نحوه ایجاد صفحه اصلی در طراحی سایت نحوه ایجاد صفحه اصلی در طراحی سایت

نحوه ایجاد صفحه اصلی در طراحی سایت

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 8 دقیقه 3 شهریور 1399

صفحه اصلی شما تنها فرصتی است که می توانید به کمک آن مشخص کنید که کاربران در سایت خواهند ماند و یا در هنگام بازدید از سایت ، تصمیم می گیرند که سایت را ترک کنند. از آنجا که صفحه اصلی یک شرکت حداکثر 50درصد کل بازدید صفحه سایت را تشکیل می دهند، توجه به رعایت اصول طراحی سایت در این صفحه  باعث رونق یا عدم موفقیت کسب و کار شما خواهد شد. بنابراین شما باید یک صفحه اصلی را طراحی کنید که به اندازه کافی "جذاب" باشد، تا کاربران را در سایت ماندگار کند.
همانطور که گفته شد اولین چیزی که بازدید کنندگان شما آن را می بینند صفحه اصلی طراحی سایت است که می تواند در کوتاهترین زمان شما را به مخاطبینتان معرفی کند و به آنها اجازه دهد تا سایت شما را بشناسند. بنابراین محتوای معرفی وب سایت شما باید کاملاً جذاب باشد. خوشبختانه اجرای نسخه موثر صفحه اصلی نیازی به پیچیدگی ندارد. به همین دلیل در ادامه به برخی از این اصول خواهیم پرداخت نکته ای را که می توانید برای طراحی سایت صفحه اصلی تان لحاظ کنید را بیان می کنیم. شما با رعایت این نکات در اصول طراحی سایت به بازدید کنندگان اجازه می دهید اطلاعات بیشتری کسب کنند و در نهایت تعامل بهتری را با شما برقرار کنند.

طراحی سایت

1. محتوای مختصر

از آنجایی که هدف از صفحه اصلی مشخص است، این صفحه باید بتواند آنچه را که بازدید کنندگان به دنبال آن هستند در کنار اعتبار شرکت به آنها نشان دهد، تا بدانند از کجا شروع کنند. در برخی موارد محصولات و خدمات توضیحی بیشتر از سایرین لازم دارد. اما اگر پیشنهادات اصلی شرکت شما با سایر موارد موجود در بازار متفاوت باشد، باید کمی تمرکز بیشتری برای این صفحه بگذارید تا به بازدید کنندگان بگویید که خدمات جدید شما چطور می تواند برای آنها کمک کننده باشد.
اما اگر محصول یا خدماتی را ارائه می دهید که مخاطب هدف شما از قبل با آن آشنایی دارد، کار شما راحتتر می شود. آنها می توانند ظرف چند ثانیه ایده اصلی را بدست آورند و از آنجا به بعد، هدف شما باید متقاعد کردن آنها باشد. تا به خرید از فروشگاه شما و انتخاب مناسب نیازهایشان سوق داده شوند. اگر بازدید کنندگان هدف کلی سایت را بلافاصله درک کنند، به سرعت به مرحله ی بعدی خرید آنلاین می روند. در حقیقت، شما باید بتوانید به عنوان یک قاعده کلی همه چیز را در یک تا سه جمله بیان کنید. ممکن است اکثر بازدید کنندگان سایت شما در حال اسکن مطالب باشند، تا در زمان نیاز مجددا برای خرید نهایی وارد سایت شما شوند، بنابراین شما موظف هستند تا اطلاعات مهم را به آنها انتقال دهید. با خواندن جزئیات مهمتر شما را به یاد خواهند آورد، بنابراین محتوا را مختصر  و متمرکز بر اطلاعات لازم تنظیم کنید. به این ترتیب، دیگر لازم نیست نگران باشید که حواس آنها پرت شود، زیرا تنها چیزی که می بینند مهمترین هدف شماست.

2. فراخوانی تماس برای اقدام (CTA)

یکی از رایج ترین دلایلی که کاربران سایتی را ترک می کنند این است که آنها بعد از ورود نمی توانند به سادگی به منوی دلخواهشان دسترسی پیدا کنند. لزوما ترک افراد به معنای مشتری نشدن آنها نیست بلکه آنها نمی دانند که باید چه کاری انجام دهند. بهترین راه حل برای پیشگیری از این موضوع این است که علاوه بر توضیح در مورد آنچه ارائه می دهید، صفحه اصلی شما باید شامل یک تماس برای اقدام  (CTA)نیز باشد. فراموش نکنید که حتی اگر طراحی سایت صفحه اصلی شما زیبا باشد، اما نتواند به شما در رسیدن به اهداف تجاری تان کمک کند، صفحه اصلی شما بی فایده خواهد بود. و بهترین راه برای انجام این کار این است که مسیر را دقیقاً به بازدید کنندگان خود نشان دهید.

3. مشخص کردن عنوان

همانطور که تیتر و تولید محتوا عنوان اصلی مهم است، در نظر گرفتن جایگذاری متن در صفحه ی اول سایت دارای اهمیت ویژه ای می باشد. اگرچه عناصر دیگری مانند عکس و گرافیک، موثرند. اما وقتی صفحه خود را برای طراحی آماده می کنید، فضای خبری زیادی را به عنوان خود اختصاص دهید. درست است که گرافیک و رنگ علاقه بصری را به صفحه می بخشد، اما همیشه نمی تواند بر تیتر صفحه اصلی غلبه کند.

