ساخت بک لینک پس از طراحی سایت ساخت بک لینک پس از طراحی سایت

ساخت بک لینک پس از طراحی سایت

سئو زمان مطالعه : ~ 8 دقیقه 27 اسفند 1397

چگونه میتوان به بهترین شکل ممکن ، تشخیص داد که آیا سایتی را که میخواهید با آن به تبادل لینک بپردازید شریک مناسبی اسـت یا خیر؟  یکی از کاربران ما، به 15 موردی که باید قبل از انتخاب شریک لینک مناسب،از قبیل هک شده بودن یا نبودن،کیفیت محتوای نامناسب، ترافیک سایت شریکتان و غیره بررسی شود، اشاره کرده‌اسـت.

زمانی که لینک های ورودی به طور طبیعی پدیدار میشوند،به دنبال ایـن نیستید که آیا سایتی که به شما لینک داده اسـت شریک خوبی اسـت یا خیر.آنـها فقط لینک داده‌اند و تمام! شما فقط وقتی به بررسی آنهـا میپردازید که احساس نیاز میکنید.

اکثر وبسایت ها از آنجایی که به رنکینگ سایت خود اهمیت میدهند،تنها به بررسی لینکها توسط خودشان بسنده نمی کنند،بلکه از انواع تاکتیک های لینک سازی بـرای جذب کاربران استفاده میکنند.شرکت های لینک سازی ایـن خدمات را ارائه داده و تمام پروژه های مربوط را با بررسی و ارزیابی وبسایت ها آغاز میکنند.این،شرکتها هستند که برای لینک سازی تماس برقرار کرده و درخواست ارسال می نمایند .شرکای لینک خوب،مهمترین کلیدی اساسی بـرای لینک سازی موفق هستند.

15 مورد درباره ساخت بک لینک

در ایـن مقاله، ایـن موضوع را بررسی خواهیم کرد که چگونه میتوان از ابتدا مشخص کرد که آیا سایت مدنظرمان میتواند شریک خوبی برای لینک سازی باشد یا خیر.

در اینجا به بیان سوالات و معیار هایی میپردازیم که برای ارزیابی یک وبسایت استفاده میشود،هنگامی که پروسه لینکسازی برای طراحی سایت خود را شروع میکنید،میتوانید از ایـن لیست بـرای بررسی شرکای خود استفاده کنید.

نکات مهم در ایجاد بک لینک

1-آیا سایت مدنظرتان در گوگل فهرست (Index) شده است؟

به شخصه بـرای من،فقدان نمایش در گوگل،یک نشانه روشن از وجود مشکلی با یک وبسایت است.اگر در گوگل به دنبال سایتی گشتید و ظاهر نشد،طبیعتا نشانه ی خوبی نیست و من به احتمال زیاد به طور کلی از ایـن سایت فاصله میگیرم!اگر از هر نوع موتور جستجوی دیگری استفاده میکنید و یا با لینک مستقیم و شبکه های مجازی وارد آن سایت شدید،حتما میبایست به گوگل برگردید و آن صفحه را مجددا جستجو و بررسی کنید.اگر ایـندکس نشده بود،نیازی به پیشروی بیشتر نیست...!

2-آیا راه ارتباطی و یا اطلاعات تماسی در آن سایت وجود دارد؟

مطمئنا نیازی نیست که بدانیم صاحب آن سایت در قید حیات است یا خیر!ولی اگر هیچ گونه راه ارتباطی با مدیر آن وبسایت و یا اعضای تیمشان وجود ندارد،نباید آن سایت را به عنوان یک شریک لینک سازی انتخاب کنید.وقتی راه ارتباطی موجود نیست،قطعا نمیخواهند که ارتباطی با آنها برقرار شود.حتی وجود یک فرم ساده در وبسایتشان میتواند من را متقاعد کند.بنابراین به دنبال یک ادرس ایمیل،شماره تلفن و یا اکانت صفحات مجازی باشید تا مطمئن شوید که وبسایت مدنظرتان فعال است.

