طراحی سایت منطبق با سرچ کنسول جدید گوگل

سرانجام و بعد از یکسال برررسی و آزمایش بر روی سرچ کنسول نسخه بتا، گوگل از نسخه جدید و تکامل یافته سرچ کنسول خود رونمایی کرد. گوگل نسخه بتای خود را که کمی قبل تر فقط مخصوص افراد خاصی بود را همگانی کرد تا بتواند از تمام کاربران خود فیدبک های لازم را دریافت کند.

گوگل سرچ کنسول یک سرویس رایگان و کاربردی از سوی گوگل میباشد که با استفاده از آن میتوانید به بررسی مشکلات احتمالی و همچنین بهبود عملکرد خود در قسمت جستجوی گوگل بپردازید.

اگرچه هیچ اجباری در ثبت سایت شـما در سرچ کنسول گوگل وجود ندارد، اما با ثبت سایت خود در آن، علاوه بر اینکه به گوگل کمک کرده‌اید که سریعتر صفحات شما را ایندکس گذاری کند، میتوانید از قابلیت های فراوان این ابزار هوشمند نهایت بهره را ببرید.

حال به بررسی تغییرات سرچ کنسول گوگل بعد از نسخه قدیمی آن میپردازیم:

  • تغییر منوی اصلی

گوگل با اضافه کردن تمام گزینه ها و ایجاد یک فهرست کاربردی در قسمت سمت چپ صفحه، به نوعی قصد داشته است تا با استفاده از المان های گرافیکی، کمی از بی روحی نسخه قدیمی خود بکاهد. همچنین با اینکار، میتوان گفت که حتی کاربران عادی نیز میتوانند راحت تر از قبل از این ابزار گوگل استفاده کنند.

  • بررسی عملکرد هوشمندانه‌تر وبسایت‌ها

یکی از مهمترین تغییرهای اعمال شده از نظر کاربران، قابلیت های جدید در گزارش ها یا همان Performance میباشد. با استفاده محدوده های زمانی متنوع (Data Range)، وبمستران قادرند تا به صورت مشخص تر و دقیقتری عملکرد وبسایتها را زیر نظر داشته باشند. علاوه بر بازه های زمانی ای که گوگل در اختیارتان قرار میدهد، میتوانید در قسمت Custom، بازه زمانی ای که برای شما اهمیت دارد را وارد کرده و نتایج را بررسی کنید.

  • گزارش کاملتر ایندکس‌ها

گزارش صفحاتی که ایدکس گذاری شده‌‌اند در مقابل صفحاتی که هنوز گوگل به بررسی آنها نپرداخته است، یکی از محسوس ترین تغییرات نسخه جدید سرچ کنسول میباشد. دقیقا این بخش را میتوان به عنوان جایگزین نسخه قبلی خود، یعنی گوگل ایندکس نامگذاری کرد. گوگل با اضافه کردن جزییات بسیار بیشتر به این بخش و بهبود گرافیک آن، رنگ و بویی تازه به این بخش بخشیده است.

در این قسمت با چهار وضعیت کلی روبه رو میشویم:

  1. ارور (error)
  2. هشدار(warning)
  3. معتبر(valid)
  4. حذف شده‌ها(excluded)

ارورها در واقع معرف صفحاتی از قبیل Redirect، صفحات 404، خواسته های غیرمجاز(401)، صفحاتی که مشکل کرال شدن دارند و مواردی اینچنینی میباشند.

هشدارها معمولا بیانگر صفحاتی هستند که اگرچه ایندکس شده‌اند اما ممکن است توسط Robots.txt بلاک شده‌اند.

صفحات معتبر(Valid) هم صفحاتی هستند که یا شناخته شده و ایندکس شده‌اند، یا فقط ایندکس شده اند و یا در سایت مپ حضور ندارند.

و اما صفحات (Excluded)، مربوط به صفحاتی میشوند که مشکلاتی از قبیل کرال شدن، ایندکس شدن و صفحاتی که مسایل قابل قبول و قانونی از جهت گوگل را رعایت نمیکنند مربوط میشود.این صفحات اغلب توسط گوگل به خاطر یکی از دلایل بالا حذف شده و URL موردنظر از بین میرود.

  • گزارشات AMP

amp

در نسخه جدید سرچ کنسول، ارتقا و بهبود گزارشات AMP درست مانند قسمت بررسی ایندکس‌ها تغییرات محسوسی ارایه میشود.این بخش نیز تقریبا مانند قسمت گزارش صفحات صفحات موبایل در نسخه قدیم سرچ کنسول میباشد.

