نحوه نوشتن مقاله برای انتشار در سایت نحوه نوشتن مقاله برای انتشار در سایت

نحوه نوشتن مقاله برای انتشار در سایت

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 7 دقیقه 6 آبان 1399

اگر با نوشتن محتوا آشنا نباشید ، ممکن است متوجه نشوید که روشهای کاملاً متفاوتی بسته به اینکه شما یک بیانیه مطبوعاتی ، نسخه فروش ، یک صفحه وب سایت یا یک مقاله برای یک سایت می نویسید وجود دارد. دلایل زیادی برای آن وجود دارد ، اما یکی از دلایل اصلی آن این است که هر محتوایی که می نویسید باید هدف خاصی داشته باشد. به عنوان مثال ، هدف یک بیانیه مطبوعاتی بسیار متفاوت از هدف یک مقاله خواهد بود.

در واقع ، شما واقعاً نباید هیچ محتوایی را برای سایت مشتری یا سایت خود بنویسید ، تا زمانی که بدانید هدف این بخش چیست. در ادامه نکات کلیدی در رابطه با نحوه نوشتن مقاله ارائه شده است.

تولید محتوای متنی

راهنمایی ها را دنبال کنید

اگر برای مشتری می نویسید ، آنها باید مختصری به شما توضیح دهند که هدف مقاله چیست ، مخاطبان هدف چه کسانی هستند و حجم مقاله چه میران باشد ، لحن نوشتار ، و هر چیز دیگری که نیاز دارید تا بهترین مقاله را برای آنها بنویسید. اگر مختصر توضیحی دریافت نکردید و مطمئن نیستید که چه کاری باید انجام دهید ، بهتر است خودتان از مشتری سوال کنید تا کلیتی از مقاله مورد نیاز مشتری داشته باشید که به عنوان یک چراغ راهی برای شروع باشد.
به محض ارائه مختصر ، به هدفی که مشتری برای مقاله در نظر گرفته است توجه ویژه ای داشته باشید و هنگام نوشتن این نکته را در ذهن داشته باشید. اگر این مقاله به عنوان یک مقاله تبلیغاتی برای جلب نظر مشتری برای خرید است ، مقاله کاملاً متفاوتی خواهید نوشت ، در مقایسه با این که اگر محتوای می نویسید تا به مشتری نشان دهید در چه حوزه ایی دارای تخصص هستید.

مخاطب هدف را در ذهن خود حفظ کنید

پس از تعیین هدف مقاله ، مهمترین نکته این است که مخاطبان مقاله چه کسانی هستند. هرچه اطلاعات بیشتری درباره مخاطب داشته باشید ، می توانید مقاله خود را متناسب با آن ها شکل دهید . به نظرتان مخاطب شناسی مهم نیست ؟ تصور کنید مقاله ایی می نویسید در رابطه با جوان های امروزی که به موسیقی رپ گوش می دهند از چه لحن گفتاری استفاده می کنید و از چه منابعی برای نوشتن کمک خواهید گرفت . سپس همین مقاله را با مخاطب قرار دادن افراد مسن و بازنشسته بنویسید .

شما از زبان کاملاً متفاوتی استفاده می کنید ، درست نیست؟ می دانید که هر دو مخاطب دیدگاه متفاوت ، مشکلات مختلف و اهداف مختلفی در زندگی دارند و بر این اساس می نویسید. به همین دلیل شناختن مخاطبان هدف کاملاً مهم است. شما باید بدانید که مشکلاتشان چیست ، چه چیزهایی دوست ندارند و به چه مواردی علاقه نشان می دهند ، از چه لحن گفتاری استفاده می کنند ، چه راه حل هایی می خواهند و چه چیزی واقعاً برایشان مهم است.

لحن گفتار

زبانی که شما استفاده می کنید و لحن گفتار فقط مربوط به مخاطب مورد نظر نیست . مشتری شما احتمالا لحن خاص خود را مانند یک برند دارد که انتظار دارد شما هم از آن استفاده کنید .
آنها ممکن است این موارد را در مختصر توضیحاتی ارائه دهند ، یا ممکن است یک نسخه از کتابچه راهنمای مارک تجاری خود را به شما بدهند تا بتوانید دستورالعمل های آنها را دنبال کنید. تضاد لحن گفتار بین سایتهای مختلف و انواع مشاغل قابل تشخیص است ، بنابراین شما واقعاً باید به موارد مورد نظر مشتری پایبند باشید.

