نکاتی در مورد استفاده از پس زمینه سفید در طراحی سایت نکاتی در مورد استفاده از پس زمینه سفید در طراحی سایت

نکاتی در مورد استفاده از پس زمینه سفید در طراحی سایت

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 5 دقیقه 30 شهریور 1399

به نظر می رسد این روزها پس زمینه سفید، انتخاب اکثر طراحان سایت شده است و پس زمینه های تاریک و الگوهایی که مدتی قسمت بزرگی از روند طراحی بوده اند از بین رفته است. البته استفاده از پس زمینه سفید ساده ترین و ایمن ترین مسیر برای طراحی جذاب و منظم می باشد، اما توجه داشته باشید پس زمینه های سفید باید با متن و گزینه های تصویر شما هماهنگ باشند. پس زمینه های سفید باید متناسب با طراحی کلی سایت باشد و در طرح کلی، هدف سایت را در برگیرد، در ادامه به بررسی طراحی سایت برای ایجاد پس زمینه سفید خواهیم پرداخت.

پس زمینه سفید در طراحی سایت

انتخاب پس زمینه سفید

در حالی که استفاده از پس زمینه سفید همیشه یک انتخاب محبوب بوده است. مسلماً این تنظیمات پیش فرض هنگام کار با HTML و CSS قابل اجرا هستند. رنگ سفید به عنوان رنگ زمینه برای وبلاگ ها و سایت های تجارت الکترونیکی به عنوان رنگ های اصلی استفاده می شود، اما آنچه بیشتر شاهد آن هستیم این است که طراحان از زمینه های سفید برای انواع پروژه های مختلف و خلاقانه تر استفاده می کنند.

همبستگی بین زمینه های سفید و دو روند طراحی سایت بسیار مشخص است:

طراحی سایت پاسخگو: طراحی سایت پاسخگو برای انواع دستگاه ها به پس زمینه ساده و سفید کمک کرده تا محبوبیت خود را به دست آورند. زیرا علاوه بر اینکه کار را آسان می کند همیشه طبیعی به نظر می رسد. گاهی اوقات طرح های پاسخگو، در برخی از ایستگاه های شبکه با عرض پیکسل، قفل می شوند و خارج از کادر پس زمینه را نشان می دهند. اگر زمینه کلی سفید باشد، این کادر بدون هیچ گونه طرح اضافی نامرئی می شود.

ظاهر طراحی ساده و مینیمالیسم: انتخاب یک طرح ساده هنوز هم یک ترند اصلی است و یک زمینه سفید می تواند انتخاب درستی باشد. همچنین رنگ سفید باعث هماهنگی و استفاده راحت بسیاری از رنگهای روشن و جسورانه که نمادی از سبک های طراحی هستند، می شود.

رنگ سفید چگونه به نظر می آید؟

رنگ سفید یک رنگ ساده که باعث ایجاد فضای خالی میشود نیست. در عین حال که معنای خاص خودش را دارد ، می تواند زمینه پیرامون را به خود بگیرد. طبیعتاً رنگ سفید رنگ خلوص ، ایمان ، نور ، پاکیزگی ، امکان است و به طور کلی مثبت به نظر می آید.
اگرچه سفید به عنوان یک رنگ زمینه، بیشتر از اعضای پشتیبانی کننده، حضور دارد. اما با رنگ سفید، برخی از ارتباطات رنگی حفظ می شود، همچنین رنگ های اطراف آن را جذب می کند و اجازه می دهد تا معنای کامل طراحی اطراف آن مشخص شود. به عنوان مثال ، رنگ سفید به عنوان رنگ پس زمینه، وقتی با رنگ صورتی و فونت های مناسب کنار هم قرار گیرد، صفات زنانه به خود می گیرد.
رنگ سفید به عنوان رنگ زمینه بر شفافیت تأکید می کند و موانع بصری و نابسامانی را در استفاده مد روز از بین می برد. از این رنگ برای افزودن تأکید بصری در سایر قسمتهای مهم طراحی و انتخاب رنگ، متن یا تصاویر استفاده می شود و غالباً بخشی از یک زیبایی کلی بصری است که به سادگی طراحی شده و در سبک طراحی سایت مینیمالیسم می باشد.

طراحی سایت با پس زمینه سفید

سایر سایه های سفید

رنگها یا کلمات دیگری که نمایانگر رنگهای سفید یا تقریباً سفید هستند عبارتند از: برف، شیر، عاج، مروارید، کاغذ، ابریشم، صدف دریایی، کتان. سایر رنگهای تقریباً سفید شامل ترکیب کردن رنگ دیگر (معمولاً سیاه) برای ایجاد یک سفید ملایم با ته رنگی برای خواندن در صفحه ها است. برخی از کاربران و طراحان معتقدند که رنگ سفید خالص آن صفحه را خشن به نظر می رساند. در پروژه های چاپی، رنگ سفید خالص اغلب استاندارد است.

نکاتی برای استفاده از رنگ سفید

ایجاد کنتراست: رنگ های تیره یا روشنی را انتخاب کنید که در برابر پس زمینه سفید با کاربران ارتباط برقرار می کند. رنگ سیاه انتخاب متداولی برای حضور در کنار پس زمینه سفید است (همچنین خاکستری های تیره) زیرا به راحتی قابل مشاهده و خواندن می باشد. همین امر در مورد تصاویر نیز صدق می کند. تصاویری را انتخاب کنید که پس زمینه بیش از حد سفید ندارد.

حفظ سادگی سایت: وجه تمایز رنگ سفید سادگی است. برای بیشترین تأثیر، یک طراحی ساده یا حداقلی را انتخاب کنید.

 استفاده از تصاویر ساده :  عکس ها، گرافیک ها و تصاویر باید همان احساس کلی طراحی را داشته باشند. به جای تصاویر پیچیده و شلوغ ، تصاویر را ساده انتخاب کنید.

تمرکز بر تایپوگرافی: در طرح کلی که همه چیز ساده است، توجه به تایپوگرافی زیبا از بالاترین اهمیت برخوردار است. این امر همچنین باعث می شود که نوع مورد نظر در طراحی کلی، جلب توجه بیشتری برای مخاطبین داشته باشد. یکی دو فونت عالی انتخاب کنید و از آنها در طراحی سایت به خوبی استفاده نمایید. این کار تا حد زیادی به ایجاد یک وب سایت مبتنی بر رنگ سفید بصری خیره کننده کمک می کند.

استفاده از فضای خالی: به یاد داشته باشید، زمینه های سفید بخشی از یک نگاه و روند کلی هستند. با در اختیار داشتن فضای کافی در صفحه، به خوبی از آنها استفاده کنید. همچنین فضای بیشتری را به اطراف اشیا اضافه نمایید، حاشیه های وسیع تری را بین متن و موارد منو قرار دهید. توجه ویژه ای بر اندازه اشیا و تمرکز بر روی فضا داشته باشید.

تمرکز روی رنگ مکمل: رنگی را انتخاب و از آن در پس زمینه های سفید استفاده کنید. رنگ مکمل به طرز محسوسی باعث تمرکز بخشهای خاصی از طراحی می شود و تقریباً با هر رنگی هماهنگ می شود.

نتیجه

در حالی که پس زمینه های سفید چیز جدیدی نیستند، اکنون زمان آن رسیده است که با استفاده از آنها به روشی جدید طراحی انجام شود. کار با پس زمینه های سفید می تواند تقریباً در هر نوع پروژه طراحی سایت، احساس مدرنیته، زیبایی و طراحی جذاب را ایجاد کند.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.