معرفی 7 ترند طراحی سایت در سال 2020 معرفی 7 ترند طراحی سایت در سال 2020

معرفی 7 ترند طراحی سایت در سال 2020

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 6 دقیقه 29 مرداد 1399

روندهای طراحی سایت دائما در حال تغییر هستند. در سال 2020، با توجه به امکانات فنی بسیار، طراحان بر روی سبک های قدیمی با تکنیک های جدید کار می کنند. البته، برخی از سبک ها همیشه محبوب اند و از بین نمی روند، مانند طراحی سایت مینیمالیسم و تصاویر colorful flat که جدیدا مورد توجه هستند. اگر می خواهید جدیدترین ترندهای طراحی سایت در سال 2020 را دنبال کنید با ما در این مقاله همراه باشید تا با ویژگی های ترندهای طراحی سایت آشنا شوید. در ادامه هشت ترند کاربردی در طراحی سایت را با شما در میان خواهیم گذاشت.

جدیدترین ترند طراحی سایت

  1. حالت تاریک dark mode
  2. عناصر 3D
  3. عناصر متحرک و سایه های لایت
  4. استفاده از عکاسی همراه گرافیک

  5. کادربندی با فضای سفید

  6. طرح های رنگی درخشان و پرانرژی

  7.  توجه به ناوبری مناسب

1. حالت تاریک  Dark mode

یکی از ترندهای اصلی سال 2020 طراحی با تم تاریک (dark mode) است که طراحان UI گزینه ای را برای فعال کردن تم تاریک در اختیار کاربران قرار می دهند. پس زمینه های تیره باعث می شود تا عناصر طراحی بیشتر از هم متمایز شوند و کنتراست بالاتری را با استفاده از رنگ های دیگر ایجاد کنند.
زیبایی شناسی طراحی حالت تاریک با سایر ترندهای طراحی سایت در سال 2020 متناسب است. این طرح ها، شامل رنگهای تیره و پرانرژی همراه با نئون های درخشان و همچنین cyberpunk  و سبک های dystopian  تاریک است. طراحی سایت در حالت تاریک نه تنها فوق العاده مدرن به نظر می رسد، بلکه فشار کمتری هم بر روی چشم ایجاد می کند و باعث می شوند رنگ ها و عناصر طراحی پاپ شوند. مضامین تاریک برای صرفه جویی در مصرف انرژی صفحه نمایش های OLED و افزایش طول عمر صفحه بهتر عمل می کنند.

2. عناصر 3D

طراحی گرافیک سه بعدی به کمک فناوری های جدید تعامل و تجربه ی کاربری بهتری را با مخاطبین برقرار می کند، تا کاربران بتوانند در فضایی خلاق و سه بعدی، حضور مفیدی را در سایت داشته باشند. استفاده از طرح هایی با گرافیک بالا و تصاویر سه بعدی، مورد استقبال همه ی افراد بوده است و بهترین راه برای ایجاد یک تجربه همه جانبه برای سایت شماست. اگر شما نیز به این تصاویر علاقه دارید، می توانید از شرکت هایی که به صورت تخصصی این طراحی ها را انجام می دهند، مشاوره بگیرید.
توجه به این عناصر فقط برای خلق یک تصویر زیبا کاربرد ندارد، بلکه با ایجاد یک طراحی با UX بالا، کاربران را به ماندن طولانی تر ترغیب می کند. انتظار می رود که در سال 2020، طراحی سایت های 3D  بیشتر مشاهده شود، تا کاربران را به سمت فضای داخلی دیجیتال و بصری نزدیک تر کنند.

