معرفی بهترین ابزارهای رایگان سئو معرفی بهترین ابزارهای رایگان سئو

معرفی بهترین ابزارهای رایگان سئو

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 6 دقیقه 23 مرداد 1399

بهینه سازی موتور جستجو ( سئو) سه کلمه طولانی است که موضوع ساده ای را توصیف می کند، رسیدن به صدر رتبه بندی گوگل، که معمولاً با عنوان سئو شناخته می شود. این فرایند به شما کمک می کند تا هر زمان که کاربران کلمه ای مرتبط با محتوای سایت شما را جستجو کنند لینک سایت برای آنها به نمایش درآید. از آنجایی که بیشتر افراد از موتورهای جستجو مانند گوگل یا بینگ استفاده می کنند و افراد به دنبال سایت معرفی شده در صفحه ی اول هستند به همین دلیل رسیدن به صفحه ی اول بسیار مهم است. در بهبود سئو برند شما، اولین چیزی که باید بدانید این است که مانند چیدن پازل عمل کنید. برای رسیدن به موفقیت چند ابزار وجود دارد که به شما کمک می کند تا بتوانید همه قطعه های پازل را در سرجای خود قرار دهید.

ابزارهای رایگان سئو

1. Google Analytics

موتور جستجوی گوگل برای هر کسی که به دنبال تقویت حضور آنلاین می باشد، انتخابی مناسب است. بیشتر ترافیک جستجو در آن اتفاق می افتد، و پلتفرم Google Analytics داشبورد رایگانی است که امکان کنترل یکپارچه، بر تنظیمات جستجو و همچنین سایر خدمات مانند کنسول جستجو و داده استودیو را فراهم می کند Google Analytics ردیابی حساب Google AdWords و سایر داده های بازاریابی را در برنامه های خود، آسان و بصری می نماید.

2. کنسول جستجوی Google

بخشی از دلیل محبوبیت گوگل که توانسته است همچنان پادشاه جستجوها و سرچ باشد، تعداد ابزار رایگان ارائه شده برای متخصصان بازاریابی دیجیتال است. در حالی که ممکن است برای آشنایی با این ابزارها و بهره برداری کامل از کارکردشان زمان لازم داشته باشید، اما در صورت یادگیری سیستمها و ابزارهایی که در اختیار دارید، می توانید به مقدار باورنکردنی از پلتفرم گوگل رتبه مناسب استخراج کنید.
کنسول جستجوی Google یکی از این ابزارهایی است که به شما امکان می دهد عملکرد وب خود را در موتور جستجوی Google ردیابی کنید و موفقیت تان را در سئو تقویت نماید. وب مسترها می توانند با استفاده از کنسول جستجو، وضعیت نمایه سازی وب سایتها را بررسی کنند.

3. Bing Webmaster Tools

در حالی که گوگل همچنان کنترل سهم share از ترافیک موتورهای جستجو در وب را دارد ، اما بینگ نیز توجه زیادی را به خود جلب کرده است، بنابراین وقتی برای بهبود سئو خود تلاش می کنید نباید این موضوع فراموش شود. یکی از بهترین ابزار رایگان برای افزایش موفقیت در جستجوگرهای بینگ Bing، Webmaster Tools است . این برنامه یک داشبورد بصری با پیکربندی گزارش آسان برای ردیابی نتایج جستجوگرها در طول زمان است که، ابزارهای تشخیصی برای رفع نقاط ضعف استراتژی سئو و سیستم اعلان قابل تنظیم برای پیگیری حساب Bing در زمان واقعی را ارائه می دهد.

4. برنامه ریز کلمات کلیدی Google

بسیاری از کارشناسان سئو در حال حاضر تبلیغات زیادی در گوگل خریداری می کنند وKeyword Planner به عنوان یک ابزار مستقل رایگان برای برنامه ریزی کلمات کلیدی سئو قابل استفاده است. شما می توانید تنظیمات کلمات کلیدی قوی تری را با این ابزار رایگان ایجاد نمایید که به راحتی در مجموعه برنامه های گوگل شما ادغام شود.

