معرفی ابزارهای رایگان سئو معرفی ابزارهای رایگان سئو

معرفی ابزارهای رایگان سئو

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 8 دقیقه 25 مرداد 1399

ابزارهای سئو داده ها و هشدارهایی راجع به بهبود و موفقیت کلی وب سایت را ارائه می دهند. این ابزارها فرصتی را برای شناسایی نقاط ضعف یا مشکلاتی که می تواند مانع از رتبه بندی و کسب دید در SERP ها شود، ایجاد می کند. ابزار سئو می توانند در تجزیه و تحلیل و آنالیز کلید واژه سئو محلی، سئو موبایل، سئو در صفحه، چک کردن رتبه، سرعت سایت و ... به شما کمک کنند. ابزار سئو فوق العاده مفید هستند، اما باید نحوه استفاده از آنها را به درستی بدانید تا از آنها بیشترین بهره را ببرید. ما قصد داریم تا در این مقاله و در ادامه صحبت های مقاله " معرفی بهترین ابزارهای رایگان سئو "شما را با برخی از این ابزارها آشنا کنیم.

ابزارهای سئو

11. Screaming Frog

اگر به یک ابزار مفید برای خزیدن URL نیاز دارید، Screaming Frog  یک برنامه Freemium است که امکان می دهد تا همزمان 500 آدرس URL را Crawel کنید. البته نسخه پولی این برنامه با قابلیت گسترده تری ارائه می گردد، اما نسخه رایگان Screaming Frog نیز برای پروژه های کوچک عالی است.

12- Screaming Frog Log Analyser File

آیا تصمیم گرفته اید که ابزار خزنده URL Screaming Frog را برای سایتتان امتحان کنید؟ چرا تجربه خود را با افزودن رایگان Screaming Frog Log File Analyszer  افزایش نمی دهید؟ می توانید از این ابزار به عنوان یک برنامه مستقل با پلت فرم پایه Screaming Frog استفاده کنید. نسخه رایگان این برنامه امکان تجزیه و تحلیل حداکثر تا 1000 خط را نیز فراهم می کند.

13. SEMRush

اگر یک سایت واحد دارید اما می خواهید سئو خود را در یک سیستم عامل بصری ردیابی کنید، SEMRush ابزاری freemium است که نباید از آن غافل شوید. SEMRush به شما امکان می دهد تحلیل اساسی سایت، گزارش کلمه کلیدی و گزارش دامنه را با ردیف خدمات پروژه، به صورت رایگان انجام دهید.

BuzzSumo .14

یکی از مهمترین بخش های سئو مدرن، آنالیز است. باید بدانید، چه کلماتی می توانند سئو سایت را ارتقا دهند و این موضوع را آنالیز کنید. BuzzSumo یک برنامه Freemium است که به امکان می دهد تا، با رابط کاربری آسان این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که نسخه رایگان BuzzSumo طیف وسیعی از ویژگی های نسخه پرداخت شده را ندارد، با این حال می توانید تجزیه و تحلیل رقابتی سئو را به راحتی با این ابزار انجام دهید.

15. Ubersuggest

آنالیز رقابت، مؤلفه اصلی سئو موفق مدرن است. Ubersuggest، کمک می کند تا بتوانید یک تحقیق گسترده در مورد کلید واژه ها و بررسی اجمالی از دامنه برای کسب بینش ارزشمند در مورد استراتژی سئو که برای رقبای شما کار می کند، ارائه دهد. Ubersuggest گزارشی از صفحات سئو برتر را نشان می دهد و اینکه کدام یک از صفحات رقبای تان در سئو کلمات کلیدی با موفقیت عمل می کنند. همچنین صفحات محتوا را در نتایج جستجوی رسانه های اجتماعی مشخص می نماید. Ubersuggest ابزاری قوی برای سئو است که شامل پیشنهادات کلمات کلیدی، آنالیز شرکت های رقابتی و ارائه بینش ارزشمند می باشد تا در نهایت به شما در قرار گرفتن بهترین رتبه از سئو کمک کند.

16. similarweb

بازاریابی دیجیتال مدرن نه تنها به جمع آوری داده ها بلکه به توانایی استخراج بینش های ارزشمند و شناسایی روندها از داده های جمع آوری شده وابسته است. Sameweb ابزاری باورنکردنی است که به شما کمک می کند تا با ارائه داده های مربوطه بتوانید به صورت خواندنی و بصری، تصمیمات مبتنی بر سئو بهینه را بگیرید. این ابزار می تواند در فروش بیشتر، افزایش حجم فروش و پیگیری عملکردتان به مرور زمان کمک کند. همینطور پیشنهادی عالی برای محک پیشرفت در طول زمان و همگام شدن با رقبا است.

17. Broken Link Checker

هنگامی که دچار کاهش نتایج سئو سایت خود شدید، Broken Link Checker به شما امکان می دهد تا سلامت لینک های وب سایت خود را پیگیری کنید. برنامه Broken Link Checker به درستی نامگذاری شده است، زیرا وب سایت و وبلاگ شما را برای لینک های شکسته اسکن می کند، URL های داخلی و خارجی را تأیید می کند و گزارش های کاملی را برای همه خطاهای کشف شده با هر اسکن ارائه می دهد. ابزار اعتبار سنجی گنجانده شده در این برنامه، می تواند پیوندهای شکسته را به سرعت شناسایی و اصلاح کند. حتی قبل از اینکه شانسی برای کاهش رتبه های نتایج جستجوی وجود داشته باشد.