3. عناصر متحرک و سایه های لایت

سایه های لایت و عناصر متحرک جلوه ای شبه 3D ایجاد می کنند و طراحی را جالب تر به نظر می رسانند. در طراحی سایت از سایه های لایت و عناصر متحرک در گرافیک تصاویر و محتوای متنی بهره گیرید زیرا باعث افزایش علاقه و رساندن عمق مطلب می شوند. با استفاده از این اصول در طراحی سایت، طراحان می توانند عمق بیشتری را به طرح های2D  اضافه کنند. این جلوه ها، طرحی با عناصر گویا خلق می کنند که می تواند تقابل مناسبی با طراحی کلاسیک را ایجاد نماید.

طراحی سایت

4. استفاده از عکاسی همراه گرافیک

استفاده از عکسهای واقعی با تصویرهای گرافیکی پیغام واقعا سفارشی، برای کاربران ایجاد می کند. این تصاویر می توانند شامل عکس از محصولات، افراد و معرفی برند تجاریتان باشد. همپوشانی عکاسی با گرافیک، تصویری به یاد ماندنی در طراحی سایت خلق می کند، که خلاقیت شما را بیشتر به چشم می آورد. برای این موضوع می توانید از امکانات ویژه تری برای ارتباط بهتر با مفاهیم پیچیده یا انتزاعی استفاده کنید. این روش راهی برای شخصی سازی تصاویر و اضافه کردن شخصیت بیشتر به طراحی سایت شما است. برای انعطاف پذیری بیشتر این ترند، حتماً سبک تصاویر و گرافیک ها را با شخصیت برند خود مطابقت دهید.

5. کادربندی با فضای سفید

در سال 2020، فریم های گسترده ای از فضای سفید را خواهیم دید که به طراحی سایت، ساختار کامل تری می دهند. کادربندی هر عنصر در صفحه، فضای زیادی را برای طراحان به وجود می آورد که، فریم و پایه مناسب آن درخشش خاصی به تصویر شما می دهد. فریم های منظم و مرتب شده در اطراف وب سایت ها باعث ایجاد نظم و رضایت مندی مخاطبین می شوند و به اولویت بندی و جداسازی بخش های مختلف یک صفحه کمک می کنند.

6. طرح های رنگی درخشان و پرانرژی

 طراحی سایت با استفاده از نئونهای درخشان و رنگهای پرانرژی در ترکیب با، سایه های تیره تر و خاموش ، جذاب تر به نظر می رسد. طراحی سایت با ترکیب این دو حالت از ترکیب رنگ از نظر بصری جالب و جذاب به نظر می رسد و می توانید فضای سایت را به برند شرکتتان نزدیک کنید. در سال 2020، طرح های رنگی جذاب، نقش اساسی در طراحی سایت خواهند داشت.

7. توجه به ناوبری مناسب

با توجه به ظهور فناوری ها ی جدید و دسترسی مردم به دستگاه هایی با ابعاد و اندازه های مختلف توجه به طراحی سایت که در تمام این دستگاه ها به درستی اجرا شود، بسیار مهم است. طراحی سایت مینیمالیستی به دلیل سادگی در طراحی، این مشکل را برطرف می کند. هرچه کاربر کمتر به فکر جستجو مطالب مد نظر باشد، وقت بیشتری را برای حضور در سایت می گذارد. در عین حال، استفاده از عکس ها و فیلم ها در مقیاس بزرگ شانس شما را برای تحت تأثیر قرار دادن کاربران بیشتر می کند. همچنین عکس و فیلم هایی را انتخاب کنید که می توانند به شکل قدرتمندی همه چیز را بیان کنند تا شما را به هدف تجاری تان نزدیک تر کنند.

تصاویر و رنگهای جذاب، جلوه های سه بعدی و ترندهای جدید ابداع شده، همه از شاخصهای بارز سبک جدید درسال 2020 هستند. در نهایت هدف اصلی این نوع طراحی ها با ویژگی های گفته شده ایجاد سایت کاربر پسندتر و موفق تر می باشد. در آستانه دهه جدید ، طراحان سایت به دنبال طراحی های الهام بخش در آینده به کمک طراحی های گذشته و با اجرای ویژگی های بیان شده هستند.

 

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.