4. قرار دادن نکات مهم در بالای صفحه

همانطور که عنوان خود را قرار می دهید، باید با توجه به مرورگر یا دستگاهی که بازدید کننده از آن استفاده می کند، اطمینان حاصل کنید که عنوان در بالای صفحه و اولین محتویاتی که آنها مشاهده می کنند، قرار گرفته است. اگر بازدید کنندگان آنچه را که ببینند دوست داشته باشند، پیمایش و یادگیری را ادامه می دهند، یا اقدام به خرید می نمایند. در غیر اینصورت آنها را قانع کرده اید که تجارت شما ارزش وقت گذاشتن را ندارد. برای سایت هایی که محصولی پیچیده تر ارائه می دهند، این کار کمی چالش برانگیز است. بنابراین شرکتها به جای اینکه صفحه اصلی طراحی سایت خود را پر از جزئیات و دستورالعمل های پیچیده کنند، موارد کاربر پسند را با یک تیتر، توضیحات و فراخوانی برای اقدام ساده نگه می دارند.

طراحی سایت

5. عنوان منحصر به فرد

همانطور که گفته شد عنوان و متن شما اولین محتوایی است که کاربر در صفحه شما می بیند. قطعا هدف شما فقط این نخواهد بود که بازدید کنندگان خود را با همین یکی دو جمله درگیر کنید. بلکه هدف واقعی عنوان این است که آنها را مجبور به خواندن و حرکت در صفحه اصلی طراحی سایت کند. با توجه به اینكه، به طور متوسط ​​، بیشتر افراد بعد از خواندن عنوان صفحه جذب نمی شوند، بسیاری از سایتها در دستیابی به این هدف ساده موفق نیستند. بنابراین وقتی بهترین صفحه اصلی خود را ایجاد می کنید، اطمینان حاصل کنید که نسخه اصلی آن در جلب توجه خوانندگان موثر است.

6. انتقال ارزش و هدف سایت

به محض ورود یک بازدید کننده به سایت شما، باید ارزش آنچه را که ارائه می دهید به آنها نشان دهید. اگرچه ممکن است که این هدف برای شما و تیمتان کاملاً واضح به نظر برسد، با این وجود سعی کنید با بیان مناسب در تبدیل بازدید کنندگان به مشتری، موفق عمل کنید. اگر تجارت شما روی قیمت ارزان متمرکز است، این موضوع را اعلام کنید. صرف نظر از نحوه ارائه ارزش به مشتریان، باید هدف خود را برجسته و روشن در صفحه اصلی طراحی سایت قرار دهید.

7. تشویق به اقدام برای کاربران

همانطور که در بالا اشاره کردیم، فراخوانی برای اقدام (CTA) یک عنصر اساسی در معرفی سایت شما است. یک تماس مستقیم و سریع برای اقدام، بهترین روش برای ترغیب بازدید کنندگان و تولید نتایج مهم برای تجارت شما است. اما دقیقاً مثل تیتر، تنها نسخه ای نیست که برای یک تماس موثر برای اقدام مهم باشد، محل قرارگیری نیز بسیار مهم است.
اما فراتر از آن، اطمینان حاصل کنید که تماس شما برای اقدام منطقی در رابطه با بقیه مطالب موجود در صفحه شما قرار گرفته است و این تحت الشعاع هیچ یک از عناصر دیگر نامربوط نباشد. توجه به صفحه اصلی طراحی سایت ، بدان معناست که هرچه تعداد عناصر غیر ضروری کمتری داشته باشد ، کاربران سریعتر به مشتری تبدیل می شوند.

8. توجه به گرافیک بالا در صفحه اصلی طراحی سایت

تا این مرحله، تمام نکاتی که ذکر شد مربوط به فراخوانی برای اقدام است. زیرا جز ارکان مهم در صفحه ی اصلی شما به حساب می آیند. اما این بدان معنی نیست که اجزای بصری مهم نیستند ، یا اینکه نمی توانند تأثیر مثبتی داشته باشند. برعکس، اگر به خوبی اجرا شوند، می توانند مانند تیتر، در جلب توجه بازدید کنندگان و کسب اطلاعات بیشتر تاثیرگذار باشند.
تصاویر گرافیکی برای جلب توجه بسیار مؤثرتر و به یادماندنی تر از محتوای متنی هستند. در حقیقت، اکثر مردم 65 درصد از محتوای تصویری را تا سه روز، به خاطر می آورند، اما فقط 10 درصد از محتوای نوشتاری را برای همان مدت زمان به یاد می آورند. بنابراین با استفاده از تصاویر مناسب نه تنها می توانید توجه کاربران را جلب کنید بلکه مطمئن تر خواهید بود که آنها پس از ترک سایت، نام تجاری شما را به خاطر می آورند.

بنابراین هنگامی که صفحه اصلی خود را طراحی می کنید، اطمینان حاصل کنید که هر عنصر برای جلب توجه بازدید کنندگان و هدایت آنها به سمت اقدام طراحی شده است. هر عنصر را با دقت بنویسید و قرار دهید، تعداد عناصر کل را محدود کنید و صفحه خود را به گونه ای ترتیب دهید که به طور منطقی بازدید کنندگان را به سمت یک اقدام خاص سوق دهد. در اینصورت است که می توانید اطمینان داشته باشید، سایت شما دارای صفحه اصلی طراحی سایت مناسب است.

 

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.