یک عنوان عالی بنویسید

در حال حاضر تقریباً 2 میلیارد وب سایت در اینترنت وجود دارد. این بدان معناست که شما باید در یک صحنه بسیار شلوغ مورد توجه قرار بگیرید و روش انجام این کار نوشتن یک عنوان شگفت انگیز است که بازار هدف شما نمی تواند آن را نادیده بگیرد.

شما باید دقیقاً زبان مناسب را برای جلب نظر مخاطبان بدانید. اما نکات دیگری نیز وجود دارد که باید هنگام نوشتن یک عنوان جالب مورد توجه قرار دهید:

  • از یک لحن فعال و پر انرژی استفاده کنید به جای استفاده از یک صدای خسته و خاموش , از کلمات و فعل های قوی , احساسی بکار ببرید به این طریق به نوشته خود انرژی می بخشید همین امر موجب می شود مخاطبان شما ترغیب به کلیک کردن شوند .
  • یک مزیت در تیتر خود قرار دهید. چرا مخاطب شما باید روی آن کلیک کند؟
  • برای جلب توجه از عنوان خنده دار استفاده نکنید ، در صورت اینکه مورد علاقه مخاطبان شما باشد. و اگر این کار را انجام دادید ، مطمئن شوید که مطالب با عنوان شما مطابقت دارد در غیر این صورت مخاطبان احساس ناخوشایند می کنند و از مقاله شما خارج می شوند.
  • حداقل از یک کلمه کلیدی که می خواهید مقاله شما برای آن رتبه بندی شود در عنوان استفاده کنید. برای سئو عالی است!
  • اعدادی که به صورت رقم نوشته می شوند نظر بسیاری از مخاطبان را به خود جلب می کند و احتمالاً باعث کلیک افراد می شود. می توانید از آنها برای برجسته سازی فوایدی مانند "15٪ تخفیف امروز" استفاده کنید یا اینکه به مخاطب بگویید دقیقاً چه اطلاعاتی دریافت می کند ، به عنوان مثال ، "7 مرحله برای پخت یک کیک عالی". به این ترتیب ، آنها می دانند که این مقاله صفحات طولانی نخواهد داشت و دقیقاً می دانند که این مقاله برای آنها چه کاری انجام خواهد داد.
  • پیوند دادن

طراحی سایت

در مقاله های خود از پیوندهای داخلی و خارجی استفاده کنید

پیوند داخلی هنگامی است که به سایر پستها و صفحات سایت خود پیوند می دهید و پیوند خارجی به سایر وب سایتها است . پیوند داخلی برای بهینه سازی موتور جستجوی شما بسیار عالی است زیرا به موتورهای جستجو کمک می کند تا در سایت شما راه پیدا کنند و آن را ترسیم کنند. آنها همچنین بررسی می کنند که یک صفحه چند پیوند داخلی دارد تا اهمیت آن را بسنجد.

لینک سازی خارجی به سئو نیز کمک می کند. پیوند دادن به مطالب مفید در سایت دیگر راهی خوب برای مواجهه شما به عنوان یک مرجع ، هم برای مخاطبان و هم برای موتورهای جستجو است. و پیوندهای خارجی همچنین می توانند به موتورهای جستجو کمک کنند تا محتوای شما و سایت شما را بررسی کنند.

برای اینکه کاربر اقدام مورد نظر شما در سایت را انجام دهد جلب توجه ایجاد کنید

به یاد داشته باشید که برای محتوای خود هدفی دارید؟ اینجاست که می توانید مخاطب را راهنمایی کنید تا برای رسیدن به آن هدف اقدام کند. احتمالا بخواهید که کاربران در خبرنامه ثبت نام کنند , اطلاعات بیشتری بخوانند , به راحتی دانلود کنند و یا حتی چیزی را خرید کنند , در اینجاست که اقدام مورد نظر شما رخ می دهد اگر به خوبی بنویسید .

نوشتن متنی که باعث توجه و اقدام به عمل کاربر شود مانند نوشتن یک عنوان جالب باید نظر کاربر را به خود جلب کند . بنابراین برای نوشتن متنی که کاربر در آن مجاب به عمل مورد نظر شما شود می بایست ماننده نوشتن عنوان ها عمل کنید. علاوه بر این , اطمینان حاصل کنید فضای مناسب و کافی خالی در اطراف برای جلب نظر کاربر وجود دارد.

همه نکات ذکر شده را در هنگان نوشتن مقاله در نظر داشته باشید تا مخاطبان و مشتریان شما کاملا راضی باشند .

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.