3-آیا محتویات آنها چنگی به دل میزند؟!

نیازی نیست که نویسنده قهاری باشید،ولی با این حال،نباید محتویات بی کیفیت نیز در سایتی گذاشته شود.اگر میخواهید لینکی که در سایت شریک شما گذاشته میشود کلیک خورده و بازخوردی برای سایت شما داشته باشد،باید آن سایت محتویاتی جذاب و حداقل مناسبی داشته باشد تا بازدیدکننده و وردی از سوی کاربر داشته باشد.

4-ترافیک سایت شریک لینک شما به چه صورتی است؟

آیا میخواهید بدانید که ترافیک سایت شریک شما در حال رشد است و یا بدون تغییر مانده است؟آیا میخواهید اکثر ترافیک را از منطقه هدف جغرافیایی سایت آنها دریافت کنید؟ایا مایلید تا ترافیکی که به سمت سایت شما هدایت میشود از لینک های شناخته شده باشد و یا ترافیکی مخرب؟همه ی این نکات را میتوانید با بررسی ترافیک سایت شریک لینک خود بررسی کنید.

5-آیا سایت آنها به طور آشکار در حال لینک فروشی است؟

احتمالا با شنیدن تعداد سایت هایی که به لینک فروشی مشغول اند متعجب شوید.حتی سایتهایی را که هیچوقت فکرش را هم نمیکرده اید ممکن است در این بازی پر سود فعالیت داشته باشند.من همواره بررسی میکنم که آیا آنها به طور آشکار در سایتشان،پنل های تبلیغاتی را به دید کاربران میگذراند یا خیر.اگر این طور بود،قطعا از اشتراک گذاری لینک با آنها صرف نظر میکنم.

سایت های فروش بک لینک

6-آیا آنها در خطر هرگونه هک شدن و یا سرقت اطلاعات قرار گرفته اند؟

من همیشه جستجو میکنم که آیا ویروس های گوناگون در سایت مقصد وجود دارد یا خیر.به عنوان مثال حملات ویروس فارما ، مربوط به بخش کدهای وبسایت میباشد و خرابی های ناشی از آن،اگرچه ممکن است کاملا در سایت به وضوح به چشم نیاید،اما مطمئنا در زمان جستجو،تاثیر خود را میگذارد.

7-آیا محتویات سایت،مربوط به مسایل غیراخلاقی،مواد مخدر و یا چیزهایی از این قبیل است؟

اگر قصد لینک گذاری با این نوع وبسایت ها را دارید،اکیدا توصیه میکنم که از این کار اجتناب کنید مگر اینکه واقعا برایتان منطقی باشد که از آنها لینک بگیرید!

8-آیا رنک سایت مدنظرتان فقط به خاطر برند بودن آن است؟!

اگرچه این مورد معمولا کم اتفاق میوفتد،اما به طور کلی،ممکن است شما بخواهید سایت را برای نام تجاری خود به رتبه یک تبدیل کنید و یا حداقل جایگاهی بین 5 تای برتر داشته باشید.اگر سایت مدنظرتان برای لینک سازی،اسمی منحصر به فردا دارد ولی جایی بین وب سایت های نشان داده شده در صفحه اول گوگل ندارد،یقینا یکجای کارشان ایراد دارد.

9-سورس مطالب موجود در وبسایت شریکتان،منحصربه فرد است یا تکراری؟

همواره بهترین روش اینست به جای اینکه از بلاگ و سایت هایی که از سورس و منبع اصلی استفاده میکنند و مطالب آنها را منتشر میکنند لینک بگیرید،در پی جستجوی سورس و منبع اصلی مطالب باشید و از این سایتهای منبع به صورت مستقیم،لینک بگیرید.چرا که ممکن است وبسایت ها و بلاگ هایی که در بالاتر ذکر شده اند ،اجازه میزبانی مقاله اصلی را نداشته باشند.بنابراین بهتر است که منبع اصلی را پیدا کرده و برای لینک گذاری در آن اقدام کنید.