5. Disavow Google

اگر URL های مشکوک یا مضر به وب سایت شما لینک داده شده باشد، باید آن لینک را از نمایه سازی گوگل حذف کنید تا این موضوع به نمره سئو شما آسیب نرساند. Disavow Tool یک برنامه رایگان است که به شما امکان می دهد لینک های خطرناک یا مشکوک را به سرعت و با دقت حذف کنید و از مجازات های سئو در امان باشید.

ابزار سئو

6. Google My Business

هرگز از اهمیت سئو محلی غافل نشوید. اگر از سیستم عامل Google AdWords استفاده می کنید، باید از آنچه که ابزار رایگان به شما ارائه می دهد استفاده کنید. از این ابزار برای ادعای لیست مشاغل جستجوی گوگل خود، ویرایش اطلاعات لیست در زمان لازم و حتی ارتباط مستقیم با کاربران از طریق گوگل استفاده کنید.

7. Google Structured Data Testing Tool

اگر می خواهید بهینه سازی سئو را در صفحه آسان تر کنید، ابزار تست داده های ساخت یافته گوگل یکی از گزینه های مفید و شهودی برای انجام این کار است. حتی شما می توانید کدهای موجود در ابزار را ویرایش کنید تا آن را با مشخصات دقیق خود مطابقت دهید، Structured Data Testing Tool به شما کمک می کند داده های صفحه خود را عیب یابی کنید و تجزیه و تحلیل رقابتی را با سهولت انجام دهید.

8. PageSpeed ​​Insights

طراحی سایت ریسپانسیو در موبایل کاملاً ضروری است، زیرا دستگاه های تلفن همراه به سرعت در حال تبدیل شدن به نقاط دسترسی مطلوب اکثر قریب به اتفاق مصرف کنندگان در اینترنت شده اند. PageSpeed ​​Insights ابزاری رایگان و با ارزش است که دقیقاً نحوه عملکرد شما را در انواع دستگاه ها نشان می دهد. این ابزار فناوری گوگل را به راحتی با سایر ابزارهای سئو که هر روز از آنها استفاده می شود ادغام می کند و می توانید از آن استفاده نمایید تا نه تنها عملکرد سایت خود را بر روی سیستم عامل های دسکتاپ و موبایل مرور کنید بلکه همچنین برای بهبود عملکرد در این سیستم عامل ها پیشنهاداتی را بدست آورید. PageSpeed ​​Insights امتیازی قابل خواندن برای شما فراهم می کند و با سایر ابزارهای PageSpeed ​​مانند PageSpeed ​​Service و PageSpeed ​​Chrome DevTools ادغام می شود.

9. Lighthouse

آیا به دنبال راهی برای تقویت مجموعه برنامه های خود با یک ابزار رایگان هستید، تا به شما در بهبود سرعت بارگذاری صفحه در سئو کمک کند؟ Lighthouse  یک برنامه منبع باز است که به شما در ارزیابی عملکرد صفحه وب، از جمله سرعت بارگذاری کمک می کند. این ابزار به ویژه برای ارزیابی سرعت بارگذاری صفحه تلفن همراه مفید است. از آنجایی که گوگل از این برنامه برای آزمایش داخلی خود استفاده می کند، بنابراین می توانید مطمئن باشید که کاملا قابل اعتماد است.

10. Google Tag

الگوریتم جستجوی گوگل دائما در حال تغییر است و به روزرسانی های اخیر، انتخاب برچسب ها را از همیشه مهم تر کرده است. Google Tag Manager یک ابزار رایگان اساسی برای سئو مدرن است. این ابزار به شما امکان می دهد تمام برچسب های وب سایت خود را بدون ویرایش کد، مدیریت کنید. و آنها را تجزیه و تحلیل نمایید تا مشکلات احتمالی شناسایی شوند و در نهایت برچسب های خود را در صورت لزوم به راحتی تنظیم کرده و سایر تغییرات را یکپارچه نمایید. Google Tag Manager  یک بستر مکمل عالی برای مجموعه Google Analytics است، بدون اینکه شما نیاز به انجام برنامه نویسی پیچیده ای داشته باشید، می توانید کنترل بیشتری بر روی عملکرد سایت به دست آورید.

 

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.