هاست یا میزبانی وب در طراحی سایت چیست ؟ هاست یا میزبانی وب در طراحی سایت چیست ؟

هاست یا میزبانی وب در طراحی سایت چیست ؟

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 4 دقیقه 8 بهمن 1398

وقتی می خواهید یک تجارت در دنیای واقعی شروع کنید، به یک مکان فیزیکی برای تنظیم، ذخیره و فروش محصولات خود نیاز دارید. همین قوانین در دنیای دیجیتال هنگام طراحی سایت نیز اعمال می شود.
هنگامی که یک تجارت آنلاین راه اندازی می کنید، تعدادی فایل، تصویر و کد HTML دارید که وب سایت شما را تشکیل می دهند. این پرونده ها فضای لازم را به خود اختصاص می دهند و به مکانی برای حضور نیاز دارند. بدون این مکان آنلاین، پرونده ها فقط روی کامپیوتر شما می نشینند و هیچ کس نمی تواند آنها را ببیند. ارائه دهنده هاستینگ محلی را در سرور وب فراهم می نمایند تا کلیه پرونده های شما را ذخیره کند، و به محض اینکه یک مرورگر با تایپ کردن نام دامنه شما، درخواستی را انجام دهد هاست، مسئولیت تحویل پرونده های وب سایت را برای ارائه بر عهده می گیرد.
زمانی که هزینه میزبانی خدمات را پرداخت می کنید، به راحتی می توانید فضای ذخیره سازی در اینترنت را برای خود ایجاد کنید. درست مثل اینکه یک فروشگاه فیزیکی برای تجارت خود اجاره کرده باشید.

انتخاب ارائه دهنده هاستینگ

هنگام انتخاب ارائه دهنده هاستینگ، مهم است که انواع مختلف خدمات میزبانی ارائه شده را در نظر بگیرید. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام تعیین مکان سایت خود آن ها را در نظر بگیرید.

 • نوع وب سایتی که شما ساخته اید چیست؟ فروشگاه اینترنتی، وبلاگ، سایت کاتالوگی، و غیره
 • براساس نوع سایت، پهنای باند مورد نیاز برای اجرای سایت شما چیست؟
 • آیا می توانید آدرس های ایمیل برای دامنه خود ایجاد کنید؟
 • چه نوع گزینه های میزبانی در دسترس است؟
 • آیا آنها گواهی SSL ارائه می دهند؟

پس از انتخاب ارائه دهنده هاستینگ، تکمیل ثبت دامنه شما آسان است، اغلب اوقات هاست شما می تواند دامنه ی شما را نیز ثبت کند.

هاست

انواع میزبانی سایت یا هاست

اگر به دنبال هاست برای تجارت کوچک خود هستید، می توانید از ارائه دهنده گان هاست استفاده کنید آن ها انواع خدمات را متناسب با نیاز شما ارائه می کنند. پس از انتخاب ارائه دهنده خود، باید یک حساب میزبانی ایجاد کنید و تعیین کنید که چه نوع هاستی برای سایت شما بهترین کارایی را خواهد داشت.

هاست مشترک

هاست مشترک نوعی میزبانی سایت است و برای بیشتر صاحبان مشاغل آنلاین مناسب می باشد. با هاست مشترک، مشتریان فضای ذخیره سازی را در یک سرور قدرتمند به اشتراک می گذارند. در ادامه به بررسی مزیت های این روش می پردازیم:

 • قابلیت دسترسی:  برای به اشتراک گذاشتن فضای روی سرور بسیار ارزان تر از خرید کل دستگاه است.
 • سهولت استفاده :  این سرور از پیش تنظیم شده و سازمان یافته است، ضمن اینکه استفاده از آن بسیار آسان می باشد. علاوه بر این شرکت میزبان شما تمام به روزرسانی های مربوط به تعمیر و نگهداری و امنیت را برای شما انجام می دهد.

هاست اختصاصی

اگر هاست اختصاصی را انتخاب کنید، به جای به اشتراک گذاشتن فضا، همه سرورها در دسترس خودتان قرار می گیرد. مزایای میزبانی اختصاصی شامل موارد زیر است:

 • شخصی سازی: شما می توانید نرم افزار و سخت افزار را برای رفع نیازهای خود شخصی سازی کنید.
 • منابع نامحدود: از آنجا که شما سرور را با کسی به اشتراک نمی گذارید، تمام فضای ذخیره سازی متعلق به شماست.
 • کنترل کامل: می توانید تنظیماتی که می خواهید را اعمال کنید.

میزبانی vps

میزبانی وب سرور مجازی خصوصی (VPS) شامل تمام ویژگی های یک سرور اختصاصی است، اما درمواردی متفاوت می باشد. در اینجا برخی از مهمترین دلایلی که می تواند نشان از میزبانیvps مناسب باشد را بررسی می نماییم:

 • عملکردی: میزبانی VPS بر روی cPanel ساخته شده است و با چندین ابزار بصری از پیمایش آسان پشتیبانی می کند.
 • ویژگی های One Click (نصب سریع) : Magento، WordPress، Drupal و ... همگی دارای قابلیت وان کلیک یا نصب سریع با یک کلیک هستند و شما به راحتی می توانید آنها را ستاپ کنید.
 • جهت یابی آسان سایت: رابط کاربری آسان باعث می شود که مدیریت سایت به یک موتور تبدیل شود.

هاست در طراحی سایت

هاست ابری

Cloud Host اغلب، قابل اطمینان ترین خدمات هستند زیرا به جای اینکه به فضای دیسک یک سرور واحد اعتماد کند، قدرت خود را از چندین منبع می گیرد، و شما مطمئن می شوید که هیچ وقت خرابی یا مشکلی نخواهید داشت. مزایای دیگر این موارد عبارتند از:

 •  مقیاس پذیری: شما می توانید در هر زمان به فضای ابر خود اضافه کنید.
 • پهنای باند پیموده نشده: لازم نیست نگران قطعی سایت یا Down شدن آن به دلیل خرابی سرور باشید.
صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.