نکات پرطرفدار و ترند طراحی UI / UX در  سال 2020 نکات پرطرفدار و ترند طراحی UI / UX در  سال 2020

نکات پرطرفدار و ترند طراحی UI / UX در  سال 2020

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 6 دقیقه 21 شهریور 1399

دهه جدید به معنای شروع ترندهای نو در صنعت طراحی سایت است. با افزایش رقابت همگانی در اینترنت، طراحان موفق UI و UX در حال تبدیل شدن به پرسنل ضروری شرکت ها هستند. از آنجا که آنها عادات کاربران را تغییر می دهند، بنابراین می توانند بر نحوه استفاده کاربران از فناوری نیز تأثیر گذارند. ما در این مقاله می خواهیم بدانیم در دنیای طراحان UX و UI چه اتفاقی افتاده است و چه تغییراتی در سال 2020 در حال وقوع می باشد.

ارتباط طراحان و توسعه دهندگان

ارتباط نزدیکی بین UX ،UI و کدهای برنامه نویسی وجود دارد. ما ابزارها و سیستم های طراحی را معرفی خواهیم کرد. این ابزارها طراحان را قادر می سازد بدون اینکه مزاحم تیم توسعه شوند، ایده های خود را در تمام دستگاه ها معرفی کنند. بسیاری از این سیستم ها از قبل وجود دارند اما در سال 2020 تقویت می شوند.

طراحی های سه بعدی

طرح ها و انیمیشن های 3D در حال افزایش تولید هستند. با نرم افزار مدل سازی سه بعدی که به راحتی در دسترس اند، جلوه های واضح و بسیار واقعی شروع به تبدیل شدن به یک مکان رایج در وب سایت می کنند. فناوری آنلاین مانند WebGL می تواند طرح ها و انیمیشن های سه بعدی تعاملی را ایجاد کند تا کاربران را درگیر و هیجان زده نماید.

استفاده از تکنولوژی webgl برای طراحی های سه بعدی بسیار کاربردی است.

همکاری در سراسر رشته ها

همکاری بیشتر بین رشته ها به عنوان یک طراح با ظهور ابزاری مانند Figma که طراحان و توسعه دهندگان را در یک روند کار با طراحی کارآمدتر جمع می کند، توانسته اشتراک کار را بسیار آسان تر کند. جمع آوری بازخورد در زمان واقعی از طرف ذینفعان تجارت، توسعه دهندگان و کاربران به این معنی است که ما می توانیم کارها و نتایج را سریعتر و بهتر را ایجاد کنیم.

سادگی برای UI / UX

هدف اصلی UI و UX، کاهش نویز بصری و شلوغی هایی می باشد که در طرح اصلی مورد استفاده قرار می گیرد. سایت باید به نحوی طراحی شود که کاربران (به ویژه افراد جوان) را به محض ورود جذب نماید و هر آنچه را که افراد به آنها نیاز دارند را در دسترس قرار دهد. ساده کردن طراحی سایت نهایی و قرار دادن کلیدهای ارتباطی بهترین عملکرد برای ایجاد تعامل آسان با مشتریان است.

سادگی در طراحی ui و ux سایت حرف اول را می زند

افزایش استفاده از ابزارهای همکاری

با پیشرفت تکنولوژی مرز بین طراح و توسعه دهندگان کمرنگ خواهد شد زیرا با توسعه مداوم وب توسط ابزارهایی مانند Webflow یا Semplice طراحی ساده تر شده است. علاوه بر این، ایده طراحی UI / UX به شکل ایستا قدیمی شده و با محبوبیت روزافزون ابزارهایی مانند Figma ، Adobe XD و UX Pin نمونه سازی پیشرفته تری دیده می شود.

تم های تاریک و نئوفرمیسم

پس از اینکه شرکت های نرم افزاری در سال 2019 به جای حالت های رابط کاربری روشن شروع به ایجاد حالت های تاریک و نیمه روشن کردند، مطمئن هستیم که در سال 2020 طراحی رابط کاربری بیشتری را شاهد خواهیم بود.

در کنار این موضوع، به نظر می رسد که سبک سازی نئوفرمیسم Neomorphism (جایی که به دلیل تکنیک های سایه زدن اجزای سازنده، به نظر می رسد که آنها از صفحه ی نمایشگر خارج می شوند) جذابیت خاصی در سال 2020 به نمایش می گذارد. این سبک جدید ظاهری زیبا و مینیمالیستی را ایجاد می کند، این به این معناست که ما در سال 2020 تغییرات خاصی را در این فضا به وجود خواهیم آورد.

