نحوه استفاده از تگ های هدینگ در سایت نحوه استفاده از تگ های هدینگ در سایت

نحوه استفاده از تگ های هدینگ در سایت

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 10 دقیقه 17 دی 1399

عناوین به کاربران و موتورهای جستجو کمک می کند تا متن را بخوانند و درک کنند. به عنوان مثال ، آنها به عنوان راهنمایی برای خوانندگان عمل می کنند و درک مطلب یک پست یا صفحه را برای آنها راحت تر می کنند. عناوین همچنین مشخص می کند که کدام قسمت از محتوای شما مهم است و نحوه اتصال آنها را نشان می دهد. در اینجا مقاله ، ما به شما نشانه هایی ارائه می دهیم که چگونه در مورد عنوان ها فکر کنید و از آنها برای بهبود محتوای خود استفاده کنید.

چرا از عناوین استفاده می کنیم؟

از عناوین برای نشان دادن ساختار متن استفاده می کنیم.

عنوان ها تابلوهایی هستند که خوانندگان را از طریق مقاله راهنمایی می کنند. بنابراین ، آنها باید مشخص کنند که یک بخش یا یک پاراگراف چیست. در غیر این صورت ، مردم نمی دانند چه انتظاری باید داشته باشند.

خوانندگان دوست دارند محتوا را بررسی کنند ، تا از متن مورد نظر مطلع شوند و تصمیم بگیرند که کدام بخش از متن را بخوانند. عناوین به آنها کمک می کند تا این کار را انجام دهند. در صورت عدم وجود عنوان ، اسکن و بررسی اولیه مطالب برای خوانندگان شما بسیار دشوارتر می شود. همچنین وجود متن های طولانی پس از عنوان نیز بررسی و اسکن اولیه مطالب برای کاربر را دشوار می کند.

برای تولید محتوای متنی در سایت ، روش خوب این است که مطمئن شوید عنوان های شما برای خواننده آموزنده است. برخی از افراد دوست دارند عناوین را به شکلی انتخاب کنند که مخاطب را تحریک کنند و سعی در فریب کاربر دارند تا بیشتر بخوانند. اگرچه این روش می تواند به خوبی عمل کند ، اما به راحتی در این روش دچار اشتباه می شوید. به یاد داشته باشید که تمرکز اصلی عناوین باید بر روی محتوا باشد و هدف اصلی باید تسهیل در خواندن و فهم متن باشد.

 همچنین ، این دو نکته را بخاطر بسپارید: اولاً ، یک پاراگراف باید با یک جمله اصلی شروع شود که در بقیه پاراگراف بر روی آن توضیح می دهید. هنگام بازنگری متن برای اضافه کردن عنوان ، مطمئن شوید که جمله اول پاراگراف خود حاوی اطلاعات اساسی آن پاراگراف باشد. در مرحله دوم ، نحوه ساختار اطلاعات در پاراگراف های شما و ارتباط بین پاراگراف ها و اینکه چگونه یک عنوان فرعی می تواند به هضم آن اطلاعات کمک کند را در نظر بگیرید.

از عناوین برای بهبود دسترسی در سایت استفاده کنید

ساختار عنوان برای دسترسی نیز مهم است. مخصوصاً برای افرادی که نمی توانند از روی صفحه به راحتی بخوانند. از آنجا که عناوین در HTML هستند ، یک صفحه خوان می تواند ساختار مقاله را درک کرده و آنها را با صدای بلند بخواند.

با خواندن یا گوش دادن به عناوین یک مقاله ، افراد کم بینا می توانند در مورد خواندن یا عدم خواندن مقاله تصمیم بگیرند. همچنین ، خوانندگان صفحه نمایش میانبرهایی را برای پرش از یک عنوان به عنوان دیگر ارائه می دهند ، بنابراین برای ناوبری نیز استفاده می شوند.

فراموش نکنید که ، در بسیاری از موارد ، آنچه برای دسترسی مفید است ، برای سئو نیز مفید است!