ابزار سئو

18. SEO Review Tools

اگر علاقه دارید از ابزارهای جدید برای بهبود سئو خود استفاده کنید، می توانید از ابزارهای مرورگر جستجوگرها که به صورت مجموعه ای از 42 ابزار جستجوگر منحصر به فرد قرار دارد برای تقویت مطالب خود، بررسی مطالب تکراری، کشف کلمات کلیدی جدید ، بررسی دامنه خود و موارد دیگر استفاده کنید. SEO Review Tools ابزارهای قابل اعتماد و کاربردی را به شما ارائه می دهد، که بهبود سئو را آسان تر می کند.

19. GTmetrix

سرعت در سئو مدرن بسیار مهم است. یکی از بهترین ابزارهای رایگان موجود که می توانید سرعت بارگذاری صفحه وب خود را به کمک آن بررسی کنید GTmetrix است. شما به سادگی در این ابزار می توانید، آدرس وب سایت خود را در نوار جستجو صفحه اصلی کپی کنید و آن را با یک کلیک تست نمایید. نتیجه ی نهایی، تمام اطلاعات مربوط به میانگین سرعت بارگیری صفحه وب سایت را نشان می دهد. GTmetrix نکات و پیشنهادهایی را برای بهبود سرعت بارگذاری صفحه شما ارائه می دهد تا شما بتوانید به راحتی به شناسایی نقاط ضعف برنامه نویسی و همچنین بهبود سئو صفحات موجود در سایت بپردازید.

20. Wayback Machine 

غالباً سئو به شدت به آنالیز متکی است و این بدان معناست که جستجو در مطالبی که در گذشته انتشار داده اید می تواند کمک کننده باشد. Wayback Machine  ابزاری 100٪ رایگان و مناسب برای کشف داده های قدیمی وب سایت است. حتی می توانید بسیاری از پرونده های قدیمی robots.txt را در هر وب سایت، برای تجزیه و تحلیل عمیق جمع آوری کنید.

21. Canva

شاید استخدام یک طراح گرافیک برای پروژه های کاری شما بسیار ساده نباشید، به خصوص هنگامی که تصویر روشنی از تصویر یا گرافیکی که می خواهید ایجاد کنید، در ذهن خود دارید. Canva ابزاری برای طراحی گرافیک است که به شما امکان می دهد به راحتی گرافیک رسانه های اجتماعی ، تصاویر لوگودار، لوگو و بسیاری از اشکال دیگر محتوای بصری را توسعه دهید. بهترین قسمت استفاده از این نرم افزار نصب اپلیکیشن نسخه موبایل و یا نسخه وب است. سرور Canva با قلم های بی شمار، قالب ها و تصاویر موجود در سراسر وب ادغام می شود. Canva یک ابزار عالی برای تولید محتوای بصری بر پایه ی خلق تصاویر بسیار زیبا و سریع است.

22. Grammarly

آیا به توانایی نوشتن محتوای متنی خود اطمینان دارید؟ این مهارت هم در نوشتن محتوای منتشر شده و هم در فرستادن ایمیل به شرکا و مشتریان به کار می آید. بسیار مهم است که لحن مناسب داشته باشید و از طریق نوشتن خود، بتوانید برندتان را به صورت حرفه ای معرفی کنید. Grammarly ابزاری رایگان است که نه تنها نوشته های شما را از خطاهای املایی و گرامری اسکن می کند، بلکه باعث می شود تا بتوانید با لحن مناسب هدفتان را به مشتریان خود بازگو نمایید. اگر محتواهای متنی خود را ترجمه می کنید ممکن است نتوانید هدف پیام تان را به کاربر منتقل کنید. گرامرلی به شما کمک می کند تا لحن مورد نظرتان را در تمام نوشتار منتقل کنید.

23- Xenu

برنامه Xenu ، یک خزنده دسکتاپ مبتنی بر ویندوز است که به شما امکان می دهد لینک های خراب را سریع پیدا کنید و بهبود سئو سایتتان را بطور رایگان انجام دهید.

24. Wappalyzer

آیا می خواهید تحلیل رقبای خود را عمیق تر انجام دهید و دریابید که عملکرد دقیق تحت پوشش وب سایت رقیبان به چه صورت است؟ Wappalyzer ابزاری کاملاً رایگان است که ساختارهای اساسی وب سایت از جمله فن آوری های سایت را برای اجرا نشان می دهد. Wappalyzer یک ابزار عالی برای بررسی و مشاهده عملکرد سئو فنی رقبای شما می باشد.

ما در دو مقاله اخیر تلاش کردیم تا بتوانیم با معرفی ابزارهای رایگان و پرکاربردی که می توانند به شما در بهبود سئوی سایت تان کمک کنند، بپردازیم. اگر به دنبال درست تحلیل نتیجه این برنامه ها باشید، به درستی که می توانید با یک نتیجه ی عالی در زمینه ی شغلی تان به موفقیت های چشمگیری دست یابید.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.