مقدمه ای بر وبمستر موتور جستجوگر مایکروسافت بینگ مقدمه ای بر وبمستر موتور جستجوگر مایکروسافت بینگ

مقدمه ای بر وبمستر موتور جستجوگر مایکروسافت بینگ

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 8 دقیقه 4 آذر 1399

مایکروسافت بینگ به عنوان یک موتور جستجو ، اغلب خود را زیر سایه شرکت گوگل می دید که سهم بسیار بزرگی از نظر استفاده کاربران و همینطور ارزش مالی و برند به گوگل تعلق دارد . اما ابزار وبمستر بینگ برای درک مسائل و فرصت های جستجو و سئو هنوز هم می تواند فوق العاده مفید باشد. استفاده از این ابزار می تواند به پیشرفت و رشد سایت شما در سایر موتور های جستجو نیز کمک قابل توجهی کند.

ابزار وبمستر موتور جستجوگر بینگ چیست؟

مانند کنسول جستجوی گوگل ، بینگ، مجموعه ای از ابزارها را برای تجزیه و تحلیل وب سایت شما ، ردیابی مشکلات مربوط به سئو و عملکرد ورود به سیستم ارائه می دهد. همچنین ابزارهای مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانند برای آزمایش و تأثیر بر نحوه نمایش سایت شما در بینگ مفید باشند. حتی اگر به طور فعال برای بینگ بهینه سازی نکنید ، برای راه اندازی و استفاده از ابزارهایی جهت به دست آوردن داده های ارزشمند در مورد وب سایت خود ، ارزش استفاده و وقت گذاشتن دارد .

راه اندازی

برای ورود و اتصال سایت خود به ابزار وبمستر بینگ ، به یک حساب مایکروسافت لایو نیاز دارید. نگران نباشید، به این معنی نیست که به آدرس ایمیل outlook.com یا hotmail.com نیاز دارید. در واقع می توانید از هر آدرس ایمیلی که مد نظر شماست استفاده کنید .

هنگامی که وارد سیستم شده اید ، دو روش برای تأیید سایت خود به شما ارائه می شود. همانند گوگل ، می توانید با بارگذاری یک پرونده XML ، افزودن برچسب متا HTML یا تغییر سوابق DNS ، سایت خود را مدیریت کنید. اما اگر قبلاً یک حساب کنسول جستجوی گوگل برای سایت خود دارید ، می توانید به سادگی به آن متصل شوید و بینگ تمام مجوزها و داده های موجود شما را وارد می کند.

ثبت نام از طریق حساب کنسول گوگل بسیار سریعتر ، آسان تر و موثرتر است. اما اگر به هر دلیلی نیاز به تأیید دستی دارید و یا اگر از سیستم مدیریت محتوا ورد پرس استفاده می کنید توصیه می شود از گزینه "HTML meta tag" استفاده کنید. می توانید کدی که بینگ به شما می دهد را در بخش «تأیید ابزارهای وب مستر» در افزونه سئو سایت خود جایگذاری کنید. پس از تایید می توانید به ابزار وبمستر بینگ دسترسی پیدا کنید !

ویژگی های کلیدی ابزار وبمستر بینگ

حساب وبمستر بینگ شما به بخش های مختلفی از قبیل ، ابزارها و گزارش ها تقسیم شده است. داشبورد به شما مختصری از عملکرد و مشکلات فنی را معرفی می کند، اما ارزش اصلی ، در جستجوی گزارش ها و صفحات عمیق تر است.

عملکرد جستجو

شاید ارزشمندترین بخش ابزار وبمستر بینگ گزارش عملکرد جستجو باشد. مشابه بخش "نتایج جستجو" در کنسول جستجوی گوگل ، یک نمای کلی از کلیک ها ، نمایش ها و سایر معیارهای اصلی برای شما به نمایش در می آورد.

شما می توانید معیارهای سطح بالا را با گذشت زمان مشاهده کنید و بین بررسی عملکرد خود بر اساس کلمه کلیدی یا صفحه محور عمل کنید. همچنین می توانید جزئیات بیشتری را درباره کلمات کلیدی ، صفحات و رتبه بندی در اختیار هر یک از این نماها قرار دهید. برای نظارت بر تغییرات عملکرد ، شناسایی نقاطی که در آنها عملکرد کمتری دارید ، یا شناسایی فرصتهایی که تلاشهای اضافی می توانند بازدهی بیش از اندازه داشته باشند ، مفید است.

متأسفانه ، امکان فیلتر کردن نتایج مانند کنسول جستجوی گوگل یا تقسیم نتایج بر اساس نوع دستگاه یا نوع نتیجه وجود ندارد. البته به طور قطع با گذشت زمان دچار پیشرفت هایی خواهد شد که نتیجه آن باعث افزایش ویژگی ها و کاربرد بیشتر این ابزار می شود .

بررسی آدرس های اینترنتی

مانند ابزار بررسی آدرس های اینترنتی گوگل ، بینگ به شما امکان می دهد در آدرس های اینترنتی و صفحات جداگانه بررسی نقطه ای کنید تا آنها را به روشی که بینگ می بیند ، مشاهده نمایید. همچنین می توانید بین یک بررسی مستقیم و دیدن نمای بینگ که در حال حاضر ایندکس شده از صفحه است ، جابجا شوید. این ابزار می تواند برای تشخیص خزیدن ، ایندکس کردن یا مشکلات محتوایی مفید باشد.