از عناوین برای بهبود سئو استفاده کنید

معمولاً نحوه استفاده از عناوین به طور خاص بر سئو شما تأثیر نمی گذارد. ایجاد تغییرات جزئی در عناوین به عملکرد شما کمک نمی کند. با این حال ، مزایای غیرمستقیم نیز وجود دارد. استفاده از عناوین متن هایی با کیفیت بالاتر ایجاد می کند که خواندن آنها نیز آسان تر است. متن بهتر برای کاربران بهتر است ، که برای سئو سایت شما بسیار مناسب است.

اگر بازدیدکنندگان نتوانند به سرعت آنچه را که می خواهند پیدا کنند ، احتمالاً سایت شما را ترک می کنند و در سایت دیگری دنبال پاسخ سوال خود هستند. به همین دلیل است که ساختار متن و عنوان نیز بر سئو تأثیر می گذارد. موتورهای جستجو افرادی را که از سایت شما به سرعت خارج می شوند ، انتخاب می کنند. وقتی نرخ پرش بالایی داشته باشید ، موتورهای جستجو می توانند نتیجه بگیرند که صفحه شما آنچه را که مورد جستجوی کاربران قرار گرفته است ، ارائه نمی دهد. در نتیجه ، ممکن است در صفحه نتایج موتور های جستجو رتبه کمتری دریافت کنید.

در عناوین ، همیشه باید کاربر را در اولویت قرار دهید. از عناوین برای افزودن ساختار و تابلوهای راهنما به محتوای خود و توصیف اینکه هر بخش در چه زمینه ای است استفاده کنید. اگر عنوان شما به کاربران اطلاع دهد که مقاله شما در مورد چیست ، به گوگل کمک می کند تا محتوای شما را بهتر درک کنند.

چطور از عناوین به طور موثر استفاده کنیم

بنابراین ، بهترین روش استفاده از عنوان ها چیست؟ شما باید عناوین خود را به خوبی ساختار دهید و از عبارت کلیدی خود در آنها استفاده کنید.

عناوین خود را ساختار بندی کنید

هنگام ویرایش مقاله در سیستم مدیریت محتوای دود ، معمولاً "سطح" عناوین مختلفی را در ویرایشگر متن مشاهده می کنید - از "عنوان 1" تا "عنوان 6". معمولاً H1 را عنوان اصلی می نامیم. ما سطوح دیگر را زیرعنوان می نامیم. اینها براساس اندازه و اهمیت مرتب می شوند. "عنوان 2" مهمتر از "عنوان 4" است.

در پشت صحنه ، این موارد به برچسب های عنوان HTML تبدیل می شوند. از "<h1>" تا "<h6>". طرح زمینه شما نیز احتمالاً از این برچسب های HTML در الگوهای خود استفاده می کند.

به همین دلیل است که وقتی در مورد چگونگی ساختار مناسب عنوان ها و مطالب صحبت می کنیم ، در مورد برچسب های «H1» ، برچسب «H2» و غیره صحبت می کنیم.

چگونه عناوین خود را ساختار دهیم

در مرحله اول ، شما محدود به استفاده از یک عنوان H1 در هر صفحه هستید. عنوان H1 باید نام / عنوان صفحه یا پست باشد. در این صفحه ، این مقاله "نحوه استفاده از عناوین در سایت شما" به عنوان H1 در نظر گرفته شده است.

سپس ، هنگام نوشتن مطالب خود ، می توانید از زیرعنوان های H2 و H3 برای معرفی بخشهای مختلف استفاده کنید مانند بخش "عناوین خود را ساختار دهیم" ، که در حال حاضر می خوانید ، که در بخش " چگونه عناوین خود را ساختار دهیم" قرار دارد. به عنوان های فرعی H2 مانند فصل های کتاب فکر کنید. این بخشهای منفرد ممکن است از عنوانهای خاص تری (برچسبهای H3 ، سپس برچسبهای H4 و غیره) برای معرفی زیر بخشها استفاده کنند.

به ندرت اتفاق می افتد که بیشتر محتوا به اندازه کافی "عمیق" باشد که نیاز به استفاده از برچسب های H4 و حتی بیشتر از آن باشد ، مگر اینکه واقعا محتوای طولانی یا واقعا فنی بنویسید.

