر است.
 • قابلیت دسترسی
  وب سایت ها از بین نمیروند اما شما یک اپلیکیشن رو چند ماه بر روی تلفن همراه خود نگه میدارید؟
  آیا آن اپلیکیشن آنقدر مفید است که همواره ازا آن استفاده کنید؟ اما یک وب سایت میتواند مانند یک اپلیکیشن عمل کند و همیشه برای مراجعه کنندگان در دسترس باشد.
 • زمان و هزینه پشتیبانی و نگهداری
  فراگیر شدن یک اپلیکیشن طبیعتا نسبت به طراحی یک وب سایت حرفه ای هم زمان بیشتری نیاز دارد هم هزینه بیشتری نسبت به آن ، چون برای یک اپلیکیشن راه اندازی مرحله اول است و نیاز به پشتیبانی ، تست و به روز شدن و... را دارد که هرکدام هزینه بیشتری نسبت به یک وب سایت طلب میکند.

طراحی اپلیکیشن موبایل

چه زمانی ساخت یک اپلیکیشن مورد نیاز است؟

 • دسترسی به امکانات سخت افزاری
  در برخی موارد شما از سخت افزار تلفن همراه استفاده میکنید مانند ارسال اس ام اس که در وب سایت امکان پذیر نمیباشد.
 • دسترسی به منابع نرم افزاری
  دسترسی به برخی از منابع مانند دفترچه تلفن کاربر ، تاریخچه تماس ، اپلیکیشن های نصب شده کاربر و... امکان پذیر است.
 • عدم نیاز به اینترنت
  در برخی از موارد بدون استفاده از اینترنت میتوانید ار امکانات اپلیکیشن استفاده کنید اما برای دسترسی به وب سایت باید دستگاه شما به اینترنت متصل باشد.

سه مورد ذکر شده اصلی ترین مواردی است که نیاز به طراحی اپلیکیشن را قوت میبخشد در غیر این صورت اگر میخواهید از هزینه های بیهوده جلوگیری کرده و یک سرمایه گذاری مطمئن و هدفمند داشته باشید قطعا بهترین گزینه طراحی سایت حرفه ای است.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.