مشاهده بخش های مختلف سایت Site Explorer

جایی که بینگ واقعاً می درخشد و قدرت خود را با ابزار Site Explorer نمایش می دهد، کمک می کند تا کل سایت خود را مرور کرده و به آن بپردازید، همانطور که توسط موتور جستجو دیده می شود .

اگر یک وب سایت منظم همراه با ساختار عالی دارید ، این گزارش ها نمای خوبی از سایت شما ارائه می دهد. علاوه بر اینکه در مورد آدرس های اینترنتی جداگانه به شما اطلاعات می دهد ، خلاصه ی آن آمار برای هر پوشه است. با فیلتر کردن آدرس های اینترنتی ، می توانید به سرعت ببینید که در چه مواردی ممکن است مشکل یا فرصت هایی برای بهبود داشته باشید ، به روشی که انجام آن در کنسول جستجوی گوگل بسیار سخت است.

نقشه های سایت XML

بخش نقشه سایت به شما امکان می دهد نقشه سایت XML را ارسال ، حذف یا بارگیری کنید. افزودن نقشه سایت ساده است. شما فقط باید آدرس های اینترنتی نقشه سایت را کپی کنید ، آن را در نوار مناسب جا گذاری کنید و گزینه ارسال را فشار دهید. همانند گوگل، می توانید فهرستی از چندین نقشه سایت اضافه کنید . 

اگر فهرست نقشه سایت را اضافه کرده باشید، فقط با کلیک روی پیوند نقشه سایت ، تمام نقشه های سایت را برای شما به نمایش می گذارد. همچنین می توانید ببینید که آیا هنگام خزیدن موتورهای جستجو روی نقشه سایت شما ، خطاهای خزشی رخ داده است و در صورت بروز هر گونه خزش اقدام به رفع آن نمایید .

تحقیق در رابطه با کلمات کلیدی

در حالی که به انداز گوگل ادوردز گسترده نیست (Google Ads) . بخش تحقیق کلمات کلیدی ابزار وبمستر بینگ همچنان می تواند به ارائه بینشی درباره رفتار کاربران در هنگام جستجو کمک کند. این اطلاعات در مورد روند کلمات کلیدی در طیف گسترده ای از کشورها و زبان ها ارائه می شود . همچنین می توانید داده ها را براساس نوع دستگاه یا حتی انواع جستجو فیلتر کنید .

بک لینک ها

در نگاه اول، گزارش بک لینک های ابزار وبمستر بینگ ممکن است شمارا زیاد تحت تاثیر قرار ندهد . این بخش لیستی از وب سایت هایی را ارائه می دهد که به وب سایت شما پیوند داده می شوند و براساس تعداد پیوندها مرتب شده اند. اما از آنجا که برخی از سایت ها ممکن است زیاد به سایت شما پیوند داشته باشند ، این بدان معنی است که سایت هایی با تعداد زیادی صفحه بیش از سایرین نشان داده می شوند و ممکن است "با ارزش تر" باشند.

هرچند این تنها قسمت گزارش و تاثیر بک لینک بر سئو نیست. همچنین می توانید صفحات پیوند منفرد و متداولترین متون لنگر مورد استفاده برای پیوند به دامنه خود را مشاهده کنید. جالب ترین و ارزشمندترین قسمت ، این است که شما می توانید مشخصات پیوندهای خود را با رقبا و سایت های مشابه مقایسه کنید. متأسفانه ، این گزارش فقط "برترین سایت ها" را که براساس تعداد پیوندها مرتب شده اند نشان می دهد.

گزارش های سئو

اگر به دنبال جایی برای شروع هستید ، بخش گزارش های سئو یک مرور کلی مفید درباره مواردی است که در هنگام فهرست بندی و خزیدن سایت شما در ابزار وبمستر بینگ ارائه شده است.

سایر ابزار ها

ما گزارش ها و ابزارهای اصلی را نادیده گرفته ایم ، اما موارد بیشتری در فهرست های ابزار وبمستر بینگ وجود دارد. به عنوان مثال، یک رابط کنترل خزنده وجود دارد که به شما امکان می دهد چگونه و چه میزان بینگ، وب سایت شما را بررسی کند .

همچنین می توانید آدرس های اینترنتی را مسدود کنید ، پرونده robots.txt خود را آزمایش و گزارش های نقض حق نسخه برداری را مدیریت کنید .

خلاصه ایی کوتاه از ابزار وبمستر بینگ

همانطور که در ابتدا گفتیم، مجموعه ابزارهای وبمستر بینگ کاملاً معادل گوگل نیست و همچنین جایگزینی کامل برای مجموعه خوبی از ابزارهای تحقیق و خزیدن نیست. اما این داده ها هنوز هم منحصر به فرد و ارزشمند هستند. این اطلاعات مستقیماً از موتور جستجو می آید ، بدون نظر یا تفسیر توسط ابزار سئو ، ممکن است به شما کمک کند مسائل یا فرصت هایی را که ممکن است در جای دیگر از دست بدهید برای بررسی در نظر بگیرید .
اگر مخاطبان شما در درجه اول کاربران بینگ هستند ، در نتیجه ممکن است این داده ها از منابع دیگر مفیدتر و مرتبط تر باشند حتی اگر اعداد بسیار کوچکتر باشند و داده ها از عمق کمتری برخوردار باشند.


ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.