نمونه ایی از ساختار عناوین

به طور مثال یک مقاله درباره کفش ها باله در سایت داریم. ما "کفش های باله" را به عنوان کلمه کلیدی تمرکز خود انتخاب کرده ایم و مقاله ای در مورد همه دلایل دوست داشتن کفش های باله نوشتیم. بدون عنوان ، این خطر وجود دارد که در نهایت بتوانیم یک قطعه واقعاً طولانی و آشفته را بنویسیم که درک آن دشوار باشد. اما اگر ما با استفاده از عناوین به طور منطقی ساختارها را تنظیم کنیم ، نه تنها خواندن آن را آسان تر می کنیم ، بلکه به تمرکز نوشتار خود کمک می کنیم.

ساختار مقاله به شکل زیر تبدیل می شود :

 • H1: کفش های باله بسیار جذاب هستند
  • H2 : چرا فکر می کنیم کفش های باله بسیار جذاب هستند
 • H3: فقط صورتی نیستند!
 • H3: می توانید از آنها برای مواردی بیشتر از رقص استفاده کنید
 • H3: ممکن است قیمت آنها کمتر از آنچه شما فکر می کنید باشد
  • H2: کفش های باله خود را از کجا بخرید؟
   • H3: وب سایت برتر تجهیزات باله
   • H3: فروشگاه های محلی رقص محلی مورد علاقه ما

ببینید چگونه با استفاده از برچسب های H2 برای برنامه ریزی بخش ها و برچسب های H3 برای پوشش موضوعات خاص ، یک ساختار منطقی ایجاد کرده ایم؟ ما در مقاله ایی که می خوانید نیز همین کار را انجام داده ایم!

این یک مثال خوب از چگونگی ساختار عناوین شما در یک مقاله با طول متوسط است. برای مقالات کوتاه تر ، باید از عناوین کمتری (یا کلی تر ، سطح بالا) استفاده کنید. اگر می خواهید خیلی بیشتر به جزئیات بپردازید ، هیچ مشکلی در استفاده از برچسب های H4 برای ایجاد بخش های "سطح پایین" ایجاد نخواهد شد.

افزودن عناوین

اما صبر کنید ، چگونه عناوین را اضافه می کنید؟ اگر از سیستم مدیریت دودکو استفاده می کنید افزودن تگ های هدینگ بسیار آسان است.

ساده ترین راه برای اضافه کردن عنوان ها از طریق ویرایشگر است. در ویرایشگر متن دودکو با مراجعه به نوار بالا به بخش Format وارد شده و با کلیک بر روی بخش Heading تگ های عنوان از H1 تا H6 نمایش داده می شود..

روش دوم قرار دادن مستقیم کد های HTML است. در منو بالایی ویرایشگر با ورود به بخش View و انتخاب اولین گزینه به نام Source code تمام کد های پس زمینه ویرایشگر را مشاهده می کنید ، که می توانید تگ های هدینگ را به صورت دستی در آن وارد کنید.

استفاده از عبارت کلیدی خود در زیرعنوان ها

عنوان ها به شما فرصتی عالی می دهند تا از کلمات کلیدی خود یا مترادف آن به طور برجسته استفاده کنید ، تا کاملاً مشخص شود صفحه در مورد چه چیزی است. با افزودن عبارت کلیدی خود به زیرعنوان ها ، بر اهمیت آن تأکید می کنید. علاوه بر این ، اگر می خواهید برای یک عبارت کلیدی رتبه بندی کنید ، باید در مورد آن بنویسید. اگر هیچ یک از پاراگراف های شما به موضوع اصلی نپردازند ، احتمالاً برای رتبه بندی مشکل خواهید داشت.

بسیار مهم است که در این کار زیاده روی نکنید. عبارت کلیدی خود را در جایی که منطقی است اضافه کنید ، در جایی که معنی ندارد ، آن را کنار بگذارید.

عناوین مقالات خود را بررسی کنید

استفاده خوب از عناوین برای کاربران مفید است. این شانس افرادی را که در واقع مقاله شما را می خوانند افزایش می دهد ، قابلیت دسترسی را بهبود می بخشد و حتی ممکن است به SEO کمک کند. بنابراین عناوین را به در مقالات خود اضافه کنید. فقط مطمئن شوید که از آنها به درستی استفاده کرده اید!


ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.