  • گزینه "manual actions"

گوگل با گنجاندن این گزینه در نسخه جدید سرچ کنسول خود، میخواهد اطمینان حاصل کند که برای هر کاربر در هر دو نسخه قدیم و جدید قابل دسترس میباشد.

  • "Test live" برای بررسی URL

با استفاده از این قابلیت جدیدی که در سرچ کنسول جدید گوگل قرار گرفته است، از این پس میتوانید به صورت مستقیم و سریع، به بررسی و تست URL های ثبت شده وبسایت خود بپردازید. در نسخه قدیم اینطور بود که گوگل تنها URL  هایی را مورد بررسی قرار میداد که قبلا به بررسی انها پرداخته بود؛ اما اکنون، در همان لحظه مجددا به بررسی و به اصطلاح به کرالینگ آنها میپردازد. با استفاده از این قابلیت جدید، میتوانید به دیباگینگ و رفع مشکل احتمالی لینکهای وبسایت خود بپردازید و پس از رفع مشکل، از گوگل بخواهید تا مجددا به ایندکس گذاری وبسایت شما بپردازد.

جمع‌بندی

به طور کلی، نسخه جدید سرچ کنسول گوگل در بسیاری از موارد پیشرفت چشمگیری داشته است، از بهبود رابط کاربری گرفته تا بررسی جزئییات بیشتر مطابق میل وبمستران، همگی باعث شده‌اند تا باز هم سرچ کنسول به عنوان یکی از معتبرترین ابزارهای آنالیز وبسایت شناخته شود. اما مطمئنا همچنان کارهای بسیاری است که گوگل در فکر به انجام رساندن آنها میباشد و در آینده‌ای نه چندان دور، میبایست بازهم منتظر تغییرات احتمالی گوگل بمانیم.


برچسب ها : سئو طراحی سایت

توضیحات :

نویسنده مقاله : محمد مهدی عسگری - تیم تولید محتوای دود

منابع :

صفحات مشابه
جدیدترین ترندهای طراحی سایت 2019

جدیدترین ترندهای طراحی سایت 2019

جدیدترین ترندهای طراحی سایت 2019 مورد استفاده طراحان سایت در این مقاله آورده شده است.
طراحی سایت رستوران

طراحی سایت رستوران

طراحی سایت رستوران برای رستوران هایی که به مشتریان خود و حفظ اعتبار اطلاع رسانی و خدمات آنلاین اهمیت می دهند، یک نیاز ضروری است.
سفارش سایت

سفارش سایت

قبل از سفارش سایت پیشنهاد می کنیم این مقاله راهنما را مطالعه نمایید تا با قیمتی مناسب وب سایت مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
طراحی سایت مزون

طراحی سایت مزون

طراحی سایت اختصاصی برای مزون ها, بوتیک ها, فروشگاه ها و تولیدی های پوشاک و البسه.
طراحی سایت کارخانه

طراحی سایت کارخانه

طراحی سایت کارخانه برای کارخانجات و کارگاه های صنعتی و تولیدی یک نیاز ضروری است. کارخانه ها می توانند با طراحی سایت خدمات خود را با سبک حرفه ای تری به مشتریان ارائه نمایند.
طراحی سایت ساختمانی

طراحی سایت ساختمانی

طراحی سایت ساختمانی برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان توسط شرکت های ساختمانی ، مهندسی و فعالان در امور فنی ساختمان بسیار مفید و در واقع به نوعی ضرورت است.
طراحی سایت مواد غذایی

طراحی سایت مواد غذایی

طراحی سایت مواد غذایی برای تولیدکنندگان ، توزیع کنندگان و فروشندگان فعال در صنعت مواد غذایی می تواند بسیار موثر و مفید باشد.
طراحی سایت آتلیه عکاسی

طراحی سایت آتلیه عکاسی

طراحی سایت آتلیه عکاسی برای تمام آتلیه های عکاسی به عنوان یک بروشور معرفی کننده و ارائه خدمات در اینترنت یک نیاز ضروری می باشد.
طراحی سایت دانلود

طراحی سایت دانلود

طراحی سایت دانلود برای افراد یا شرکت هایی که قصد راه اندازی وب سایت دانلودی را دارند توسط شرکت طراحی سایت دود در سطح حرفه ای انجام می شود.
طراحی سایت تالار

طراحی سایت تالار

طراحی سایت تالار برای سالن های برگزاری مراسم و جشن های مختلف مانند تالار عروسی و همایش ها جهت معرفی منوی خدمات و نمایش گالری عکس های تالار مناسب است.
طراحی سایت تخفیف گروهی