طراحی نئوفرمیسم برای رابط کاربری سایت و اپلیکیشن جذابیت خاصی ایجاد می کند.

تجربه کاربری در تلفن همراه

بدیهی است که توجه به تجربه کاربران در تلفن همراه چیز جدیدی نیست اما هنوز هم در بیشتر شرکت ها، طراحان ابتدا تجربه کاربر را از نسخه دسکتاپ توضیح می دهند. شاید به این دلیل باشد که این موضوع برای آنها عادت شده است.
دلیل دوم را اینگونه بیان می کنیم که CTA بیشتری را می توانیم روی دسکتاپ قرار دهیم. دسکتاپ، فضای بیشتری برای نمایش در اختیار کاربر قرار می دهد. با این حال، از آنجایی که در دنیای امروز بیشترین بازدید سایت ها از طریق تلفن همراه اتفاق می افتد و حضور در سایت توسط دسکتاپ هر روز از ارزش کمتری برخوردار می شوند، بنابراین طراحی یک تجربه ی عالی موبایل باید به درستی و با دقت بالا انجام پذیرد.

برنامه های نوآورانه در طراحی

سرانجام زمان آن رسیده است که رسماً از پرونده های طراحی غول پیکر خداحافظی کنیم. با وجود بسیاری از برنامه های ایجاد شده برای همکاری در طراحی، احتمالا سال 2020 سال بزرگی برای تیم های طراحی می باشد. امیدواریم که این همکاری بتواند منجر به راه حل ها و کارایی های نوآورانه تری شود.

مهارت های بیشتر طراحان UX

در سال 2020، مطمئناً شاهد تسلط بیشتر طراحان UX در سایر رشته ها خواهیم بود. انتظار می رود طراحان UX ایده خوبی در این موارد داشته باشند تا مستنداتی را برای آنها طراحی کنند و بنویسند، همینطور قطعا طراحان بیشتری این رشته ها را فرا خواهند گرفت تا بتوانند به بیان ایده های بیشتر کمک کنند.

چرا تطبیق روند طراحی UI / UX برای شرکت ها ضروری است؟

تجربه کاربر و رابط کاربری مستقیماً بر نحوه استفاده افراد از وب سایت شما تأثیر می گذارد. در این شرایط کاربران به درستی می دانند کجا باید کلیک کنند تا ثبت نام شان کامل شود و یا از چه طریقی می توانند خرید خود را انجام دهند. حتی وقتی اولین باری است که با سایت شما روبه رو می شوند. 

نکته ی دیگری که باید به آن اهمیت دهید این است که اگر استراتژی شما به این صورت است که می خواهید از تبلیغات در سایت استفاده کنید، حتما باید به این نکته نیز توجه نمایید که برای حضور کاربران در سایت و استفاده آنان از خدمات تان، هرگز صفحات سایت را با تبلیغات زیاد بمباران نکنید. بلکه باید راهی پیدا کنید تا بتوانید با بهبود UX وب سایت، به صورت هوشمندانه، این تبلیغات را به کار ببرید. بنابراین، یک طراح UI / UX باید روند را با دقت دنبال کند و در صورت لزوم بتواند آنها را اصلاح نماید.

آینده چشم انداز طراحی UI / UX

به جرات می توان گفت بهترین رویکردی که به کمک آن می توان طراحی سایت را خاص تر و زیباتر نشان داد، سادگی طراحی می باشد. حتی اگر در نگاه اول اینطور به نظر نرسد، اما مطمئن باشید تجربه ی کاربری بهتر می تواند نتیجه ی پربازده تری را برای شما به ارمغان آورد از آنجایی که بیشتر طراحان وب در مورد افزایش استفاده از ابزارهای همکاری مانند Figma و Adobe XD توافق کرده اند.

بنابراین دستیابی به وب سایت هایی با تبدیل بالا برای شرکت ها، فقط با یک طراح UX امکان پذیر نخواهد بود. این موضوع به کار تیمی نیاز دارد. همچنین وقتی صحبت از روند طراحی UI / UX می شود، تم های تیره و انیمیشن های سه بعدی در سال 2020 جریان اصلی بیشتری در وب پیدا می کنند.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.