10-آیا سایت شریک مدنظرتان به سایتی برای فروش و یا میزبانی لینک ها شبیه میباشد؟

اگر وبسایتی،از مقالات و مطالب سایتهای مرجع،و یا از محتواهایی بسیارکوتاه و با کلمات کلیدی زیاد استفاده میکند،احتمالا یک سایت خوب برای لینک سازی نیست.برای مطمئن شدن از وجود چنین وبسایت هایی میتوانید محتوای مورد نظرتان را از طریق یک جستجوگر اسناد و مدارک،بررسی کنید و اگر محتوای دایرکتوری بازگردانده شد،از اشتراک با این سایت اجتناب کنید.

11-آیا سایت شریک مدنظرتان،لینک هارا به راحتی شناسایی میکند؟

این نکته یک مشکل بزرگ برای کاربران مبتلا به اختلال دید است و همچنین یک نشانه نه چندان خوب برای شریک شدن با آنها!به چه دلیلی لینک ها را به جای اینکه در قالب لینک نمایش بدهند،مانند متون عادی موجود در وبسایت نمایش میدهد؟ وقتی چنین اتفاقی رخ میدهد،میتوان نتیجه گرفت که آنها تمایل به پنهان کردن این واقعیت دارند که به فروش لینک مشغولند.

12- آیا صاحب وبسایت مدنظر،تا به حال به شما ایمیلی ارسال کرده است که در آن پیشنهاد لینک باشد؟

من همواره از طریق ایمیل هایم و پایگاه "DO Not Contact" ، بررسی های لازم را انجام میدهم تا مطمئن شوم که آنها قصد قانع کردن و ترغیب ما را نداشته اند.

13- آیا بسیاری از مطالب موجود در وبسایت لینک سازی مدنظرتان،توسط نویسنده و یا کارشناسان مهمان نوشته شده است؟

از آنجایی که بسیاری از مطالب مهمانان یک وبسایت،مطالبی هستند که در ازای آنها هزینه ای پرداخت شده است،مهمان شدن در این نوع سایت ها میتواند کمی گمراه کننده باشد!همانطور که شما مایل نیستید در وبسایت هایی که به فروش لینک میپردازند،لینک بگذارید،من هم در وبسایت هایی از این قبیل لینک نمیگذارم!

14- آیا مردم از طریق شبکه های اجتماعی با وبسایت مدنظرتان در ارتباط هستند؟

منظورمان این نیست که آنها می بایست میلیون ها فالوور در اینستاگرام داشته باشند،اما مشارکت بیشتر به کلیک بیشتر بر لینک شما منتهی میشود.بنابراین،به این نکته توجه کنید که آیا سایت آنها در شبکه های اجتماعی تعامل دارد یا خیر.این یکی از نشانه هایی است که بیان میکند که آن وبسایت ارتقا یافته و خواهان جذب ترافیک بیشتر، وبرجسته سازی فعالیت خود در صنعت میباشد.

ایا دریافت بک لینک از طریق شبکه های اجتماعی مفید است

 آخرین نکته :

بک لینک مرتبط با محتوای سایت

در نهایت،این مورد در شریک لینک گرفتن واقعا حائز اهمیت است.اگر شما یک سایت در زمینه بهبود و ترقی نرم افزارهای "cell center" هستید،هیچ دلیلی ندارد در وبسایتی که در زمینه فروش کالسکه بچه فعالیت میکند،اقدام به لینک گذاری کنید.هر دو زمینه،از سوی یک شخص خاص یا دیدگاه ربات ها،کلیک نمیخورند.

در واقع هدف از لینک سازی افزایش بازدید سایت شما و کسب رتبعه بهتر در موتور های جستجو است . مواردی که در بالا گفته شد کمک میکند تا کار خود را شروع کنید. لیست بالا یک لیست اولیه و پایه است،در نتیجه شما میتوانید در صورت نیاز آن را تغییر دهید تا نیازهایتان برآورده شود.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.