نکاتی درباره سئو در سایت های سازگار با موبایل یا ریسپانسیو نکاتی درباره سئو در سایت های سازگار با موبایل یا ریسپانسیو

نکاتی درباره سئو در سایت های سازگار با موبایل یا ریسپانسیو

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 5 دقیقه 16 بهمن 1398

این روزها با پیشرفت تکنولوژی اکثر مشتریان شما در حال تحقیق، خرید و گفتگو درباره محصولات در تلفن های هوشمند و تبلت های خود هستند. اگر وب سایت شما به آنها اجازه ندهد این کارها را در دستگاه های مورد علاقه خود انجام دهند، شما به راحتی آن ها را از دست خواهید داد و زمان بیشتری برای جذب مشتری و در مقابل درآمد بیشتر نیاز خواهید داشت. فروش تلفن های هوشمند و دستگاه های تلفن همراه، اکنون از فروش لپ تاپ و دسکتاپ فراتر رفته است. اگر می خواهید کاربران به پیدا کردن سایت شما و تبدیل شدن به مشتری ادامه دهند، باید این دسترسی را ایجاد کنید.

چرا سئو برای سایت های تلفن همراه بسیار مهم است؟

در سال 2014 تعداد کاربران دستگاه تلفن همراه برای اولین بار از تعداد کاربران دسکتاپ فراتر رفت و اکنون 80 درصد از کاربران اینترنت صاحب تلفن هوشمند هستند. برای دسترسی به این افراد، سایت شما باید در دستگاه های تلفن همراه آسان و قابل استفاده باشد.

موبایل فرندلی

آیا سئو برای سایت های موبایل متفاوت است؟

دستورالعمل های اساسی سئو برای دستگاه های تلفن همراه همان سئویی است که شما برای نسخه دسکتاپ سایت خود انجام داده اید. صفحات شما برای رتبه بالاتر و بازدید بیشتر، به کلمات کلیدی، محتوای مرتبط و URL های مناسب برای سئو نیاز دارند. با این حال، وب سایت شما ممکن است بسیار متفاوت از دسکتاپ یا لپ تاپ در دستگاه های تلفن همراه ظاهر شود.
صفحه های تلفن هوشمند و تبلت ها معمولاً بسیار کوچکتر از صفحه نمایش کامپیوتر هستند. در نتیجه، محتوای صفحه می تواند تحریف شود. برای مقابله با این موضوع ، شما دو گزینه دارید:

  • سایتی کاملاً جداگانه برای موبایل ایجاد کنید
  •  یک سایت با طراحی پاسخگو به وجود آورید

 اگرچه هر دو روش ممکن است، اما Google طراحی پاسخگو را توصیه می کند.

طراحی پاسخگو (responsive ) چیست؟

طراحی پاسخگو یا ریسپانسیو به معنای ایجاد سایتی است که با هر اندازه و جهت گیری صفحه سازگار باشد.  در هر صورت حضور کاربران بر روی کامپیوتر، تلفن هوشمند، تبلت ها یا هر وسیله دیگر، تجربه دقیقاً یکسان را برای آنها داشته باشد. با طراحی پاسخگو، نیازی به نگرانی در مورد انجام سئو برای سایت موبایل خود ندارید، زیرا کاربران تلفن همراه قادر خواهند بود دقیقاً مانند هر بازدید کننده دیگری به سایت شما دسترسی پیدا کنند.
اگر خواندن سایت شما یا استفاده از آن دشوار باشد، بازدیدکنندگان در تلفن همراه آن را مشاهده می کنند و بلافاصله سایت را ترک می کنند، که به آن  "bounce" گفته می شود. میزان بالای bounce یک سیگنال منفی برای موتورهای جستجو است، به این معنی که می تواند به شانس رتبه بندی شما آسیب برساند .

چگونه می توانید سئو را برای یک وب سایت پاسخگو انجام دهید؟

به منظور جابجایی تغییر به سمت موبایل، گوگل در اوایل سال 2015 اعلام کرد که mobile friendliness  یا همسویی با موبایل اکنون یک عامل رتبه بندی در الگوریتم آنها است. این بدان معنی است که داشتن یک طراحی پاسخگو به سئو شما و شانس رتبه بندی خوبتان کمک می کند. در ادامه مراحلی را که باید پس از ایجاد یک سایت پاسخگو، انجام دهید خواهیم گفت:

سایت خود را بر روی دستگاه های تلفن همراه آزمایش کنید

حتی با طراحی سایت پاسخگو، شما نمی توانید مطمئن باشید که هر عنصر سایت شما به درستی در هر دستگاه کار خواهد کرد. قبل از راه اندازی سایت خود آن را در دستگاه های تلفن همراه آزمایش کنید. اطمینان حاصل کنید که عکس ها و فیلم ها به درستی بارگیری می شوند، لینک ها به صفحه مناسب می روند و کل سایت مطابق آنچه که می خواهید کار می کند. اگر سایت شما کار نکند، کاربران در سایت نمی مانند و رتبه سایتتان ارتقا نمی یابد.

سئو سایت ریسپانسیو

سایت برای جستجوی محلی بهینه سازی یا سئو کنید

بیشتر کاربران تلفن همراه به دنبال محصولات و خدمات در نزدیکی خانه یا در نزدیکی محل تعطیلات مورد علاقه شان هستند. در بهینه سازی سایت موبایل خود تلاش بیشتری را در سئو محلی انجام دهید. کلمات کلیدی مبتنی بر، موقعیت مکانی بیشتری اضافه کنید و سایت خود را به Google Places و سایر فهرستهای محلی لینک دهید.

از کلید واژه های طولانی استفاده کنید

تقریباً مانند کاربران دسکتاپ، کاربران تلفن همراه معمولاً به جای کلمات کلیدی تنها، عبارات طولانی تر را جستجو می کنند. این موضوع بسیار خوب است، زیرا به شما امکان می دهد مخاطبین هدفمند تری جذب کنید.
تحقیقاتی در مورد کلمات کلیدی طولانی متناسب با نوع کارتان انجام داده و بدانید که مخاطبان بالقوه شما کلمات کلیدی طولانی تری را جستجو می کنند، سپس آنها را در عناصر مختلف سایت خود قرار دهید. فراموش نکنید که متن مبتنی بر موقعیت مکانی را اضافه کنید زیرا وقتی شخصی می خواهد چیزی را پیدا کند، معمولاً برای یافتن آن در شهر و محله ی خود به دنبال آن است.

اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی را فعال کنید

دکمه های اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی را به عکس ها، محتوا و مناطق دیگر سایت تلفن همراه خود اضافه کنید. اگرچه سهم تأثیر مستقیمی بر سئو ندارند، اما افراد به عنوان نوعی تأیید از مشتریان، شما را به دوستانشان معرفی می کنند. اگر دوستان و پیروان آنها در فیس بوک، توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی بینند که آنها لینکی را به سایت شما به اشتراک گذاشته اند، ممکن است مطمئن تر تصمیم بگیرند که می توانند مشتری شما شوند.

از آنجا که تعداد بیشتری از کاربران اینترنت برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود به دستگاههای دیگری غیر از کامپیوتر متکی هستند، باید سایت خود را برای دسترسی به آن دستگاهها تطبیق دهید. گرچه اولویت شما همیشه باید ارائه یک تجربه عالی به کاربر باشد، اما انجام سئو نیز به گونه ای که محتوای سایت شما به آنها کمک کند، مهم است.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.