طراحی سایت تخفیف گروهی

طراحی سایت تخفیف گروهی برای شرکت های ارائه دهنده سیستم های بازاریابی با تخفیف گروهی توسط شرکت دود انجام می گردد.
بررسی مشکلات رایج در طراحی سایت

بررسی مشکلات رایج در طراحی سایت

زمان از آن چیزی که فکر میکنید، بی رحم تر است! امروزه شرایط اینگونه است که به محض اینکه محتوایی ایجاد میکنید، به احتمال بسیار قوی
Google Dance و تاثیر آن در طراحی سایت چیست

Google Dance و تاثیر آن در طراحی سایت چیست

آشنایی کامل با گوگل دنس، الگوریتم ترسناک و دلهره‌آور گوگل و عملکرد آن در طراحی سایت.
طراحی سایت تهران

طراحی سایت تهران

شرکت طراحی سایت دود یکی از بهترین شرکت های ارائه خدمات طراحی سایت تهران آماده همکاری با شرکت ها و سازمان ها می باشد.
طراحی سایت تجاری

طراحی سایت تجاری

طراحی سایت تجاری برای رقابت در دنیای امروز که همه چیز را می توان به صورت آنلاین انجام داد یک نیاز ضروری برای تمام مشاغل است.
طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای برای افراد حرفه ای یک نیاز ضروری است. برای داشتن یک وب سایت حرفه ای با شرکت های معتبر همکاری نمائید.
طراحی سایت خودرو

طراحی سایت خودرو

طراحی سایت خودرو برای نمایشگاه اتومبیل یا شرکت خودرو سازی به شما کمک می کند خدمات خودرو را حرفه ای تر به مشتریان ارائه کنید.
طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی مناسب برای تمامی شرکت ها خدمات شما را حرفه ای تر کرده و باعث افزایش اعتبار کسب و کارتان نزد مشتریان خواهد شد.
طراحی سایت هتل

طراحی سایت هتل

طراحی سایت هتل برای تمام هتل های کوچک و بزرگ , متل ها و مسافرخانه می تواند باعث جذب مشتریان بیشتر و اثر بخشی در تبلیغات و بالابردن سطح حرفه ای گردد.
طراحی سایت فروشگاه

طراحی سایت فروشگاه

طراحی سایت فروشگاه برای انواع فروشگاه های کوچک و بزرگ که مایل به معرفی خدمات و کالاهای خود و جذب مشتریان بیشتر هستند ایده ای عالی به حساب می آید.
طراحی سایت ورزشی

طراحی سایت ورزشی

سایت های ورزشی از پر بیننده ترین وب سایت ها هستند و شرکت ها و افراد فعال در حوزه ورزش می توانند با طراحی سایت ورزشی فعالیت های خود را گسترده تر کنند.
طراحی سایت ارزان

طراحی سایت ارزان

طراحی سایت ارزان به صورت استاندارد تخصص شرکت دود است.
طراحی سایت تبلیغاتی

طراحی سایت تبلیغاتی

طراحی سایت تبلیغاتی برای شرکت های تبلیغاتی توسط شرکت طراحی سایت دود به صورت اختصاصی انجام می گردد.
طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی

تمامی عکاسان و آتلیه های عکاسی می توانند با طراحی سایت عکاسی به صورت حرفه ای تر به فعالیت هنری خود بپردازند و خدمات خود را به مشتریان ارائه نمایند.
طراحی سایت بنگاه

طراحی سایت بنگاه

با طراحی سایت بنگاه معاملاتی خود خدمات خود را کامل و با جزئیات به مشتریان تان معرفی و بیزینس خود را حرفه ای تر نمایید.
طراحی سایت بیمه

طراحی سایت بیمه

شرکت های بیمه این روزها بیشتر از همیشه در زمینه بازاریابی اینترنتی فعال هستند، طراحی سایت بیمه می تواند ارائه حرفه ای خدمات بیمه ای را برای شما ممکن نماید.
طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی یعنی طراحی به سبک سلیقه سفارش دهنده برای اجرای دقیق هر آنچه از گرافیک و امکانات وب سایت طراحی شده می خواهد.
بالا بردن Time On Site در طراحی سایت

بالا بردن Time On Site در طراحی سایت

18 اشتباه عجیب که به خروج سریعتر بازدیدکنندگان کمک میکند!چه چیزی باعث میشود که کاربران در مدت زمان کوتاهی بعد از دیدن سایت شما از آن خارج شوند + راه حل
رعایت اصل Google Friendly در طراحی سایت

رعایت اصل Google Friendly در طراحی سایت

دستورالعملهای وب مستر گوگل، دستور العملهای کلی طراحی سایت، فنی و کیفیت UI و UX و اصل گوگل پسند بودن سایت.
3 قدم اولیه برای شروع برنامه نویسی و طراحی سایت

3 قدم اولیه برای شروع برنامه نویسی و طراحی سایت

ازآنجایی‌ که کتابخانه‌ها‌ی زبان‌های برنامه‌نویسی همواره در حال به‌روزرسانی می‌باشند، طراحی و توسعه وب‌سایت، موضوعی پیچیده برای یادگیری به شمار میاید.
جدیدترین راهکارهای توسعه و طراحی سایت در سال 2018

جدیدترین راهکارهای توسعه و طراحی سایت در سال 2018

موفق بودن اغلب وقتی به وجود میاید که سوار بر موج تغییرات باشید. جدیدترین روش های توسعه و طراحی سایت سال ۲۰۱۸ به تحقیق دودکو.
قیمت خرید سایت ارزان

قیمت خرید سایت ارزان

اگر میخواهید از طریق بازاریابی آنلاین کسب و کار خود را رونق بدهید می توانید با خرید سایت یا سفارش طراحی سایت از همین امروز شروع کنید.
مقایسه کاربرد شبکه‌های اجتماعی در مقابل طراحی سایت اختصاصی

مقایسه کاربرد شبکه‌های اجتماعی در مقابل طراحی سایت اختصاصی

کدامیک برای بازاریابی اینترنتی و کسب وکار ما مناسب تر است؟ استفاده از شبکه های اجتماعی یا طراحی وب سایت + بررسی مزایا و معایب هرکدام
دودپس DOODPass (ابزار تولید رمز عبور رندم یا پسورد تصادفی)

دودپس DOODPass (ابزار تولید رمز عبور رندم یا پسورد تصادفی)

با دودپس به راحتی می توانید برای ایمیل یا هر حساب کاربری اینترنتی خود رمزهای سخت و غیر قابل حدس و هک شدن تولید کنید.
طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

همانطور که میدانید سایت فروشگاهی یا فروشگاه اینترتی برای تبلیغ و معرفی ویا فروش کالاها و خدمات در اینترنت بسیار مناسب میباشد ...
تفاوت طراحی سایت اختصاصی و طراحی سایت وردپرس

تفاوت طراحی سایت اختصاصی و طراحی سایت وردپرس

توسعه و برنامه نویسی سایت یا استفاده از CMS محبوب وردپرس؟ + اینفوگرافیک
همه چیز درباره طراحی سایت شرکتی

همه چیز درباره طراحی سایت شرکتی

سایت شرکتی به سایت هایی گفته میشود که برای شرکت ها، کارخانه ها، سازمان ها و برندها طراحی و ساخته میشود که به عنوان ویترین یا کاتالوگی برای معرفی خدمات شرکت، نمونه کارهـا و پروژه ها و فعالیت های کمپانی مورد نظر و راه ارتباطی مشتریان در دنیای اینترنت یک ضرورت محسوب می شود.
طراحی سایت چه کمکی به رشد کسب و کار ما خواهد کرد؟

طراحی سایت چه کمکی به رشد کسب و کار ما خواهد کرد؟

این مطلب تا چند سال پیش برای اکثریت افراد قابل درک نبود که یک سایت تا چه میزان میتواند در کسب و کار شما تأثیر داشته باشد ...
آشنایی با طراحی سایت حرفه ای

آشنایی با طراحی سایت حرفه ای

اگر به دنبال طراحی سایت بـرای خود هستید و نیازمند اطلاعاتی در این زمینه هستید این مقاله به شما کمک خواهد کرد.
ساخت بک لینک پس از طراحی سایت

ساخت بک لینک پس از طراحی سایت

چگونه میتوان به بهترین شکل ممکن،تشخیص داد که آیا سایتی را که میخواهید با آن به اشتراک لینک بپردازید شریک مناسبی است یا خیر؟
طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی

توضیحاتی درباره طراحی سایت و سیستم مدیریت محتوای اختصاصی شرکت طراحی سایت دود.
خدمات سئو تضمینی

خدمات سئو تضمینی

سئو ( در انگلیسی SEO ) یا بهینه سازی وب سایت باعث افزایش رتبه در موتورهای جستجو و ترافیک بازدید می شود.
همکاری در فروش

همکاری در فروش

به کمک سیستم همکاری در فروش شرکت دود کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید و با افزایش درآمد از طریق تجارت الکترونیک به جمع هزاران استارت آپ اینترنتی بپیوندید.
ارسال نظر